دکوراسیون

بهترین رنگ دیوار برای هر اتاق

برای تغییر دکوراسیون یکی از ساده‌ترین روش‌ها رنگ آمیزی دیوار است. انتخاب رنگ دیوار نیز می‌توان گفت تا حدود زیادی کار سختی است. اگر به دنبال طیف‌های جدید برای  رنگ دیوار اتاق‌تان هستید باید اطلاعات زیادی درباره رنگ‌ها داشته باشید و در انتخاب آن دقت لازم را به خرج دهید. زیرا رنگ‌ها نقش بسیار مهمی در نوع استایل دکوراسیون داخلی دارند و از طرفی هر کدام از آن‌ها احساس متفاوتی را در شما ایجاد می‌کند. برای این که بتوانید راحت‌تر رنگ دیوار اتاق‌تان را پیدا کنید در ادامه چند طیف مطلوب و روانشناسی پشت آن‌ها را معرفی کرده‌ایم که امیدواریم کمک‌تان کند.

بهترین رنگ دیوار

صورتی روشن: بهترین رنگ دیوار برای فضاهای شلوغ

در علم روانشناسی ثابت شده است که رنگ صورتی یک رنگ آرام‌بخش است. این رنگ را می‌توان در هر اتاق شلوغی که نیاز است آرامش در آن یادآوری شود مناسب است. اگر از آن دسته افرادی هستید که زیاد علاقه ای به رنگ صورتی ندارید می‌توانید این رنگ را همراه با رنگ‌های پاستلی نعنایی و زرد روشن استفاده کنید.

سبز روشن: بهترین رنگ برای اتاق کودک

برای ایجاد حس طبیعت و تعادل رنگ سبز بسیار مناسب است. رنگ سبز به علت تاثیر آرامبخشی که دارد در هر اتاقی قابل استفاده است و می‌توان از هر طیف سبز این رنگ استفاده کرد. پیشنهاد ما این است که از رنگ سبز بهاری در اتاق کودک استفاده کنید.

زرد: بهترین رنگ دیوار برای آشپزخانه

رنگ زرد کره ای بهترین رنگ دیوار مناسب برای آشپزخانه است. این رنگ هم اشتها را بالا می‌برد و هم سطح انرژی را تقویت می‌کند. حتی اگر آدم سحرخیزی نباشید اگر آشپزخانه‌ای با رنگ دیوار زرد داشته باشید اشتیاق و انگیزه بیشتری برای زود بیدار شدن و صبحانه خوردن خواهید داشت.

آبی تیره: بهترین رنگ دیوار برای اتاق خواب

طبق تحقیقات روانشاسانه رنگ آبی روشن سطح هوشیاری را بالا می‌برد و دیوارهای آبی حس آرامش ایجاد می‌کند. به همین دلیل برای اتاق خواب بسیار ایده‌آل و مناسب است. برای حفظ و ایجاد تعادل بیشتر رنگ آبی روشن را با طیبف تیره این رنگ ترکیب کنید، مثل آبی نیمه شب با آبی آسمان.

قرمز: بهترین رنگ دیوار برای باشگاه خانگی

به گفته طراحان دکوراسیون اگر می‌خوهید یک فضای پرشور و احساس ایجاد کنید از رنگ قرمز استفاده کنید. این رنگ فضا را بسیار پرانرژی می‌کند. همانطور که همه می‌دانید این رنگ فعالیت فیزیکی را تقویت می‌کند به همین دلیل برای باشگاه خانگی انتخاب ایده‌آلی است.

اسطوخودوسی: بهترین رنگ برای دیوار اتاق بازی و سرگرمی

با استفاده از رنگ‌های غیرمنتظره‌ای مثل یاسی متفاوت فکر کنید.برخلاف رنگ‌های تیره بنفش که با غم و ناامیدی مرتبط هستند، رنگ یاسی در ایجاد حس خلاقیت و هوشیاری بسیار موثر است. این رنگ برای ایجاد قوه تخیل در اتاق‌های بازی و سرگرمی موثر است. رنگ یاسی را به تنهایی به کار نبرید. سعی کنید آن را یا با رنگ‌های خنثی مثل خاکستری و یا با طیف‌های آلبالویی ترکیب کنید.

سفید گرم: بهترین رنگ برای غذاخوری

طیف‌های رنگ سفید انواع مختلفی دارد. اما باید ببینیم که کدام یک از طیف‌های سفید برای چه اتاقی مناسب است. و برای این کار باید با انواع طیف‌های این رنگ آشنایی کامل داشته باشیم. برای اتاق غذاخوری بهتر است از رنگ سفید گرم استفاده کنید. این رنگ دوست داشتنی فضای اتاق غذاخوری را بسیار جذاب و فریبنده می‌کند. بنابراین برای این که در فضای غذاخوری حس میهمان پذیری بیشتری ایجاد کنید از رنگ سفید گرم به عنوان رنگ دیوار استفاده کنید.

نقره ای: بهترین رنگ دیوار برای ورودی‌های شلوغ

قسمت ورودی خانه ممکن است از شلوغ‌ترین و به هم ریخته‌ترین قسمت‌های خانه باشد. بنابراین برای این که حس آرامش و نظم بیشتری را در این بخش از خانه ایجاد کنید از رنگ خاکستری به عنوان رنگ دیوار استفاده کنید.

اما اگر حس چندان خوبی نسبت به این رنگ ندارید می‌توانید از سفید نقره‌ای که یکی از طیف‌های خاکستری است استفاده کنید. این رنگ دوست داشتنی قسمت ورودی را روشن و زنده می‌کند.

نارنجی: بهترین رنگ دیوار برای مناطق اصلی یا اتاق کار

رنگ نارنجی یک رنگ نیروبخش است که حس گرما را در فضا ایجاد می‌کند. استفاده از این رنگ برای مناطق اصلی خانه که در آن سرگرم می‌شوید بسیار ایده‌آل است. مثل اتاق نشیمن و اتاق نهار خوری. نارنجی یک رنگ انگیزشی است که برای اتاق کار نیز مناسب است. اگر دوست ندارید تمام دیوارهای اتاق را نارنجی کنید می‌توانید از این رنگ به عنوان رنگ حاشیه استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا