پوشاک آقایانمد و زیبایی

اشتباهات مردها در نحوه لباس پوشیدن

مد همیشه در حال تغییر است اما استایل همیشه ثابت می‌ماند. مردم متوجه کوچک‌ترین جزئیات در ظاهر و نحوه لباس پوشیدن تان می‌شوند مخصوصا اگر برای اولین شما را دیده باشند. 52 درصد زنان شخصیت یک مرد را بر اساس کفشی که پوشیده است قضاوت می‌کنند. البته کفش تنها چیزی نیست که مردم در استایل به آن توجه می‌کنند. هیچ قانون خاصی برای این که چگونه در لباس هایی که تن کرده ایم خوب بنظر برسیم وجود ندارد اما یکسری نکات اصولی وجود دارد که با رعایت کرن آن‌ها مردها را خوش استایل‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

برای شیک پوش بودن کافی است متوجه اشتباهاتی که در نحوه لباس پوشیدن خود داریم شده و آن‌ها را تکرار نکنیم. اشتباهاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

انداختن لباس رسمی روی شلوار

نحوه لباس پوشیدن

لباس‌های رسمی مخصوصا لباس رسمی سفید اصولا باید با شلوار رسمی پارچه‌ای پوشیده شود. اگر می‌خواهید شیک و مرتب به نظر برسید هرگز نباید این نوع لباس را با شلوار جین و یا غیر رسمی پوشیده و روی شلوار بیندازید. اگر می‌خواهید ظاهر غیررسمی‌تر داشته باشید پیراهن رنگی کمی جذب بپوشید.

نپوشیدن جوراب

نحوه لباس پوشیدن

تنها کفش‌هایی که می‌توانید بدون جوراب بپوشید بدون این که آسیبی به کفش برسد صندل است. پاها بدون جوراب در کفش عرق کرده و باعث ایجاد بوی بد می‌شود. اگر می‌خواهید ساق جوراب دیده نشود جوراب کوتاه کالجی بپوشید. این مدل جوراب هم پاها را میپوشاند و هم از کفش بیرون می‌زند.

قد پیراهن

نحوه لباس پوشیدن

پیراهن غیررسمی را در هر مناسبتی می‌توان پوشید. خیلی‌ها از پیراهن غیررسمی مردانه برای پوشیدن عیب و نقص‌ها استفاده می‌کنند. اما این نوع لباس را باید زیر شلوار پوشید. به خاطر همین قد این لباس‌ها بلند است. بنابراین اگر می‌خواهید کمتر رسمی به نظر برسید پیراهن کوتاه‌تر بپوشید. قد پیراهن نباید از قد آستین بلندتر باشد و یا این که روی جیب شلوار را بپوشاند.

انتخاب کراوات بدون در نظر گرفتن تیپ بدنی

نحوه لباس پوشیدن

کراوات نباید از 9.5 سانتیمتر پهن تر باشد و یا این که از کمربند بلندتر باشد. گذشته از این ها هنگام انتخاب کراوات باید به تیپ بدنی و نوع لباس‌هایی که پوشیده‌اید نیز توجه داشته باشید.

به عنوان مثال خیلی از مردان لاغر کراوات پهن استفاده می‌کنند در حالی که این کار باعث می‌شود لاغرتر به نظر برسند. پس کراوات باید با معیارهای لباس پوشیدن و تیپ بدنی شما سازگار باشد.

افراط در باز گذاشتن دکمه‌های لباس

نحوه لباس پوشیدن

درست است که بستن تمام دکمه‌های لباس ظاهر چندان خوبی ندارد اما بیش از حد باز گذاشتن دکمه‌ها نیز تاثیر مثبتی در استایل ندارد. باز گذاشتن یک الی دو دکمه برای این که شیک به نظر برسید کافی است. زیاد باز گذاشتن دکمه‌ها فقط برای لب دریا مناسب است.

زیاده روی در اکسسوری ها

نحوه لباس پوشیدن

خیلی از مردها علاقه دارند تمام اکسسوری‌هایی که در کمد لباس دارند استفاده کنند. )مثل دستبند، ساعت، کلاه، کراوات، کمربند ) این کار اشتباه است. زمانی استایل بدون نقص دارید که بتوانید اکسسوری‌ها را بدون زیاده روی به کار ببرید. پس برای این که ظاهر بهتری داشته باشید اکسسوری‌های مناسب لباس و استایل‌تان استفاده کنید.

پوشیدن شلوار جین گشاد

نحوه لباس پوشیدن

یکی از مهم‌ترین لباس‌هایی که هر کسی باید در کمد لباس خود داشته باشد شلوار جین جذب است. زیرا در هر مناسبتی می‌توان آن را پوشید. پس نتیجه می‌گیریم که باید شلوار جین مناسب استایل و تیپ بدنی خود انتخاب کنید. به عنوان مثال کسانی که اندام درشتی دارند باید شلوار جین فاق بلند بپوشند اما کسانی که لاغر هستند باید شلوار جین معمولی مناسب تیپ بدنی خود انتخاب کنند.

اشتباهی که خیلی ها در پوشیدن شلوار جین انجام می‌دهند این است که می‌خواهند لاغری یا اضافه وزن خود را با شلوار جین گشاد مخفی کنند. در حالی که این کار اندام آن‌ها را بدتر نشان می‌دهد.

مشخص بودن لباس زیر

نحوه لباس پوشیدن

علت پوشیدن لباس زیر این است که پیراهن عرق نکرده و جای لکه عرق روی پیراهن نماند. لباس زیر همانطور که از اسمش مشخص است مخصوص زیر لباس است و نباید مشخص باشد. حتی رنگ لباس زیر نیز نباید به قدری متضاد باشد که از زیر پیراهن مشخص شود.

بستن دکمه کت

نحوه لباس پوشیدن

بستن دکمه کت نیزدر نحوخ لباس پوشیدن اصول و قوانین خاص خودش را دارد. اگر کت تک دکمه‌ای است هنگام نشستن باز گذاشته و هنگام ایستادن ببندید. اگر کت دو دکمه‌ای است فقط دکمه بالایی را ببندید. اگر کت 3 دکمه‌ای است قانون “گاهی اوقات، همیشه، هرگز” را رعایت کنید. به عبارت دیگر یا دکمه وسط را ببندید یا دکمه بالا. با هر کدام که احساس بهتری داشتید.

پوشیدن لباس بی کیفیت

نحوه لباس پوشیدن

اگر نمی‌خواهید برای خوش تیپ بودن‌تان زیاد هزینه کنید به جای پلی استر پارچه جنس نخی استفاده کنید. پارچه های مصنوعی بعد از چند بار شستشو ظاهر خوب خود را از دست می‌دهند. به علاوه لباس‌های پلی استر کمی براق است و استایل را سطح پایین نشان می‌دهد. پارچه‌های طبیعی کمتر باعث عرق کردن می‌شود و در نتیجه همیشه ظاهری تمیز و پاکیزه خواهید داشت.

آیا نکته دیگری به جز موارد بالا در نحوه لباس پوشیدن مردها وجود دارد که از قلم افتاده باشد؟ خوشحالم می‌شویم در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا