مد و زیبایی

چگونه استایل خود را بسازیم؟

دانستن این که چه لباس‌هایی به استایل و تیپ بدنی‌تان بیاید کمی سخت است. مخصوصا اگر هیچ کدام از اطرافیان‌تان چیزی درباره مد ندانند، و خودتان هم هیچ پیش زمینه و اطلاعاتی درباره استایل نداشته باشید. اگر هنگام تصمیم گیری در نحوه لباس پوشیدن به عواملی چون رنگ پوست، تیپ بدنی و مناسبتی که می‌خواهید در آن شرکت کنید تمرکز کنید تیپ ایده‌آلی را برای خود خواهید ساخت.

برای این که بتوانید استایل خود را بسازید روش‌های زیر را که بر پایه سلیقه و اولویت‌های شما می‌باشد را به کار ببرید.

مناسب رنگ پوست‌تان لباس بپوشید

چگونه استایل خود را بسازیم

رنگ پوست‌تان را تعیین کنید: کلمات زیادی برای توضیح رنگ پوست وجود دارد. مثل روشن یا تیره، سفید یا سبزه. بهترین راه برای این که بتوانید تشخیص دهید چه رنگ لباسی به تنتان می‌آید این است که ته رنگ پوست‌تان را بشناسید.

رنگ پوست 3 نوع است: گرم، سرد و خنثی. تشخیص ته رنگ پوست به این راحتی نیست که در آینه نگاه کرده و رنگ پوست‌تان را تشخیص دهید. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

به رگ‌های مچ دست نگاه کنید. اگر رگ‌های مچ دست آبی یا بنفش باشد رنگ پوست تان تن سرد است. اگر سبز باشد رنگ پوست تان تن گرم است. اگر نمی‌توانید رنگ رگ را تشخیص دهید رنگ پوست تان خنثی است.

جواهرات مورد علاقه‌تان چه رنگی است؟ اگر بیشتر به جواهرات طلایی علاقه دارید رنگ پوست‌تان گرم است. و اگر به جواهرات نقره ای بیشتر علاقه دارید رنگ پوست‌تان سرد است. و اگر به هر دو نگ علاقمند هستید رنگ پوست تان خنثی است.

زیر آفتاب پوست تان می‌سوزد یا برنزه می‌شود؟ اگر پوست‌تان سریع می‌سوزد و متمایل به صورتی می‌شود رنگ پوست تان سرد است اما اگر پوست تان برنز می‌شود رنگ پوست تان گرم است.

به رنگ چشم و موهای خود نگاه بیندازید. اگر چشم‌های آبی یا خاکستری و یا سبز و موهای قهوه ای، بلوند یا مشکی دارید رنگ پوست تان سرد است. اما اگر چشم‌های قهوه ای یا عسلی و موهای بلوند توت فرنگی، بور یا مشکی دارید رنگ پوست تان گرم است.

اگر موهای‌تان را خاکستری یا پلاتینه می‌کنید رنگ پوست‌تان سرد است. اما اگر بیشتر رنگ‌های طلایی و ماهگونی به کار می‌برید رنگ پوست تان گرم است.

اگر ته رنگ پوست تان سرد است سراغ رنگ جواهرات (یا رنگ های پرزرق و برق) بروید: رنگ هایی مثل آبی تیره، بنفش تیره و سبز زمردی. پیراهن سبز زمردی یا بنفش همراه با شلوار رنگ خنثی بپوشید.

روش درست لباس پوشیدن

اگر ته رنگ پوست تان سرد است از رنگ های پاستلی یا شتری استفاده کنید. پولیور آبی یا پالتو شتری برای رنگ پوست سرد بسیار مناسب است. رنگ‌های پاستلی دیگر مثل زرد روشن، صورتی روشن و سبز نعنایی نیز برای پوست سرد مناسب هستند.

چگونه لباس بپوشیم

اگر پوست تان گرم است از رنگ‌های متالیک استفاده کنید: پارچه‌های متالیک مثل نقره ای یا مسی برای کسانی که رنگ پوست‌شان گرم است مناسب است. مخصوصا اگر رژلب قرمز و جواهرات طلایی استفاده کنید.

مردها می‌توانند رنگ متالیک را با جواهرات به استایل خود اضافه کنند. و هرگز نباید پیراهن یا شلوار رنگ متالیک بپوشند.

اگر رنگ پوست‌تان گرم است رنگ‌های نئون یا جیغ استفاده کنید. هرگز از رنگ های جیغ نترسید مخصوصا اگر رنگ پوست‌تان گرم است. سبز، صورتی و زرد نئون رنگ پوست تان را جذاب‌تر می‌کند. اما در کنار این لباس‌ها باید از اکسسوری‌های ساده استفاده کنید. رنگ‌های دیگر مثل آبی لاجوردی و فیروزه‌ای نیز برای پوست‌های گرم مناسب هستند.

اگر رنگ پوست‌تان گرم است لباس‌های نارنجی، قرمز یا سبز زیتونی بپوشید. با این رنگ لباس‌ها استایل شسته رفته و مرتب برای خود می‌سازید.

روش درست لباس پوشیدن

طیف خاکستری مناسب پوست‌تان را پیدا کنید. سفید و خاکستری رنگ‌های خنثی هستند بنابراین برای هر رنگ پوستی مناسب هستند. اما برای ساختن استایل خود باید آن طیف خاکستری مناسب‌تان را پیدا کنید. به عنوان مثال کسانی که دارای رنگ پوست گرم هستند بهتر است خاکستری روشن استفاده کنند. اما کسانیکه دارای رنگ پوست سرد هستند باید خاکستری تیره استفاده کنند.

اگر رنگ پوست‌تان خنثی است از رنگ های تیره نترسید. کسانی که دارای رنگ پوست خنثی هستند می‌توانند هر رنگ لباسی بپوشند. از رنگ های جواهرات گرفته تا نئون. رنگ‌هایی مثل لاجوردی و شتری نیز برای پوست‌های خنثی بی نظیر هستند.

استایل خود را بر اساس تیپ بدنی بسازید

چگونه استایل خود را بسازیم

برای این که بتوانید تیپ بدنی‌تان را تشخیص دهید باید با متر شانه‌ها، باسن، کمر و دور سینه را اندازه بگیرید. سپس با استفاده از اندازه هایی که گرفته اید تیپ بدنی‌تان را تعیین کنید.

چگونه استایل خود را بسازیم

اگر شانه و سینه پهن تری نسبت به باسن دارید تیپ بدنی مثلث برعکس هستید. اندازه شانه ها در واقع باید 5 برابر بیشتر از اندازه باسن و کمر باشد.

اگر شانه‌ها، سینه و باسن تقریبا یک اندازه باشد تیپ بدنی مستطیل هستید.

اگر باسن بزرگتر از شانه ها باشد تیپ بدنی مثلث هستید. در واقع اندازه باسن باید 5 برابر بیشتر از اندازه شانه ها باشد.

اگر شانه‌ها و باسن در یک اندازه باشند و کمر باریکی داشته باشید تیپ بدنی ساعت شنی هستید. اندازه کمر باید 25 درصد کوچک‌تر از اندازه شانه ها باشد.

چگونه استایل خود را بسازیم

اگر تیپ بدنی مثلث یا مستطیل هستید پیراهن با برش زیر سینه بپوشید. این یبک پیراهن پایین تنه را بلندتر و باریک تر نشان می‌دهد.

چگونه استایل خود را بسازیم

اگر تیپ بدنی ساعت شنی هستید پیراهن یقه دار بپوشید. پیراهن یقه دار باعث می‌شود توجه دیگران بیشتر روی یقه لباس یعنی گردن و شانه ها متمرکز شود. برای این که استایل جذابتری داشته باشید یکی از دکمه های یقه لباس را باز بگذارید.

چگونه استایل خود را بسازیم

پیراهن چپ و راستی مناسب همه تیپ‌های بدنی. پیراهن چپ و راستی که معمولا مدل یقه هفت است برای هر تیپ بدنی مناسب است. این مدل پیراهن را می‌توان با استایل غیررسمی شلوار چین یا کارگو مقایسه کرد.

چگونه استایل خود را بسازیم

اگر تیپ بدنی مثلث برعکس هستید شلوار کارگو یا نظامی بپوشید. این مدل شلوار دارای چند عدد جیب است بنابراین پایین تنه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. پس اگر تیپ بدنی مثلث برعکس هستید و می‌خواهید در اندام‌تان تعادل ایجاد کنید شلوار کارگو بپوشید.

اگر تیپ بدنی مستطیل هستید، شلوار کارگو باید روی باسن جیب داشته باشد تا کمر باریک تر از باسن نشان داده شود.

مد و استایل

اگر تیپ بدنی مثلث هستید شلوار استایل مردانه بپوشید. این مدل شلوار راسته همراه با جیب بغل است. شلوار فاق بلند قد را بلندتر و پاها را باریک‌تر نشان می‌دهد.

مد و استایل

اگر تیپ بدنی ساعت شنی هستید شلواراسکینی بپوشید. شلوار اسکینی در قسمت کمر، باسن و ران تنگ و چسبان است و پاها را بلندتر و لاغرتر نشان می‌دهد.

مد و استایل

شلوار یا جین بوت کات مناسب همه تیپ‌های بدنی. این مدل شلوار از کمر تا زانو راسته است و از زانو به پایین کمی گشاد می‌شود. شلوار بوت کات برای همه تیپ‌های بدنی مناسب است و پاها را بلند و اندازه باسن را متناسب نشان می‌دهد.

انتخاب لباس بر اساس نوع مناسبت

در مراسم عروسی لباس سفید نپوشید مگر این که عروس یا داماد باشید. می‌توانید رنگ‌های دیگر مثل قرمز یا مشکی بپوشید اما سفید برای جشن عروسی مناسب نیست. هنگام انتخاب لباس برای جشن عروسی باید فصل برگزاری مراسم را نیز در نظر بگیرید. در فصل تابستان برای خانم ها لباس لطیف ابریشم رنگی یا گلدار مناسب است و برای آقایان پیراهن ساده یقه دار و شلوار کتان.

مد و استایل

در فصل زمستان برای خانم‌ها پیراهن جذب همراه با بوت و برای آقایان پولیور روی پیراهن یقه دار.

مد و استایل

اگر به یک میهمانی دوستانه دعوت شده اید و نمی دانید چه لباسی باید بپوشید. به میزبان زنگ بزنید و از او بپرسید که چه استایلی را به شما پیشنهاد می‌دهد. اما اگر نمی‌خواهید میزبان را به دردسر بیندازید مثل همه خانم های دیگر یک جفت گوشواره و شال زیبا همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید استفاده کنید. البته آقایان هم می‌توانند همراه خود یک کت و کراوات داشته باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا