دکوراسیون

قوانین فنگ شویی در ورودی اصلی خانه

رعایت اصول فنگ شویی خوب در قسمت ورودی خانه بنا بر دلایل مشخصی بسیار مهم است. زیرا خانه‌ها قوت انرژی فنگ شویی را از قسمت ورودی جذب می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید در خانه‌ای با انرژی خوب فنگ‌شویی زندگی کنید باید روی قسمت ورودی خانه تمرکز کنید. نکاتی که در ادامه آورده‌ایم به شما کمک می‌کند فنگ‌شویی خوب را هنگام طراحی ورودی خانه ایجاد کنید به‌علاوه راه‌حل‌هایی برای چالش‌های مربوط به فنگ‌شویی ورودی اصلی خانه آورده‌ایم.

ایجاد فنگ شویی خوب در ورودی خانه

فنگ شویی

ورودی اصلی خانه در فنگ شویی بسیار مهم است زیرا انرژی چی یا قوت انرژی فنگ شویی از درب اصلی جذب خانه می‌شود. خانه‌ای که انرژی خوب در آن جریان داشته باشد ساکنان آن سطح تندرستی بالاتری را تجربه خواهند کرد.

ایجاد فنگ شویی قوی در قسمت درب ورودی

فنگ شویی

درب ورودی یا همان درب اصلی خانه یا محل کار در دکوراسیون نقش بسیار مهمی دارد. اما درب ورودی با فنگ شویی قوی به چه شکل است و چه حسی را منتقل می‌کند؟ در ادامه درب ورودی با فنگ شویی قوی را برای شما تعریف خواهیم کرد.

فرش ورودی خانه

فنگ شویی

بهترین انتخاب فنگ شویی برای فرش قسمت ورودی اصلی خانه چیست؟ چه رنگ‌ها، طرح‌ها و شکل‌هایی به جذب بهترین کیفیت انرژی کمک می‌کند؟

شکل: قبل از هر چیزی به همان اندازه که به اصول دیزاین داخلی اهمیت می‌دهید باید تابع احساستان نیز باشید. برای این که بدانید چه اشکالی برای فضای موردنظرتان مناسب است مسیرهای فنگ‌شویی که درب ورودی با آن مواجه است را پیدا کنید و شکلی که برای عنصر فنگ‌شویی آن مسیر مناسب‌تر است را انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر درب ورودی به سمت شرق است شکل‌های مستطیل یا مربع پیشنهاد می‌شود. شکل گرد که شکل عنصر فنگ‌شویی فلز است نباید در درب ورودی شرق به‌کاربرده شود.

رنگ: رنگ فرش ورودی نیز باید بر اساس انرژی عناصر فنگ‌شویی انتخاب شود. به‌عنوان‌مثال برای درب ورودی در جهت شرق از میان رنگ‌های 3 عنصر زمین، چوب و آب باید انتخاب کنیم.

رنگ‌هایی که نباید به کار ببریم رنگ‌های عناصر آتش و فلز هستند. به طور ایده آل برای ورودی جهت شرق نباید رنگ‌های قرمز، سفید یا خاکستری به کار ببرید زیرا این رنگ‌ها بیانگر عناصری هستند که انرژی این قسمت از خانه را تضعیف می‌کند.

طرح: باید طرح‌هایی را انتخاب کنید که برای قدم گذاشتن روی آن‌ها مناسب باشند. به‌عنوان‌مثال طرح‌های فرشته و پرنده انتخاب نکنید زیرا پا گذاشتن روی این طرح‌ها ایده خوبی نیست. تصویری را انتخاب کنید که پا گذاشتن روی آن منطقی به نظر برسد به‌عنوان‌مثال تصویر خاک یا جاده باغ.

حمام روبروی درب اصلی

فنگ شویی

علت این که در فنگ‌شویی درب حمام نباید روبروی درب اصلی خانه باشد چیست؟ انرژی جهانی یا چی از درب اصلی وارد خانه می‌شود. اگر حمام روبروی درب اصلی باشد بیشتر انرژی خوب از طریق حمام خارج می‌شود و هیچ انرژی فنگ‌ شویی خوبی در خانه باقی نمی‌ماند.

درب اصلی روبروی درب پشتی

فنگ شویی

فنگ‌شویی یعنی ایجاد جریان انرژی متعادل در خانه. چنانچه 2 یا چند درب با هم هم‌تراز باشند انرژی مخرب شاچی بوجود خواهد آمد.

پله‌ها روبروی درب اصلی

فنگ شویی

وقتی پله‌ها مستقیماً روبروی درب اصلی باشد انرژی فنگ شویی به سرعت به سمت طبقه بالا یا طبقه پایین جاری می‌شود بنابراین در طبقه همکف هیچ انرژی باقی نمی‌ماند و یک محیط چالشی فنگ شویی در خانه ایجاد می‌کند.

آینه ورودی روبروی درب ورودی

فنگ شویی

یکی از موارد منع شده در فنگ‌شویی قرار دادن آینه در مقابل درب ورودی است و مورد دوم قرار دادن آینه در مقابل تخت. علت این که آینه نباید روبروی درب اصلی باشد این است که آینه انرژی که از درب اصلی وارد خانه می‌شود را به بیرون منعکس می‌کند و یک محیط چالشی فنگ‌شویی در خانه ایجاد می‌شود.

حمام بالای ورودی اصلی در فنگ شویی

فنگ شویی

یکی از مسائلی که باید در فنگ‌شویی منزل در نظر بگیرید این است که حمام نباید بالای ورودی اصلی باشد. از آنجا که درب اصلی نقش مهمی در فنگ‌شویی دارد آیا درست است که حمام را بالای این قسمت بسازیم و فنگ شویی بد را در خانه ایجاد کنیم؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا