از بین بردن چین و چروک

حتی اگر از پوست خود مراقبت کنید و عمل‌های زیبایی انجام دهید باز هم برای جوان ماندن صورت کافی نیست. برای از بین بردن چین و چروک صورت و زیبایی ، وضعیت عضلات و تاندون گردن و سر نقش بسیار مهمی دارد. به حدی که قدرت تاثیر بالایی در بسیاری از موارد از جمله رنگ پوست، افتادگی پلک و چین و چروک دارد.

در این مطلب به شما خواهیم گفت که آپونوروز اپی کرانیال چیست و چرا ماساژ سر باعث لیفت پوست صورت می‌شود. از همه مهمتر این که شما را با لیستی از تمرین‌های ماساژ آشنا می‌کنیم که می‌توانید برای از بین بردن چین و چروک از آن‌ها استفاده کنید.

آپونوروز اپی کرانیال لایه سختی از بافت فیبری متراکمی است که قسمت بالای کاسه سر را می‌پوشاند. پوست سر به مرور زمان کم تحرک می‌شود، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و بیشتر به جمجمه متصل می‌شود. در نتیجه سطح گردش خون را آهسته‌تر می‌کند و مانند کلاه پلاستیکی محکمی عمل می‌کند که به سر فشار وارد کرده و پوست صورت را افتاده می‌کند. پس علت این که صورت حالت اولییه خود را از دست می‌دهد و دچار افتادگی پلک و چین و چروک‌های عمیق می‌شود همین است.

زمانی پوست سر انسان در وضعیت سالمی به سر می‌برد که تحرک داشته باشد و با ماساژ به حالت اولیه خود بازگردد. هر چه پوست سر تحرک بیشتری داشته باشد، صورت جوان‌تر به نظر می‌رسد.

بهترین تاثیراتی که علاوه بر از بین بردن چین و چروک صورت با ماساژ سر به دست می‌آورید شامل موارد زیر است:

  • تغذیه بهتر فولیکول‌های مو و در نتیجه رشد بهتر موها
  • تقویت جریان گردش خون
  • بصورت عادی درآوردن عملکرد قلب
  • کاهش شدت سردرد
  • کاهش تورم صورت
  • لیفت طبیعی پوست صورت
  • کم رنگ شدن چین و چروک صورت

ماساژ کناره‌های سر برای از بین بردن چین و چروک صورت

از بین بردن چین و چروک

ریشه موهای قسمت‌های جانبی سر را به اندازه ۲ سانتی‌متر بالاتر از گوش‌ها بگیرید. کمی به سمت بالا موها را بکشید به طوری که کشش پوست سر را متوجه شوید. در همین وضعیت بمانید و برای ایجاد فشار بیشتر روی پوست سر و از بین بردن چین و چروک صورت کمی سر را به سمت جلو خم کنید. سپس با دست در جهت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت سر را ماساژ دهید.

مدت زمان ماساژ: ۳۰ الی ۴۰ ثانیه

ماساژ پشت گوش برای از بین بردن چین و چروک صورت

از بین بردن چین و چروک

موهای پشت گوش‌ها و کمی نزدیک به گردن را بگیرید و به سمت بالا بکشید؛ به طوری که فشار و کشش را روی پوست سر متوجه شوید. در همین حالت بمانید و در جهت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت پوست سر را ماساژ دهید.

مدت زمان ماساژ: ۳۰ الی ۴۰ ثانیه

ماساژ پیشانی و پشت سر

از بین بردن چین و چروک

موهای پشت سر و پیشانی را بگیرید و به سمت بالا بکشید. موها را به همین صورت نگه دارید و پوست سر را در جهت عقربه های ساعت و خلاف آن در حرکات دایره‌ای ماساژ دهید.

مدت زمان ماساژ: ۳۰ الی ۴۰ ثانیه

ماساژ سر از پیشانی تا بالای سر

از بین بردن چین و چروک

انگشت‌های هر دو دست را روی پیشانی قرار دهید و با حرکات دایره ای و با کمی فشار به سمت بالا بکشید. روی قسمت‌هایی که احساس درد بیشتری می‌کنید بیشتر تمرکز کنید.

مدت زمان ماساژ: ۳۰ الی ۴۰ ثانیه

ماساژ پشت سر

از بین بردن چین و چروک

انگشت‌های هر دو دست را پشت سر قرار دهید و با حرکات دایره ای و کمی فشار به سمت گردن حرکت دهید. در قسمت‌هایی که درد بیشتری احساس می‌کنید بیشتر تمرکز کنید.

مدت زمان ماساژ: ۳۰ الی ۴۰ ثانیه

زهکشی لنفاوی

از بین بردن چین و چروک

دست‌ها را مشت کرده و روی دو طرف پشت سر قرار دهید. سپس با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید.

مدت زمان ماساژ: ۳۰ الی ۴۰ ثانیه

برای از بین بردن چین و چروک صورت بهتر است این ماساژ را روزها انجام دهید و بهترین زمان برای تمرین آن صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید