ترفند های خانه داریسبک زندگی

روش های درست نگهداری از غذاها

همه ما به طور معمول عادت داریم انواع غذاها را در یخچال نگهداری کنیم: میوه، سبزیجات، شیرینی، نان. بعضی‌ها حتی سس، ماریناد و کنسرو را هم در یخچال ذخیره می‌کنند. همانطور که نگهداری برخی از غذاها در یخچال باعث افزایش طول عمرشان می‌شود نکهداری برخی از آن‌ها بالعکس در یخچال برای غذا مضر است.

در ادامه به شما می آموزیم که چگونه باید غذاها را نگهداری کنید.

غذاهایی که باید داخل کابینت یا قفسه خوراکی‌ها نگهداری شود و از نور آفتاب دور باشد

روش های نگهداری غذاها

نان: بهتر است در یک جعبه نان دربسته نگهداری شود با مقدار کمی نمک که از کپک زدن نان جلوگیری کند. نان تازه بسته بندی شده‌ای که از سوپرمارکت خرید می‌کنید نرم و تازه است اما بعد از چند روز ممکن است کپک بزند. پلاستیک باعث ایجاد رطوبت و تجمع قارچ می‌شود. نگهداری نان در یخچال روش درستی نیست زیرا در دمای پایین آب سریع‌تر بخار می‌شود و در نتیجه نان سریع‌تر کهنه و بیات می‌شود.

اگر می‌خواهید در طولانی مدت نان را نگهداری کنید باید در فریزر قرار دهید تا به مدت 4 الی 6 ماه تازه بماند.

شکلات: نگهداری شکلات آسان است. بهتر است در یک مکان خنک و تاریک نگهداری شود. شکلات را در یخچال نگهداری نکنید زیرا باعث می‌شود روی شکلات بخار کرده و سفید رنگ شود. این مشکل در طعم شکلات تغییری ایجاد نمی‌کند اما ظاهر شکلات را کمی ناخوشایند می‌کند.

عسل: گفته شده است که عسل طول عمر مشخص ندارد و می‌توان آن را برای همیشه نگهداری کرد. اما روش درست نگهداری آن بسیار مهم است. عسل را باید در یک مکان سرد و تاریک نگهداری کرد. اما آن را در یخچال نباید قرار دهید. عسل داخل یخچال سفت می شود و از آن دسته غذاها می‌باشد که داخل یخچال خاصیت‌هایش را از دست می‌دهد.

سیر و پیاز: سیر و پیاز در طولانی مدت بهتر است در یک مکان خشک و سرد نگهداری شوند. به عنوان مثال داخل جعبه کوچکی در قفسه خوراکی‌ها. اگر سیر به مقدار زیاد دارید می‌توانید آن‌ها را به هم گره زده و از دیوار آویزان کنید.

یخچال مکان خوبی برای نگهداری سیر و پیاز نیست زیرا باعث کپک زدن آن می‌شود.

روغن زیتون: باید در دمای اتاق و دور از نو نگهداری شود. روغن زیتون نباید در یخچال نگهداری شود زیرا دمای پایین باعث ایجاد ذرات سفیدی در روغن می‌شود که همان آب است.

این غذاها بهتر است روی شلف آشپزخانه و یا روی میز نگهداری شود

روش های نگهداری غذاها

پرتقال و دیگر مرکبات: را می‌توان روی میز آشپزخانه نگهداری کرد بدون این که نگران خراب شدنشان بود. این میوه‌ها را در یخچال نگهداری نکنید زیرا دمای پایین باعث می‌شود میوه طعم خود از دست داده و برای سلامتی هم چندان مفید نباشد.

آووکادو: نگهداری این میوه کمی سخت است. اگر رسیده باشد می‌توانید آن را در یخچال نگهداری کنید زیرا دمای پایین مانع خرابی میوه می‌شود. اما اگر نرسیده باشد نگهداری آن در یخچال فرایند رسیده شدن میوه را کند می‌کند.

خیار: را می‌توانید در یخچال نگهداری کنید اما فقط برای چند روز. دمای پایین باعث فاسد شدن خیار می‌شود. پس برای تازه ماندن خیار بهتر است آن را بیرون از یخچال نگهداری کنید.

بادمجان: بادمجان از جمله غذاهایی است که نمی‌تواند دمای یخچال را تحمل کند. زیرا داخل یخچال خیلی زود نرم شده و خاصیتش را از دست می‌دهد. بادمجان باید در دمای اتاق و دور از نور نگهداری شود.

گوجه فرنگی: را نباید در یخچال نگهداری کرد زیرا طعم طبیعی خود را از دست داده و بی‌مزه می‌شود. هوای سرد یخچال جلوی رسیدن گوجه فرنگی را می‌گیرد و پوسته های نازک داخل میوه را خراب کرده و خشک می‌کند. گوجه فرنگی را باید داخل سبدی تمیز در دمای اتاق نگهداری کرد.

این غذاها بهتر است در یخچال نگهداری شود

روش های نگهداری غذاها

تخم مرغ: خانم‌های خانه دار در محل نگهداری تخم مرغ اختلاف نظر دارند. برخی معتقدند که تخم مرغ باید در یخچال نگهداری شود اما برخی دیگر معتقدند که باید در دمای اتاق نگهداری شود. اما هر دو گروه معتقدند که تخم مرغ را نباید داخل درب یخچال قرار داد زیرا تفاوت دما عمر مفید تخم مرغ را کم می‌کند. برای این که تخم مرغ عمر بیشتری داشته باشد آن را داخل همان بسته بندی که خریده اید در یخچال قرار دهید.

آرد: به نظر می‌رسد نگهداری آرد کار آسانی باشد اما اینطور نیست. رطوبت بالا و دمای پایین باعث ایجاد حشرات و کپک در آرد می‌شود. بهترین کار این است که آرد را در شیشه در بسته داخل یخچال یا روی شلف آشپزخانه نگهداری کنید. دمای هوا باید بین 50 الی 65 درجه فارنهایت باشد.

آجیل: همه ما آجیل را مثل خیلی از غذاها در دمای اتاق نگهداری می‌کنیم. اما بعضی از مغزیجات مثل بادام و گردو فقط 1 الی 2 هفته در دمای اتاق دوام می‌آورد و بعد از این مدت خراب می‌شود.

بهتر است مغزی‌جات را از رطوبت، دمای بالا و نور حفظ کنیم. بنابراین بهتر است مغزی‌جات را در یخچال نگهداری کنیم تا بیشتر از 9 ماه تازه بماند.

کرفس: بر خلاف جعفری باید در یخچال نگهداری شود. کرفس را داخل پلاستیک نگهداری نکنید زیرا باعث فاسد شدن آن می‌شود. می‌توانید این غذا را داخل فویل آلومینیوم نگهداری کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا