لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

این روزها هر شخصی به دنبال این است که با استفاده از روش‌های نوینی که به وجود آمده، بتواند زیبایی خاصی را برای خود به ارمغان آورد. یکی از ناراحتی‌های هر شخصی در رابطه با زیبایی اندام‌ها و صورت، موهای زائد است. موهای زائد و رشد آن‌ها در هر ناحیه‌ای می تواند آزاردهنده باشد در نتیجه لیزر موهای زائد می‌تواند یکی از بهترین راه‌حل‌هایی باشد که به ذهن انسان خطور خواهد کرد.

استفاده از لیزر موهای زائد در واقع به عنوان روشی برای از بین بردن دائم مو کاربرد دارد. به واسطه انواع لیزر موهای زائد شما می‌توانید به راحتی شاهد پوستی زیبا و بدون مو باشید.

شما برای این‌که بتوانید لیزر موهای زائد را انجام دهید می‌توانید قبل از انجام آن از نحوه استفاده و ویژگی‌هایی که هر کدام از انواع لیزرهای موی زائد دارا می‌باشند مطلع شوید. بهترین گزینه این است که با پزشک متخصص خود در زمینه پوست و مو قبل از لیزر مو و تاثیری که بر روی پوست شما می‌گذارد مشورت نمایید.

لیزر موهای زائد در سال‌های اخیر به روشی پرطرفدار تبدیل شده است. چرا که این روش شما را از شر سالن‌های اپیلاسیون، تیغ، موم، کرم موبر، دستگاه اپی‌لیدی و همه روش‌های موقتی رفع موهای زائد نجات می‌دهد. علاوه بر این با لیزر دیگر خبری از جوش‌ها و موهای زیر پوستی نیست. اگر لیزر را برای رفع موهای زائد خودتان انتخاب کرده اید، لازم است حتما در مورد چگونگی فرآیند رفع موهای زائد با لیزر، عواقب احتمالی آن، دوره های انجام، اقداماتی که باید قبل و بعد از لیزر انجام دهید و … اطلاعات کسب کنید.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بر روی چه کسانی نتیجه بهتری می‌دهد؟

در حالت کلی باید گفت که هر کسی می‌تواند با رعایت برخی نکات نسبت به انجام لیزر موهای زائد اقدام نماید، لیزر موهای زائد در حقیقت منحصر به نوع خاصی نیست و تنها در برخی موارد تاثیرات متفاوتی خواهد داشت که البته تمامی اهداف و نتایج به دست آمده تقریبا در یک راستا بوده اند.
در واقع می‌توان گفت که لیزر موهای زائد می‌تواند برای هر نوع پوست و مو متفاوت عمل نماید.

  • کسانی که دارای پوستی روشن و موهایی ضخیم هستند تا حدود زیادی می‌توانند در لیزر موهای زائد نتایج بهتری را نسبت به سایرین دریافت نمایند.
  • برای کسانی که دارای پوستی نرم و سفید و همچنین موهایی نازک هستند لیزر موهای زائد دیرتر به نتیجه خواهد رسید و ممکن است پروسه درمانی کمی طولانی شود و نیاز به تعداد جلسات بیشتری باشد. البته این موضوع تا حدود زیادی به طول موج دستگاه لیزر موردنظری که استفاده می‌شود بستگی خواهد داشت.
  • طول موج‌های طولانی‌تر در دستگاه لیزر می‌تواند بر روی پوست های تیره نتایج مطلوب‌تری را ایجاد نماید. دقت داشته باشید که کاهش و یا ریزش موهای اضافی از طریق لیزر به واسطه ضعیف نمودن فولیکول‌های موجود در انتهای مو که سبب رشد موهای زائد می‌شوند صورت می‌گیرد.
  • موهای زائد پس از انجام لیزر موهای زائد به مرور زمان خاصیت خود را از دست داده و دیگر رشدی به واسطه فولیکول‌ها نخواهند داشت در نتیجه در صورت تکرار لیزر موهای زائد به مدت چند جلسه موهای زائد بدن شما از طریق لیزر کاملا از بین می‌رود و دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود.

در یکی از مقالات پیشین مجله اینترنتی امرسان به معرفی و بررسی سایر روش‌های رفع موهای زائد پرداخته‌ایم. شما می‌توانید از طریق لینک زیر، این مقاله را مطالعه کنید.

رفع موهای زائد (بهترین روش‌ها – بدترین روش‌ها)

لیزر؛ بهترین و موثرترین شیوه‌ی رفع موهای زائد
لیزر؛ بهترین و موثرترین شیوه‌ی رفع موهای زائد

دستگاه‌های مختلف در لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد قطعا می‌دانید که با توجه به طول موج‌های مختلفی که وجود دارد و این طیف وسیع تعداد دستگاه‌های لیزر موهای زائد نیز متعدد خواهد بود، در نتیجه باید انتظار داشت که هر نوع دستگاه ویژگی‌های خاصی داشته باشد که می‌توان از آن ها برای انواع رنگ پوست‌ها و یا حتی نوع موهای زائد استفاده کرد.

با توجه به تعدد لیزر موهای زائد با طول موج‌های متفاوت پزشک متخصص باید لیزر مناسبی را انتخاب نماید که با پوست و موی شما هم‌خوانی داشته و بتواند در کمترین زمان ممکن مو زائد شما را بدون اینکه عوارض جانبی خاصی ایجاد نماید از بین ببرد.

در حال حاضر لیزر الکساندرایت جز لیزرهایی هستند که از نظر سازمان دارو و غذا برای لیزر انواع پوست و مو مناسب می‌باشند و به نوعی آزمایش شده هستند.

علاوه بر آن دستگاه لیزر موهای زائد الکس دارای خنک کننده مناسب برای پوست می‌باشد که این یکی از مزیت‌های این دستگاه لیزر موهای زائد محسوب خواهد شد که در کنار نتایج مطلوب می‌تواند آسودگی خاطر را در حین لیزر موهای زائد برای شما به همراه داشته باشد.

همچنین دستگاه لیزر موهای زائد کندلا که به عنوان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد شناخته می‌شود و مجوز FDA آمریکا و سازمان غذا و داروی ایران می باشد هم از دیگر دستگاه‌های لیزر فوق‌العاده است.

مراقبت از پوست یکی از دغدغه‌های اصلی در فصل تابستان است. با گرم شدن هوا و افزایش شدت آفتاب، پوست بدن بویژه صورت نیاز به مراقبت دارد. ۵ نکته در مراقبت از پوست را بخوانید تا بتوانید در مراقبت از پوست خود بهتر عمل کنید.

۵ نکته در مراقبت از پوست

تاثیر رنگ پوست و مو در لیزر موهای زائد


لیزر موهای زائد در افرادی که دارای رنگ پوست تیره می‌باشند می‌تواند نتیجه مطلوب‌تری داشته باشد. در واقع در پوست و موی تیره برای لیزر موهای زائد از دستگاهی که دارای طول موج طولانی‌تری است استفاده می‌کنند تا اشعه‌های لیزر از اپیدرم عبور نموده و ریشه مو را از بین ببرد.

در ابتدا لیزر رنگدانه‌های پوست را هدف قرار می‌داد و از این طریق به از بین بردن موهای زائد کمک می‌نماید؛ همین موضوع باعث خواهد شد تا تاثیرگذاری در موهای زائد تیره‌تر و ضخیم‌تر بیشتر باشد، اما امروزه با پیدایش سیستم‌های پیشرفته در زمینه لیزر، این امر تا حدود زیادی برای انواع پوست و مو آسان شده است.

همانطور که می‌دانیم موهایی که دارای ضخامت بیشتری می‌باشند در مواجه با طول موج های متفاوت لیزر می‌توانند سریع‌تر از بین روند. لیزر موهای زائد بر روی پوست‌هایی که بدون رنگدانه هستند، می‌تواند تاثیر کمتری داشته باشد؛ زیرا لیزر در ابتدا رنگدانه موجود در پوست را مورد هدف قرار می‌دهد.

البته دقت داشته باشید که ممکن است طول دوره لیزر نیز در رنگ پوست‌های مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشد. رنگ پوست به عنوان عاملی در ایجاد سرعت بخشیدن به روند لیزر پوست و مو می‌تواند بسیار مهم باشد.

علاوه بر تولید انواع لیزرها برای از بردن موهای زائد می‌توان عنوان نمود که نوع پوست و مو نیز به عنوان عاملی مهم در از بین رفتن دائمی موهای زائد نقش اساسی‌ای را ایفا می‌نماید.

برداشتن خال از جمله دغدغه‌های زیبایی برای افرادی است که وجود انواع خال‌ها بر روی صورت یا بدن خود را نوعی معضل می‌دانند. برداشتن خال جز در موارد خاص جنبه زیبایی دارد و حتما باید توسط متخصصان زیبایی صورت بگیرد. برداشتن خال و مراقبت‌های پس از برداشتن خال از جمله موضوعات مقاله زیر است.

برداشتن خال

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید