تکنولوژیسایر

عجیب‌ترین اموجی های تلفن همراه

امروز در این مقاله قصد داریم تا به بررسی عجیب‌ترین اموجی های تلفن همراه بپردازیم ، اموجی هایی که امکان دارد شما هیچ‌وقت از آن‌ها استفاده نکنید.

اموجی یکی از روش‌های اضافه کردن جذابیت و هیجان به مکالمات متنی روزانه ما است و اگر شما کمی خلاق باشید می‌توانید از آن‌ها به‌جای یک دیالوگ یا حتی کلمه استفاده کنید. در لیست شکلک گوشی شما هزاران شکلک وجود دارد که هر از چند گاهی هم به این لیست تعدادی اموجی جدید اضافه می‌شود.

به دلیل اینکه هر فردی یک سری شکلک مشخص را برای مکالمات خود انتخاب کرده است ، خیلی از افراد دیگر تعدادی از این اموجی ها را فراموش کرده‌اند و این اموجی ها در نوع خود عجیب و جالب‌توجه هستند.

در ادامه قصد داریم تا به بررسی یک سری از عجیب‌ترین اموجی های حال حاضر تلفن همراه بپردازیم:

عجیب‌ترین اموجی : اختاپوس

به این هیولای اعماق دریا نگاه کنید! در قالب شکلک اصلاً هم ترسناک نیست اما اگر بخواهید فردی را بترسانید می‌تواند انتخاب جالب‌توجه ای باشد. کاربرد این اموجی همانند دیدن آن روی سطح دریا نادر و عجیب است اما این موضوع نباید باعث شود تا شما دیگر از آن‌ها در مکالمات متنی خود استفاده نکنید.

یکی از مواردی که ما در مورد این اموجی کشف کردیم این است که اموجی اختاپوس می‌تواند معنا و مفهوم متفاوتی در داشته باشد.

اموجی

عجیب‌ترین اموجی : زامبی

زامبی‌ها این روزها همه‌جا حضور دارند (در دنیای واقعی خداروشکر دیده نشده‌اند) ، سریال‌های تلویزیونی ، سینما ، بازی‌های کامپیوتری و خیلی جاهای دیگر….

همین موضوع باعث می‌شود تا ما با دیدن اموجی زامبی در تلفن همراه چندان شگفت‌زده نشویم. درواقع سه سبک زامبی دراین‌بین وجود دارد : خنثی ، زامبی مرد و زامبی زن

متأسفانه هنوز زامبی کودک به این لیست اضافه نشده است و احتمال زیاد به‌زودی شاهد آن در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود. بااین‌حال زامبی‌ها می‌توانند در دیالوگ این‌چنین مفید واقع شوند:

دیشب حالت چطور بود؟!

اموجی

عجیب‌ترین اموجی : سائوروپود

شاید شما هم مثل ما از دیدن تی-رکس خشمگین خسته شده باشید و به دنبال دیدن دیگر دایناسورها باشید! به‌قدری از تی-رکس درزمینه های مختلف استفاده‌شده است که کاربران خسته شده‌اند! می‌توان کلی جوک در مورد دست‌های کوچک آن‌ها ساخت. حالا نوبت سائوروپود است.

این دایناسور دوست‌داشتنی با گردن کشیده خود می‌تواند جز شکلک های عجیب ولی بامزه باشد. به دلیل ظاهر مهربان و بی‌خطر خود ، خیلی از کاربران از این اموجی به‌جای تی-رکس خشمگین استفاده می‌کنند.

اگر کمی خلاق باشید ، می‌توانید از این شکلک استفاده‌های جالبی داشته باشید. مثلاً همکارتان شما را به یک مراسم دعوت کرده است ولی شما گیاهخوار بوده و نمی‌توانید گوشت میل کنید ، حالا بهترین زمان برای استفاده از این اموجی است!

شاید شما مجبور باشید که این اموجی را برای شخص موردنظر خود توضیح دهید و به‌هرحال باید از یکجایی شروع کنید!

اموجی

عجیب‌ترین اموجی : میکروب

میکروب‌ها موجودات زیر و مزاحمی هستند. آن‌ها می‌توانند برای سلامت و محیط اطراف ما کاملاً مضر باشند. در حالت اموجی اما نمی‌توانیم بگوییم که چه میکروبی توصیف‌شده است. خیلی از افراد از آن‌ها به‌عنوان نماد بیماری یا مریضی استفاده می‌کنند.

ولی صادقانه بگوییم که خیلی از ما تابه‌حال نه این شکلک را استفاده کرده و نه حتی آن را از فردی دریافت کرده‌ایم. به‌هرحال هنوز هم دیر نشده است و می‌توانید از آن در دیالوگ‌های روزمره خود استفاده کنید.

دفعه بعدی که مریض شدید می‌توانید از اموجی میکروب و خانه استفاده کرده و آن را برای رئیس خود ارسال کنید!

اموجی

عجیب‌ترین اموجی : صورت باد

توصیف و شرح شکل کلی باد کاملاً غیرممکن بوده زیرا ما نمی‌توانیم آن را ببینیم. یکی از شکلک هایی که شباهت بسیاری به شکل کلی باد دارد همین اموجی بوده که مادر طبیعت از طریق دهان خود فوت می‌کند!

زمینه‌های بسیاری برای استفاده از این اموجی وجود دارد و اگر بخواهیم نمونه‌ای در این زمینه مثال بزنیم می‌توانیم به فوت کردن شمع‌های کیک تولد یا نزدیک شدن یک طوفان اشاره‌کنیم.

اموجی

عجیب‌ترین اموجی : پول دارای بال

به نظر می‌رسد که امروزه بیشتر پول‌های ما دارای بال هستند درسته؟ یکی از شکلک هایی که می‌تواند به‌خوبی این موضوع را توصیف کند در اینجا وجود دارد. این همان پولی است که به‌سرعت از جیب ما خارج‌شده و خرج می‌شود. یکی از شکلک های غم‌انگیز برای ما کاربران همین اموجی پول دارای بال است.

زمانی که شما برای خرید یک کالا هزینه گزافی را پرداخت کرده‌اید ، این شکلک به‌خوبی می‌تواند شرح‌حال اتفاق رخ‌داده باشد. روی خوب ماجرا این است که اگر فردی این شکلک را برای شما ارسال کرد یعنی باید منتظر یک واریزی مناسب باشید!

این اموجی جالب‌توجه و جذاب بوده ولی ما هنوز در استفاده از آن در زمان‌های متفاوت شک داریم!

اموجی

عجیب‌ترین اموجی ها : آمفرا ( کوزه دسته‌دار )

شکلک خیلی از وسایل منزل قطعاً وجود دارد ولی نکته جالب‌توجه این است که ما هیچ شکلک برای کوزه یا ظرف‌های خاص نداریم. به‌جای آن شاهد آمفرا ، یک سبک گلدان قدیمی یونانی با دودسته هستیم. خیلی از افراد به‌احتمال‌زیاد هیچ‌وقت این اموجی را ندیده‌اند و از آن استفاده نکرده‌اند.

اما به‌طورکلی شما می‌توانید از این اموجی برای تزئین پیام‌های متنی خود استفاده کنید.

اموجی

عجیب‌ترین اموجی ها : پیجر

خیلی از کاربران کم سن و سال شاید اصلاً در مورد پیجر چیزی نشنیده باشند اما یک شکلک در مورد آن وجود دارد. امروزه تنها جایی که شاهد پیجر هستیم ، سریال‌های پزشکی است. پیجر به‌خوبی می‌تواند نشان‌دهنده اوایل تکنولوژی و ظهور تلفن همراه باشد.

این اموجی یک نوستالژی خاص محسوب می‌شود که اگر برای مخاطب خود ارسال کنید احتمالاً با علامت سؤال و تعجب مواجه خواهید شد!

اموجی

اموجی چه زمانی ساخته شد؟

آیا تابه‌حال به عکس‌های قدیمی خود با دوستان و خانواده نگاه کرده‌اید؟ خاطرات و احساسات می‌توانند نمایش‌دهنده یک عکس و حال و هوای آن باشد. شاید هزاران هزار واژه برای توصیف عکس کم باشد.

درواقع یک عکس و شکلک ساده می‌تواند هزاران کلمه را در خود خلاصه کرده و آن را به نمایش بگذارد. اگر تابه‌حال با ایمیل یا چت با فردی صحبت کرده باشید ، قطعاً این موضوع را متوجه شده‌اید که یک متن خالی نمی‌تواند به‌تنهایی مکالمه شما را کامل کند.

خوشبختانه امروزه لیستی از عکس‌های متحرک و زیبا به نام شکلک درگوشی‌ها و سیستم‌های ما وجود دارد که می‌تواند به‌خوبی احساسات و عواطف ما را در دیالوگ‌های متنی منعکس کند. شاید خیلی از کاربران جوان کنونی زمانی که اموجی وجود نداشت را درک نکنند.

ها و سیستم‌های ما وجود دارد که می‌تواند به‌خوبی احساسات و عواطف ما را در دیالوگ‌های متنی منعکس کند. شاید خیلی از کاربران جوان کنونی زمانی که اموجی وجود نداشت را درک نکنند.

اختراع شکلک

در دهه 90 خیلی کاربران باید به‌صورت ساده و متنی با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کردند. آیا می‌توانید این موضوع را تصور کنید؟ در سال 1998 بود که فردی به نام شیگیتاکا کوریتا توانست اموجی را اختراع کند.

کوریتا عضو یک شرکت ارتباطات و فناوری بود که روی توسعه سیستم اینترنت موبایل فعالیت می‌کرد. سیستم آن‌ها به کاربران اجازه می‌داد تا بتوانند تنها با 250 کاراکتر پیام خود را ارسال کنند و به همین دلیل بود که کوریتا احساس کرد که اموجی می‌تواند کاراکتر و حجم اینترنت کمتری را به خود اختصاص دهد.

اولین سری اموجی 176 عکس 12*12 بود که حالت و احساسات متفاوتی در آن وجود داشت. این اموجی شامل آب‌وهوا ، غذا ، احساسات و حالت‌های چهره بود.

کلمه اموجی به معنای تصویر یک کاراکتر است. شکلک های خلق‌شده توسط اقای کوریتا به‌قدری در ژاپن محبوب بودند که پس از مدتی شرکت‌ها ژاپنی دیگر هم از آن استفاده کردند. زمان زیادی طول نکشید که این اموجی ها فراگیر شوند و در اقصا نقاط جهان مورداستفاده قرار بگیرند.

محبوبیت اموجی در آمریکا به‌وسیله سیستم‌عامل iOS رقم خورد و خیلی از کاربران در تلفن‌های همراه خود از آن استفاده کردند. بزرگ‌ترین اتفاق برای شکلک شکلک در سال 2010 رقم خورد و کمپانی‌های بزرگی مانند مایکروسافت ، گوگل ، توییتر و فیس‌بوک در سیستم Unicode خود این اموجی ها را قراردادند و دیگر در هر دستگاهی آن‌ها شناخته‌شده بودند.

در حال حاضر حدود 1800 شکلک در جهان وجود دارد و بهترین نکته داستان این است که دیگر نیازی خیلی به آن‌ها دقت کنیم تا متوجه شویم زیرا کیفیت بالایی دارند و هر کاربری به‌راحتی متوجه منظور شکلک ارسالی می‌شوند.

زمانی که جامعه مجازی در سال 1982 شکل گرفت ، خیلی از کاربران برای ارتباط با مخاطب خود با مشکل مواجه شدند و مخاطب آن‌ها نمی‌توانست فرق جملات طنز و جدی از هم تشخیص دهد. در آن زمان بود که سمبل خنده 🙂 اختراع شد و کاربران برای جملات طنز و خنده‌دار خود از این شکلک کمک می‌گرفتند.

بااین‌حال این سمبل هم جوابگو نبود و کاربران به دنبال جایگزینی بهتر برای آن بودند که درنهایت اموجی وارد ماجرا شد و تمام معادلات را بر هم زد.

در آخر باید دید که آیا در آینده رقیبی برای اموجی شکل می‌گیرد و اینکه چیزی می‌تواند جایگزین آن شود یا خیر. البته در دنیای تکنولوژی هیچ‌چیز بعید نیست و جای هیچ المانی همیشگی و دائمی نبوده و امکان دارد در یک‌لحظه با المانی جدیدتر جا به جا شوند.

باز هم در آینده سعی می کنیم به مقالات جالب توجه و جذاب این چنینی بپردازیم و اطلاعات خواندنی بیشتری را در مورد آن با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا