زیبایی پوست

چگونه از چروک شدن پیشانی جلوگیری کنیم؟

یکی از قسمت‌های صورت که با بالا رفتن سن چروک می‌شود پیشانی است. اگر از آن دسته افرادی هستید که نگران چروک شدن صورت هستید. می‌توانید برای جلوگیری و یا از بین بردن چروک ها اقداماتی انجام دهید.

کارهایی از قبیل محافظت از پوست در مقابل آفتاب، داشتن سبک زندگی سالم و درست خوابیدن سرعت چروک شدن پیشانی را به مرور زمان کاهش می‌دهد. در ادامه به شما چندین راه برای جلوگیری از چروک شدن پیشانی و یا کمک به کمتر شدن چین و چروک های صورت پیشنهاد می‌دهم.

1.مراقبت از پوست صورت برای جلوگیری از چروک شدن پیشانی

چروک پیشانی

روز و شب مرطوب کننده استفاده کنید. پوست خشک زودتر پیر می‌شود. استفاده از مرطوب کننده پوست را مرطوب نگه می‌دارد و به پوست مواد مغذی برای سالم ماندن می‌رساند. ابتدا صورت را بشوئید. سپس مقدار کمی مرطوب کننده به صورت زده و به حالت دایره وار ماساژ دهید.

می‌توانید از مرطوب کننده ضد چروک استفاده کنید که مواد تشکیل دهنده آن برای پوست مفید است.

بهتر است شب‌ها از کرم مرطوب کننده سنگین‌تری استفاده کنید که خاصیت آبرسانی قوی‌تری داشته باشد.

چین و چروک پیشانی

همیشه هنگام بیرون رفتن ضد آفتاب استفاده کنید. اشعه خورشید به مرور زمان به پوست آسیب می‌زند. نور خورشید قابلیت ارتجاعی پوست را از بین برده و منجر به چروک شدن پوست می‌شود. از آن جا که پیشانی بیشتر در معرض نور خورشید است مطمئن شوید که به پیشانی ضد آفتاب کامل زده اید.

می‌توانید از مرطوب کننده‌هایی که ضدآفتاب دارند استفاده کنید.

اگر زیاد بیرون می‌روید کلاه استفاده کنید تا آفتاب کمتر به پیشانی و صورت تان بخورد.

برای جلوگیری از جمع کردن چشم در مقابل آفتاب عینک آفتابی استفاده کنید. حتی زمانی که هوا ابری است باز هم نور خورشید باعث می‌شود چشم ها را جمع کنید. پس با عینک از این مشکل جلوگیری کنید.

چین و چروک پیشانی

در صورت لزوم روزانه یک بار رئینوئید استفاده کنید. این ماده را شب‌ها قبل از خواب استفاده کنید. به کلاژن سازی پوست کمک کنید. کلاژن به پوست خاصیت ارتجاعی داده و از چروک شدن پوست جلوگیری می‌کند. رتینوئید ممکن است ابتدا منجر به خشکی و التهاب پوست شود بنابراین بهتر است ابتدا یک شب درمیان استفاده کنید. بعد از چند هفته هر روز استفاده کنید.

بعضی از مرطوب کننده ها دارای رتینول هستند بنابراین قبل از خرید مواد تشکیل دهنده را چک کنید.

چین و چروک پیشانی

برای جلوگیری از چروک شدن پوست بوتاکس کنید. این روش عضلات صورت را ریلکس کرده و مانع از چروک شدن پوست می‌شود. هر 6 الی 7 ماه یکبار باید برای بوتاکس به متخصص پوست مراجعه کنید.

2.حفظ سلامت برای جلوگیری از چروک شدن پیشانی

چین و چروک پیشانی

برای جلوگیری از چروک شدن پوست سیگار کشیدن را ترک کنید. سیگار نه تنها برای سلامت مضر است بلکه به چروک شدن پوست نیز می‌انجامد. برای ترک سیگار با پزشک خود مشورت کنید. به سازمان های حمایتی ملحق شوید و یا جایگزینی برای سیگار پیدا کنید.

برای جلوگیری از چروک شدن پوست با مراقبه استرس را کاهش دهید. وقتی استرس می‌گیریم ناخودآکاه به صورت چین و چروک می‌اندازیم. روزانه حداقل یکبار مراقبه کنید. ساعت را روی تایمر قرار دهید چشم ها را ببندید و روی تنفس تمرکز کنید.

اگر هنگام مراقبه حواستان پرت شد نگران نشوید. این مشکل برای همه پیش می‌آید. مهم این است که متوجه حواس پرتی شده و دوباره توجهتان را روی تنفس متمرکز کنید.

غذای سالم با سبزیجات فراوان و گوشت فراوری شده کمتر بخورید. به جای شکر و شیرینی شکلات تلخ یا میوه بخورید. به جای همبرگر یا گوشت فراوری شده حبوبات یا مرغ بخورید. اگر لبنیات نمی‌خورید در عوض مورد نیازتان را از غذاهایی مثل دانه‌ها یا مکمل ها تامین کنید.

تنظیم موقعیت صورت برای جلوگیری از چروک شدن پیشانی

چین و چروک پیشانی

هر لحظه که احساس تنش و فشار کردید صورت را ریلکس کنید. منقبض کردن صورت هنگام کار یا حتی تماشای تلویزیون به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک روی صورت مخصوصا روی پیشانی می‌شود. ممکن است متوجه این وضعیت نشوید. بنابراین هر نیم ساعت یکبار ساعت را روی آلارم تنظیم کنید تا یادتان بیندازد که باید موقعیت عضلات صورت را چک کنید. و اگر صورت را منقبض کرده اید عضلات را ریلکس کنید.

برای این کار یک یا دو نفس عمیق بکشید. نگاهی به آینه بیندازید و مطمئن شوید که عضلات صورت را از حالت انقباض خارج کرده‌اید.

اگر هنگام مطالعه یا پشت کامپیوتر صورت و چشم ها را جمع می‎‌کنید باید از عینک استفاده کنید.

چین و چروک پیشانی

تمرین نیمه لبخند را روزی چند مرتبه تکرار کنید. وانمود کنید که لبخند می‌زنید. باید مثل زمانی که واقعا می‌خندید ابروها کمی بالا برود و پوست اطراف گوش به عقب کشیده شود. این تمرین عضلات صورت را ورزش می‌دهد.

30 ثانیه در همین حالت بمانید سپس عضلات را رها کرده و دوباره تکرار کنید. می‌توانید این تمرین را تا جایی که قادر هستید تکرار کنید.

برای چروک پیشانی یوگای صورت تمرین کنید. با هر دو دست اطراف چشم شکل C انگلیسی درست کنید. سپس پوست پیشانی را پایین بکشید در حالی که ابروها را به سمت بالا می‌برید. به مدت 2 ثانیه در همین حالت بمانید.

برای اطمینان از درست انجام دادن تمرین در مقابل آینه بایستید.

دست ها را قبل از لمس کردن صورت بشوئید.

چین و چروک پیشانی

از تکیه دادن صورت به دست در طول روز جلوگیری کنید. وقتی صورت یا پیشانی را در طولانی مدت به دست تکیه می‌دهید در واقع به پوست فشار وارد کرده و در نتیجه منجر به چروک شدن پوست می‌شوید.

چانچه متوجه شدید که صورت را به دست تکیه داده‌اید به خاطر بیاورید که نباید این کار را انجام دهید.

برای رها کردن انقباض روی صورت ضربه بزنید. با ضربه آهسته به صورت به خاطر می‌آورید که باید عضلات صورت را از حالت فشرده خارج کنید. با انگشت اشاره به نقاط مهم صورت ضربه آهسته بزنید. بین ابروها، گوشه خارجی چشم، زیر چشم، زیر بینی، چانه و روی استخوان گردن.

4.جلوگیری از چروک شدن صورت هنگام خواب

چین و چروک پیشانی

زمانی که هنگام خواب صورت را روی بالش فشرده می‌کنید باعث چین خوردن پوست صورت و پیشانی می‌شوید. این خطوط به مرور زمان به چروک دائمی تبدیل می‌شود. مخصوصا اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه به یک شکل می‌خوابید. بهترین راه حل این است که به پشت بخوابید.

به جای روبالشی نخی از روبالشی ساتن یا ابریشم استفاده کنید. هر چه پارچه روبالشی نرم‌تر باشد کمتر باعث چروک شدن پوست صورت می‌شود. حتی اگر به بغل یا روی شکم بخوابید. روبالشی ابریشم یا ساتن بهترین راه حل هستند.

چین و چروک پیشانی

برای جلوگیری از چروک شدن صورت هنگام اخم کردن از چسب صورت استفاده کنید. این چسب‌ها که فقط برای صورت تولید می‌شوند مناسب قسمت‌هایی هستند که شب ها در معرض چین و چروک می‌باشند. مثل پیشانی، اطراف دهان و گوشه‌های چشم. ابتدا مطمئن شوید که صورت کاملا تمیز و خشک است. عضلات صورت را ریلکس کرده و چسب را به پیشانی بزنید.

پوست صورت را محکم نکشید. فقط کافی است با ملایمت پوست صورت را صاف کنید.

چسب صورت را می‌توانید هم از فروشگاه‌های لوازم آرایشی و هم به صورت آنلاین خرید کنید.

چین و چروک پیشانی

با استفاده از وازلین با هزینه کم هم صورت را آبرسانی کنید و هم مانع از چروک شدن پوست بشوید. روش ارزانتر از چسب استفاده از وازلین شب ها روی صورت است. ابتدا صورت را بشوئید. اجازه دهید کمی صورت مرطوب بماند. سپس به اندازه نخود وازلین بردارید و روی پیشانی بمالید.

صورت را با وازلین ماساژ دهید تا زمانی که احساس چسبندگی و چربی روی پوست نکنید.

به جای وازلین می‌توانید از روغن نارگیل نیز استفاده کنید. زیرا روغن نارگیل نیز به پوست آبرسانی می‌کند.

چین و چروک پیشانی

برای داشتن پوست سالم 7 الی 8 ساعت در روز بخوابید. کم خوابی برای سلامت بسیار مضر است و خیلی زود روی سلامت تاثیر منفی می‌گذارد مخصوصا اگر عادت همیشگی تان باشد. هر شب به موقع بخوابید تا مطمئن شوید که به اندازه مورد نیاز استراحت کرده اید.

اگر با زود خوابیدن مشکل دارید ساعت را یک ساعت قبل از خواب روی آلارم قراردهید. در این فرصت یک ساعته می‌توانید گوشی و لپ تاپ را خاموش کنید و آماده خواب شوید.

تخت را کاملا تمیز و مرتب کنید تا مطمئن شوید که قرار است به خواب آرامی بروید. به عنوان مثال مطمئن شوید تا جایی که توانسته اید جلوی نور را در اتاق خواب گرفته‌اید. یا این که اگر به سر و صدا حساس هستید اتاق خواب را عایق صوتی کنید. اگر حیوان خانگی دارید آن را بیرون از اتاق خواب نگهداری کنید زیرا ممکن است تنظیم خواب‌تان را به هم بریزد.

چند پیشنهاد

اگر نگران چین و چروک‌های روی صورت‌تان هستید از وسایل زیبایی پوست خانگی مثل میکرونیدلینگ یا دستگاه لیفت و جوانساز صورت نوفیس استفاده کنید.

آبرسانی به بدن چین و چروک‌های صورت را پر نمی‌کند اما باعث سلامت بدن می‌شود و یکی از عوامل مهم در سلامت و زیبایی پوست سلامت بدن است.

برای این که پوست سالمی داشته باشید مکمل ویتامین C مصرف کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا