مد و زیبایینکات و ترفند های زیبایی

چگونه با مژه های اکستنشن بخوابیم؟

اکستنشن مژه، مژه‌های کم پشت و نازک را پرپشت می‌کند. از جمله عواملی که روی طول عمر اکستنشن مژه تاثیر دارد مراقبت‌های روزانه و نحوه خوابیدن است. برای این که اکستنشن مژه سالم بماند باید محصولات مراقبت پوست بر پایه روغن را کنار گذاشته و یاد بگیریم که رو به بالا بخوابیم.

تغییر عادت‌های خوابیدن برای حفظ اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مژه‌ها طاق باز بخوابید. سر را درست وسط بالش قرار داده و اطراف سر کوسن قرار دهید. کوسن‌ها باعث می‌شود در همان حالت طاق باز بمانید.

اگر طولانی مدت نمی‌توانید به پشت بخوابید فقط در چند شب اول به این روش بخوابید تا زمانی که اکستنشن مژه کاملا جا بیفتد.

اگر می‌خواهید به بغل بخوابید سر را کنار بالش قرار دهید به طوری که مژه‌ها به بالش برخورد نکند.

اکستنشن مژه

بالش موج دار فوم بخرید تا مانع از چرخیدن سر هنگام خواب شود. هنگامی که سر را می‌چرخانید گونه‌ها به مژه ها برخورد کرده و به مژه های اکستنشن آسیب می‌رساند. این مدل بالش‌های طبی را می‌توانید هم در فروشگاه‌ها و هم به صورت آنلاین خرید کنید.

به جای این که بالش را دور بیندازید روبالشی ساتن بخرید. روبالشی ساتن باعث سر خوردن سر و مانع از برخورد کردن مژه با بالش می‌شود.

اکستنشن مژه

برای محافظت از مژه ها از چشم بند کاپ دار استفاده کنید. چشم بند کاپ دار مانع از برخورد مژه با بالش یا پتو شده و از اکستنشن مژه محافظت می‌کند. هرگز از چشم بند ساده استفاده نکنید.

چشم بند کاپ دار را می‌توانید هم در فروشگاه‌ها و هم به صورت آنلاین خرید کنید. هنگام خواب بازو را روی صورت قرار ندهید. زیرا به اکستنشن فشار آورده و به مرور زمان باعث ریزش اکستنشن می‌شود.

اکستنشن مژه

لبه‌های پتو یا ملحفه را از صورت دور نگه‌دارید. هنگام خواب پتو یا ملحفه را روی سرتان نکشید. دست‌ها را روی پتو قرار دهید تا به صورت نزدیک نشده و به مژه ها برخورد نکند.

اکستنشن مژه

بعد از بیدار شدن چشم‌ها را نمالید. مالیدن چشم‌ها باعث ریزش اکستنشن می‌شود. شاید این کار در ابتدا کمی سخت باشد اما به مرور زمان خودتان را به نمالیدن چشم‌ها عادت دهید.

تغییر برنامه‌های شبانه مراقبت از پوست

اکستنشن مژه

از برس سیلیکونی برای شانه زدن مژه‌ها استفاده کنید. مژه‎‎‌های بالایی را به سمت بالا و مژه‌های پایینی را به سمت پایین برس بکشید. مثل این که می‌خواهید به مژه‌ها ریمل بزنید. این کار مانع از درهم برهم شدن مژه‌ها هنگام خواب می‌شود. هنگام برس کشیدن به مژه ها چشم‌ها را ببندید.

اکستنشن مژه

برای پاکسازی و مرطوب کردن صورت از محصولات بدون روغن استفاده کنید. استفاده از محصولاتی که دارای روغن هستند باعث از بین رفتن چسب اکستنشن می‌شود. برای اطمینان از بدون روغن بودن محصول قبل از خرید مواد تشکیل دهند روی محصول را حتما بخوانید.

اگر نمی‌دانید چه محصولی را باید بخرید از کارشناسان فروشنده در فروشگاه راهنمایی بخواهید. آن‌ها می‌توانند به شما در انتخاب محصولات بدون روغن کمک کنند.

اکستنشن مژه

برای پاک کردن آرایش چشم از گوش پاک کن استفاده کنید. مقداری از پاک کننده را روی گوش‌پاک‌کن مالیده و پوست اطراف چشم را با آن بمالید. به این کار ادامه دهید تا زمانی که آرایش چشم کاملا پاک شود.

اکستنشن مژه

برای پاک کردن آرایش چشم از پاک کننده‌های بدون روغن استفاده کنید. برای جلوگیری از ضعیف شدن فولیکول مژه‌ها کمتر از ریمل استفاده کنید. علاوه بر این که روغن موجود در ریمل به چسب مژه آسیب می‌رساند، شستشوی زیاد مژه ها نیز باعث ریزش اکستنشن می‌شود.

مژه ها را شب‌ها یا حداقل یک بار در هفته شستشو دهید. از پاک کننده مژه بدون روغن به روشی که روی محصول شرح داده شده استفاده کنید. برای استفاده از پاک کننده مواد را با برس با حرکت دایره وار به مژه‌ها بمالید و اجازه دهید خشک شود.

اگر پاک کننده مژه ندارید به جای آن از شامپو بچه رقیق شده با آب برای شستشو و تمیز کردن مژه ها استفاده کنید.

اکستنشن مژه

برای جلوگیری از ریزش مژه ها صورت را با حالت ضربه آرام خشک کنید. هنگام خشک کردن پوست اطراف چشم بسیار مراقب باشید و حوله را روی پوست نمالید.

خشک شدن مژه های اکستنشن شده کمی زمان می‌برد. به همین خاطر ممکن است روی مژه ها کمی احساس سنگینی کنید. برای این که مژه ها زودتر خشک شود از سشوار با حرارت کم استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا