سبک زندگی

حلقه نامزدی چه چیزی درباره رابطه ها می‌گوید

پشت هر حلقه ‌نامزدی گران قیمتی اسرار روانشناسی نهفته است و از روی مدل و اندازه آن‌ها می توان خیلی چیزها درباره روابط و آینده آن‌ها فهمید. در واقع حلقه نامزدی بخش جدایی ناپذیر هر رابطه‌ای می‌باشد و چیزی فراتر از نشان ازدواج به حساب می آیند.

حلقه نامزدی

در ادامه توجه شما را به ارتباط حلقه نامزدی و نوع روابط جلب میکنم.

برش، شکل و طرح

می گویند می‌توان از روی نوع تراش سنگ انگشتر و طرح آن چیزهایی را در مورد صاحب انگشتر و رابطه او پی برد. حلقه ازدواج شیء خاصی است که ویژگی های شخصیتی صاحب انگشتر و فردی که انگشتر را انتخاب کرده است نشان می‌دهد.

 سنگ تراشیده گرد کلاسیک

حلقه نامزدی

انگشترهای دارای سنگ تراشیده گرد جواهرات سنتی همیشه زیبایی هستند که هیچوقت از مد نمی‌افتند. این سبک انگشتر برای کسانی مناسب است که می‌خواهند همیشه ظاهر سنتی خود را حفظ کنند. زوجی که این سبک انگشتر را انتخاب می‌کنند بسیار محافظه کار بوده و نسبت به یکدیگرصادق و وفادار هستند.

امرالد

حلقه نامزدی

یکی دیگر از جواهرات کلاسیک سنگ زمرد است سنگ مطلوب بسیاری از زوج ها. سنگ زمرد انعکاسی از ظرافت و خالص بودن است. زوج هایی که این سنگ را به عنوان حلقه نامزدی خود انتخاب می کنند غالبا تحت تاثیر شرایط قرار می‌گیرند و از این که برای خوشحال کردن همدیگر پول زیادی خرج کنند ترسی ندارند.

طرح پرنس

حلقه نامزدی
beautiful ring with gem isolated on white

برش پرنس یا کادریلیون دارای لبه‌های تیزی است که ظاهر آن را هندسی کرده است. دامادی که چنین انگشتری را به عروس هدیه می دهد تمام تلاش خود را برای خوشحال کردن همسرش به کار می‌برد. این طرح با دیزاین مدرن و خطوط تمیزش از جواهرات مطلوب حامیان مد است.

طرح اشک

حلقه نامزدی

سنگ این حلقه به شکل قطره اشک است. این طرح برش سنگ انگشت‌ها را کشیده و لاغر نشان می دهد. کسانی که انگشتر طرح اشک را به عنوان حلقه نامزدی انتخاب می کنند دلشان می خواهد مسیر خود را در زندگی پیدا کنند نه این که به جهت باد حرکت کنند. این افراد کمی غیرعادی هستند. از بودن در جمع ترسی ندارند فردگرا و بسیار سخت گیر هستند.

طرح مارکیز

حلقه نامزدی

این نوع برش سنگ انگشتر به navette یعنی (قایق کوچک) نیز معروف است. سنگ مارکیز دارای برش بیضی شکل است که دو طرف آن تیز می‌باشد. زوج هایی که انگشتر طرح مارکیز را انتخاب می کنند دلشان می خواهد تجملاتی و تک باشند. آن ها علاقه زیادی به لباس های شیک و مد روز دارند. این سنگ زیبا مناسب زوج هایی است که زندگی مشترک زیبایی دارند.

طرح قلب

حلقه نامزدی

این سبک انگشتر بسیار زیبا و رمانتیک به نظر می‌رسد و زوج هایی که آن را انتخاب می کنند نیز رمانتیک هستند و از ابزار عشق و علاقه به همدیگر حتی در میان جمع ابایی ندارند. آن ها هر دو مهربان و احساساتی هستند. کسانی که انگشتر طرح قلب را انتخاب می کنند دوست دارند با دیگران متفاوت باشند.

طرح Cushion

حلقه نامزدی

این طرح انگشتر بسیار شیک و زنانه است. سنگ انگشتر بزرگ است و گوشه های گرد تراش خورده آن باعث شده زیاد بزرگ به نظر نرسد. کسانی که این سبک انگشتر را به عنوان حلقه نامزدی انتخاب می کنند دوست دارند با همان ظاهر ساده و ظریف به چشم بیایند.

طرح بیضی یا اووال

حلقه نامزدی

طرح اووال سنگ الماسی است که درخششش آن را در بر گرفته است و از سال 1950 تا کنون شهرت و محبوبیتش را در میان زوج ها از دست نداده است. درخش اووال از امرالد بیشتر است. کسانی که این سبک انگشتر را انتخاب می کنند دوست دارند از نظر مد جلوتر از دیگران باشند اما بیش از حد نیز مدگرا نباشند. آن ها به خوبی می دانند که چگونه بین سبک مدرن و کلاسیک تعادل ایجاد کنند.  

طرح رادیانت

طرح رادیانت، پرنس و امرالد از نظر ظاهری شباهت زیادی به هم دارند اما در واقع با هم کاملا متفاوت هستند. سطح برش خورده این سنگ طوری طراحی شده است که درخشش آن را دو چندان کرده است. طرح رادیانت دارای گوشه‌های اریب شکل است و درخشش آن بیشتر از طرح امرالد می‌باشد. می توان گفت کسانی که این طرح انگشتر را به عنوان حلقه نامزدی انتخاب می کنند مرکز توجه دیگران هستند. چنین اشخاصی بدون شک برون گرا بوده و علاقه زیادی به گفتگو و ارتباط برقرار کردن با دیگران دارند.

طرح Asscher

حلقه نامزدی

این طرح ترکیبی از طرح پرنس و امرالد است. کسانی که علاقه زیادی به سبک رترو دارند و عادی بودن را دوست ندارند این طرح انگشتر را انتخاب می کنند. این طرح حلقه نامزدی در آن ها حس خاص هنری را ایجاد می کند.

طرح تک نگین

حلقه نامزدی

انگشترهای تک نگین هرگز از مد نمی افتند و زوج هایی که این حلقه را انتخاب می کنند از ساده ترین چیزهای زندگی لذت می برند. آن ها با همین چیزهای ساده آرامش دارند و نیازی به بیش از حد شاد بودن ندارند.

طرح سه سنگ

حلقه نامزدی

انگشتر سه سنگ در میان خانم ها محبوبیت بالایی دارد و نه تنها زیبا هستند بلکه نشان دهنده طول عمر یک رابطه نیز می‌باشند. سه سنگ روی انگشتر نمایانگر گذشته، حال و آینده آن ها می‌باشد.

حلقه نامزدی حکاکی شده

حلقه نامزدی

یکی دیگر از زیباترین و معروف ترین حلقه های نامزدی حلقه های حکاکی شده است. زوج هایی که این طرح حلقه را برای نامزدی خود انتخاب می کنند بسیار به هم نزدیک و صمیمی هستند. آن ها بسیار احساساتی بوده و علایق مشترک دارند.

تاثیر قیمت حلقه روی رابطه

حلقه نامزدی

تحقیقات نشان داده است کسانی که تاکید زیادی روی گران قیمت بودن حلقه نامزدی شان دارند احتمال جدایی آن ها نسبت به کسانی که ترجیح می دهند پول کمتری برای آن هزینه کنند بیشتر است.

نوع رابطه در زوج ها متفاوت است و قرار نیست چیزهای کوچکی مثل حلقه نامزدی در رابطه آن ها تاثیری داشته باشد پس این اطلاعات را زیاد جدی نگیرید. تنها چیزی که در رابطه و استحکام آن اهمیت دارد این است که هر دو طرف با عشق و احترام با یکدیگر رفتار کنند.

آیا شما هم متاهل هستید؟ حلقه نامزدی تان جزو کدام یک از موارد بالاست؟ شاید دوست داشته باشید در قسمت دیدگاه آن را با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا