سبک زندگیگردشگری

قوانین بین‌المللی جالب وخنده دار

در این مقاله قوانین عجیب کشورهای مختلف را بررسی می‌کنیم تا شاید دفعه بعدی که به سفرهای خارجی رفتید بیشتر حواستان را جمع کنید.

استنشاق ویکس در ژاپن ممنوع است

در ژاپن ، داروهای بدون نسخه آلرژی / سینوسی که حاوی موادی از قبیل سودوافدرین و استنشاق کننده های ویکس باشند ، طبق قوانین سختگیرانه ضد داروهای محرک؛ ممنوع هستند.

بر روی پله‌های کلیساهای ایتالیا غذا نخورید

دقت کنید در چه محلی در ایتالیا غذا و نوشینی مصرف می‌کنید. غذا خوردن و آشامیدن در پله‌ها و حیاط کلیساهای کشور ایتالیا جرم محسوب می‌شود. همین قانون در مورد خوردن در نزدیکی ساختمان‌های عمومی نیز صدق می‌کند. درجایی دیگر میان وعده میل کنید و از جریمه خودداری کنید.

غذا دادن به کبوترها در فرانسیسکو غیرقانونی است

تغذیه کبوتران در خیابان‌های سانفرانسیسکو غیرقانونی است. این شهر که به پل گلدن گیت خود مشهوراست ، پرندگان را به دلیل گسترش بیماری و آسیب رساندن به اموال مقصر می‌داند. اگر به کبوترهای سانفرانسیسکو غذا دهید ، ممکن است با جریمه‌ای سنگین روبرو شوید. حتی به شهروندان توصیه می‌شود که غذا دادن به کبوترها را به اداره پلیس شهر گزارش دهند.

کتاب مقدس در مالدیو

در مکان‌های عمومی مالدیو تبلیغ هر دینی به‌غیراز اسلام ممنوع است و واردکردن کتاب‌های مقدس دیگر به‌غیراز اسلام؛ توهین به مقدسات برشمرده می‌شود. برای اطمینان از اینکه قوانین را زیرپا نمیگذارید ؛ کتاب مقدس دیگری را با خود وارد مالدیو نکنید.

مواظب دوربین خود در قزاقستان باشید

آیا می‌خواهید قبل از سوارشدن به هواپیما آخرین عکستان را بگیرید؟طبق قانون این کار در قزاقستان ممنوع است! عکس‌برداری در فرودگاه‌ها؛ مراکز نظامی و ادارات غیر قانونی بوده و منجر به پرداخت جریمه می‌شود.

در جامائیکا سیگار نکشید

ممکن است گردشگران از فهمیدن اینکه ماری‌جوانا در جامائیکا غیرقانونی است ، شگفت‌زده شوند.

از سال 1913 ، قانون جامائیكا اعلام كرده است كه كشت ، استفاده یا مالكیت ماری‌جوانا غیرقانونی است.

همراه داشتن مقدار کمی از این گیاه باعث زندانی شدن طولانی‌مدت می‌شود.

همراه نداشتن دستگاه تنفس مصنوعی داخل خودرو در فرانسه

در فرانسه ، رانندگان ازنظر قانونی موظف‌اند یک دستگاه تنفس مصنوعی قابل‌حمل در وسیله نقلیه خود داشته باشند. اگر در وسیله نقلیه خود این وسیله را نداشته باشید حدود 11 یورو جریمه می‌شوید. این قانون شامل گردشگران نیز می‌شود.

نمایش محبت در اماکن عمومی امارات متحده عربی

طبق قانون بوسیدن ؛ در آغوش گرفتن و دست در دست یکدیگر دادن در امارات متحده عربی ممنوع است. برای انجام این کارها شما دستگیر می‌شوید و به زندان می‌افتید!

مراقب پوشش خود در یونان باشید

فرهنگ یونانی‌ها بافرهنگ کشورهای دیگر متمایز است. درآوردن و انداختن زیرشلواری در یونان جرم است و باعث می‌شود شما به زندان بیافتید.

لباس شنا و حمام در بارسلونا فقط مخصوص کنار ساحل است

پوشیدن لباس شنا در اماکن عمومی این شهر ممنوع است.اگر قصد ترک کردن ساحل رادارید؛ لباس خود را عوض کنید تا از یک جریمه نقدی در امان بمانید!

آدامس جویدن در سنگاپور

قوانین سیگار کشیدن در سنگاپور نسبت به آمریکای شمالی شدیدتر است. روشن کردن سیگار در فضای عمومی مانند  رستوران‌ها ، خیابان ، پارک ؛جریمه سختی را در این کشور آسیایی باعث می‌شود. جوندگان آدامس نیز از این مقررات سخت معاف نیستند. خوردن آدامس در هنگام سوارشدن بر روی سیستم انبوه جابجایی سریع سنگاپور (MRT) غیرقانونی است ، و مانند سیگار کشیدن ، این جرم با جریمه نقدی مجازات می‌شود.

برای خرید در کانادا از پول خرد زیاد استفاده نکنید

اگر در کانادا خرید می‌کنید انتظار نداشته باشید که صندوق‌دار از شما دسته زیادی سکه دریافت کند!

مطابق قانون ارز کانادا ، فروشگاه‌ها می‌توانند به‌طور قانونی از دریافت مقادیر بیش‌ازحد سکه را امتناع کنند.

برای مثال امکان دارد از دریافت 25 سکه یک سنتی امتناع کنند!

اسم‌گذاری نام کودک باید طبق اصول باشد

بر اساس قانون نام‌گذاری شخصی دانمارک ، انتخاب نهایی نام کودک باید از فهرست از پیش تصویب‌شده که شامل7000 نام است ؛باشد. اگر خانواده‌ها می‌خواهند نامی منحصربه‌فرد تر انتخاب کنند ، باید مجوز دولت را بگیرند.

قانون دوچرخه‌سواری با مسئولیت در مکزیک

شاید شما درباره‌ی قوانین رانندگی و رانندگی خطرناک چیزهایی شنیده باشید ؛ اما در مکزیک علاوه بر ماشین‌ها ؛ دوچرخه‌سواران نیز باید مراقب باشند. هرکسی که دوچرخه‌سواری می‌کند ، نباید پای خود را از روی پدال‌ها بلند کند زیرا به‌طور بالقوه می‌تواند کنترل خود را از دست بدهد. به نظر می رسد این قانون کمی دیوانه وار باشد، اما قانون‌گذاران واقعاً به دنبال امنیت ایمنی دوچرخه‌سواران هستند.

گمراه کردن مردم در استرالیا

تمام بارها و کافه‌های جهان دسترسی آزاد را به مشروبات الکلی فراهم می‌کنند اما اگر در استرالیا شخصی یا شرکتی به تبلیغات مشروبات الکلی بپردازند شامل جریمه 12600 دلاری می‌شود.

کفش پاشنه‌بلند در یونان ممنوع است

مقامات یونان؛ پوشیدن کفش پاشنه‌بلند در برخی مکان‌های باستانی را ممنوع می‌دانند زیرا درواقع می‌توانند به آن مکان‌ها آسیب برسانند.

در تایلند به پول احترام بگذارید

درواقع منظور از این تیتر استفاده درست و صرفه‌جویی در پول نیست. به دلیل وجود تصویر خاندان سلطنتی بر روی پول تایلند (بات) زیر پا گذاشتن و بی احترامی به آن ممنوع است و ممکن است طبق قانون شمارا به زندان بی اندازد!

اگر در چین زندگی می‌کنید به خانواده خودسر بزنید

در سال 2013 ، چین قانون حقوق سالمندان را تصویب كرد كه در آن اعلام‌شده بود كه بزرگ‌سالان موظف‌اند “اغلب” به والدین پیر خود مراجعه كنند. در هیچ جا توضیح داده نشده است که معنی دقیق کلمه اغلب چیست و چه تعداد دفعاتی را شامل می‌شود ولی در صورت شکایت والدین دادگاه می‌تواند افراد را وادار کند تعداد دفعات معینی در ماه والدین خود را ملاقات کنند.

سیب‌زمینی لهستانی را وارد انگلیس نکنید

در سال 2004 ، مقامات انگلیس واردات سیب‌زمینی از لهستان را ممنوع اعلام کردند. اما این به این دلیل نیست که انگلیسی‌ها علیه لهستانی‌ها هستند. این قانون به دلیل وجود شیوع پوسیدگی بر روی سیب‌زمینی‌های لهستانی (بیماری که می‌تواند محصول سیب‌زمینی را خراب کند) وضع‌شده است .

در امتحانات بنگلادش تقلب نکنید

همه باید بدانند که تقلب در آزمون اشتباه است. بسیاری از مدارس و دانشگاه‌ها ، در صورت گرفتار شدن دانش آموزان به تقلب ، با اخراج کردن دانش آموز را تهدید میکنند ، اما در بنگلادش ، قضیه جدی‌تر است.طبق قانون کودکان 15 ساله یا بالاتر در صورت تقلب در امتحانات نهایی ممکن واقعاً به زندان بروند!

گوش دادن به موسیقی کانادایی در کانادا

کمیسیون رادیو و ارتباطات رادیو و تلویزیون کانادا اظهار می دارد که کلیه ایستگاه‌های رادیویی انگلیسی و فرانسوی که “موسیقی‌های محبوب” پخش می‌کنند باید اطمینان حاصل کنند که حداقل 35 درصد از این محتوا از هنرمندان کانادایی است.

در جزایر کاراییب فحش ندهید

در این جزایر قوانین سختگیرانِ ای برای جلوگیری از فحش دادن وجود دارد. در سال 2016 یکی از خوانندگان رپر گروه “فیفتی سنت” به علت گفتن کلمات رکیک در کنسرت توسط پلیس بازداشت شد!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا