سایرگیاهان و حیوانات

حقایق جالبی که درباره حیوانات نمی‌دانستید

دنیای طبیعت و حیوانات به قدری متنوع است. که خیلی چیزها در اولین نگاه به نظر بسیار اسرارآمیز و باورنکردنی می‌رسد. به عنوان مثال آیا می‌دانستید که چرا قورباغه‌ها هنگام غذا خوردن چشمک می‌زنند؟ چرا رنگ پوست خرس‌های قطبی سیاه است و چرا اختاپوس نیاز دارد روی زمین راه برود.

چنانچه علاقمند هستید درباره حیوانات و واقعیت‌های مرموز و عجیب و غریب آن ها بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

حقایقی عجیب درباره حیوانات

ومبت نوعی حیوان خانگی عجیب در جنوب غربی استرالیا می‌باشد. ومبت ماده برای جلب توجه ومبت نر آن را گاز می‌گیرد.

دنیای حیوانات

فیل ها حیوانات عظیم الجثه‌ای هستند که با پاهای خود صداها را می‌شنوند. و به راحتی می‌توانند با تحلیل قدرت لرزش صدا منبع  صدا را تشخیص دهند. جالب است بدانید که فیل ها هنگام تحلیل صدا توانایی پریدن ندارند.

دنیای حیوانات

بچه گرازهای وحشی هنگام تولد راه راه هستند. به همین می‌توانند خودشان را در چمن مخفی کنند. آن‌ها به مرور زمان با بزرگ شدن ویژگی استتار خود را از دست می‌دهند.

دنیای حیوانات

گوش چپ جغد انبار هم سطح پیشانی است. و گوشت راست آن هم سطح سوراخ بینی واقع شده است. به همین دلیل جغدها می‌توانند صداها را از زوایای مختلف بشنوند.

دنیای حیوانات

دم عصایی یا میرکت پستاندار کوچکی است که پوست بسیار ظریفی دارد. به همین دلیل بعد از خوابیدن باید خودشان را در آفتاب گرم کنند تا دمای بدن را بالا برده و زنده بمانند.

دنیای حیوانات

لاک پشت‌های آلبینو کاملا سفید نمی‌شوند بلکه به مرور زمان رنگشان می‌رود.

دنیای حیوانات

سیاه گوش از حیوانات بومی آفریقایی است. این حیوان طعمه خود را برای ذخیره به درخت آویزان می‌کند. سیاه گوش می‌تواند برای رفع تشنگی به جای آب با خون خود را سیراب کند.

دنیای حیوانات

توله‌های کوالا برای این که به سیستم گوارشی خود یاد بدهند برگ های مسموم اوکالیپتوس را هضم کند مدفوع مادرشان را می‌خورند. آن‌ها حیوانات بسیار باهوشی هستند.

دنیای حیوانات

خرس سفید به علت پوست نازک و شفافی که دارد اشعه های آفتاب را با تمام بدن خود جذب می‌کند. به همین دلیل خیلی سریع تر خشک و گرم می‌شوند.

دنیای حیوانات

گاهی اوقات اختاپوس برای گرفتن خرچنگ روی زمین خشک راه می‌رود.

دنیای حیوانات

مارمولک گکو با زبانش چشم ها را لیس می‌زند و از چشم‌ها آب می‌نوشد.

دنیای حیوانات

میمون‌های راهب گابونی از جمله حیوانات احساساتی هستند که دوست دارند برای نشان دادن علاقه دست های همدیگر را بگیرند.

دنیای حیوانات

صاریغ از حیوانات بومی آفریقایی است که هنگام خطر خودش را به مردن زده و بوی گوشت فاسد شده می دهند. آن‌ها به اراده خودشان نمی‌توانند به حالت عادی برگردند تا زمانی که مغزشان تشخیص بدهد که خطر رفع شده است.

دنیای حیوانات

ماهی عظیم الجثه تراولی پرنده ها را تماشا می‌کند تا خط سیر پروازشان را ارزیابی کند و به موقع از آب بیرون جهیده و پرنده را شکار کند.

خدنگ از خانواده حیوانات دوزیست است که در آفریقا زندگی می‌کند. او با پرنده نوک شاخ ارتباط دوستی برقرار می‌کند. خدنگ غذای خود را با پرنده به اشتراک می‌گذارد و در عوض پرنده نوک شاخ که همه چیز را از ارتفاع بالا مشاهده می‌کند دوست خود خدنگ را از شکارچیان و دشمنان آگاه می‌کند.

جغد سوراخ نشین برای تزئین لانه خود مدفوع حیوانات دیگر را می‌دزدد. آن ها هدفشان از این کار این است که حشرات را به سمت لانه خود جذب کنند تا از حشرات بتوانند تغذیه کنند.

کرگدن سیاه از جمله حیوانات شاخداری است که می‌تواند 3 شاخ روی بینی خود داشته باشد و بلندی یکی از شاخ ها می‌تواند تا 48 سانتیمتر باشد.

دنیای حیوانات

لاک پشت ماده گوش قرمز برای جلب توجه لاک پشت نر صورت او را ماساژ می‌دهد.

قورباغه ها نیز حیوانات عجیبی هستند. آن ها می‌توانند با چشم های خود غذا را در گلو فرو می‌دهند. به همین دلیل است که هنگام غذا خوردن باید پلک بزنند.

کرم پروانه کالپادوس اتیلیوس به قدری شفاف است که می‌توانید جریان رگ های خونی را در داخل شکم آن ها مشاهده کنید.

مردمک چشم‌های خدنگ زرد افقی است. به همین دلیل می‌تواند دید پانورامایی داشته باشد.

دنیای حیوانات

آرمادیلو از جمله حیوانات سخت پوست است که می‌تواند به خاطر فشار بالای استرس تولد نوزادش را تا 2 سال به تاخیر بیندازد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا