شکل و اندازه صورت شما می‌تواند در انتخاب اینکه کدام مدل مو ، عینک یا آرایش برای شما بهتر است، تأثیر زیادی بگذارد. با ما همراه باشید…

یک نوار اندازه‌گیری انعطاف‌پذیر (متر اندازه‌گیری) انتخاب کنید

برای اندازه‌گیری صورت خود ، به‌نوعی از وسایل اندازه‌گیری پارچه‌ای نرم که خیاط‌ها استفاده می‌کنند ، نیاز خواهید داشت. این مترها در بیشتر فروشگاه‌ها برای فروش موجود هستند. فرقی نمی‌کند واحد اندازه‌گیری اینچ یا سانتی‌متر باشد. درهرصورت روش اندازه‌گیری مهم‌تر از مقیاس روی وسیله هست.

موهای خود را از جلوی صورت به کنار بزنید

اگر موهای شما بلند است ، موهای خود را ببندید. به عقب ببرید یا به سبک‌های مختلف از جلوی صورتتان کنار بزنید.

یک مداد و کاغذ بگیرید

برای تعیین شکل چهره خود با اندازه‌گیری ، باید هر اندازه‌گیری را همان‌طور که می‌خوانید بنویسید تا در هنگام انجام کار بتوانید همه آن‌ها را مقایسه کنید.

در مقابل آینه بایستید

اگر دقیقا بتوانید ببینید چه‌کاری انجام می‌دهید اندازه‌گیری صورت شما آسان است. در مقابل یک آینه بزرگ در یک اتاق روشن و پرنور بایستید یا بنشینید. با سطح چانه خود جلوی آینه روبرو شوید.

گسترده‌ترین قسمت پیشانی خود اندازه بگیرید

گسترده‌ترین قسمت پیشانی به‌طورمعمول در بین ابروها و خط رویش موی فوقانی شما قرار دارد. فاصله را مستقیماً از خط مو در ۱ طرف پیشانی خود به‌طرف دیگر اندازه بگیرید. نتیجه را بنویسید.

اندازه‌گیری را در بین گونه‌های خود انجام دهید

این اندازه‌گیری می‌تواند کمی مشکل باشد. با نوک انگشتان برجسته‌ترین قسمت از گونه‌های خود را احساس کنید. این معمولاً درست در زیر گوشه بیرونی هر چشم قرار دارد. هنگامی‌که محل مناسب خود را پیدا کردید ، مستقیماً از ۱ گونه تا قسمت دیگرگونه را اندازه بگیرید.

از هر انتهای فک تا نوک چانه خود را اندازه بگیرید

انتهای اندازه‌گیری نوار را در گوشه فک خود در زیر گوش خود قرار دهید و انتهای دیگر را به نوک چانه‌بزنید. همین کار را از طرف دیگر انجام دهید و نتایج را به هم اضافه کنید ، یا اندازه‌گیری اول را با ۲ ضرب کنید. این به شما در کل طول فک شما می‌دهد.

طول صورت خود را اندازه بگیرید

نوار خود را بگیرید و از نقطه مرکزی خط موی فوقانی خود را به سمت نوک چانه اندازه بگیرید. اگر خط موی ریزش یا سر تراشیده دارید ، تخمین بزنید که خط موی شما کجا خواهد بود. توجه: اگر بینی برجسته‌ای دارید ، می‌تواند دقت اندازه‌گیری شمارا از بین ببرد. به‌جای اینکه از روی بینی خود اندازه‌گیری کنید، نوار اندازه‌گیری را مستقیم و پایین جلوی صورت و چشم خود نگه‌دارید ، جایی که با خط مو و چانه شما مطابقت دارد.

برای اندازه‌گیری شکل صورت خود ، هر اندازه‌گیری را مقایسه کنید

بعد از انجام همه اندازه‌گیری‌ها و یادداشت کردن آن‌ها ، تعیین کنید که کدام اندازه‌گیری‌ها بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین است. نسبت‌های خود را با نمونه‌هایی از شکل‌های رایج صورت مقایسه کنید.

به‌عنوان‌مثال ، اگر صورت شما به‌اندازه زیادی پهن باشد ، احتمالاً گرد یا مربع است. یک صورت مربع دارای یک فک بزرگ‌تر و زاویه‌دارتر از چهره گرد است.

اگر طول صورت شما از عرض آن بلندتر باشد ، ممکن است صورت شما بیضی یا مستطیل شکل باشد. برای مشخص کردن دقیق، نگاه کنید که چگونه پیشانی ، گونه و استخوان فک اندازه‌گیری می‌شود.

اگر اندازه‌گیری‌های شما به‌تدریج از پیشانی تا فک باریک‌تر شود ، صورت شما به شکل قلب یا بیضی‌شکل است. اگر همه این‌ها تا پایین شبیه به هم باشند ، ممکن است صورت شما مربعی یا مستطیلی باشد.

اگر صورت شما از پیشانی تا خط فک گسترده‌تر شود ،شکل چهره شما مثلثی است.

میزان بلندی موهای خود را بر اساس شکل صورت تان انتخاب کنید

طول موهای شما می‌تواند تأثیری در طول و عرض صورت شما داشته باشد. موهای بلند و مستقیم یک انتخاب عالی برای صورت‌های گرد و مربع است ، زیرا طول آن را می‌افزاید و عرض را به حداقل می‌رساند.

موهای بسیار کوتاه با حجم بیشتر در بالای سر ، مانند برش پیکسی ، همچنین می‌تواند صورت‌های کوتاه را طولانی‌تر کرده و توجه را به چشم‌ها و گونه‌ها جلب کند.

موهای متوسط‌تر مانند موهای تا دم شانه، انتخاب بسیار خوبی برای صورت‌های مستطیلی و بیضی‌شکل است.

موهای خود را فرم دهید تا با شکل صورت شما متناسب باشد

شکل صورت شما یک عامل مهم در تعیین نوع و شکل بستن موی شما به نظر می‌رسد. هنگام بستن موهای خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

موهای بلند که پیشانی را به شکل A تبدیل می‌کند(مانند فرق وسط) ، می‌تواند به زیبا شدن چهره‌های مربع شکل کمک کند.

موهای بلند و مستقیم ، باعث می‌شوند که پیشانی‌های باریک، گسترده‌تر به نظر برسند و طول صورت‌های طولانی‌تر را به حداقل برسانند.

در صورت عینکی بودن، قاب‌هایی را انتخاب کنید که شکل صورت شمارا متعادل کند

عینک می‌تواند ظاهر صورت شمارا کمی تغییر دهد. اگر عینک می‌زنید، فریمی را انتخاب کنید که شکل چهره شمارا تکمیل کند نه اینکه آن را اغراق کنید.برای مثال:

در صورت‌های بیضی‌شکل عینکی را انتخاب کنید دقیقه با عرض صورت شما انطباق داشته باشد.

اگر صورت قلبی شکل دارید، فریم هایی انتخاب کنید که نیمه بالایی صورت شمارا شلوغ نشان ندهند و در قسمت پایین عینک بزرگ‌تر باشند.

برای صورت‌های بلند مانند مستطیل فریم های پهن‌تر انتخاب کنید تا به‌صورتتان بیاید.

برای صورت‌هایی که از بالا باریک‌تر هستند ، مانند صورت‌های مثلثی ، فریمی را انتخاب کنید که از قسمت بالایی گسترده‌تر باشد ، مانند چشم‌گربه ای.

فریم های خمیده، صورت‌های زاویه دار را تراز می‌کنند ، در حالی که فریم های زاویه ای با چهره‌های گرد بهتر کار می‌کنند.

شکل چهره خود را با آرایش تعریف‌شده درست کنید

اگر آرایش می‌کنید ، آن را بهروش‌هایی بکار ببرید که تناسب صورت شمارا متعادل کند و بهترین ویژگی‌های شمارا نشان دهد. به‌عنوان‌مثال:

برای صورت‌های مستطیل شکل، با اضافه کردن کمی قرمزی به گونه‌ها و شقیقه گاه، صورت زیباتر و متعادل‌تر جلوه می‌کند.

چهره‌های بیضی را با باریک شدن تدریجی صورت تشخصی دهید

اگر صورت شما طولانی است ، اما از پیشانی تا فک کمی باریک می‌شود ، ممکن است صورت بیضی‌شکل داشته باشید.طول صورت‌های بیضی تقریباً ۱٫۵ برابر بیشتر از عرضشان است.

به دنبال عرض در بین گونه‌ها باشید تا یک چهره گرد را مشخص کنید

صورت‌های گرد دارای  گونه‌های پهن و پیشانی و چانه گرد هستند. راه دیگر شناسایی صورت‌های گرد این است که این صورت‌ها دارای عرض و طول یکسانی هستند.

پیشانی و فک باریک را بررسی کنید تا چهره‌ای به شکل قلب پیدا کنید

صورت‌های قلبی شکل به‌صورت وسیع در قسمت پیشانی قرار دارند و به‌تدریج با حرکت به سمت چانه باریک می‌شوند. پیشانی در این نوع صورت‌ها از گونه‌ها پهن‌تر و گونه‌ها از چانه پهن‌تر هستند.

برای مشخص کردن چهره‌ی الماسی ، پیشانی و فک باریک را در نظر داشته باشید

اگر صورت شما کشیده و دراز ، وسیع‌تر در گونه‌ها و باریک در پیشانی و چانه است ، چهره‌ای الماسی دارید.

برای مشخص کردن چهره‌ی بیضی‌شکل، به پیشانی و چانه گرد دقت کنید

صورت‌های بیضی‌شکل دارای طول زیادی هستند و همچنین در قسمت بالا و پایین صورت گرد شده‌اند.این نوع صورت به‌طور یکسان در سراسر گونه‌ها و خط فک‌ها گسترده باشند.

با جستجوی یک خط فک و پیشانی پهن ، چهره مربعی را مشخص کنید

صورت‌های مربعی تمایل زیادی به داشتن فک‌های گسترده و حتی گسترده‌تر از پیشانی‌دارند.البته این نو صورت دارای پیشانی وسیعی نیز هست.

مشاهده کنید که آیا خط فک مربعی شکل، دارای طول صورتی بلند است یا خیر

مانند صورت‌های گرد ،عرض صورت‌های مربعی معمولاً به‌اندازه طولشان گسترده است. اگر یک فک مربع با چهره بلندتر دارید ، شکل صورت شما مستطیل شکل است نه مربع.

با فک گسترده‌تر ، چهره شما مثلثی می‌شود

یک خط فک مربع نیز می‌تواند یک ویژگی چهره مثلثی باشد. اگر پیشانی و گونه‌های شما به‌طور قابل‌توجهی باریک‌تر از خط فک شما است ، صورت شما مثلثی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید