روانشناسیروانشناسی شخصیت

طرز خوابیدن در مورد شخصیت شما چه می‌گوید؟

امروز در این مقاله قصد داریم تا در مورد طرز خوابیدن و ارتباط آن با شخصیت شناسی صحبت‌هایی داشته باشیم که می‌تواند توجه شما دوستان را به خود جلب کند.

زبان بدن شما در زمان خواب و طرز خوابیدن

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید طرز خوابیدن شما چه چیزی در مورد شخصیت شما می‌گوید؟ در مورد سلامتی چطور؟ در ادامه جواب تمام این سؤالات را دریافت خواهید کرد.

زبان بدن شما می‌تواند جزئیات زیادی در مورد شخصیتتان و حتی سبک‌فکری شما را نمایش دهد اما از این موضوع تعجب خواهید کرد اگر بدانید که بدن شما در زمان خواب هم می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

زمانی که به این موضوع فکر می‌کنید ، بیشتر افراد شش ساعت و حتی بیشتر را در طی روز می‌خوابند و طرز خواب افراد می‌تواند چیزهای زیادی در مورد شخصیتشان اعلام کند و حتی در مورد سلامتی آن‌ها هم جزئیاتی ارائه کند.

طرز خوابیدن
طرز خوابیدن

طرز خوابیدن شما حتی می‌تواند روی سلامتی شما تأثیرگذار باشد. اگر شما در یک حالت برای زمان زیادی باقی بماند می‌تواند باعث گرفتگی گردن ، بی‌حسی آرنج یا آسیب‌دیدگی بخش‌های دیگر بدن شود ، حتی این آسیب‌ها می‌تواند علاوه بر جسمانی ، روحی نیز باشد.

خبر خوب این است که ما می‌توانیم سیستم خواب خود را حالتی در نظر بگیریم که بهترین کیفیت را از خواب خود دریافت کنیم.

زبان بدن شما نه‌تنها می‌تواند روی وضعیت و سلامت جسمی شما تأثیر بگذارد بلکه می‌تواند تأثیر بسزایی روی روابط شما و همسرتان داشته باشد. پس باید به طرز خوابیدن خود توجه بسیاری داشته باشید.

طرز خوابیدن : جمع‌وجور خوابیدن مثل نوزاد

خیلی از افراد به این صورت می‌خوابند زیرا حس امنیت دوچندانی از آن دریافت می‌کنند. این طرز خوابیدن یکی از معمول‌ترین حالت‌های خواب محسوب می‌شود.

افرادی که به این حالت می‌خوابند ، اصولاً افرادی حساس اما ظاهری خشن هستند. این افراد اصولاً شخصیت جالب‌توجه ای دارند و شاید در اولین دیدار خجالتی به نظر برسند. مردان دو برابر بیشتر از زنان تمایل به خوابیدن به این حالت دارند. البته به سمت راست یا چپ خوابیدن افراد فرقی نمی‌کند.

طرز خوابیدن

طرز خوابیدن : همانند یک چوب خشک

طرز خوابیدن مانند یک چوب خشک یعنی شما به طرف خوابیده و دستان شما در کنارتان باشد. اگر این حالت جز طرز خوابیدن موردعلاقه شما است باید بگوییم که شما فردی آسان‌گیر ، اجتماعی هستید که اطمینان زیادی به افراد غریبه می‌کنید.

گفته می‌شود افرادی که به این حالت می‌خوابند کمی زودباور نیز هستند. این طرز خوابیدن هم بین خیلی از افراد معمول بوده ولی به محبوبیت طرز خوابیدن اول نیست.

طرز خوابیدن

طرز خوابیدن : همانند یک چوب خشک اما با دستان کشیده

این طرز خوابیدن هم مانند مدل قبلی است ولی با این تفاوت که دستان فرد حالت کشیده و روبه‌جلو دارد. افرادی که به این حالت می‌خوابند اصولاً اجتماعی و خون گرم هستند ولی با این تفاوت که زودباور نیستند. این افراد باکمی دقت تصمیم می‌گیرند و اگر تصمیمی اتخاذ کنند به‌ندرت آن را تغییر می‌دهند.

این طرز خوابیدن هم مانند دو مدل قبل بسیار معمول بوده و خیلی از افراد به این حالت می‌خوابند.

طرز خوابیدن

طرز خوابیدن : به یک‌طرف خوابیدن پیشرفته!

طرز خوابیدن شما فرقی ندارد ولی متخصصین معتقدند که اگر شما به یک‌طرف بخوابید احتمالاً راحتی و آرامش بیشتری در حین خواب خواهید داشت. بااین‌حال متخصصین یک سری روش برای خواب بهتر پیشنهاد می‌کنند :

– فقط زانوها کمی خم شود ( به زبان ساده‌تر زانوها به سمت قفسه سینه جمع نشود )

– قرار دادن یک بالشت بین پاها برای داشتن حالت بهتر در زمان خواب

– بغل کردن یک بالشت بین بازوها که باعث گردش خون بهتر بین بخش‌های مختلف بدن شود.

هیچ‌یک از متخصصین نمی‌توانند نظری در مورد تیپ شخصیتی افراد داشته باشند. آیا شما جز افرادی هستید که به این حالت می‌خوابید ولی با مشکلات خواب دست‌وپنجه نرم می‌کنید؟

طرز خوابیدن

طرز خوابیدن : اما کدام طرف؟؟

بر اساس نظرسنجی که از سوی تولیدکنندگان تشک در بریتانیا صورت گرفته ،افرادی که علاقه به سمت چپ خوابیدن دارند اصولاً دارای مشاغلی مانند بازاریابی یا تبلیغات هستند و سن آن‌ها اصولاً بین 45 تا 54 است.

افرادی که تحصیل‌کرده‌اند و تمایل هم دارند به سمت راست بخوابند اصولاً در فضاهایی مانند حمل‌ونقل شهری یا ساخت‌وساز فعالیت دارند و سن آن‌ها بین 35 تا 44 سال بوده و علاقه شدیدی به کافئین و سیگار دارند.

حالا به مزیت‌های هر دو گروه بپردازیم:

افرادی که به سمت چپ می‌خوابند : بر اساس تحقیقات صورت گرفته افرادی که به این سمت می‌خوابند احتمال دارد تا سوزش سر دل آن‌ها التیام پیدا کند.

دلیل این موضوع هم این است زمانی که شما به سمت راست می‌خوابید ، اسفنکتر مری تحتانی آرام می‌گیرد و در ادامه اسید معده ترشح پیدا می‌کند و باعث ناراحتی افراد می‌شود.

در دوران بارداری خانم‌ها هم پیشنهاد می‌شود تا خانم‌ها به سمت چپ بخوابند تا میزان خون و مواد مغذی به سمت بچه سرازیر شود.

افرادی که به سمت راست می‌خوابند : بر اساس گزارش‌ها افرادی که به سمت راست می‌خوابند باعث می‌شود تا شرایط قلب آن‌ها در وضعیت ایده آل تری باشد.

طرز خوابیدن

طرز خوابیدن : خوابیدن روی شکم

خوابیدن روی صورت نسبت به دیگر حالت‌های دیگر خوابیدن طرفدار کمتری دارد و متخصصین پیشنهاد می‌کنند که خانم‌های حامله اصلاً به این حالت نخوابند. افرادی که دارای مشکلات گردن و ستون فقرات هستند نیز نباید به این شکل استراحت کنند.

خوابیدن روی شکم به این معنی است که گردن شما برای مدت‌زمان بسیاری روی یک حالت باقی خواهند ماند. اگر باعث تعجب نیست که افرادی که به این صورت می‌خوابند ، پس از بیدار شدن با اسپاسم عضلات و گردن مواجه می‌شوند.

بر اساس گزارش‌های اعلام‌شده ، افرادی که به این حالت می‌خوابند اصولاً در بخش‌های کشاورزی کار می‌کنند و سن آن‌ها اصولاً بین 45 تا 54 تخمین زده شده است و مشروبات الکلی زیادی هم مصرف می‌کنند.

افرادی که علاقه دارند به روی شکم بخوابند و صورت خود را به یک‌طرف قرار دهند و بالشت خود را بین بازوها بگیرند ، اصولاً فردی اجتماعی هستند ولی اصلاً علاقه‌ای ندارند که موردانتقاد قرار بگیرند و اینکه تلاش می‌کنند از شرایط سخت به‌شدت دوری کنند.

اگر شما والدین کودکی هستید ، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اصلاً نگذارید تا فرزند شما به این حالت بخوابد.

طرز خوابیدن

طرز خوابیدن : به پشت خوابیدن

افرادی که تمایل دارند تا به پشت بخوابند ، بیشتر در مشاغلی مانند حمل‌ونقل و تدارکات فعالیت دارند و جالب‌تر اینکه اصولاً سرحال هم از خواب بیدار می‌شوند.

سن بیشتر این افراد اصولاً بین 25 تا 34 سال بوده که سنی مناسب برای خوابیدن خوب در شب محسوب می‌شود. گفته می‌شود که افرادی که به پشت می‌خوابند اصولاً همسر آن‌ها سرحال از خواب بیدار نخواهد شد.

دلیل این موضوع هم این است که افرادی که به پشت می‌خوابند راه گلوی آن‌ها باریک‌تر می‌شود و به همین دلیل امکان دارد آن‌ها خرناس بکشند و خواب راحت را از همسر خود بگیرند.

همچنین بر اساس گفته متخصصین ، خانم‌های باردار هیچ‌وقت نباید به این طرز خوابیدن عادت کنند زیرا امکان از بین رفتن بچه دراین‌بین وجود دارد.

طرز خوابیدن

طرز خوابیدن : مدل آزاد

تحقیقات نشان داده است که بیشتر افراد در زمان خواب امکان دارد طرز خوابیدنشان تغییر کند و این افراد اصولاً در هر حالتی که راحت‌تر باشند می‌خوابند. افرادی که طرز خوابیدن آن‌ها مدل آزاد است اصولاً سنی بین 35 تا 44 سال دارند.

یکی از شرکت‌های تولیدکننده تشک در بریتانیا اعتقاد دارد که تقریباً بیشتر افراد به طرز خوابیدن مدل آزاد علاقه دارند و اصولاً ما آدم‌ها در مواقع خواب بیشتر از روز فعالیت داریم.

ما در زمان خواب ‌بین 50 تا 80 حرکت خواهیم داشت و ما به آن غلت زدن می‌گوییم. اگر ما در زمان خواب حرکت نداشته باشیم ، صبح روز بعد با حال بدی بیدار می‌شویم.

تحرکات عضلات ما در شب باعث می‌شود تا مواد مغذی و هورمون‌ها به‌خوبی در بدن جریان داشته باشد. این تحرکات حتی باعث می‌شود تا مواد مغذی و هورمون‌ها به بخش‌های مختلف دیگر بدن هم منتقل شوند مانند دیسک کمر و ستون فقرات.

طرز خوابیدن

شاید این موضوع برای شما جالب باشد ولی زمانی که شما از خواب بیدار می‌شوید ، کمی قدبلندتر از زمانی هستید که به خواب‌رفته‌اید.

به طور کلی سعی کنید تا طرز خوابیدن خود را به شکلی تعیین کنید تا بتوانید خواب راحت تری داشته باشید و صبح روز بعد با انرژی بیشتری از خواب بیدار شوید. تمام این حالت ها مزیت های مخصوص به خود را دارا هستند.

حتما در روزهای آینده سعی می کنیم که به مبحث خواب راحت بیشتر بپردازیم و سعی کنیم جزئیات بیشتری در این مورد به شما عزیزان معرفی کنیم.

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا