فرهنگ و هنر

قوانین عجیب ایالات متحده

بعضی از قوانین سال‌ها قبل وضع شده‌اند و بیشتر از این که تهدیدکننده باشند غیرمنطقی و عجیب هستند. اما برخی قوانین جدید نیز وجود دارند که عجیب و باورنکردنی هستند.

شاید برای ما کمی عجیب باشد اما آیا می‌دانستید در ایالات متحده قوانین عجیب وجود دارد و کارهایی که از نظر خیلی‌ها طبیعی به نظر می‌رسد آنجا جرم محسوب می‌شود. کارهایی مثل قسم خوردن در عموم یا بوق زدن در نزدیکی یک محله مسکونی در ایالات متحده غیرقانونی بوده و جرم محسوب شده و جریمه و زندان در پی دارد؟ در ادامه با چند نمونه از قوانین عجیب در ایالات متحده که اجباری بودنشان تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد بیشتر آشنا شویم.

یکی از قوانین ایالت آرکانزاس این است که بوق زدن بعد از ساعت 9 شب در نزدیکی ساندویچی‌ها جرم محسوب می‌شود

قوانین عجیب ایالات متحده

طبق قوانین ایالات متحده هیچ کس نباید صدای بوق ماشین را در مکان‌هایی که نوشیدنی سرد و ساندویچ سرو می‌شود بعد از ساعت 9 شب دربیاورد. عملی شدن چنین قانونی غیرممکن به نظر می‌رسد اما باید یک نیروی پلیس در مکان‌های مورد نظر در زمان مورد نظر گماشته شود تا قانون اجرا شود. اگر به آرکانزاس رفتید مراقب باشید که در چنین مکان‌هایی بوق نزنید.

در ایالت دلاویر درگوشی صحبت کردن در کلیسا غیرقانونی است

قوانین عجیب ایالات متحده

یکی از قوانین عجیب ایالت دلاویر این است که پچ پچ کردن و درگوشی صحبت کردن در کلیسا غیرقانونی است. زیرا آرامش مناجات را به هم می‌ریزد. ارتکاب چنین جرمی در کلیسا باعث می‌شود کشیش کلیسا خشمگین شده و پلیس را باخبر کند.

یکی از قوانین عجیب ایالت فلوریدا این است که کسی نمی‌تواند در مکان‌های عمومی ماسک استفاده کند

قوانین عجیب ایالات متحده

یکی از قوانین رایج در فلوریدا این است که استفاده از هر چیزی مثل ماسک که باعث شود چهره فرد قابل تشخیص نباشد در مکان‌های عمومی غیرقانونی است. البته ناگفته نماند که این قانون در مناسبت‌های خاصی مثل جشن هالووین اجرا نمی‌شود.

در ایالت جورجیا خوردن مرغ سوخاری با چاقو و چنگال غیرقانونی است

قوانین عجیب ایالات متحده

یکی از قوانین عجیب ایالت جورجیا این است که مرغ سوخاری باید حتما با دست خورده شود. درست است که این قانون عمدتا به ندرت اجرا می‌شود اما در سال 2009 یکی از توریست‌های ایالت جورجیا به خاطر خوردن مرغ سوخاری با چاقو و چنگال دستگیر شد.

در ایالت کانزاس بوکس و باد کردن چرخ اتومبیل غیرقانونی است

یکی از کارهایی که شهروندان ایالت کانزاس هیچوقت نمی‌توانند انجام دهند رانندگی با سروصداست. مثل بوکس و باد کردن چرخ زیرا آرامش مردم را به هم می‌ریزد. اگر به این ایالت سفر کرده اید مراقب باشید که سرعت اتومبیل را بالا نبرده و مانع از ایجاد سروصدا توسط چرخ‌های ماشین شوید.

در ایالت لوئیزیانا دزدیدن خرچنگ دیگران حکم زندان دارد

قوانین عجیب ایالات متحده

از جمله قوانین عجیب ایالت لوئیزیانا این است که دزدیدن خرچنگ دیگران به اندازه 500 دلار جریمه 6 ماه زندان یا 500 دلار را به دنبال دارد. اگر دزدی فرد متخلف بیشتر از 1500 دلار باشد به 10 سال زندان یا 3 هزار دلار جریمه محکوم می‌شود.

از قوانین ایالت مریلند این است که کسی نمی‌تواند در جمع قسم بخورد

قوانین عجیب ایالات متحده

عبارات قسم خوردن بخشی از مکالمات روزانه آدم‌ها شده است. اما این کار در ایالت مریلند کاملا غیرقانونی است. در این شهر ناسزا گفتن، قسم خوردن در خیابان و مکان‌های عمومی جرم محسوب می‌شود. جریمه این کار غیرقانونی 100 دلار است.

یکی از قوانین ایالت مونتانا این است که هیچ کس نمی‌تواند موش را به عنوان حیوان خانگی نگهداری کند

قوانین عجیب ایالات متحده

در ایالت مونتانا نگهداری یا فروش موش کاملا غیرقانونی است. مگر این که هدف از پرورش موش تامین غذای پرندگان شکاری باشد. نیروی پلیس اجازه تفتیش خانه‌ای که محکوم به نگهداری موش باشد را دارد.

در نیوهمپشایر چیدن جلبک دریایی جرم محسوب می‌شود

قوانین عجیب ایالات متحده

در نیوهمپشایر برای متوقف کردن برداشت جلبک دریایی این کار غیرقانونی اعلام شد. قانونگذاران قانونی تعیین کردند که هیچ کس نمی‌تواند جلبک دریایی بچیند.

در ایالت پنسیلوانیا غذا دادن به حیوان خانگی کمتر از یک بار در روز غیرقانونی است

قوانین عجیب ایالات متحده

درست است که همه می‌دانند برای سالم و شاد ماندن حیوانات خانگی باید به آن‌ها حداقل روزی یک بار غذا داد اما ایالت پنسیلوانیا این قانون را وضع کرده تا همه از عواقب این کار آگاه باشند.

طبق این قانون سگ‌ها و گربه‌ها باید حداقل روزی یک بار غذا بخورند. و غذایی که به آن ها داده می‌شود باید به مقدار کافی، کاملا تمیز و دارای ارزش‌های غذایی باشد.

به سگ‌ها و گربه‌ها باید روزی 3 مرتبه آب تمیز و پاکیزه داده شود.

در ایالت تنسی نمی‌توان پسورد نتفلیکس را با کسی به اشتراک گذاشت

قوانین عجیب ایالات متحده

همانطور که می‌دانیم امروزه خیلی‌ها پسورد نتفلیکس و یا هر سرویس استریم دیگر خود را با دوستان‌شان به اشتراک می‌گذارند. اما این کار در ایالت تنسی کاملا غیرقانونی است. ایالت تنسی به امید مهار کردن استریم موسیقی غیرقانونی این قانون را وضع کردند. این قانون افرادی را مورد هدف قرار داده است که اکانت کاربران نتفلیکس را هک کرده و رمز کاربری‌شان را به فروش می‌رساندند.

سیاست نتفلیکس در به اشتراک گذاشتن پسورد این است که اگر کسی با اکانت شما شرایط خدمات آن‌ها را نقض کند شما مسئول این نقض قانون هستید. این شرکت دسترسی در یک زمان را به 4 دیوایس محدود کرده است. یعنی می‌توانید پسورد هر اکانت را با 3 نفر به اشتراک گذاشته و در یک زمان از خدمات نتفلیکس استفاده کنید. نتیجه می‌گیریم زمانی که پسورد خود را با فردی به اشتراک می‌گذارید حتما باید به او اعتماد داشته باشید.

در ایالت ویسکانسین پنیر باید خوشمزه باشد طبق قانون ایالت ویسکانسین کره و پنیر باید طعم خوبی داشته باشند و هیچ‌گونه عطر و بوی نامطبوع نداشته باشند. درست است که این قانون عجیب در ایالت ویسکانسین وضع شده اما هیچکس به خاطر فروش یا تولید این محصولات لبنی دستگیر نشده است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا