نکات و ترفند های زیبایی

بهترین آرایش برای چشم‌های قهوه‌ای

بیشتر از نیمی از جمعیت مردم دنیا چشم‌های قهوه‌ای دارند. اما هیچکدام از آن‌ها مشابه هم نیستند. چشم‌های قهوه‌ای از شکلاتی تیره گرفته تا کاراملی یا عسلی تنوع رنگ بالایی دارند. و برای آرایش کردن هر کدام از آن‌ها باید از رنگ‌های مکمل شان استفاده کرد تا چشم‌ها زیباتر به نظر برسد. در ادامه به شما که چشم‌های قهوه‌ای رنگ دارید یاد می‌دهیم که از چه رنگ‌هایی متناسب با رنگ چشم برای آرایش چشم استفاده کنید.

آرایش چشم قهوه‌ای

اگر چشم‌های قهوه‌ای تیره نزدیک به مشکی دارید

برای زیباتر جلوه دادن رنگ چشم‌ها از رنگ‌های عمیقی مثل آلویی، بادمجانی، زمردی یا یاقوتی استفاده کنید. البته ناگفته نماند که رنگ طلایی تضاد رنگ زیبایی در چشم ها ایجاد کرده و باعث می‌شود چشم جان بگیرد. نکته مهم دیگر این که هنگام استفاده از این رنگ‌ها برای درخشش و براقیت بیشتر از نوع متالیک آن‌ها استفاده کنید.

مرحله اول: از قلموی اندازه متوسط برای زدن رنگ سایه موردعلاقه خود استفاده کنید. برای این که آرایش چشم جذاب‌تر به نظر برسد، سایه براق را روی پلک و نزدیک به خط مژه بزنید.

مرحله دوم: با استفاده از گوش پاک کن لبه‌های سایه را پاک کنید. فراموش نکنید که سایه براق را کمی هم روی قسمت استخوان ابرو بزنید.

اگر چشم‌های قهوه‌ای متوسط تا روشن دارید

تمام تمرکزتان هنگام آرایش باید روی زیباتر نشان دادن رنگ روشن چشم‌ها باشد.

مرحله اول: هنگام آرایش به آینه نگاه کرده و رنگ آرایش چشم را با دانه‌های رنگی مردمک چشم ست کنید. اگر دور مردمک نوار متمایل به قرمز رنگ است، سایه برنز براق یا مسی رنگ زیبایی چشم‌های‌تان را چندین برابر می‌کند. اگر دور مردمک زرد رنگ است باز هم سایه طیف طلایی چشم را زیباتر نشان می‌دهد.

مرحله دوم: سایه را تا قسمت چین پلک بکشید و دور چشم هم بالا و هم پایین مداد قهوه‌ای تیره رنگ بکشید.

اگر چشم‌های عسلی دارید

چشم‌های عسلی هر لحظه ممکن است به یک رنگ متفاوت درآید یک لحظه سبز اقیانوسی و یک لحظه طلایی. البته رنگ چشم‌های عسلی بسته به رنگ لباس و آب و هوا متغیر است. اگر می‌خواهید طیف غالب رنگ چشم‌تان را برجسته‌تر جلوه دهید می‌توانید با جادوی آرایش این کار را انجام دهید.

مرحله اول: برای شروع پیشنهادمان این است که ابتدا با چرخه رنگ‌ها آشنا شده و رنگ‌های مکمل را بشناسید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید رنگ چشم‌ها سبزتر نشان داده شود از خط چشم و یا سایه طیف قرمز استفاده کنید. رنگ‌های طیف قرمز و نارنجی نگاهتان را جذاب‌تر می‌کند. اگر می‌خواهید رنگ چشم‌ها بیشتر طلایی نشان داده شود از سایه و یا خط چشمی که دارای ته رنگ آبی است استفاده کنید.

مرحله دوم: از هر رنگی که در سایه استفاده می‌کنید، باید روی پلک و گوشه‌های داخلی چشم کمی هم شاین و براق کننده استفاده کنید.

نکات مهم برای همه چشم‌های قهوه‌ای

اگر در انتخاب رنگ سایه چشم شک دارید، بهترین کار این است که سایه آلویی همراه با خط چشم و ریمل استفاده کنید. رنگ آلویی چشم را روشن‌تر و جذاب‌تر نشان داده و گرمای طبیعی آن را برجسته تر می‌کند.

اگر می‌خواهید یک آرایش طبیعی روزانه داشته باشید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. (مثل خاکستری متمایل به قهوه‌ای یا قهوه‌ای روشن) رنگ‌های خنثی بدون این که در آرایش زیاده روی کرده باشید، چشم‌ها را زیبا نشان می‌دهد.

اما اگر می‌خواهید آرایش غلیظ‌تری داشته باشید از رنگ آبی تیره استفاده کنید. رنگ آبی سفیدی چشم را سفیدتر و طیف طلایی مردمک چشم را برجسته‌تر جلوه می‌دهد.

در نهایت از هر رنگی که برای سایه چشم استفاده کردید، فراموش نکنید که حتما به مژه‌ها ریمل بزنید. روش استفاده از ریمل به شکل زیر است:

مرحله اول: ابتدا ریمل را به نوک مژه‌ها بزنید.

مرحله دوم: سپس از قسمت ریشه شروع به ریمل زدن کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا