دکوراسیونسبک زندگی

سرویس بهداشتی ؛ فضایی مناسب برای قرارگیری آینه‌ها

امروز در این مقاله قصد داریم تا به معرفی جذاب‌ترین ایده‌ها برای آینه سرویس بهداشتی بپردازیم که می‌تواند نظر شما دوستان را به خود جلب کند.

همیشه دلایل بسیاری وجود دارد به دنبال جذاب‌ترین آینه سرویس بهداشتی باشید ، آینه‌ها برخلاف آدم‌ها به شما کمک می‌کنند تا ایرادات خود را برطرف کنید. اگر چیزی لای دندان شما گیرکرده باشد ، به‌راحتی در آینه می‌توانید این موضوع را مشاهده کنید.

آن‌ها شما را قضاوت نمی‌کنند و هر سبکی که انتخاب کنید را به بهترین شکل به شما نشان می‌دهند. برای تمام مزیت‌های خوبی که این وسیله دارا است ، باید دقت بیشتری در انتخاب بهترین آینه سرویس بهداشتی داشته باشید.

درواقع انتخاب بهترین آینه برای سرویس بهداشتی می‌تواند فضای موردنظر را بزرگ‌تر جلوه دهد و نور طبیعی را در فضای سرویس بهداشتی منعکس کند. آیینه‌ها حتی می‌توانند طراحی خاصی را به دیوارها هدیه کنند.

در ادامه سبک‌ها و ایده‌های مختلفی برای آینه سرویس بهداشتی به شما معرفی خواهیم کرد که می‌تواند توجه شما دوستان را به خود جلب کند.

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : بدون چارچوب

مواد اولیه مانند سنگ و آجر می‌توانند ابعاد جذابی را به فضای موردنظر شما هدیه کنند و در فضاهای کوچکی مانند سرویس بهداشتی استفاده از چنین مواد اولیه‌ای می‌تواند جذابیت خاصی به فضای شما هدیه کند. آینه‌های قدی می‌تواند انتخاب خوبی در این زمینه باشد. با اضافه کردن رنگ‌ها و وسایل قطعاً نتیجه جالب‌تری مشاهده خواهید کرد. نمونه‌ای از این آیینه را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : مدل تاشو

ما رنگ‌هایی مانند صورتی آدامسی را می‌پسندیم و باید به این موضوع هم اشاره‌کنیم که استفاده از یک ترکیب رنگ در کل فرآیند طراحی ، می‌تواند تمام‌کارها را آسان‌تر کند و افرادی که می‌گویند این کار باعث خسته‌کننده بودن فضا می‌شود ، اظهارنظری اشتباه دارند.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در یک طراحی از آینه‌های تاشو برای این سرویس بهداشتی استفاده‌شده است و توانسته جلوه خاصی را به این فضا هدیه کند.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : دو سینک دستشویی و آینه‌های تکی

فقط به این دلیل که شما دو سینک دستشویی در سرویس بهداشتی خود دارید دلیل نمی‌شود که به همین تعداد هم آینه داشته باشید. این تناسب را به هم زده و از یک آینه سری به‌اندازه کابینت و سینک دستشویی خود بهره ببرید. اگر از آیینه‌هایی استفاده کنید که دارای یک فضای اضافه در پشت خود هستند ، قطعاً بهتر و جذاب‌تر خواهد بود. زیرا شما فضا ذخیره خود را نیز در سرویس بهداشتی افزایش داده‌اید.

در سرویس بهداشتی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید ، قاب برنزی و ساده آینه به‌خوبی می‌تواند توجه بیننده را به خود جلب کرده و در ترکیب بارنگ خاکستری موجود در طراحی ، زیبایی خاصی را به فضا هدیه کند.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : آینه‌های کابینتی

زمانی که شما با محدودیت فضای ذخیره مواجه بودید ، یک آینه کابینتی می‌تواند حلال مشکلات شما باشد. همان‌طور که در طراحی سرویس بهداشتی زیر مشاهده می‌کنید از این ترفند استفاده‌شده است.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : آینه‌های گوشه‌دار

سرویس‌های بهداشتی که دارای دو سینک دستشویی هستند قطعاً نیازمند آینه هستند. این موضوع باعث می‌شود تا نور فضا بیشتر شود و همچنین به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک کند. شما می‌توانید از قانون توازن در این زمینه استفاده کرده و دو آینه گوشه‌دار برای هر دو سینک انتخاب کنید.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : آینه‌های شکیل

اگر قصد دارید تا فضای خود را زیباتر از قبل کنید ، به شما پیشنهاد می‌کنیم از آینه‌هایی استفاده کنید که دارای شکل و ظاهری جالب‌توجه ای هستند. نمونه‌ای از این آینه‌ها را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که ترکیب جالبی با دیگر بخش‌های سرویس بهداشتی تشکیل داده است.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : آینه‌های پنجره‌ای

اگر در فضای سرویس بهداشتی شما پنجره‌های زیادی دیده می‌شود و دیوارها هم ‌اندازه کمی دارند ، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این سبک پنجره برای فضای خود استفاده کنید. این آینه‌ها قابلیت نصب در هر فضایی را داشته و همچنین ظاهری شکیل و زیبایی دارند.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : آینه‌های طولی

اگر شما از آینه‌ای استفاده کنید که کودکان هم بتوانند در آن خود را ببینند ، این آینه می‌تواند انتخاب مناسبی در این زمینه باشد. این آینه‌ها در فاصلی پایین‌تری نسبت به آینه‌های معمولی نصب می‌شوند.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : آینه‌های آویز دار

یکی از زیبایی‌های ماندگار دنیای طراحی همین آینه‌های آویز دار بوده که در بیشتر طراحی‌ها از آن استفاده می‌شود. یک چیزی در مورد آن‌ها وجود دارد که باعث می‌شود تا مخاطب از دیدن این آینه‌ها لذت ببرد. در نمونه‌ای که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید ، این آینه توانسته ترکیب خوبی را با دیگر اجزای سرویس بهداشتی تشکیل دهد.

سرویس بهداشتی

ایده برای آینه سرویس بهداشتی : آینه‌های باریک و عمودی

زمانی که شما قصد دارید تا یک دستشویی خیلی کوچک را طراحی کنید ، قطعاً در مضیقه خواهید بود. به نظر ما این طراحی که برای یک سرویس بهداشتی با فضای کم انجام‌شده می‌تواند الهام‌بخش شما باشد.

سرویس بهداشتی

در ادامه قصد داریم تا مباحث اولیه در طراحی سرویس بهداشتی را به شما بگوییم که می‌تواند در نوع خود آموزنده و جذاب باشد.

فضای سرویس بهداشتی همیشه جز کوچک‌ترین فضاهای منزل محسوب می‌شود اما باز هم می‌توان این فضا را بهترین شکل ممکن طراحی کرد. چه شما قصد داشته باشید که سرویس بهداشتی کنونی خود را بازسازی کنید یا قصد داشته باشید که آن را از اول بسازید ، در این زمینه به یاری شما آمده‌ایم و قصد داریم نکات کلیدی در این مسئله را معرفی کنیم.

اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تغییر دکوراسیون و بازسازی چنین فضایی هزینه‌بر خواهد بود. باید این سؤال را از خود بپرسید که چه کسی از این فضا استفاده خواهد کرد؟ آیا این فضا باید مناسب کودکان نیز باشد؟ اصلی‌ترین ویژگی‌های این فضا چه بخش‌هایی است؟ بودجه شما چقدر خواهد بود؟ آیا سبک خاصی مدنظر دارید؟

زمانی که به این سؤالات پاسخ دهید ، با خیال راحت‌تری می‌تواند طراحی خود را پیاده‌سازی کنید.

طرح کلی فضا

قبل از هر کاری طرح کلی فضای سرویس بهداشتی خود را روی کاغذ رسم کنید. بخش‌های لوله‌کشی را تعیین کرده و از فواصل موجود بین حمام و سرویس بهداشتی اطمینان حاصل کنید. آیا فضایی پس از استحمام برای فرد وجود دارد؟ آیای درب‌ها به‌راحتی باز می‌شوند؟ آیا توالت در زمان باز شدن درب در دید بیننده است؟ اگر نیاز داشتید حتماً از پارتیشن استفاده کنید.

فضای ذخیره

حتماً باید فضایی برای قرار دادن وسایلی مانند حوله ، مسواک و دارو و… در نظر بگیرید. کابینت‌ها و طبقات می‌توانند انتخاب خوبی در این زمینه باشند ولی باید که استفاده از چه سبکی می‌تواند مناسب فضای شما باشد.

کف‌پوش سرویس بهداشتی

کف‌پوش می‌توانند توصیف‌کننده فضا باشد. سعی کنید از مواد اولیه‌ای برای سرویس بهداشتی خود استفاده کنید که در برابر رطوبت مقاوم بوده و بتواند دوام خوبی در دماهای شرجی داشته باشد. انتخاب‌های معمولی در این زمینه وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها فضای سرویس بهداشتی خود را تزئین کنید.

جایگذاری وسایل

سعی کنید تا در جایگذاری وسایل و بخش‌های متفاوت سرویس بهداشتی اندازه و سبک را رعایت کنید. در این زمینه بهتر است که توازن را حفظ کنید. استفاده از دستگیره‌های بزرگ ازنظر کاربری مناسب‌تر است.

رنگ

معمول‌ترین رنگ انتخابی برای سرویس بهداشتی سفید است که می‌تواند یکدستی خاصی را به فضای موردنظر هدیه کند. ترکیب رنگ‌های سفید و خاکستری هم می‌تواند انتخاب دیگر شما باشد.

شما حتی می‌توانید از رنگ‌های خاص‌تر در این زمینه استفاده کنید و این مسئله تنها به خود شما بستگی دارد. ترجیحاً سعی کنید از رنگ‌هایی استفاده کنید که مناسب فضای شما باشد و تناقض آشکاری در آن ایجاد نکند.

فضا را ساده طراحی کنید

سرویس بهداشتی همیشه فضایی است که باید تمام امکانات در یک محیط محدود قرار بگیرد. پس سعی کنید چیزی را فراموش نکنید و از تمام المان‌های اساسی بهره ببرید. از قرار دادن وسایل زیاد در این فضا جدا خودداری کنید زیرا فضای شما شلوغ و به‌هم‌ریخته دیده می‌شود.

اگر این موضوع برای شما امکان‌پذیر بود که سرویس بهداشتی و حمام خود را در یک فضا طراحی نکنید وگرنه که از دو فضای جداگانه برای این موضوع استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که شما دوست دارید تا فضای سرویس بهداشتی آرامش‌بخش باشد و نباید در این فضا استرس به فردی القا شود. طراحی فضای سرویس بهداشتی همیشه نیازمند دقت و عملکرد مناسبی است ، زیرا یک اشتباه می تواند طراحی شما را از بین ببرد و ظاهری نامناسب برای سرویس بهداشتی شما شکل دهد.

قطعا در مقالات آینده سعی می کنیم تا طراحی های الهام بخش بیشتری برای سرویس بهداشتی و دیگر فضاهای منزل برای شما آماده کنیم.

در نهایت اینکه سعی داشته باشید در زمان طراحی فضایی مانند سرویس بهداشتی یا دیگر فضاهای منزل با دقت کار خود را انجام دهید و تا جای امکان از مواد اولیه مناسب و با کیفیت استفاده کنید تا کار شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و سالیان سال نگاه ها را به خود خیره کند.

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا