گیاهان و حیوانات

بهترین گیاهان خانگی از دیدگاه فنگ شویی

اگر به گیاهان خانگی علاقه زیادی دارید و تصمیم گرفته‌اید منزل‌تان را با گیاهان خانگی تزئین کنید ابتدا باید کمی با گیاهان و فواید آن‌ها آشنا شوید. فنگ شویی به شما یاد می‌دهد که چه گیاهانی برای خانه مناسب هستند و مفید هستند. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گیاه خانگی آورده ایم.

گیاهان خانگی

گیاه برگ موز

اگر به دنبال گیاهی هستید که فضای خانه را با انرژی خوب پر کند گیاه برگ موز را انتخاب کنید. به گفته کارشناسان فنگ شویی برگ موز از آن دسته گیاهان خانگی است که فضای هر اتاقی را با انرژی مثبت و احساس خوب پر می‌کند. پیام برگ موز به ما انسان ها در جستجوی نور بودن و انعطاف پذیری در طول رشد است.

گیاهان خانگی

ارکیده

گل ارکیده از آن دسته گیاهان زینتی زیبا  و فرخنده‌ای است که نشان دهنده پاکی و ظرافت بوده و تشویق کننده باروری است.

گیاهان خانگی

آلوئه ورا

گل آلوئه ورا آرامش طبیعت را با خود به خانه‌ها می‌آورد. آلوئه ورا یکی از گیاهان خانگی بسیار محبوب در فنگ شویی است زیرا با پاکسازی سموم موجود در هوا خاصیت انرژی درمانی دارد. این گیاه نوعی آنتی اکسیدان و آنتی باکتریال است و از آن برای درمان سوختگی نیز به کار برده می‌شود.

گیاهان خانگی

سانسوریا

گفت شده است که سانسوریا انرژی مثبت به خانه می‌آورد. برگ های این گیاهان خانگی بلند و کشیده است و انرژی محفاظتی را در فضای داخل خانه بوجود می‌آورد. به همین دلیل در فنگ شویی پیشنهاد شده است که این گیاه را در قسمت ورودی فضای خانه یا دفتر کارتان قرار دهید.

گیاهان خانگی

گل فیکوس انجیری

گل فیکوس از دسته گیاهان خانگی مناسب برای گل دوست های تازه کار است. زیرا مراقبت از این گیاه کار چندان سختی نیست و ظرافت را در فضا ایجاد می‌کند. این گیاه سبز در فضای خنک و کم نور باید نگهداری شود و به علت از بین بردن سموم فضای داخل خانه در فنگ شویی به شدت پیشنهاد شده است. گل فیکوس با برگ‌های گرد و زیبایش با خود فراوانی و ثروت به خانه می‌آورد.

گیاهان خانگی

گل دم اسبی

دم اسبی یکی دیگر از گیاهان خانگی محبوب در فنگ شویی است که به گیاه بخشنده نیز معروف است. یکی از دلایلی که این گیاه نیازی به مراقبت زیاد ندارد تعادل انرژی یین و یانگ آن است. می‌توانید این گیاه را در فصل تابستان بیرون از خانه قرار دهید تا آفتاب را به خود جذب کند و در فصل زمستان داخل خانه قرار دهید. گل دم اسبی در نور کم هم قابل نگهداری است.

گیاهان خانگی

فیکوس

گل فیکوس نیز گیاهان خانگی محبوب در فنگ شویی است زیرا با پاکسازی هوا روشنگری را به فضا می‌آورد. فیکوس انواع مختلف دارد و هر کدام به نوعی سموم هوا را فیلتر کرده و با شاخ و برگ‌های پر طراوت خود انرژی خانه را تقویت می‌کنند.

گیاهان خانگی

پیچک انگلیسی

این گیاه به صاحب خانه اطمینان می‌دهد که می‌تواند در خانه هوای تمیز و تازه را استنشاق کند. این گیاه با برگ‌های سبز و شادابش هم برای خانه و هم برای مکان‌های عمومی مناسب است و قادر است سموم موجود در هوا را جذب کند.از گیاه پیچک انگلیسی برای ایجاد فنگ شویی خوب در اتاق خواب و محل کارتان استفاده کنید. گفته شده است که برگ‌های نوک تیز پیچک در اتاق خواب و محل کار شما را از انرژی منفی محافظت می‌کند.

گیاهان خانگی

گیاه آبدار یا ساکولنت

ساکولنت یکی از گیاهان خانگی پرطرفدار است زیرا برگ‎‌های منحصر به فردی دارد و هر  فضایی را طبیعی و در عین حال مدرن جلوه می‌دهد. بیشتر مردم این گیاه را در 3 الی 6 ماه اول دوست دارند اما زمانی که ساقه‌های گل بیش از حد بلند می‌شود نمی‌دانند چگونه باید از آن نگهداری کنند.

گیاهان خانگی

بامبو از محبوب ترین گیاهان خانگی

بامبو یکی از گیاهان خانگی محبوب دیگر در فنگ شویی است و مردم آن را به خاطر ظاهر بسیار زیبا، سرعت رشد زیاد و نیاز به مراقبت کم دوست دارند. گیاه بامبو را در محل کار یا اتاق نشیمن خانه قرار دهید تا تعادل، فراوانی و خوشبختی را با خود به فضا بیاورد.

گیاهان خانگی

درخت سیتروس

میوه‌های سیتروس سمبل سلامت، ثروت و نعمت هستند. یکی از روش‌های ایجاد فنگ شویی خوب در خانه قرار دادن درخت سیتروس در فضای داخلی خانه است. درخت سیتروس با خود خوش شانسی و فراوانی را به خانه می‌آورد.

گیاهان خانگی

گیاهان هوازی

گیاهان هوازی تعریف بارزی از فنگ شویی هستند. فنگ شویی ترکیبی از دو عنصر باد و آب است. باد و آب تمام نیازهای این نوع گیاهان خانگی می‌باشد. برای نگهداری از این گیاه باید دائم آن را مرطوب کرده و خشک کنید. گیاهان هوازی به علت این که خاک و یا آلودگی ندارند می‌توانید آن را روی طاقچه و یا در قفسه کتابخانه قرار دهید.

تمامی گیاهانی که در این مطلب معرفی شدند گیاهان خانگی بسیار زیبا و در عین حال مفید می‌باشند که بسته به آب و هوای محل زندگی می‌توانید داخل خانه یا محل کار قرار داده و از آن‌ها به خوبی نگهداری کنید.ن دآدست

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا