دکوراسیونسبک زندگی

به‌روزترین ایده‌های طراحی در سرتاسر جهان

امروز در این مقاله قصد داریم تا به‌روزترین ایده‌های طراحی در سرتاسر جهان را معرفی کنیم تا شما دوستان بتوانید از این ایده‌ها الهام گرفته و در فضاهای موردنظر خود پیاده‌سازی کنید.

چه شما سفرهای کوتاه داشته و چه به‌صورت طولانی‌مدت در کشوری ساکن بوده باشید ، به‌هرحال سفر می‌تواند تجربه‌های بی‌نظیری به همراه خود داشته باشد. به‌عنوان یکی از اعضای جامعه جهانی فرصتی داشتیم تا با دیگر فرهنگ‌ها آشنا شویم و ایده‌های طراحی و دکوراسیون داخلی این کشورها را از نزدیک ببینیم.

همانند غذا و مُد ، ترندها و ایده‌های طراحی داخلی هم بر اساس شرایط جغرافیایی تعیین می‌شوند و شکل می‌گیرند. ما از 40 طراحی داخلی برتر جهان درخواست کردیم تا ترندها و ایده‌های طراحی برتر کشور خود را با ما به اشتراک بگذارند.

به دلیل اینکه امکان داشت شهرهای مختلف یک کشور ترند متفاوتی داشته باشد ، سعی کردیم تا با دقت شهرها و مکان‌های خاص را انتخاب کنیم تا مجموعه کاملی از این ایده‌های طراحی داشته باشیم. قطعاً شما دوستان با دیدن این طراحی‌ها شگفت‌زده خواهید شد و خواهید دید که ما در چه دنیای کوچکی زندگی می‌کنیم.

ایده‌های طراحی استرالیا : بازگشت به طبیعت

همیشه اضافه کردن جزئیاتی از طبیعت به هر فضایی می‌تواند دوست داشتی و خاص باشد. جزئیاتی مانند برگ بزرگ درخت نخل ، یک سرامیک دست‌ساز ، یک‌تکه چوب یا تعدادی گیاه طبیعی می‌تواند تزئین کننده یک فضای بسیار شیک باشد. قطعاً ایجاد فضایی آرامش‌بخش می‌تواند نگاه هر فردی را به خود جلب کند و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای خلق چنین فضایی از المان‌های اقیانوس کمک بگیرید.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی اتریش : مینیمالیسم

وین به معماری باشکوه و اعیانی معروف بوده و ظاهر شهر را به خود اختصاص داده است. از طرفی دیگر طراحی‌های مینیمال هم جزئی از فرهنگ اتریش بوده که توسط هنرمندان مدرن مانند جوزف فرنک و آدولف لوس نیز پیاده‌سازی شده است. در هر پروژه شما شاهد یک طراحی مینیمال خواهید بود که می‌تواند باعث جذابیت فضای موردنظر شود و نگاه مخاطب را به خود جلب کند.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی باهاما : محصولات بافته‌شده

طراحی به سبک باهاما یعنی اینکه شما توجه یکسانی به فضای داخل و خارج داشته باشید و فضاهایی ایجاد کنید که بتواند استفاده‌ای بهینه از نسیم دریا و مناظر زیبای آن کند. انتخاب مبلمان خارج از فضای منزل بسیار مهم و اساسی بوده و به نظر می رسد که پارچه‌های قهوه‌ای یا قهوه‌ای تیره به انتهای دوران اوج خود رسیده‌اند. مبلمان حصیری به رنگ روشن راه خود را به درون قلب طراحی‌ها پیداکرده‌اند و خیلی از افراد مبلمان خود را با استفاده از این سبک رنگ‌ها انتخاب می‌کنند.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی بلژیک : اشکال ساده

به دلیل سرعت و شناور بودن طراحی‌های امروزی ، مشخص کردن ترند و مُد بعدی واقعاً دشوار است. طراحی به نظر می‌رسد که به دوران سادگی خود بازگشته است. در خیلی از ایده‌های طراحی بلژیکی به نظر می‌رسد که به‌سادگی و جذابیت توجه بیشتری می‌شود و این موضوع دلگرم‌کننده است.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی برزیل : کاشی‌های هیدرولیک یا سیمانی

این سبک از کاشی‌ها دارای صافی و همواری سیمان بوده اما این کاشی‌ها با استفاده از قالب‌های برنزی و پودر سنگ مرمر و به‌صورت دستی ساخته می‌شوند. این فرآیند باعث می‌شود تا شما بتوانید هر نوع کاشی با هر رنگ و سبکی را درست کنید.

در این طراحی که در بخش زیر مشاهده می‌کنید تا جایی که امکان آن بوده از کاشی‌های سرامیکی استفاده‌شده است. ما از یک تولیدکننده محلی برای تولید این سبک از کاشی‌ها کمک گرفتیم و در نهایت به‌خوبی توانسته است این فضا را تزئین کند.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی کانادا : احیای مزرعه

ارتباط با طبیعت و استفاده از المان‌های آن در کشوری سردسیر مثل کانادا برای خیلی از کانادایی‌ها مهم بوده و سعی کرده اند تا از سبک‌های مرتبط استفاده کنند. بازگشت به زندگی مزرعه‌داری یکی از ترند و ایده‌های طراحی معروفی بوده که خیلی از افراد به آن علاقه‌مند هستند. به نظر می‌رسد که استفاده از این سبک می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی روی سبک زندگی و روحیه آن‌ها بگذارد.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی کُلُمبیا : سرزمین اشیا چوبی

فراتر از یک ترند و ایده طراحی ، استفاده از مبلمان و اشیا چوبی و کاشی‌های سیمانی یک سنت در کلمبیا بوده که خیلی از افراد آن را دنبال می‌کنند. هنر اصلی این است که بدانید چه زمانی از آن‌ها استفاده کرده و چه زمانی آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی کرواسی : فضای استراحت لوکس

کرواسی‌ها هم بالاخره استعداد و سبک و شیوه زندگی سرشار از خوشی خود را در طراحی داخلی منازل نشان دادند. شما در بیشتر طراحی آن‌ها شاهد مبلمان راحتی کشیده و با رنگ‌های چشم‌گیر هستید. آن‌ها در استفاده از مبلمان و وسایل لوکس ترسی ندارند و شما در طراحی‌های داخلی منازل آن‌ها این موضوعات را مشاهده می‌کنید.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی دانمارک : استفاده از گیاهان جذاب

در سال 2019 بزرگ‌ترین ترند و ایده‌های طراحی در طراحی داخلی دانمارکی ، استفاده از گیاهان جذاب در هر فضایی بوده است. شما می‌توانید از این ترند در هر یک از بخش‌های منزل استفاده کنید و جذابیت خاصی به آن ببخشید.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی انگلستان : طراحی تلفیقی

بیشترین ایده‌های طراحی و ترندی که این روزها در طراحی داخلی خانه‌های انگلیسی دیده می‌شود طراحی تلفیقی است. این طراحی ماندگارترین سبک طراحی بوده که شما در طراحی خانه‌های قرن 18 نیز مشاهده خواهید کرد. این سبک بیشتر در هتل‌های قدیمی لندن مشاهده می‌کنید.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی فنلاند : مینیمالیسم ترکیبی

طراحی مینیمالیسم و کارکردگرایی همیشه موضعی بوده ولی در طراحی خانه‌های اسکاندیناویایی به نظر می‌رسد که این دو سبک باهم ترکیب‌شده و ظاهری جذاب را پدید آورده‌اند. ترکیب رنگ‌های گرم ، خاکی و پرانرژی توانسته سبکی نو و تازه‌ای را برای این خانه‌ها شکل دهد. استفاده از چوب‌های به رنگ تیره در کنار چوب‌های به رنگ روشن یکی دیگر از طرح‌های ترکیبی است که در این منطقه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ایده‌های طراحی

ایده‌های طراحی فرانسه : لایه‌های مختلف

زمانی که در مورد ایده‌های طراحی به سبک فرانسوی صحبت می‌کنیم دیگر طراحی‌های مدرن و تمیز و مینیمال معنایی ندارد. شما در طراحی خانه‌های فرانسوی شاهد لایه‌های مختلف از طراحی هستید که می‌تواند نگاه هر بیننده‌ای را به خود جلب کند.

استفاده از لوازم عتیقه ، مجسمه‌ها ، کلکسیون‌های عجیب‌وغریب و تابلوهای نقاشی متفاوت همگی نشان‌دهنده لایه‌های مختلف طراحی این خانه‌ها بوده و می‌توانیم بگوییم که حتی این موضوع باعث می‌شود تا مهمانان در این خانه‌ها همیشه موضوعی برای صحبت خواهند داشت.

ایده‌های طراحی

در آخر قصد داریم تا به شما عزیزان مباحث ابتدایی در طراحی داخلی و ایده‌های طراحی را توضیح دهیم که قائدتا می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند.

چه شما قصد داشته باشید که فضای داخلی منزل خود را تغییر دهید یا اینکه از یک فرد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید ، باید با مفاهیم اولیه دکوراسیون داخلی و ایده‌های طراحی آشنا شوید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید طراحی زیباتری برای فضای موردنظر خود انتخاب کنید:

رنگ : خالق حس و انرژی فضا

قالب : شکل کُلی هر شئ

خط : مسیر حرکتی هر شئ

حجم : فضای اختصاصی هر شئ در هر فضایی

بافت : حس مخصوص به هر شئ

تمام هنرمندان ( نقاشان ، مجسمه‌سازان ، معماران یا طراحان دکوراسیون داخلی) از این قوانین و چارچوب‌ها پیروی کرده و سعی می‌کنند تا تمامی این قوانین در کارهای آن‌ها دیده شود.

اما این پنج عنصر به‌تنهایی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و در این زمینه شما به عناصر ترکیبی دیگر احتیاج دارید که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

نقطه کانونی : این نقطه دقیقاً جایی است که چشمان بیننده می‌بیند و تمرکز خود را روی آن قرار می‌دهد.

حجم و اندازه : در زمان انتخاب مبلمان یا وسایل منزل این دو کاملاً کاربردی خواهند بود و باعث می‌شوند وسایلی انتخاب شود که مناسب فضای موردنظر شما باشد.

هارمونی و یکپارچگی : هارمونی دقیقاً به ترکیب مناسب اجزا مختلف یک فضا اشاره می‌کند و دراین‌بین یکدستی و یکپارچگی تمام المان‌های فضا می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

تضاد : تضاد همیشه می‌تواند برابری در هر فضایی را به وجود آورد. مثلاً استفاده از دورنگ سیاه‌وسفید ، نرمی و زبری. چالش بین دو عنصر می‌تواند هیجان و زیبایی را به فضای موردنظر هدیه کند و درعین‌حال این چالش می‌تواند به هارمونی و یکپارچگی ختم شود.

-تنوع : تنوع وسایل و اجزا فضا بستگی به نظر طراح و ایده‌های طراحی موردنظر دارد و همیشه این موارد یکسان و همانند یکدیگر نیست.

درنهایت باید این موضوع را بگوییم که در ایده‌های طراحی در هر کشور متفاوت بوده و برای مثال در کشور خودمان ایران ، هر شهری طراحی داخلی مخصوص به خود را دارد که اگر آن طراحی را در شهری دیگر پیاده‌سازی کنیم شاید نتیجه جالب‌توجه ای را مشاهده نکنیم.

طراحان داخلی همیشه سعی می‌کنند تا به نظر مشتری خود احترام بگذارند و بر اساس سلیقه و نظرات آن‌ها فضای موردنظر را طراحی کنند و این موضوع بعضی‌اوقات باعث می‌شود تا انتخاب یک ایده طراحی مناسب سخت و دشوار شود. قطعاً در روزهای آینده سعی می‌کنیم که بازهم ایده‌های طراحی مختلف از کشورهای دیگر را هم به شما دوستان معرفی کنیم.

امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما دوستان می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا