تغذیه و سلامتخواص مواد غذاییرژیم غذایی

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن

امروز در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن بپردازیم. قطعاً این خیلی از افراد به دنبال راهی برای کاهش وزن خود هستند و این مقاله می‌تواند در این زمینه به آن‌ها کمک کند.

قطعاً هیچ غذایی به‌تنهایی نمی‌تواند باعث کاهش وزن شود ، اما یک سری مواد غذایی وجود دارند که می‌توانند در راستای کاهش وزن به شما کمک کنند. بیشتر غذاهایی که به کاهش وزن می‌کنند یک سری خصوصیت مشترک دارند :

دارای فیبر بالا (که باعث می‌شود تا شما دیرتر احساس گرسنگی کنید) و میزان چگالی انرژی پایین بوده ، یعنی اینکه شما می‌توانید یک ظرف پر از مواد غذایی موردنظر میل کنید بدون آنکه کالری زیادی جذب کنید. این مواد غذایی می‌توانند جز رژیم غذایی قرار بگیرند و باعث کاهش وزن شما شوند.

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن : آووکادو

آووکادو یکی از مواد غذایی بوده که دارای منابع سرشار اسیدهای چرب اشباع‌نشده ، فیبر رژیمی ، پتاسیم و فیتوشیمیایی است. افرادی که آووکادو میل می‌کنند دارای BMI ، وزن و دور کمر پایین‌تری نسبت به افرادی هستند که این غذای سبز را استفاده نمی‌کنند.

درحالی‌که آووکادو دارای کالری بالاتری نسبت به دیگر میوه‌ها و سبزی‌ها بوده اما چربی‌ها و فیبرهای موجود در این میوه می‌تواند به کاهش وزن شما کمک شایانی کند.

مقداری از این میوه را به سالاد یا ساندویچ خود اضافه کند تا به غذای خود طعم و مزه‌ای تازه‌ای ببخشید.

کاهش وزن

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن : تخم‌مرغ

تخم‌مرغ دارای مغذی مانند پروتئین ، چربی‌ها و ویتامین‌هایی مانند ویتامین D و کولین است. این پروتئین موجود در مواد غذایی بوده که می‌تواند تأثیرگذاری به سزایی روی وزن ما داشته باشد و اگر زمان استفاده از این غذا را درست تعیین کنیم ، قطعاً با نتایج فوق‌العاده‌ای مواجه خواهیم شد.

صرف یک صبحانه کامل و دارای پروتئین می‌تواند روی کاهش وزن تأثیر به سزایی داشته باشد ، زیرا پروتئین می‌تواند میزان سیری شما را افزایش دهد و تا زمان ناهار احساس گرسنگی نداشته باشید.

تحقیقات نشان داده است افرادی که همراه صبحانه خود تخم‌مرغ میل می‌کنند احساس سیری بیشتری نسبت به افرادی دارند که صبحانه خود را با پیراشکی شروع می‌کنند. این موضوع به آن‌ها کمک می‌کند تا غذای کمتری طی روز میل کنند.

کاهش وزن

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن : حبوبات

تمام حبوبات دارای فیبر بالایی بوده که می‌توانند کمک شایانی به شما در زمینه‌ی کاهش وزن داشته باشند. زیرا باعث می‌شوند تا شما احساس سیری بیشتری کنید و گرسنگی شما را کنترل می‌کنند.

مصرف حبوبات مزیت‌های دیگری برای سلامت ما دارند و می‌توانند باعث کاهش فشارخون ، کلسترول و بیماری‌های قلبی عروقی شوند.

حبوبات دارای کالری پایینی بوده و پروتئین بیشتری را به بدن شما انتقال می‌دهند. سعی کنید از آن‌ها در وعده‌های غذایی خود استفاده کنید.

کاهش وزن

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن : ماست

ماست دارای پروتئین و پروبیوتیک های بی‌نظیری است که می‌توانند برای سلامت معده و کاهش وزن شما تأثیرگذار باشند. سلامت معده می‌تواند روی وزن شما هم تأثیرگذار باشد و مصرف فیبر و پروبیوتیک به سلامت و شرایط مناسب باکتری‌های معده شما هم کمک بسیاری می‌کنند.

اگر می‌خواهید تأثیر بیشتری را مشاهده کنید ، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ماست یونانی را انتخاب کنید. تحقیقات نشان داده است که مصرف ماست یونانی می‌تواند باعث کاهش میل به غذا شده و شما احساس سیری بیشتری خواهید داشت.

فقط مواظب شکر موجود در ماست‌های طعم دار باشید زیرا می‌توانند باعث افزایش کالری جذب‌شده به بدن شما می‌شوند. شما می‌توانید برای اضافه کردن طعم به ماست خود از میوه‌های طبیعی و تازه استفاده کنید.

کاهش وزن

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن : ماهی

ماهی یکی از منابع غنی پروتئین بوده و می‌تواند چربی‌های سالمی مانند اسیدهای چرب امگا-3 را به بدن شما انتقال دهند. یک رژیم غذایی قوی و سرشار از اسیدهای چرب امگا-3 می‌تواند به شما کمک کند تا احساس سیری بیشتری کنید.

بر اساس تحقیقاتی پیشنهادشده است که مصرف دو بار در هفته ماهی می‌تواند به‌سلامت بهتر بدن شما کمک کند.

کاهش وزن

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن : میوه

میوه‌ها به دلیل شکر موجود در خود اصولاً آوازه خوبی در میان مواد غذایی مناسب برای کاهش وزن ندارند اما مصرف میوه می‌تواند به پایین تر آمدن وزن شما کمک کند. اگر شما بتوانید میوه را جایگزین غذاهای فراوری‌شده و میان وعده‌های نامناسب کنید ، نتیجه جالبی را مشاهده خواهید کرد.

شما با مصرف میوه می‌توانید شکر طبیعی را به بدن خود منتقل کنید که خیلی بهتر از شکرهای مصنوعی مواد غذایی مختلف است. میوه‌ها همچنین دارای فیبر و آنتی‌اکسیدان‌های مفید نیز هستند.

تحقیقات تازه‌ای نشان داده است که مصرف معمول میوه می‌تواند در جلوگیری از اضافه‌وزن و چاقی مفید واقع شود. به‌طورکلی رژیمی که دارای وعده‌های میوه باشد ، یکی از سالم‌ترین رژیم‌ها محسوب می‌شود.

کاهش وزن

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن : ذرت بو داده

تا زمانی که این میان وعده جذاب با کره ترکیب نشود یکی از انتخاب‌های شما به‌عنوان میان وعده‌های مناسب برای کاهش وزن باقی می‌ماند.

ذرت بو داده نه‌تنها دارای فیبر بالایی بوده ، بلکه می‌تواند پروتئین هم به بدن شما انتقال دهد. یک حجم معمول از ذرت بو داده دارای 4 گرم فیبر و 4 گرم پروتئین و 110 کالری است.

این ترکیب به‌عنوان یک ترکیب قوی برای کاهش وزن شناخته می‌شود. ذرت بو داده دارای هوا بوده و وقتی شما این میان وعده را میل می‌کنید باعث می‌شود تا معده شما احساس سیری کند درصورتی‌که هیچ کالری بالایی نیز دریافت نکرده است.

کاهش وزن

مناسب‌ترین غذا برای کاهش وزن : بادام

بادام دارای منابع سرشار از فیبر و پروتئین است. مصرف مقدار مشخصی بادام می‌تواند باعث شود تا شما احساس سیری کنید و دیگر به دنبال میان وعده‌های نامناسب نباشید.

این مواد غذایی دارای ویتامین E و چربی‌های اشباع‌نشده بوده که انتخابی بی‌نظیر برای میل کردن همراه با یک سالاد است.

شیوه مصرف این مواد غذایی به انتخاب شما بوده و می‌توانید به هر روشی طی روز بادام را میل کنید. بازهم تکرار می‌کنیم که این مواد غذایی به‌تنهایی نمی‌توانند مؤثر واقع شوند و نیاز است در یک رژیم غذایی اصولی و دقیق به کار گرفته شوند.

کاهش وزن

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا