شکر قهوه‌ای چه فرقی با شکر سفید دارد؟
شکر قهوه‌ای چه فرقی با شکر سفید دارد؟

تا چند سال پیش هر وقت کسی از شکر حرف می‌زد، همه می‌دانستند منظورش چیست. اما به تازگی بازار صحبت از شکر قهوه‌ای در میان دستور‌های آشپزی، رژیم‌های لاغری و محصولات پوستی، داغ شده است. سوال مهمی که در ذهن همه پیش می‌آید و ما قرار است به آن پاسخ دهیم این است که اصلا فرق شکر قهوه‌ای و سفید چیست؟

شکر قهوه‌ای و شکر سفید هر دو از یک سرچشمه می‌آیند. تنها تفاوت شکر قهوه‌ای این است که کمتر در فرآیند تولید و تصفیه قرار می‌گیرد. اما آیا این دلیلی بر سالم‌تر بودن آن است؟

یکی از خوراکی‌هایی که برای تولید آن در خانه به شکر قهوه‌ای نیاز داریم، گرانولا است. تهیه گرانولای خانگی با دستور زیر هم سالم‌تر، هم خوشمزه تر و هم به صرفه‌تر است:

طرز تهیه گرانولا خانگی

مراحل تهیه انواع شکر

شکر در کل از گیاه نیشکر ساخته می‌شود. برای تولید شکر، نیشکر را به شکر مایع تبدیل می‌کنند، آن را از صافی عبور می‌دهند و هرگونه ناخالصی را از آن می‌زدایند. با حرارت دادن این مایع صاف شده، کریستال‌های سفیدی خواهیم داشت که همان شکر خام است.

برای تهیه شکر سفید، شکر خام را ذوب می‌کنند، به آن مقداری مواد شیمیایی می‌افزایند و دوباره حرارت می‌دهند. در روند این حرارت دادن کریستا‌ل‌های ریز و سفید شکر ساخته می‌شوند.

مایعی که در روند تهیه شکر خالص و از صاف کردن و تصفیه نیشکر مایع به دست می‌آید ملاس نام دارد. ملاس اصلی‌ترین تفاوت میان شکر سفید و قهوه‌ای است. ساخت شکر قهوه‌ای با دو پروسه متفاوت ممکن است.

برخی از کارخانه‌ها در همان اول کار، ملاس کمتری را از نیشکر مایع جدا می‌کنند و با همین شکر کمتر تصفیه شده شکر قهوه‌ای درست می‌کنند. برخی دیگر از کارخانه‌ها اما به کریستال‌های نهایی شکر سفید، مقداری ملاس اضافه می‌کنند تا به شکر قهوه‌ای تبدیل شود.

درست است که ملاس یک منبع غنی از آنتی اکسیدان و مواد معدنی متنوعی از جمله پتاسیم، منیزیم و آهن است اما مقدار آن در شکر قهوه‌ای بسیار کم است. آنقدر کم که در ارزش غذایی این دو شکر تفاوت چندانی وجود ندارد و به شکر قهوه‌ای برتری نمی‌بخشد.

آنتی اکسیدان‌ها از سلول‌های بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند و خطر ابتلا به بیماری‌های حاد و مشکل‌سازی مثل سرطان، بیماری‌های قلبی یا آلزایمر را کاهش می‌دهند. ویتامین E یکی دیگر از منابع غنی آنتی اکسدان است. در مورد ویتامین E بیشتر بخوانید:

همه چیز در مورد ویتامین E

شباهت‌های شکر قهوه‌ای و سفید

این شکر در طعم، مزه و خواص مانند شکر سفید است و تاثیر متفاوتی بر سلامتی شما نمی‌گذارد
این شکر در طعم، مزه و خواص مانند شکر سفید است و تاثیر متفاوتی بر سلامتی شما نمی‌گذارد

شکر قهوه‌ای شباهت‌های زیادی به شکر سفید دارد. این شکر در طعم، مزه و خواص مانند شکر سفید است و تاثیر متفاوتی بر سلامتی شما نمی‌گذارد. پس هرگز نمی‌توان گفت با مصرف شکر قهوه‌ای سالم‌تر خواهیم بود.

علاوه بر این شاخص گلیسمی و پاسخ پانکراس به گوارش هر دو این شکرها ثابت و یکسان است.

تفاوت شکر قهوه‌ای و سفید

با وجود همه شباهت‌ها،‌ تفاوت‌هایی نیز میان این دو نوع شکر وجود دارد. البته این تفاوت‌ها اصلا آنقدر بزرگ نیستند که آن دو را تبدیل به دو ماده متفاوت کنند.

از آن جایی که شکر قهوه‌ای کمتر در روند تولید قرار می‌گیرد، تصفیه و تغییرات ایجاد شده روی آن نیز کمتر است. به همین دلیل فیبر شکر قهوه‌ای کمی ار شکر سفید بیشتر است. البته این فیبر کم در ساختار این شکر به معنی سالم بودن آن نیست.

شکر قهوه‌ای هنوز هم شکر است و به سلامتی شما آسیب می‌زند. در ادامه به مقایسه جزئی‌تر شباهت‌ها و تفاوت‌های شکر قهوه‌ای و سفید در زمینه‌های مختلف خواهیم پرداخت:

ارزش غذایی شکر قهوه‌ای

کالری شکر قهوه‌ای تقریبا برابر با شکر سفید است و یک قاشق چای‌خوری از هردو آن‌ها ۱۶ کالری دارد.
کالری شکر قهوه‌ای تقریبا برابر با شکر سفید است و یک قاشق چای‌خوری از هردو آن‌ها ۱۶ کالری دارد.

کالری شکر قهوه‌ای تقریبا برابر با شکر سفید است و یک قاشق چای‌خوری از هردو آن‌ها ۱۶ کالری دارد. اینکه من از شکر قهوه‌ای استفاده می‌کنم پس مجاز به مصرف مقدار بیشتری شکر هستم، استدلالی بی‌پایه و اساس است. هر قندی جز قند موجود در غلات، میوه‌ها، سبزیجات و حبوبات باید کنترل و محدود شود. مصرف بی‌رویه شکر همان چیزی است که آمار ابتلا به بیماری‌هایی نظیر چاقی و دیابت را در جامعه ما بالا می‌برد.

قند و شکرهای اضافی که در موادی مثل شیرینی‌ها و شکلات، نان‌های شیرین، غلات صبحانه و … وجود دارند، نباید بیش از ۱۰ درصد کالری مصرفی شما در یک روز را تشکیل دهند. با این همه اکثرا این اتفاق نمی‌افتد.

مصرف بی‌رویه قند و شکر برای سلامتی مضر است؛ این جمله‌ای است که از سال‌های ابتدایی زندگی‌مان به انواع و اقسام حالات و از زبان افراد زیادی شنیده‌ایم اما به راستی چرا مصرف زیاد مواد قندی برای ما خطرناک است؟ در مقاله زیر به این سوال دیرینه پاسخ خواهیم داد:

به این دلایل مصرف شکر و قند را کم کنید

تفاوت طعم میان این دو نوع شکر

هرچه ملاس موجود در شکر قهوه‌ای بیشتر باشد، تشخیص و تمییز طعم این دو نوع شکر راحت‌تر خواهد شد
هرچه ملاس موجود در شکر قهوه‌ای بیشتر باشد، تشخیص و تمییز طعم این دو نوع شکر راحت‌تر خواهد شد

هر دو این‌ها، سرمنشا یکسانی دارند و گاهی تا آخرین مراحل در فرآیند تولید با هم بوده‌اند پس طبیعی است اگر به راحتی متوجه تفاوت طعم آن‌ها نشوید. با این همه هرچه ملاس موجود در شکر قهوه‌ای بیشتر باشد، تشخیص و تمییز طعم این دو نوع شکر راحت‌تر خواهد شد. شکرهای قهوه‌ای با ملاس بیشتر، قهوه‌ای تر هستند و طعم قوی‌تری دارند.

علاوه بر طعم، ملاس بر بافت شکر نیز تاثیر می‌گذارد. شکر قهوه‌ای مرطوب‌تر و سفت‌تر از شکر سفید به نظر می‌رسد و دلیل آن وجود ملاس در ساختار آن است.

شکر در آشپزی

شکر می‌تواند رنگ، بو و اسیدیته غذا را تغییر دهد
شکر می‌تواند رنگ، بو و اسیدیته غذا را تغییر دهد

افزودن شکر به مواد غذایی، علاوه بر شیرین‌تر کردن آن، تاثیرات دیگری نیز دارد. شکر می‌تواند رنگ، بو و اسیدیته غذا را تغییر دهد. استفاده از شکر قهوه‌ای به واسطه آنکه رطوبت و رنگ بیشتری دارد کمی تفاوت در ظاهر ایجاد می‌کند اما تفاوت آن در طعم، چندان زیاد نیست.

استفاده از شکر قهوه‌ای در محصولات خانگی مراقبت از پوست، رایج است. بیشتر اسکراب‌های خانگی پوست بدن یا صورت، با شکر قهوه‌ای دانه درشت درست می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسکراب‌ها و یادگیری طرز تهیه بهترین اسکراب‌های خانگی، مقاله زیر را در مجله اینترنتی امرسان بخوانید:

طرز تهیه ۱۰ اسکراب خانگی

گول تبلیغات شکر قهوه‌ای را نخورید

بازاریابان برای فروش بهتر و بیشتر محصولات خود، گاه واقعیت را دستکاری می‌کنند. آن‌ها ممکن است بگویند قهوه‌ای بودن شکر و تصفیه کمتر، این شکر را تبدیل به افزودنی رژیمی و هم‌سو با اهداف سلامتی کرده است. اما لطفا هرگز گول تبلیغات را نخورید.

همه قند و شکرهای متنوعی که در بازار وجود دارند، ساختار یکسانی دارند. شکر قهوه ای، شکر سفید، نیشکر خام، عسل و شکر نارگیل همه حاوی قندهایی هستند که مصرف بی‌رویه آن‌ها، سلامت ما را به خطر می‌اندازد.

پس با محدودیت‌هایم چه کنم؟

خیلی از ما با این فرض غلط که شکر قهوه‌ای سالم‌تر است خود را دلگرم کرده بودیم. فکر می‌کردیم جایگزین سالم‌تر شکر سفید را یافته‌ایم و خیالمان بابت محدودیت‌ها و منع مصرف شکر سفید راحت شده بود. اما احتمالا با خواندن این مقاله متوجه شده‌اید که این‌ها همه باورهای غلطی هستند و مصرف شکر قهوه‌ای، شکر نارگیل یا شکر خام هرگز راه حل مشکل شما نیست!!

شما باید به دنبال جایگزین‌هایی باشید که حتی اگر کالری یکسانی دارند، خواص بیشتری نیز داشته باشند. مثلا عسل و ملاس با این که کالری تقریبا یکسانی دارند اما به تامین آنتی اکسیدان و برخی از مواد معدنی مورد نیاز بدن شما نیز کمک می‌کنند.

اگر قند خون بالایی دارید، به دیابت مبتلا شده‌اید یا با چاقی مفرط درگیر هستید، به سراغ پزشک بروید و از او بپرسید که مصرف چه مقدار از کدام مواد قندی برای شما مجاز است. دکتر متخصص می‌تواند بهترین جایگزین برای شیرین‌کننده‌ها را به شما معرفی کند. تجویز و استفاد خودسر از شیرینی‌های جایگزین، چه طبیعی باشند و چه مصنوعی، ممکن است عواقب خطرناکی برای شما داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید