روانشناسیسبک زندگیمهارت های زندگی

چرا باید هنر نه گفتن را بیاموزیم؟

بله یا خیر؟ انتخاب بین این دو کار چندان آسانی نیست و علیرغم آنچه تا کنون آموخته‌اید باید بگویم نه گفتن هم به اندازه بله گفتن اهمیت دارد.

طرز تفکر اشتباه خیلی از ما این است که فکر می‌کنیم افراد موفق به هیچ چیزی نه نمی گویند. درحقیقت با بله گفتن به هر چیزی عملکردمان را ضعیف کرده و در نهایت نه تنها دیگران بلکه خودمان را هم ناامید می‌کنیم.

نه گفتن

درست است که می‌گویند باید فرصت‌هایی که به نفع اهداف بلند مدت‌مان هستند را محکم بچسبیم اما مشکل اینجاست که خیلی از مردم این موضوع را با بله گفتن به هر درخواستی و یا هر فرصتی اشتباه می‌گیرند. در واقع دلیل این که مردم دوست دارند اغلب بله بگویند کاملا واضح است. به امید این که این درخواست یا فرصت آن‌ها را به هدف نهایی برساند.

چرا باید بیشتر اوقات نه بگوییم؟

چرا باید با نه گفتن آسایش بیشتری داشته باشیم؟

هنگامی که به همه بله می‌گوییم از اولویت‌های خودمان دور شده و بیشتر به اولویت‌های دیگران می‌پردازیم. به علاوه دچار استرس و اضطراب می‌شوید زیرا دچار کمبود وقت می‌شوید.

و همه چیز بدتر و بدتر می‌شود…

وقتی دائما بله بگویید دیگر وقت و انرژی کافی برای چیزهای مهم زندگی خود مثل شغل، سرگرمی و خانواده نخواهید داشت. و علیرغم تصورتان دچار کمبود اعتماد به نفس می‌شوید و دیگران نیز شما را به عنوان فردی که نیازها و مرزهای خاصی ندارد و دچار کمبود اعتماد به نفس است می‌شناسند.

باید نه گفتن کار آسانی باشد درست است؟ اما برای بسیاری از مردم به خصوص کسانی که می‌خواهند دیگران را از خودشان راضی نگه دارند گفتن این کلمه دو حرفی بسیار سخت است.

واقعیت این است که سعی در راضی نگه داشتن دیگران کار عبث و بیهوده‌ای است.

یکی از عوامل دیگری که باعث می‌شود نه گفتن برای مردم سخت باشد ترس از ناامید کردن دیگران است. این ترس کاملا قابل درک است اما فراموش نکنید که اگر مراقب خودتان نباشید و خسته و پر از استرس باشید نمی توانید به هیچ کسی کمک کنید.

اولویت های‌تان را تعیین کنید

آیا می‌دانید که چه کارهایی را نیاز دارید که انجام دهید و چه کارهایی را مجبور به انجامش هستید؟

برای چند لحظه به این سوال فکر کنید.

بر اساس تجربه باید بگویم که هر چیزی را باید از قبل بررسی کنید. زیرا اگر کارهای زیادی برای انجام دادن داشته باشید باید برای مهم‌ترین آن ها وقت کافی در نظر بگیرید.

اگر نمی‌دانید چه اولویت‌هایی دارید وقتی بگذارید و لیستی از این موارد را یادداشت کنید: کارهایی که در حال حاضرانجام می‌دهید، کارهایی که می‌خواهید انجام دهید و کارهایی که در حال انجام دادنشان هستید.

بعد از نوشتن، زمانی که به این لیست نگاه می‌اندازید کارهای مهم را تشخیص می‌دهید و به علت مهم بودن آن‌ها فکر می‌کنید.

قدم بعد این است که به مواردی فکر کنید که به آن متعهد هستید. مثل داوطلب شدن در یک رویداد زیرا نمی‌خواهید یک آشنایی تصادفی را از دست بدهید.

اگر یاد بگیرید که به طور مفید و موثر اولویت بندی کنید هم کارآمدتر می‌شوید هم زمان بیشتری ذخیره می‌کنید و هم استرس کمتری می‌گیرید. زیرا هنگامی که می‌دانید چه کارهایی مهم‌تر هستند بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که زمان و انرژی را روی کدام یک بیشتر صرف کنید.

چگونه به طور موثر نه بگوییم؟

اکنون علت نه گفتن را می‌دانید و این که چگونه وظایف‌تان را اولویت بندی کنید. اما سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که چگونه نه بگویم.

جواب این سوال را می‌توانید در 7 نکته زیر پیدا کنید.

  1. رک باشید و برای نه گفتن از جمله‌هایی مثل “نه نمی خواهم” یا نه نمی‌توانم” استفاده کنید.
  2. هیچ نیازی به عذرخواهی یا دلیل تراشی برای انجام ندادن این کار ندارید.
  3. اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید کاری را انجام دهید از همان ابتدا نه بگویید تا دوباره احساس پشیمانی نکنید.
  4. از قدرت ادب استفاده کنید. مثلا بگویید: ممنون از درخواستی که کردی اما….
  5. خودتان را در حال گفتن نه تصور کنید. با این کار راحت‌تر می‌توانید در دنیای واقعی نه بگویید.
  6. از گفتن جملاتی مثل “اجازه بده یه کمی فکر کنم” پرهیز کنید. اگر جوابتان منفی است نیازی به فکر کردن ندارید.
  7. هرگز فراموش نکنید که ارزش شما وابسته به کاری که برای دیگران انجام می‌دهید نیست.

برای این که این نکات ملکه ذهن تان شود یک بار دیگر آن‌ها را بخوانید.

البته نیاز نیست هر 7 نکته را حتما رعایت کنید. رعایت حداقل 2 الی 3 نکته نیز کافی است. با انجام این کارها قدرت ذهنی و احساسی برای به دست گرفتن کنترل زندگی را به دست خواهید آورد.

زمانی که احساس کنید از شما سوءاستفاده می‌شود نه می گویید. زمانی که احساس کنید قرار است کاری انجام دهید که باعث نادیده گرفتن اولویت‌های‌تان می‌شود نه می‌گویید.

نه کلمه‌ای بسیار قوی است که باعث می‌شود کارهای بیهوده را از زندگی خود دور بریزید. و زمانی که یاد می‌گیرید این کلمه را به زبان بیاورید اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و زندگی‌تان را در مسیر جدیدی هدایت کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا