تکنولوژیسایر

روش‌های مناسب برای افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone

امروز در این مقاله قصد داریم تا به بررسی روش‌های مناسب برای افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone بپردازیم و روش‌هایی در این زمینه را به شما دوستان و عزیزان معرفی کنیم.

مشکلات فضای ذخیره در گوشی iPhone

این روش‌های ساده می‌تواند فضای ذخیره بسیاری را در گوشی iPhone شما ایجاد و مشکلات عدیده در این زمینه برای شما برطرف کند. اگر شما هم جز افرادی هستید که با مشکل کمبود فضای ذخیره در گوشی iPhone خود مواجه شده‌اید ، نگران نباشید شما تنها نیستید و این مشکل هم قابل‌حل است.

در مورد این مشکل یک سری ترفند و نکته وجود دارد که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید فضای ذخیره داخلی گوشی خود را بهبود ببخشید و این مشکل را در گوشی iPhone برطرف کنید.

چگونه فضای ذخیره داخلی گوشی iPhone خود را بهبود ببخشیم

افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone : بله با عکس‌ها شروع کنید

افرادی که تمایل دارند تمام عکس‌های خود را در گوشی حفظ کنند به آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم که عکس‌های موردنظر خود را به Google Photos منتقل کنند. فضای ابری شاید کمی هزینه‌بر خواهد بود ولی می‌تواند این مشکل را به‌راحتی حل کند.

البته سرویس Google Photos به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌های خود را باکیفیت خود و بدون محدودیت تعداد در این سرویس ذخیره کنید ولی برای بخش ویدئو 15 دقیقه ویدئوهای شما بدون هیچ هزینه‌ای ذخیره خواهد شد.

در این زمینه به شما پیشنهاد می‌کنیم که برنامه Google Photos را از اپ استور دانلود کنید و فرمان نسخه پشتیبان از طریق Wi-Fi را فعال کنید تا یک‌قدم برای افزایش ظرفیت فضای داخلی گوشی iPhone خود بردارید.

افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone : بررسی تنظیمات

به بخش تنظیمات و بعد General ، Usage و مدیریت فضای داخلی بروید. اینجا جایی است که شما می‌توانید ببینید چه برنامه یا فایلی حجم زیادی را به خود اختصاص داده است.

شما می‌توانید روی برنامه‌های موردنظر کلیک کنید و علاوه بر دیدن فضای مصرفی این اپلیکیشن ، به بررسی میزان دیتای آن نیز بپردازید.

برنامه‌هایی که فضای داخلی بسیاری را در گوشی iPhone شما به خود اختصاص داده‌اند را پاک‌کرده و دوباره نصب کنید تا فضای کمتری را برای خود تعیین کند.

اگر هم مشکلی برای پاک کردن برنامه‌های موردنظر ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که برنامه‌های اضافی را به‌طور کامل پاک‌کنید.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که فضای زیاد را به خود اختصاص می‌دهد بازی‌ها هستند و آن‌ها حتی می‌توانند عمر گوشی شما را نیز کاهش دهند.

افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone : پاک کردن پیام‌های قدیمی

اگر ما از برنامه iMessage استفاده می‌کنید ، به تنظیمات بروید و زمان نگه‌داری تاریخچه پیام‌های خود را بررسی کنید. این تنظیمات اصولاً روی گزینه بی‌نهایت بوده و به شما پیشنهاد می‌کنیم که این تنظیمات را به 30 روز تغییر دهید.

قطعاً شما تمایلی ندارید پیام‌هایی که یک‌بار خوانده‌اید را دوباره مطالعه کنید!

افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone : حذف پیوست‌ها

عکس ، ویدئوها ، گیف ها و دیگر پیوست‌هایی که دوستان شما برایتان ارسال می‌کنند می‌تواند فضای بسیاری را به خود اختصاص دهد. در بخش تنظیمات و خصوصاً مدیریت فضای داخلی ، به شما پیشنهاد می‌کنیم که پیوست‌هایی که دارای حجم زیادی هستند را بررسی کنید.

گوشی iPhone

شما در این قسمت می‌توانید تمام پیوست‌هایی که دارای حجم بالایی هستند را حذف کنید.

افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone : پاک کردن تاریخچه مرورگر Safari

در تنظیمات مرورگر Safari روی گزینه پاک کردن تاریخچه مرورگر کلیک کنید. اگر شما از مرورگر کروم استفاده می‌کنید ، روی گزینه سه‌نقطه در بالا سمت راست مرورگر کلیک کرده و گزینه تاریخچه را انتخاب کنید و درنهایت تاریخچه مرورگر را پاک‌کنید.

پاک کردن این اطلاعات باعث می‌شود تا شما همیشه فضای کافی در گوشی iPhone خود داشته باشید.

افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone : پادکست‌هایی که به آن‌ها گوش‌داده‌اید را پاک‌کنید

اگر شما تمایل دارید تا به پادکست‌ها دوباره گوش دهید ، دیگر این مسئله به خود شما مربوط است ولی به‌طورکلی افراد به اپیزودهای دنبال دار یک پادکست گوش می‌دهند و زمانی که پادکست جدید منتشر می‌شود ، به شما پیشنهاد می‌کنیم که پادکست‌های قدیمی‌تر را پاک‌کنید.

این موضوع باعث می‌شود فضای داخلی بیشتری در گوشی iPhone شما به وجود بیاید و دیگر مشکلی از جانب کمبود فضای داخلی نداشته باشید.

افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone : سعی کنید عکس‌های با بازدهی بالا ثبت کنید

در تنظیمات دوربین گوشی iPhone خود و در بخش فرمت عکس‌ها ، روی گزینه High-efficiency کلیک کنید. این ترفند به شما کمک می‌کند تا عکس‌هایی با حجم کمتر ثبت شود و شما فضای کافی برای ذخیره عکس‌های بیشتر داشته باشید.

افزایش فضای ذخیره گوشی iPhone : پیام‌های صوتی قدیمی را پاک‌کنید

این عادت را یاد بگیرید که پس از گوش دادن به یک پیام صوتی آن را از گوشی iPhone خود پاک‌کنید. با این کار فضای داخلی بیشتری در گوشی شما شکل می‌گیرد. با توجه به این ترفندها و انجام آن‌ها می‌توانید فضای زیادی را در گوشی iPhone خود ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید که حذف فایل‌ها و دیتاهای غیرضروری کمک بزرگی به افزایش حجم فضای داخلی گوشی شما خواهد کرد.

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا