دکوراسیون
دکوراسیون

حتما خسته شدن از دکوراسیون تکراری محیط زندگی یا کار خود را تجربه کردید. در این شرایط حتما دلتان خواسته خلاقیت به خرج داده و ایده­ هایی برای حل این مساله طراحی کنید، مثل چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک تا بزرگتر بنظر برسند؛ اما نداشتن تخصص و هزینه ­های گران مراجعه به متخصصین طراحی دکوراسیون شما را بطور کل منصرف کرده است.

در این مقاله سعی کردیم تا به کمک شما بیاییم. مطلبی که در ادامه می ­خوانید راهکارهای ساده و قابل اجرا برای دکوراسیون فضای مورد نظر شماست تا به محلی پر از آرامش و زیبایی تبدیل شود.

اگر فضای خانه­ و یا محل کارتان کوچک و تنگ و دلگیر بنظر می­رسد، حتما آخرین کاری که می­ خواهید انجام دهید این است که وقت خود را در آنجا بگذرانید. مگر اینکه چشم خود را به این فکر بیاندازید که فضا بزرگتر از آن است که دیده می­ شود. این شعبده بازی نیست؛ این فقط چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک تا بزرگتر بنظر برسند و یک ظاهر طراحی شده هوشمند است. قلم و کاغذ آماده کنید تا این نکات را یادداشت کرده و اتاق نشیمن یا محل کار کوچک خود را به یک واحد راحت و شیک برای خود و میهمانان خود تبدیل کنید تا از آن لذت ببرید.

۱- بگذارید نور به داخل فضا جاری شود

نور در دکوراسیون
نور در دکوراسیون

اگر فضای شما به یک طیف از نور طبیعی دسترسی دارد، آن را با پرده­ های تاریک مسدود نکنید. بگذارید درون آن جاری شود تا فضا هوای بیشتری پیدا کند و باز شود. حتی اگر پنجره های بزرگ و طیفی از نور خورشید ندارید، پرده ­های نازک­تر را انتخاب کنید تا از حداکثر نوری که دارید استفاده کنید. در این شرایط، پرده ­های نیمه باز نیز کمک خواهد کرد. نور مناسب یکی از چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک تا بزرگتر بنظر برسند، است.

۲- با مقیاس ­ها بازی کنید

بازی با مقیاس ها در دکوراسیون
بازی با مقیاس ها در دکوراسیون

یکی از چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک تا بزرگتر بنظر برسند، این است که از استفاده از آیتم­ های بزرگ در یک فضای کوچک نترسید. بین مجموعه های درهم و برهم و خوب و لحظات طراحی تفاوت وجود دارد. برای مثال شاید شما در فضای کوچک خود مایل به استفاده از یک لوستر نیمه بزرگ هستید. اما اگر نگران عدم تطابق آن با سایر اجزای محیط هستید، باید بدانید که این لوستر که فراتر از حد، تضاد و فتنه ایجاد می کند، بسیار جذاب و دوست داشتنی است.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در مورد تزیین فضا خود هستید، روش‌های تزیین کردن خانه را به شما پیشنهاد می­ کنیم.

۳- فرش بزرگ انتخاب کنید

انتخاب یک فرش بزرگتر، حتی با طرح­ های درشت و برجسته، یکی از چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک تا بزرگتر بنظر برسند، است. بر خلاف فرش­ های کوچکتر، فرش بزرگ کف فضا را در دید ما به چند قسمت تقسیم نمی ­کند. این همچنین می تواند به یکنواخت شدن فضا کمک کند و یک بخش اصلی را برای شما فراهم کند تا بقیه اتاق را با سلیقه خود طراحی کنید. سطوح گوشه­ ای اتاق نیز می تواند به شما کمک کند تا سطوح بیشتری را از فضا برای یک کاناپه سنتی طولانی ­تر اختصاص دهید.

۴- فضا را دنج نگه دارید

دنج بودن دکوراسیون
دنج بودن دکوراسیون

گرایش به کوچک بودن یک فضا می تواند چیزی باشد که باعث می شود واقعاً دنج و جذاب باشد. در کنار هم مهربان و صمیمی بنشینید و یک فرش مخمل خواب دار مجلل انتخاب کنید. این امر به خصوص، اگر شما در حال تزئین یک اتاق پذیرایی کوچک هستید، توصیه می­ شود، جایی که می­ خواهید جزئیات فوق العاده به دل بنشینند و کاربردی باشند.

اگر مایلید در مورد دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک بیشتر بدانید، می­توانید این مقاله را مطالعه کنید.

۵- روشنایی هوشمند

چراغ­ های روشنایی را انتخاب کنید که می تواند به دیوارها وصل شود یا از بالا آویزان شود تا در فضای کف اتاق صرفه جویی شود. لامپ های بازویی چرخان همچنین فضای اطراف میزهای پذیرایی را خلوت می­ کند. همچنین یکی از چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک است تا بزرگتر بنظر برسند.

۶- آن را چند منظوره کنید

چندمنظوره بودن دکوراسیون
چندمنظوره بودن دکوراسیون

هنگامی که با کمبود فضا مواجه هستید، تنها گزینه خلاقیت و ایجاد فضای چند منظوره است. به عنوان مثال، اگر جایی برای یک اتاق نشیمن مجزا، اتاق خانواده و اتاق کار یا دفتر خانگی ندارید، همه آنچه مدنظر دارید را در یک فضا ترکیب کنید. طرح و چیدمان مناسب می تواند عالی به نظر برسد، مهم نیست که چه شکل و چه اندازه ای از اتاق را داشته باشد. طراحی و چیدمان خلاقانه خود یکیی از چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک است تا بزرگتر بنظر برسند.

اگر مایلید ایده‌های ارزان در سبک دکوراسیون وینتیج برای سال ۲۰۲۰ را بدانید، مطالعه مقاله را پیشنهاد می ­کنیم.

۷- طرح­های رنگارنگ

همانطور که قبلاً چندین بار ذکر کردیم، یک فضای کوچک به معنای این نیست که نمی توانید از رنگ لذت ببرید. بنابراین اگر شما عاشق ترکیب رنگ­ های پاستیلی زیبا یا رنگ ­های روشن و شاد هستید، اما می­ خواهید مطمئن شوید اتاق نشیمن شما شلوغ و بهم ریخته به نظر نمی ­رسد، ترفند این است که به زیبایی یک ترکیب شلوغ و رنگارنگ اعتماد کنید. مخلوط کردن الگوها و طرح­ ها بازی جذابی با دکوراسیون فضای کوچک شما می­ تواند باشد.

بعد از صحبت درباره رنگ ­ها، مطالعه بهترین رنگ دیوار برای هر اتاق خالی از لطف نیست.

۸- رنگ سفید را پاس بدارید

رنگ سفید در دکوراسیون
رنگ سفید در دکوراسیون

دیوارها و کف ­ها را همه سفید نگه دارید تا فضای کوچک شما بزرگتر بنظر برسند. همچنین استفاده از آثار هنری بزرگ بر روی دیوار چشم نواز است، تا اینجا هنوز فضا پر و شلوغ بنظر نمی ­رسد. به این ترتیب می­ توانید یک دست مبلمان رنگارنگ را به کانون اتاق تبدیل کنید، زیبایی این ترکیب این است که با حضور در این فضا احساس نمی­ کنید که فضا تنگ و کوچک است و یا دیوارها در حال نزدیکتر شدن به شما هستند.

۹- مبلمان را به میان مراسم راه دهید

مبلمان در دکوراسیون
مبلمان در دکوراسیون

یکی از چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک تا بزرگتر بنظر برسند، این است که سعی کنید در مقابل چسباندن همه مبلمان­ خود به دیوارها مقاومت کنید. اگر در پشت مبلمان فضایی ایجاد کنید، فضای اتاق را وسیع تر از اندازه واقعی آن  نشان می­ دهد.

۱۰- خلاقیت با مبلمان کوتاه­ قد

مبلمان کوتاه در دکوراسیون
مبلمان کوتاه در دکوراسیون

یک کاناپه کوتاه یا یک مبلمان پایه کوتاه، جلوه بصری سقف های بلندتری را ایجاد می­ کند و می­ تواند یکی از چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک باشد تا بزرگتر بنظر برسد. بازی با نسبت و مقیاس اجزای اتاق نیز کمک خواهد کرد. مانند میز کنار کوچک در کنار مبلمان طولانی و طویل در اتاق پذیرایی، فقط کافی است بالشتک­ ها و کوسن­ ها را به آن اضافه کنید تا راحت­ تر و دلنشین ­تر بنظر برسد.

امیدواریم از مطالعه این مطالب، لذت برده باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید