تکنولوژیسایر

آیا گوشی‌های شرکت اپل گران‌تر می‌شوند؟

امروز در این مقاله قصد داریم تا به تحلیل گوشی‌های آینده شرکت اپل بپردازیم و ببینیم که آیا این گوشی‌ها در آینده گران‌تر خواهند شد یا خیر.

جنگ تجاری آمریکا و چین

جنگ تجاری بین چین و آمریکا به بالاترین حد خود رسیده و رئیس‌جمهور آمریکا یعنی ترامپ تعرفه‌های جدید علیه چین را مثل نقل‌ونبات صادر می‌کند.

تا اینجا یکی از محصولات معروف و محبوب آمریکا یعنی گوشی‌های شرکت اپل از این جنگ در امان بوده‌اند ولی در چند هفته آینده امکان دارد این موضع تغییر کند.

اخیراً تعرفه 10 درصد روی 300 میلیارد دلار کالا در تاریخ یک سپتامبر اجرایی می‌شود. معلوم نیست که گوشی‌ها شرکت اپل و محصولات دیگر این شرکت مانند iPad و اپل واچ جز این لیست باشند اما نگرانی‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد که اگر آن‌ها در این لیست باشند احتمالاً سقوط سهام شرکت اپل وجود خواهد داشت.

طبیعتاً این نگرانی‌ها احتمال دارد روی محصولات کنونی و جدید شرکت اپل تأثیر بگذارد و این محصولات گران‌قیمت باقیمت بالاتری به بازار عرضه شوند.

نظر تحلیل‌گر برتر در مورد گران‌تر شدن گوشی‌های شرکت اپل

در این زمینه با یکی از تحلیل گران برتر شرکت اپل یعنی آقای مینگ چی کو صحبت کردیم و باید بگوییم یکی از منابع خبری مطمئن در مورد شرکت اپل آقای مینگ چی کو محسوب می‌شود.

در آخرین صحبت‌های خود که روی سخن وی با سهام‌داران است ، در مورد مالیات‌های جدید و برنامه‌های شرکت اپل داشته است. بر اساس صحبت‌های آقای کو ، این غول دنیای فناوری سعی دارد تا بیشتر هزینه‌های اضافی را پوشش دهد تا کاربران مجبور نشوند این هزینه‌های اضافی را پرداخت کنند.

کلمه کلیدی «بیشتر» می‌تواند از 51 درصد تا 99 درصد را پوشش دهد. البته ما در جریان هستیم که شرکت اپل تلاش می‌کند تا این هزینه‌ها را پوشش دهد ولی اگر هزینه 999 دلار به 1029 دلار برسد تغییر چندانی نخواهد بود.

شرکت اپل

اما این شرکت قصد ندارد تا آخر عمر هزینه مالیات را پوشش دهد. اینجا دقیقاً جایی است که سیستم محاسبه تعریف وارد می‌شود : دور کردن تولید محصولات از چین.

این موضوع جدیدی نیست و زمان زیادی است که اپل تصمیم دارد محصولات خود را در هند تولید و به بازار عرضه کند اما با ورود تعرفه‌های جدید قطعاً این روند سرعت بالاتری پیدا خواهد کرد.

البته این تغییرات نیازمند زمان مشخصی بوده و به‌سرعت نمی‌توان جابه‌جایی را انجام داد. در این راستا احتمالات پیش رو را بررسی می‌کنیم :

گران‌تر شدن گوشی‌های شرکت اپل : گوشی‌های iPhone

افرایش ظرفیت تولید محصولات غیر چینی یک موضوع چالش‌برانگیز بوده زیرا کیفیت مهم‌ترین مسئله پیش رو بوده و اگر این شرکت تصمیم بگیرد تا محل تولید این محصول را تغییر دهد ریسک بزرگی را شاهد خواهد بود.

گران‌تر شدن گوشی‌های شرکت اپل : iPad

تغییر محل تولید این محصول چندان دشوار نخواهد بود ، زیرا این محصولات تولیدی درجایی به‌غیراز چین هم موفق عمل کرده‌اند.

گران‌تر شدن گوشی‌های شرکت اپل : Mac

به دلیل اینکه میزان درخواست این محصول بیشتر از گوشی‌های iPhone است ، تا سال 2021 نمی‌توان محل تولید این محصول را تغییر داد. سهم بازار آمریکا در این زمینه را نمی‌توان انکار کرد که درصد بالایی را به خود اختصاص می‌دهد.

پایان داستان

مهم‌ترین موضوعی که باید در مورد آن اشاره‌کنیم این است که این شرکت تنها تصمیم دارد محصولاتی که سهم بازار آمریکا در آن بالا است را به‌جایی غیر از چین منتقل کند ، زیرا آمریکا تنها جایی است که تعرفه‌ها در آن اثرگذار است.

این‌یکی از وظایف دشوار این غول دنیای فناوری محسوب می‌شود زیرا این برند از محبوبیت بسیاری در آمریکا برخوردار است. فکر کنیم برنده این جنگ تجاری ویتنام باشد ، زیرا این برند تولید محصولات خود را به آنجا منتقل می‌کند و در این راستا موقعیت‌های شغلی بسیاری پدیدار می‌شود.

حتی اگر این تعرفه‌ها در سال‌های آینده برچیده شود ، کمپانی اپل این جابه‌جایی را دائمی در نظر گرفته و در آینده شاهد تأثیر آن روی محصولات زنجیره‌ای این شرکت خواهیم بود.

شاید کیفیت این محصولات تغییر کند و این‌ها تمام احتمالات است ولی اگر این اتفاق رخ دهد ، محصولات جدید شرکت اپل قبل از ارسال به آمریکا باید تأییدیه کیفیت خود را دریافت کنند و این روندی طولانی خواهد بود.

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا