سبک زندگی

عادت‌های کاری که شما را غیرحرفه‌ای نشان می‌دهند

برای تبدیل‌شدن به یک مدیر یا کارمند توانا نیاز هست تا از انجام بعضی کار ها امتناع کنید. در این متن؛ ما تلاش می‌کنیم تا شمارا از این موارد آگاه کنیم.

استفاده از ایموجی ها (استیکر)

حتی اگر رئیس شما از ایموجی ها ی خنده یا ایموجی های دیگر استفاده می‌کند ؛ شما نباید این کار را انجام دهید. برداشت اشتباه از پیغام متنی بسیار رایج است و قطعاً شما نمی‌خواهید تا رئیستان از پیغام‌های شما برداشت اشتباه کند. درحالی‌که همه با همکاران خود رابطه‌های متفاوتی دارند و هر محیط کار متفاوت است ، بهتر است از این عادت کاری خودداری کنید تا بهتر با فضای کاری خود آشنا شوید.

همچنین استفاده از شکلک در ایمیل باعث می‌شود افراد به‌طور ناخودآگاه فکر کنند شما فرد بی‌کفایتی هستید.

بهانه آوردن

اگر اشتباهی کردید؛ آن را به گردن بگیرید.هیچ‌کس کار کردن با فردی که بهانه‌گیر است و همیشه به دنبال توجیه کارهایی که کرده است یا نکرده است؛ را دوست ندارد. هیچ‌کس کامل نیست و اشتباهات ناگزیر هستند که اتفاق بیفتند ، بنابراین وقتی اشتباهی انجام می‌دهید ،تجربه بگیرید و از آن بگذرید.

داشتن یک میز خالی در محل کار

درحالی‌که جدا نگه‌داشتن زندگی خصوصی وزندگی کاری بسیار کار محتاطانه‌ای است؛ شما نباید زندگی شخصی خود را کاملاً مخفی کنید. در حقیقت ، طبق تحقیقات ، داشتن یک میز کاملاً خالی و بدون هیچ‌گونه لوازم شخصی ، مانند دفترچه یادداشت ، عکس ، قلم و غیره یک عادت کاری بد است و باعث می‌شود این‌گونه به نظر برسد که شما به شغل خود اهمیتی نمی‌دهید.

شلخته لباس پوشیدن

پوشیدن لباس فورم و رسمی در محل‌های کاری به‌طور چشمگیری کاهش‌یافته است. در حال حاضر بجای لباس‌های رسمی ؛ از تی‌شرت و شلوار جین استفاده بیشتری می‌شود.بیشتر محل‌های کاری به سمت متنوع پوشی می‌روند که این موضوع هم خوب است هم بد است. خوب از این لحاظ که هیچ‌کس مجبور به پوشیدن کت‌وشلوار نیست و بد هم ازاین‌جهت که بالباس‌های معمولی غیرحرفه‌ای به نظر میرسید.

زود تعطیل کردن کار

ترک کردن سریع محل کار در یک یا دو مورد اتفاق بدی نیست ؛ ولی اگر به یک عادت هفتگی تبدیل شود تأثیر منفی بر شما می‌گذارد. بدیهی است که استثنائاتی وجود دارد ، به‌عنوان‌مثال ، شاید هر شنبه باید 20 دقیقه زودتر محل کار خود را ترک کنید تا فرزندتان را از مهدکودک سوار کنید( که بهتر است با رئیس خود هماهنگ کنید). به‌طورکلی ترک کار زودهنگام باعث می‌شود که به نظر برسد به کارهای خود اهمیت نمی‌دهید؛ حتی اگر زودتر از افراد دیگر وارد شوید یا تا اواخر شب‌کار کنید.

خبرکشی کردن در محل کار

هیچ‌کس شایعات را دوست ندارد و غیبت کردن در مورد شخص دیگر فقط باعث می‌شود خودتان بد به نظر برسید ، به‌خصوص در هنگام کار! قطعاً شما دوست ندارید تا به‌عنوان یک خبرچین معروف شوید؛ پس به نصیحت مادرتان گوش کنید: اگر حرف مناسبی برای گفتن ندارید ؛ سکوت کنید!

به‌آرامی پاسخ دادن به نامه‌های الکترونیکی

خسته‌کننده است که به‌طور مداوم ایمیل‌های خارج از ساعت کاری خود را چک کنید ، اما انجام این کار به شما در رشد حرفه‌ای کارتان کمک می‌کند. شما می‌خواهید به‌عنوان کسی که قابل‌اعتماد و پاسخگو است شناخته شوید و یک‌راه برای انجام این کار این است که سریعاً به ایمیل‌ها پاسخ دهید ، بله ، حتی در آخر هفته!

به‌آرامی پاسخ دادن به نامه‌های الکترونیکی باعث می‌شود شما دست‌پاچه به نظر برسید.

تماس‌های تلفنی شخصی

تماس‌های اضطراری یک‌چیز است ، اما دائماً گپ زدن شما از طریق تلفن یک عادت بدکاری است و باید از انجام آن در محل کار اجتناب کنید.این مورد شامل چک کردن رسانه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام نیز می‌شود. درواقع ، باید از تماس تلفنی ، پیام کوتاه در ساعت کاری خودداری کنید.

تماس‌های شخصی باید در وقت آزاد انجام شوند.

آرایش نکردن

شما نیاز دارید تا با ظاهری قابل‌قبول در محل کارتان حاضر شوید که معمولاً باعث می‌شود تا خود را آرایش کنید. درواقع آرایش به میزان معقول و کم بسیار مناسب است. اگر شما ارایش نکنید به نظر فردی بی‌انگیزه میرسید. محققان بی‌شماری موضوع زیبایی را مطالعه کرده‌اند و همه نتیجه گرفته‌اند که افراد جذاب؛ موفق‌تر هستند ، بنابراین زودتر از خواب بیدار شوید و زمان بیشتری را برای آماده‌سازی صرف کنید.

دیر رسیدن

امکان دارد بعضی روزها دیر به محل کارتان برسید.امکان دارد ماشین شخصیتان خراب شود یا کودکتان مریض شود و حتی حمل‌ونقل عمومی شهر شما کارامد و قابل‌اطمینان نباشد. یکی دو بار دیر رسیدن اجتناب‌پذیر و قابل‌درک هست و حتی برای افراد منظم نیز اتفاق می‌افتد.

اما عادت دیر رسیدن به محل کار مشکل‌زا است. اگر یک یا دو روز دیر کنید کسی متوجه نمی‌شود ولی اگر هرروز حتی 15 دقیقه هم دیر برسید ؛ انگشت نمای دیگران می‌شوید و باید به رئیس خود پاسخگو باشید.

با صدای بلند غذا خوردن

نه‌تنها این عادت خارج از عرف است بلکه بسیار منزجرکننده هم هست. افراد دیگر در تلاش‌اند کار خود را به پایان برسانند و آخرین چیزی که می‌خواهند بشنوند صدای چیپس خوردن شماست. اگر با دهان بسته نمی‌توانید غذا بخورید ؛ پس سر میزتان غذا نخورید. علاوه بر این ، ناهار فرصت مناسبی را برای استراحت سریع ارائه می‌دهد ، بنابراین غذا خوردن در میز شما می‌تواند آخرین راه‌حل باشد.

منافع شخصی در کار گروهی!

اگر شما کاری را به‌تنهایی انجام داده‌اید مشکلی نیست تا تمام منافع آن را برای خودتان بخواهید.

اما زمانی که کاری را به‌صورت گروهی انجام می‌دهید باید اعتبار و منافع را با اعضای گروه تقسیم کنید.

اگر به‌جای کلمه‌ی  “ما” از  کلمه‌ی “من” استفاده کنید ؛ به نظر خودخواه و لاف‌زن می‌رسید.

اگر یک پروژه شگفت‌انگیز را با کمک همکاران خود به اتمام رسانید ، بهتر است به همه‌کسانی که مشارکت داشته‌اند ، اذعان کنید ، حتی اگر بیشتر از حجم کار را انجام داده باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا