دکوراسیونسبک زندگی

ایده‌های ارزان در سبک دکوراسیون وینتیج برای سال 2020

احتمالاً تعجب خواهید کرد اگر بدانید که سبک دکوراسیون وینتیج (قدیمی) سبکی است که در سال 2020 در داخل بیشتر خانه‌ها دیده خواهد شد. تعمیر قطعات مختلف اسباب منزل و کارهای دست‌ساز و فضاهای گرم و عاشقانه چیزهایی هستند که در این سبک از دکوراسیون خودنمایی می‌کنند.

آنچه که این سبک دکوراسیون را از دیگر سبک‌های دکوراسیون داخلی متمایز می‌کند بازگشت به گذشته است به همین دلیل به عنوان Retro نیز شناخته شده است و گاهی با سبک شابی شیک یا حتی سبک روستیک اشتباه گرفته می‌شود اما باید بگوییم که این سبک از دیزاین خانه یک سبک کاملاً منحصر به فرد است که بازگشت به گذشته، در همۀ قسمت‌های خانه از جمله دکوراسیون پذیرایی، دکوراسیون داخلی آشپزخانه، اتاق خواب و… دیده می‌شود. علاوه بر این شما می‌توانید این سبک را در دکوراسیون داخلی منزل کوچک و در خانه‌های بزرگ نیز پیاده کنید. اما بیایید ببینیم که چه ایده‌های ارزانی برای دکوراسیون وینتیج وجود دارند.

دکوراسیون Low Cost

Low Cost، دکوراسیونی کم هزینه است و در صورتی که مایل باشیم یک دکوراسیون وینتیج را ارزان اجرا کنیم باید همیشه به دنبال ارزان‌ترین‌ها باشیم. این که بخواهیم در سال 2020 دکوراسیون داخلی آپارتمان خود را بدون خالی کردن جیب‌هایمان به گذشته بازگردانیم کار دشواری نیست. دلیل راحتی این کار نیز آن است که در سبک وینتیج معمولاً اسباب و اثاثیۀ قدیمی منزل تعمیر می‌شوند و وسایل کهنه و تعمیرات، دو بخش اساسی این سبک به حساب می‌آیند. شما در این سبک از دکوراسیون برای خرید لوازم جدید پول صرف نمی‌کنید.

اما در صورتی که مبلمان قدیمی برای تعمیر ندارید اصلاً نگران نباشید زیرا در بازار گزینه‌های بی‌شماری برای این سبک مقرون به صرفه از وینتیج پیش روی شما است و تنها موضوعی که وجود دارد این است که کجا وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون مورد نظر خود را جستجو کنید. به همین راحتی!!

روش‌های زیادی برای طراحی خانه به این سبک وجود دارد؛ به عنوان مثال شما می‌توانید یک دکوراسیون وینتیج رترو داشته باشید یا این که سبک وینتیج شیک را اجرا کنید. همه چیز بستگی به جزئیات و تزئینات خانه دارد.

دکوراسیون داخلی در سال 2020

یکی از موارد مهمی که باید درباره سبک دکوراسیون خانه در سال 2020 بدانید این است که طراحی داخلی به چه سمتی گرایش پیدا می‌کند. چیزی که ما پیشنهاد می‌کنیم سبکی تلفیقی از سبک وینتیج و رترو است. تلفیقی ایده‌آل که زیبایی و خاص بودن را به صورت هم‌زمان به دکوراسیون خانه‌ها می‌دهد. برخی از این سبک‌ها شامل موارد زیر هستند:

دکوراسیون وینتیج رترو

 • دکوراسیون وینتیج شیک
 • دکوراسیون وینتیج صنعتی
 • دکوراسیون وینتیج گلچین
 • دکوراسیون وینتیج شبی یا فرسوده
 • دکوراسیون داخلی پذیرایی وینتیج
 • دکوراسیون وینتیج

تلفیق هر یک از این سبک‌ها با سبک وینتیج می‌تواند با توجه به سلیقۀ شخصی هر فرد انجام شود. تزئین خانه و محیط آن همیشه بستگی به سلیقۀ شخصی افراد دارد. با این وجود مقالاتی مشابه این مقاله می‌توانند برای افرادی که قصد انجام این کار را دارند بسیار کمک کننده باشند. چیزی که ما ارائه داده‌ایم ایده‌هایی حداقلی از چگونگی اجرای یک دکوراسیون ارزان قیمت و قدیمی هستند.

سبک وینتیج یک سبک بسیار متنوع و محبوب است که بیشتر محبوبیت آن به استفاده از لوازم قدیمی برمی‌گردد. شما می‌توانید تا زمانی که به دکور دلخواه خود دست پیدا نکرده‌اید وینتیج را با هر یک از سبک‌هایی که در قسمت بالا اشاره شد ترکیب کنید اما لازم نیست همه چیز را درست به همان شیوه انجام دهید.

نکاتی برای اجرای یک سبک وینتیج

در اجرای دکوراسیون ارزان قیمت وینتیج در خانه توجه به یک سری نکات ضروری است. به عنوان مثال توصیه می‌کنیم که برای این کار از مبلمان کلاسیکی استفاده کنید که دایره‌ای‌شکل هستند و رنگ‌های خنثی دارند. همچنین می‌توانید برای داشتن یک دکوراسیون منزل ایرانی شیک از مبلمان طلایی رنگ و منبت‌کاری شده استفاده کنید. در کنار آن استفاده از وسایل چوبی و غالباً فرسوده توصیه می‌شود.

به علاوه، می‌توانید برای این که با استفاده از سبک وینتیج دکوراسیون منزل خود را بهتر نشان دهید. در چیدمان خانه از گُل استفاده کنید. بخصوص گُل‌های وحشی که در گلدان‌ها و بطری‌های شیشه‌ای قرار داده شده‌اند می‌توانند زیبایی ویژه‌ای به خانۀ شما ببخشند. همچنین استفاده از انواع لامپ‌ها، قفسه‌ها، چمدان‌ها، آینه‌ها، دوچرخه، ساعت‌ها و دیگر وسایل نوستالژیک می‌تواند تأثیر بسزایی در غنی‌تر کردن این سبک داشته باشد.

در نهایت یکی دیگر از توصیه‌های ما به شما این است که محیط خانه را زیاد شلوغ نکنید. ادغام سبک‌های مختلف با یکدیگر ایده‌ای عالی است. با این حال زیاده روی در قرار دادن وسایل قدیمی بدون شک خانه شما را بیش از حد شلوغ می‌کند و به جای این که یک فضای قدیمی و رترو ایجاد کند ممکن است آن را سنگین و غیرقابل تحمل کند بهترین روش این است که سعی کنید همه چیز را به اندازه و هماهنگ با یکدیگر استفاده کنید.

چگونه دکوراسیون خانه را به سبک وینتیج اجرا کنیم

چنانچه می‌خواهید هماهنگی و زیبایی را به سبک وینتیج در خانۀ خود به نمایش بگذارید توصیه می‌کنیم از مراحل زیر پیروی کنید:

 1. استفاده از پوشش و رنگ‌های قدیمی روی دیوار
 2. کاغذ دیواری قدیمی
 3. روشنایی و لامپ‌های قدیمی
 4. پنجره، پرده و اشیاء و لوازم تزئینی قدیمی
 5. انتخاب انواع مبلمان ضروری قدیمی مطابق چیزی که در قسمت پایین اشاره شده است

مبلمان قدیمی

چنانچه وقتی درباره مبلمان قدیمی صحبت می‌کنیم نمی‌دانید که منظور ما چه نوع مبلمانی است پس درباره یکی از کلیدی‌ترین اجزای دکوراسیون وینتیج اطلاع ندارید. با وجود این که مبلمان یکی از هزینه‌برترین وسایل داخل خانه است اما در واقع مبلمان قدیمی هیچ هزینه‌ای برای شما در بر نخواهند داشت چرا که می‌توانید وسایلی را تعمیر کنید که از پیش داشته‌اید. مبلمان یک خانه آن را منحصر به فرد می‌کند چرا که یکی از اجزای لوکس دکوراسیون داخلی به حساب می‌آیند.

در صورتی که در حال حاضر در دکوراسیون منزل از سبک دیگری استفاده می‌کنید و نمی‌خواهید که همۀ وسایل را هم زمان تعویض کنید می‌توانید فقط با اندکی تغییر آن را منحصر به فرد کنید و تنها اشیا و لوازم جانبی قدیمی را جایگزین لوازم کنونی کنید و پس از آن می‌‎توانید وسایل با اهمیت‌تر را جایگزین کنید.

دکوراسیون وینتیج ارزان با ایده‌های ساده

همان طور که ملاحظه کردید برای این که خانه خود را به سبک وینتیج دربیاورید نیازی به صرف هزینۀ زیاد ندارید چرا که این سبک از دکوراسیون یک سبک کاملاً اقتصادی است که به شما این اجازه را می‌دهد تا از آیتم‌های ارزان قیمت استفاده کنید و در عین حال یک خانۀ جذاب و منحصر به فرد داشته باشید. شما می‌توانید در دکوراسیون وینتیج خود از اجزای ساده که تا حدودی روستیک هستند مانند تابلوها، جعبه‌های چوبی، شمع‌ها و دیگر چیزهای ساده استفاده کنید. به طور کلی می‌توانید با هر چیزی که دوست دارید بخش‌های مختلف خانه از جمله دکوراسیون آشپزخانه، دکوراسیون اتاق خواب و دکوراسیون پذیرایی را تزئین کنید و در نهایت بهترین دکوراسیون منزل را به اجرا دربیاورید.

جعبه‌های چوبی یک گزینۀ عالی هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید کفش‌هایتان را جلوی درب ورودی مرتب کنید و یا این که به عنوان مثال اگر فضای بیشتری در اختیار دارید جعبه‌های بیشتری را داخل خانه قرار دهید. شما می‌توانید آن‌ها را با استفاده از میخ‌ها یا پیچ‌های فلزی در کنار یکدیگر محکم کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا