دکوراسیونسبک زندگی

اتاق نشیمن ؛ بهترین فضا برای نصب کاغذدیواری

امروز در این مقاله قصد داریم تا به موضوع انتخاب کاغذدیواری برای دیوارهای اتاق نشیمن بپردازیم که می‌تواند توجه شما عزیزان را به خود جلب کرده و الهام‌بخش شما در این زمینه باشد.

اگر از هر طراح دکوراسیون داخلی در مورد بهترین المان برای خلق یک فضای بی‌نظیر مانند اتاق نشیمن بپرسید ، قطعاً با جواب کاغذدیواری مواجه می‌شوید.

طراحی کاغذدیواری برای فضایی مانند اتاق نشیمن نیازمند دقت و بررسی بوده و باید طرحی انتخاب شود که بتواند فضای موردنظر را زیباتر و جذاب‌تر از گذشته کند.

اگر به دنبال راهی برای استفاده از این المان بی‌نظیر برای فضای اتاق نشیمن خود هستید ، به شما پیشنهاد می‌کنیم ایده‌هایی را که در ادامه معرفی می‌کنیم با دقت مشاهده کنید. امیدواریم که این ایده‌ها بتوانند الهام‌بخش شما در این موضوع باشند.

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری طرح دار

کاغذدیواری‌های طرح دار برای اتاق نشیمن می‌تواند ایده‌ای جالب‌توجه ای باشد. تصویر اتاق نشیمن که در بخش پایین مشاهده می‌کنید ، مثالی در این زمینه محسوب می‌شود.

استفاده از طرح‌های آبی به‌خوبی توانسته ترکیب خوبی را با دیگر اجزای این فضا تشکیل دهد. واقعاً نمی‌توان از زیبایی وسایل دیگر مانند میزهای رنگارنگ ، مبلمان راحتی آبی شکل و تزئینات خاص چشم‌پوشی کرد.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری با رنگ‌های خنثی

برای کاغذدیواری این اتاق نشیمن زیبا طرحی خنثی مورداستفاده قرار گرفته است. ترکیب این کاغذدیواری با پرده‌های کرم‌رنگ توانسته به‌خوبی این فضا را تزئین کند.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری زردرنگ

این موضوع کاملاً طبیعی است که فکر کنید رنگ زرد ، رنگی بسیار روشن بوده و در مدت‌زمان طولانی باعث خستگی هر فردی شود ولی باید بگوییم که اگر استفاده از این کاغذدیواری را در طراحی زیر مشاهده کنید ، قطعاً نظرتان تغییر خواهد کرد. استفاده از یک ترکیب رنگ مناسب برای این اتاق نشیمن شایان تقدیر بوده و نمی‌توان به آن اشاره نکرد.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری راه‌راه

کاغذدیواری با طرح راه‌راه یکی از کلاسیک‌ترین طرح‌های موجود بوده که شما می‌توانید با انتخاب یک ترکیب رنگ مناسب ، فضای اتاق نشیمن خود را زیباتر کنید. در این زمینه می‌توانیم به مبلمان چوبی به سبک قرن 18 که در این محیط قرارگرفته نیز اشاره‌ داشته باشیم.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری با پس‌زمینه آبی

برای اینکه بتوانیم از محبوب بودن این طرح بگوییم ، اتاق نشیمن یکی از مدیران ارشد آمریکایی را برای شما انتخاب کردیم که در این فضا از ترکیب رنگ آبی و خاکستری بهره برده است.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری راه‌راه قرمزرنگ

شاید این رنگ کمی غیرعادی به نظر برسد اما شما می‌توانید با انتخاب یک ترکیب رنگ مناسب به زیبایی هرچه بیشتر فضای اتاق نشیمن خود کمک کنید.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری با طرح‌های مدرن گیاهی

می‌توان گفت که این طراحی زیبا برای کاغذدیواری به‌خوبی می‌تواند توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب کند. این کاغذدیواری بیش از هر وسیله دیگری در این طراحی خیره‌کننده بوده و یکی از انتخاب‌های جذاب در این زمینه محسوب می‌شود.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری با طرح‌های مختلف

زمانی که به دنبال استفاده حداکثری از فضای اتاق نشیمن خود باشید ، باید طراحی مناسبی هم برای دیوارها انتخاب کنید. در این زمینه استفاده از کاغذدیواری با طرح‌های کوچک و بزرگ پیشنهاد می‌شود. در تصویر زیر نمونه‌ای از این طراحی را مشاهده می‌کنید.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری به سبک مراکشی

کاغذدیواری به سبک مراکشی در مدل‌های مختلفی مشاهده می‌شود ولی ما در این طراحی اتاق نشیمن شاهد طرحی زیبا با پس‌زمینه آبی کم‌رنگ هستیم که توانسته آرامش خاصی را به این فضا هدیه کند.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری خاکستری

شاید باور این موضوع سخت باشد اما رنگ و ظاهر خاکستری هم می‌تواند طراحی بسیار زیبایی را برای اتاق نشیمن شما خلق کند. پس‌زمینه خاکستری پایه و اساس طراحی بوده و دیگر المان‌های انتخابی بر اساس آن به طراحی اضافه می‌شوند.

اتاق نشیمن

ایده‌های کاغذدیواری برای اتاق نشیمن : کاغذدیواری با طراحی استوایی

یکی از مزیت‌های استفاده از کاغذدیواری با طراحی استوایی این بوده که شما همیشه حس می‌کنید که در فصل تابستان هستید و اگر بتوانید مبلمان مناسبی هم برای تکمیل طراحی خود پیدا کنید قائدتا این زیبایی چندین برابر می‌شود.

اتاق نشیمن

در ادامه قصد داریم تا به شما اصول اولیه کاغذدیواری فضایی مانند اتاق نشیمن را توضیح دهیم که می‌تواند کاملاً کاربردی باشد.

روزهایی که شما کاغذدیواری‌های زردرنگ را در خانه‌ی مادربزرگ خود می‌دیدید تمام‌شده است. زمان آن فرارسیده که شانس دوباره‌ای به کاغذدیواری‌ها با رنگ‌های تازه‌تر دهید.

فکر به کاغذدیواری ذهن خیلی از افراد را به دوران نوستالژی و گذشته خود می‌برد و حتی ممکن است برای خیلی از افراد این افکار ناراحت‌کننده و دردناک باشد. حذف کاغذدیواری از روی دیوار دارای فرآیندی دشوار بوده که حتی باعث می‌شود تا افراد از نصب کاغذدیواری جدید پشیمان شوند.

بعضی افراد حتی فکر می‌کنند کاغذدیواری باعث عجیب‌تر شدن فضای موردنظر آن‌ها می‌شود و از نصب طرح جدید خودداری می‌کنند. اما به نظر می‌رسد که زمان کاغذدیواری دوباره فرارسیده است. طرح‌های جدید کاغذدیواری می‌توانند هر بیننده‌ای را شیفته خود کنند.

اگر شما از اصول اولیه کاغذدیواری فضای موردنظر خود اطلاع داشته باشید ، به‌راحتی می‌توانید بهترین طراحی را انتخاب کنید. شاید رنگ‌آمیزی یک فضا نتواند آن‌طور که بایدوشاید مفهوم خود را به مخاطب عرضه کند ولی کاغذدیواری توانایی این کار را به بهترین شکل ممکن دارا است.

انتخاب طراحی دقیق و مناسب

طرح‌های چشمگیر می‌تواند اولین انتخاب صاحب‌خانه باشد تا نشان دهد این دیوار یک اثر هنری است. موضوعی که شاید دراین‌بین باعث مشکلاتی شود ، زمان‌دار بودن این طرح‌ها است. امکان دارد پس از مدتی فرد از این طرح‌ها خسته شود.

طرح‌های ظریف و اشکال طبیعی قدرت ماندگاری بیشتری داشته و به‌خوبی می‌توانند با دیگر اجزای منزل ترکیب بهترین را تشکیل دهند. در انتخاب طرح‌های کوچک دقت لازم را داشته باشید.

کاغذدیواری‌هایی که دارای سطوح برجسته هستند می‌توانند به‌خوبی نواقص دیوارهای فضایی مانند اتاق نشیمن را پنهان کنند. البته استفاده از این سبک کاغذدیواری برای اتاق‌خواب نیز پیشنهاد می‌شود.

کاغذدیواری‌هایی که دارای سطوح صاف هستند نیز بیشتر مناسب فضاهایی مانند اتاق پذیرایی یا راهروها هستند.

چند نکته

خطوط راه‌راه افقی می‌توانند به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک کنند ولی سقف را کوتاه‌تر نشان می‌دهند.

– خطوط راه‌راه عمودی می‌توانند سقف فضای موردنظر شما را بلندتر نمایش دهند.

– کاغذدیواری‌هایی که دارای پس‌زمینه روشن هستند فضا را بزرگ‌تر جلوه داده و درنتیجه کاغذدیواری‌هایی که دارای پس‌زمینه تیره هستند ، فضای شما را کوچک‌تر نشان می‌دهند.

– طرح‌های بزرگ در کاغذدیواری‌ها فضای شما را کوچک‌تر نشان می‌دهند و پیشنهاد می‌شود که از این طرح‌ها برای اتاق‌های بزرگ‌تر استفاده کنید.

اندازه‌گیری فضای موردنظر

دشوارترین کار ممکن در زمان خرید کاغذدیواری انتخاب طرح موردنظر شما است. مقدار کاغذدیواری موردنیاز را می‌توان به‌سادگی محاسبه کرد. در ادامه فرمول این موضوع را به شما می‌گوییم.

1- دیوارها را اندازه‌گیری کرده و آن را با ارتفاع و عرض هر دیوار جمع بزنید.

2- تمام اندازه‌گیری‌ها را با یکدیگر جمع کرده تا ‌اندازه شما به مترمربع برسد.

3- حالا تمام اندازه دیوارها و درها را از آن کم کنید.

4- برچسب روی رول‌های کاغذدیواری را مطالعه کنید تا ببینید هر رول چند مترمربع بوده و شما چند رول برای کاغذدیواری فضای موردنظر خود نیاز دارید.

5- همیشه سعی کنید یک رول اضافه‌تر از مقدار موردنیاز خود خریداری کنید زیرا امکان دارد اشتباه محاسبی در بین فرآیند رخ دهد.

انتخاب جنس کاغذدیواری

کاغذدیواری‌های وینیل یکی از معمول‌ترین کاغذدیواری‌ها بوده که به‌راحتی نصب می‌شوند و می‌توان آن‌ها را به ساده‌ترین شکل ممکن تمیز کرد.

ما دو نوع کاغذدیواری وینیل داریم ، کاغذدیواری‌هایی که دارای پوشش وینیل بوده و به‌راحتی با آب‌صابون پاک می‌شوند.

کاغذدیواری‌های وینیل سالید که کاملاً ضد آب و بهترین انتخاب برای فضاهایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی هستند. این سبک از کاغذدیواری‌ها به‌سختی نیز برچیده می‌شوند.

انواع دیگر کاغذدیواری نیز دراین‌بین وجود دارند که در کنار ابزارهای مناسب می‌توانند ترکیب خوبی را تشکیل دهند اما قطعاً از وینیل گران‌قیمت‌تر بوده و به‌ندرت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

درنهایت اینکه شما تصمیم‌گیرنده برای انتخاب طرح یا جنس کاغذدیواری فضای موردنظر خود هستید ، پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که با دقت این کار را انجام دهید تا در آینده از انتخاب خود پشیمان نشوید. قطعاً انتخاب درست باعث می‌شود تا فضای بی‌نهایت زیبا و شکیل شکل بگیرد و بتواند هر بیننده‌ای را مجذوب خود کند.

یکی دیگر از مسائلی که باید به آن اشاره داشته باشیم نحوه نصب کاغذدیواری بوده که باید بهترین شکل ممکن این کار انجام شود زیرا اگر این کار با خطایی همراه باشد پس از مدتی شاهد لکه‌های زشتی روی کاغذدیواری‌های خود خواهید بود. پس در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم که از یک متخصص کمک بگیرید تا بتواند کاغذدیواری‌های شما را به نحو احسن نصب کند.

شستشوی بی‌رویه کاغذدیواری‌ها نیز توصیه نمی‌شود زیرا هرقدر هم این کاغذدیواری‌ها ضد آب باشند ، میزان مقاومت مشخصی در برابر آب دارند که نباید از آن حد گذر کنند.

قطعاً در روزهای آینده سعی می‌کنیم تا طرح‌های جذاب‌تر بیشتری را به شما معرفی کنیم تا ایده‌های پیشنهادی در این زمینه افزایش یابد.

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا