دکوراسیونسبک زندگی

بهترین و جذاب‌ترین ایده‌ها برای رنگ راهرو

امروز در این مقاله قصد داریم تا به شما بهترین و جذاب‌ترین ایده‌ها برای رنگ راهرو منزل را معرفی کنیم که می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند و حتی الهام‌بخش در این زمینه باشد.

بگذارید ما حدس بزنیم ، امکان ندارد شما برای معرفی و توصیف فضای راهرو منزل خود از کلماتی مانند قابل‌توجه ، زیبا ، دوست‌داشتنی ، خودمانی یا جذاب استفاده کنید!

اما بازهم امکان دارد طراحی برای منزل خود در نظر گرفته باشید که این کلمات را به کار ببرید. تنها چیزی که شما باید به آن توجه کنید این است که بهترین رنگ را برای راهرو انتخاب کنید. در ادامه قصد داریم تا بهترین ایده‌ها برای رنگ راهرو را به شما دوستان معرفی کنیم.

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : قهوه‌ای

به نظر ما اگر رنگ انتخابی شما برای طراحی داخلی روشن‌تر از سفید باشد یک اشتباه است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ‌های تیره و جذاب بهره ببرید. یکی از رنگ‌های پیشنهادی ما برای راهرو رنگ قهوه‌ای شکلاتی است. زیرا می‌تواند فضای زیبایی را پدید آورد.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : آبی روشن

یکی از طراحان عقیده دارد که ما نباید فضای راهرو را بار رنگ‌های تیره تاریک و نامناسب جلوه دهیم. ایشان اعتقاد دارد که نباید رنگی را انتخاب کنیم که کسی تمایل به نشستن و توقف لحظه‌ای در این فضا نداشته باشد.

یکی از رنگ‌های پیشنهادی این طراحی ، رنگ آبی روشن بوده و به نظر ایشان این رنگ می‌تواند جلوه زیبایی را برای فضای راهرو شما پدید آورد. همچنین شما می‌توانید یک صندلی برای تکمیل دکور خود اضافه کنید.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : زرد روشن

معمولاً راهرو منازل نورگیر ندارند و به نظر ما انتخاب یک رنگ روشن و جذاب مانند زرد می‌تواند تحولی اساسی در این فضا ایجاد کند. زمانی که فضای شما نورگیر نباشد هیچ رنگی چه سفید ، چه خاکستری ، چه بِژ نمی‌تواند فضای شما روشن‌تر کند.

شما برای ترکیب با رنگ زرد روشن می‌توانید از عکس‌های سیاه‌وسفید برای فضای خود کمک بگیرید که برای فضایی مانند راهرو ایده‌ای بی‌نظیری محسوب می‌شود.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : ترکیب رنگ آبی و مشکی

یکی از طراحان مشهور اعتقاد دارد که استفاده از رنگی مانند ترکیب آبی و مشکی انتخابی عجیب و اشتباه نبوده و اینکه این ترکیب رنگ می‌تواند فضایی مانند راهرو را رمانتیک و جذاب جلوه دهد.

شما در این فضا می‌توانید از دیوارکوب‌های زیبا و لوستر‌های جذاب کمک بگیرید ، زیرا تمایل ندارید تا نور آفتاب روی دیوارهای شما منعکس شود. نمونه‌ای از این طراحی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : سبز براق

برای اینکه بتوانید طولانی بودن راهرو منزل خود را از بین ببرید باید از مدل‌ها و طرح‌های خاص کمک بگیرید.

در این زمینه به شما پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ سبز براق استفاده کنید که می‌تواند طراحی جالب‌توجه ای را برای فضا شما ایجاد کند.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : بِژ

به نظر ما فضای راهرو باید متفاوت‌تر از دیگر فضاهای منزل باشد. برای مثال در طراحی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید از یک درب با رنگ روشن استفاده‌شده و رنگ راهرو نیز با رنگ بژ تزئین شده است.

این رنگ یکی از رنگ‌های مناسب و جذاب برای فضایی مانند راهرو محسوب می‌شود.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : صورتی تند

این رنگ یکی از رنگ‌های جذاب ، چشمگیر و روشن بوده که می‌تواند هر دیواری را به زیبایی تزئین کند. استفاده از این رنگ برای فضایی مانند راهرو می‌تواند انتخابی استثنایی و خاص باشد.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : خاکستری روشن

در زمان انتخاب رنگ برای راهرو خود از رنگ‌های روشن و تازه استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود تا فضایی دل‌نشین‌تر شکل بگیرد. خیلی از افراد در زمان طراحی از رنگ‌های تیره کمک می‌گیرند و پس از مدتی پشیمان می‌شوند.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : صورتی روشن

رنگ صورتی روشن یکی از انتخاب‌های مناسب برای فضایی مانند راهرو است. این رنگ دارای زیبایی و دل‌نشینی خاصی بوده که می‌تواند هر فضایی را به بهترین شکل ممکن تزئین کند.

رنگ صورتی فضای موردنظر شما را بزرگ‌تر و روشن‌تر نمایش می‌دهد.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : آبی تیره

راهروهایی که پنجره ندارند بهتر است به‌صورت اسرارآمیز طراح شوند. این پیشنهاد یکی از طراحان مشهور بوده که نمونه‌ای از کار وی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

یکی از رنگ‌های پیشنهادی وی آبی تیره بوده که در نوع خود بی‌نظیر است.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : تماماً سفید

بعضی‌اوقات بهترین انتخاب سفید است. رنگ سفید می‌تواند انتخاب مناسبی برای فضاهایی باشد که از نور طبیعی بهره نمی‌برند. نمونه‌ای از این طراحی برای فضایی مانند راهرو را در بخش زیر می‌بینید و به نظر ما این رنگ به‌خوبی توانسته این فضا را تزئین کند.

شما می‌توانید از تزئیناتی مانند میز یا صندلی‌های شیک برای تکمیل این فضا کمک بگیرید و به نظر ما این تزئینات انتخاب‌های بی‌نظیری محسوب می‌شوند.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : خاکستری تیره

بیشتر اوقات افراد از انتخاب رنگ‌های تیره برای فضاهای منزل خود وحشت دارند و تنها چیزی می‌توانیم به این عزیزان بگوییم این است که امتحان کنید ، پشیمان نمی‌شوید.

یکی از رنگ‌های بی‌نظیر در این زمینه خاکستری تیره بوده که می‌تواند به بهترین شکل ممکن فضای منزل شما را تزئین کند.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : سبز نعنایی

شما می‌توانید از رنگ‌های خاص بهره ببرید بی‌آنکه در استفاده از آن‌ها زیاده‌روی کنید. نمونه‌ای از این انتخاب را در طراحی زیر می‌بینید. یکی از رنگ‌های بی‌نظیر در این زمینه سبز نعنایی بوده که می‌تواند توجه همگان را به خود جلب کند.

راهرو

بهترین انتخاب برای رنگ راهرو : کِرِم

یک خصلت خاص در رنگ سفید وجود دارد که مشابه آن را شما در هیچ رنگی مشاهده نمی‌کنید. پاکی و خالصی و تازگی این رنگ در هیچ رنگی دیده نمی‌شود. یکی از مشتقات این رنگ ، رنگ کِرِم بوده که می‌تواند انتخابی مناسب برای دیوار فضایی مانند راهرو منزل شما باشد.

راهرو

در ادامه قصد داریم تا به بررسی نکات مهم در زمان طراحی فضایی مانند راهرو بپردازیم که می‌تواند توجه شما دوستان را به خود جلب کند.

طراحی راهرو یکی از مهم‌ترین کارها در بین فضاهای منزل بوده و دقیقاً این فضا اولین چیزی است که مهمانان شما مشاهده می‌کنند. قطعاً شما تصمیم دارید تا این فضا را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.

مشخص کردن نحوه استفاده از راهرو

اولین قدم در زمان طراحی راهرو این بوده که نحوه استفاده خود از این فضا را مشخص کنید. این موضوع بسیار مهم بوده و باعث می‌شود تا شما بتوانید المان‌های مناسب برای این فضا را انتخاب کنید.

البته نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که فضای شما چه شرایطی دارد. آیای این فضا کوچک بوده یا اینکه راهرویی دل‌باز است؟

طراحی کف‌پوش مناسب برای فضای راهرو

کف راهروها اصولاً شاهد هر نوع کثیفی مانند کفش‌های گل‌آلود یا حتی فوتبال بازی کردن بچه‌ها خواهند بود. به همین دلیل بهتر است که نوع کف‌پوش انتخابی شما به صورتی باشد که مقاومت بالایی دارا بوده و در طی زمان دچار مشکل نشود.

به این موضوع هم توجه داشته باشید که اگر رنگ کف‌پوش‌ها روشن باشد فضای موردنظر شما بزرگ‌تر و بهتر دیده می‌شود. اگر هم قصد دارید از فرش برای این فضا استفاده کنید ، به شما پیشنهاد می‌کنیم که این فرش‌ها را فقط به پله‌ها اختصاص دهید.

انتخاب رنگ مناسب برای راهرو

سعی کنید تا بهترین رنگ را برای فضای موردنظر منزل خود انتخاب کنید تا زیبایی این فضا بهتر از قبل شود. در بخش بالا ما تعدادی از رنگ‌های مناسب در این مورد را معرفی کردیم و امیدواریم تا شما دوستان بتوانید با الهام از آن‌ها رنگ زیبا برای راهرو منزل خود در نظر بگیرید.

در زمان نصب کلید و پریز در راهرو به کاربری آن‌ها هم فکر کنید

شاید این موضوع خیلی جزئی باشد اما توجه به آن می‌تواند از خیلی از مسائل و مشکلات جلوگیری کند. یکی از این موارد محل قرارگیری کلید و پریز بوده که در عین سادگی محل قرارگیری آن‌ها کاملاً مهم و اساسی است. به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک پریز نزدیک درب ورودی قرار دهید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

نورپردازی فضای راهرو

اگر شما می‌خواهید در تاریکی فضای موردنظر به دنبال کفش مناسب نگردید ، به شما پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب نورپردازی فضای راهرو به‌خوبی دقت کنید.

اگر راهروی شما دارای سقف بلندی است ، بهتر است از طرح‌های مینیمال استفاده کنید زیرا این کار نه خللی در شکل کلی فضا ایجاد می‌کند و کاملاً کاربردی و زیبا است.

اگر راهروی شما دارای سقف کوتاه بوده ، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از یک روشنایی مدل دیوارکوب یا ریسه‌های نور استفاده کنید زیرا فضای بسیاری را به خود اختصاص نمی‌دهند و شما می‌توانید به‌راحتی از حداکثر فضای خود استفاده کنید.

درنهایت اینکه سعی کنید بهترین انتخاب را با توجه به فضای در دسترس خود داشته باشید.

قطعاً در مقاله‌های آینده سعی می‌کنیم تا نکات بیشتری در این زمینه خدمت شما دوستان معرفی کنیم تا بتوانید بهترین طراحی را برای فضای خود در نظر بگیرید و فضای استثنایی را خلق کنید.

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا