زیبایی پوست

10 تمرین ماساژ ضد پیری صورت

یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست ماساژ و ورزش دادن صورت است. ماساژ ضد پیری رنگ و بافت پوست را تقویت می‌کند، هر گونه پف صورت را از بین می‌برد، تولید کلاژن صورت را فعال می‌کند، عضلات صورت را سفت می‌کند و به صورت فرم می‌دهد. انجام دادن ماساژ ضد پیری صورت کار بسیار آسانی است. به طوری که هر کسی در خانه می‌تواند این کار را انجام دهد. فقط کافی است که اصول صحیح ماساژ دادن صورت را بدانید.

ما معتقدیم که هر کسی مستحق داشتن یک صورت زیباست. به همین دلیل در این مطلب به شما یاد می‌دهیم که با ماساژ ضد پیری چگونه صورتی زیبا داشته باشید.

صورت را چرب کنید

ماساژ ضد پیری صورت

فراموش نکنید که ماساژ صورت نباید به پوست آسیبی برساند. ممکن است این کار هنگام شروع کمی دردناک باشد. مراقب باشید که زیاد با فشار صورت را ماساژ ندهید. ماساژ ضد پیری صورت را ابتدا با چرب کردن پوست شروع کنید. اسانس روغنی یا مرطوب کننده به صورت و گردن بمالید تا هنگام ماساژ، پوست صورت کشیده نشود. چند قطره روغن روی انگشت‌های دست بریزید و انگشت‌ها را به هم بمالید تا روغن گرم شود.

ریلکس کنید

ماساژ ضد پیری صورت

چشم‌ها را ببندید و صورت را با دست‌ها بپوشانید. چند ثانیه در همین حالت بمانید. سپس دست‌ها را از روی صورت برداشته و روی گردن قرار دهید. در این مرحله در واقع پوست صورت را برای ماساژ ضد پیری آماده می‎‎‌کنید. بنابراین هنگام ریلکس کردن صورت زیاد به پوست فشار وارد نکنید و فقط ریلکس کنید.

پوست را آماده کنید

ماساژ ضد پیری صورت

با کمی فشار، دست را از مرکز صورت به سمت بیرون بکشید. با این کار سیستم لنفاوی صورت را فعال کرده و پوست صورت را گرم کرده و برای ماساژ آماده می‌کنید.

ماساژ ضد پیری با دایره‌های کوچک

ماساژ ضد پیری صورت

از مرکز صورت شروع کنید. و صورت را با حرکات دایره‌ای کوچک به سمت بیرون و بالا ماساژ دهید.

ماساژ ضد پیری فک

ماساژ ضد پیری صورت

با استفاده از انگشت اشاره و انگشت میانی هر دو دست را روی استخوان فک از چانه تا گوش‌ها بکشید. مراقب باشید که زیاد به پوست صورت فشار وارد نکنید. این کار بهترین راه برای زهکشی لنفاوی و سفت کردن صورت است. برای رسیدن به نتیجه 6 مرتبه این کار را تکرار کنید.

لیفت گونه با ماساژ ضد پیری

ماساژ ضد پیری صورت

با استفاده از انگشت اشاره و انگشت میانی پایه گونه‌ها را پیدا کنید. و در حالی که با انگشت اشاره و انگشت کوچک شکل V درست کرده‌اید گونه‌ها را بالا بکشید. این تمرین گونه‌ها را بالا می‌برد و از افتادگی گونه جلوگیری می‌کند. این تمرین ضد پیری صورت را نیز مانند مورد بالا 6 مرتبه تکرار کنید.

ماساژ استخوان گونه‌ها

ماساژ ضد پیری صورت

در حالی که قسمت داخل دست‌ها را روی بیس استخوان گونه قرار داده‌اید، وزن صورت را روی دست‌ها بیندازید و به مدت 10 ثانیه در همین حالت نگه دارید. این تمرین ضد پیری صورت را 6 مرتبه تکرار کنید.

اطراف چشم‌ها

ماساژ دادن اطراف چشممانع از ورم و پف می‌شود. با انگشت اشاره و انگشت میانی زیر چشم‌ها ضربه‌های ملایمی بزنید. این کار پوست زیر چشم را گرم و آماده ماساژ می‌کند. انگشت اشاره را نزدیک گوشه چشم قرار دهید و زیر چشم را با انگشت میانی حرکت دهید.

ماساژ ضد پیری پیشانی

ماساژ ضد پیری صورت

انگشت‌ها را بالای ابروها قرار دهید و با کمی فشار به سمت بیرون و بالا بکشید. این تمرین ضد پیری صورت را نیز 6 مرتبه تکرار کنید. ماساژ پیشانی مانع از چروک شدن این قسمت از صورت ممی‌شود.

ماساژ گردن

ماساژ ضد پیری صورت

دست‌ها را وسط گردن قرار دهید و از وسط گردن به سمت شانه‌ها بکشید. برای هر طرف گردن این تمرین را 3 مرتبه تکرار کنید.

ماساژ ضد پیری صورت

بعد از تمام شدن ماساژ صورت دست‌ها را بمالید تا زمانی که روغن کاملا جذب پوست دست شود. انگشت‌ها و پشت دست‌ها را فراموش نکنید. چرب کردن دست از چروک شدن و خشک شدن پوست دست جلوگیری می‌کند.

آیا تا به حال این روش‌های ماساز ضد پیری صورت را امتحان کرده‌اید؟ یا این که روش‌های دیگری برای جوان‌سازی پوست انجام می‌دهید؟ خوشحال می‌شویم در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا