مد و زیبایینکات و ترفند های زیبایی

روش‌های سلفی عکس گرفتن

گرفتن عکس های سلفی روشی مناسب برای نشان دادن اعتمادبه‌نفس ، شخصیت و ظاهر شماست. در این مقاله بهترین راهکارهای سلفی گرفتن را بررسی می‌کنیم

مقدمه

از روسای جمهور گرفته تا برندگان جوایز اسکار ، تقریباً همه این کار را می‌کنند. اما دوربین خود را فقط به سمت صورت خود نگیرید و اتفاقی عکس نگیرید. هنر سلفی گرفتن را یاد بگیرید تا همه دوستان شما به‌عکس هاایتان افتخار کنند.

انتخاب پوزیشن مناسب عکس

به‌جای عکس گرفتن از جلو ، زوایای مختلف را امتحان کنید تا ویژگی‌های خود را نشان دهید. اگر سرخود را چند درجه به راست یا چپ بچرخانید ، ویژگی‌های صورت شما کمتر مسطح به نظر می‌رسد. نگه‌داشتن دوربین کمی بالاتر از سرخود به‌طوری‌که به سمت پایین حرکت کند باعث می‌شود چشمان شما بزرگ‌تر به نظر برسد و در جلوگیری از بزرگنمایی بینی شما کمک مؤثری می‌کند. سمت بهتر صورت خودتان را بشناسید و از آن‌طرف صورت خود عکس بگیرید. بعضی وقت‌ها یک‌طرف صورت شما متعادل تر و متقارن تر بنظر می رسد.

چیز جدیدی را در عکس تان به نمایش بگذارید

اگر تصمیم دارید از سلفی استفاده کنید تا مدل موی جدید یا یک جفت گوشواره جدید را نشان دهید ، مطمئن شوید که عکس را به شکلی بگیرید که ویژگی جدیدی که مدنظر شماست به‌دقت نشان داده شود.

حتماً لبخند بزنید یا کاری بانشاط انجام دهید

چهره غمگین یا اخم کمکی نخواهد کرد.

به‌عنوان‌مثال ، یک سلفی که مدل موهای جدید شمارا نشان می‌دهد ، باید موهای شمارا از جذاب‌ترین زاویه نشان دهد. در یک یادداشت مشابه ، یک سلفی که سبیل را نشان می‌دهد باید سبیل را مستقیماً و واضح نشان دهد.این مورد درباره‌ی عینک نیز صدق می‌کند.

همچنین می‌توانید یک سلفی بگیرید تا کالای جدیدی را که خریداری کرده‌اید یا حتی یک ماده غذایی که قصد تهیه آن رادارید ،را نشان بدهد.

روی یک ویژگی متمرکز شوید

اگر قصد دارید سلفی از نزدیک چهره خود را امتحان کنید سعی کنید روی یک ویژگی صورت خود متمرکز شوید. به‌عنوان‌مثال ، اگر عاشق چشمان خود هستید ، در حالی که چهره و لبهای خود را کاملاً طبیعی نگه‌داشته‌اید ، چشم‌ها را با ریمل و سایه چشم آرایش کنید تا بیشتر دیده شوند.

به همین ترتیب ، اگر لبخند شما جذاب‌ترین ویژگی شماست ، درحالی‌که یک رژ لب خیره‌کننده به لب هاتون زده اید، گونه‌ها و چشم‌های خود را طبیعی نگهدارید.

یک حالت جالب در عکس داشته باشید

لبخند زدن هیچ‌وقت اشتباه نیست! شاید لبخند زدن به دوربین یا دوربین گوشی ، به‌طورمعمول ، باعث شود کمی احمق به نظر برسید ، اما گرفتن یک عکس تصادفی از خود با گوشی ، یک عمل کاملاً احمقانه است.

البته می‌توانید با لبخندهای مختلف بازی کنید. یک لبخند با دهان بسته می‌تواند به همان اندازه مناسب و جذاب باشد که یک لبخند با دهان باز و از ته دل می‌باشد. لبخند یکی از ارزشمندترین و جذاب‌ترین ویژگی‌هایی است که می‌توانید داشته باشید. یکی از راههای واقعی تر جلوه دادن خنده این است که؛ سعی کنید وقتی احساس می‌کنید واقعاً شاد هستید سلفی بگیرید. سعی کنید در هنگام تماشای فیلم خنده‌دار سلفی بگیرید ، یا در هنگام شنیدن اخبار عجیب و خنده‌دار سلفی بگیرید.

یک عکس تمام‌قد بگیرید

اگر می‌خواهید رژیم غذایی ، لباس جدید و یا چهره‌ای شگفت‌انگیز را به نمایش بگذارید ، باید در مقابل یک آینه تمام‌قد بایستید تا بدن خود را از سر تا انگشت پا در عکس بیافتد. در این حالت چهره شما دیگر مرکز عکس نیست.عکس‌های کامل بدن را در فضایی با پس‌زمینه ساده و خلوت بگیرید.عکس باید کاملاً روی شکل بدن شما متمرکز شود ، نه روی اشیاء تصادفی در پس‌زمینه.می‌توانید باکمی فشار دادن به لگن به سمت همان طرف که دوربین خود را در آن قرار داده‌اید ، لاغرتر به نظر برسید. سینه باید به‌طور طبیعی به جلو خم شود ، و پاها باید تا پایین مچ پا در عکس باشند.

یک ظاهر طبیعی را امتحان کنید

یک‌بار از  فیلترهای زیاد استفاده نکنید. گرفتن یک عکس فوری از خود با سر و یا آرایش حداقل می‌تواند این توهم را به شما ببخشد که دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی شما نگاهی اجمالی به “واقعی شما” می‌اندازند. جالب و سکسی باشید.

عکسی از کفش‌های خود بگیرید

اگر تصمیم دارید که سلفی خود را از پاهای خود بگیرید پس‌ازاینکه یک جفت کفش جدید پوشیدید، دوربین را زاویه دهید تا نوک پا به سمت بالا حرکت کند.

دوربین را به سمت پایین هدایت کنید. گوشه قاب دوربین باید درجایی روی ران‌های شما قرار بگیرد ، تقریباً نزدیک به باسن شما. این زاویه باعث می‌شود پاهای شما تا حد ممکن بلند به نظر برسند.

بدانید کدام نکات مثبت تلقی می‌شوند

برخی از عکس‌های سلفی وجود دارند که بسیار محبوب شده‌اند و اکنون در صدر عکس‌های محبوب هستند. شما می‌توانید نمونه‌های خود را در این ترکیب‌ها قرار دهید ، اما این کار را باکمی خودآگاهی انجام دهید تا مردم بدانند که شما در حال شوخی هستید. گزینه‌های قابل‌توجه عبارت‌اند از  “چهره اردک” ، انعطاف‌پذیری عضلات ، وانمود کردن در خواب ، و یا وانمود کردن به اینکه شخص دیگری از شما عکس می‌اندازد.

صورت اردک ترکیبی از لب‌های جلو و چشم‌های پهن است که در ابتدا توسط اسنوکی و دوستانش معروف شده است. این کار را با ریسک خودتان انجام دهید!

گرفتن سلفی و وانمود کردن به اینکه شخص دیگری از شما عکس گرفته است ؛ کار ساختی است. اگر این کار را با یک لبخند جزئی یا چشمک انجام دهید ، مردم متوجه خواهند شد که عکسهای شما به شوخی و عمدی است.

به نورپردازی عکس خوب توجه کنید

داشتن یک منبع نور ثابت یک بخش اساسی برای گرفتن هر نوع عکس است ( چه سلفی باشد چه غیر سلفی). اگر سعی کنید یک سلفی در اتاق کم‌نور یا با نور شدید  بگیرید ، به نتیجه‌ای که می‌خواهید نمی‌رسید.نور طبیعی فریبنده‌ترین نوع نور است ، بنابراین سعی کنید سلفی خود را در نزدیکی یک پنجره یا بیرون از خانه بگیرید. خورشید یا منبع نوری دیگر را در مقابل خود ، کمی بالاتر از سطح چشم ، برای بهتر شدن عکس‌هایتان در نظر بگیرید. استفاده از یک پرده نازک را برای انتشار نور خورشید یا یک منبع نور واحد در نظر بگیرید.

 نور طبیعی رنگ‌ها را واقعی‌تر از نور مصنوعی به نمایش می‌گذارد ، اما می‌توانید از نور مصنوعی برای پر کردن سایه‌ها استفاده کنید. اگر نور مناسب ندارید نگران نباشید ، بیشتر دوربین‌های دیجیتال مدرن تصحیح خودکار رنگ را برای جبران آن دارند.

از دوربین پشتی گوشی خود استفاده کنید

بسیاری از تلفن‌های همراه دارای دو دوربین هستند: یکی در عقب و دیگری در قسمت جلویی. به‌جای اینکه از دوربین جلو برای گرفتن سلفی استفاده کنید ، از دوربین پشتی استفاده کنید. دوربین پشتی نسبت به دوربین جلو عکس‌هایی با وضوح بالاتر می‌گیرد. شما باید گوشی را برگردانید و در هنگام گرفتن عکس قادر نخواهید بود صورت خود را ببینید ، اما استفاده از دوربین پشتی ارزش آن را دارد.

از آینه استفاده نکنید مگر اینکه راه دیگری برای به دست آوردن زاویه مناسب نداشته باشید

در این حالت عکس شما معکوس می‌شود؛ دوربین شما قابل‌رؤیت خواهد بود و شما با یک چهره عجیب مواجه می‌شوید. به‌علاوه ، سلفی شما ممکن است ویرایش شده به نظر برسد ، زیرا شیشه آینه همیشه یک تصویر کاملاً دقیق را نشان نمی‌دهد. بازوی خود را دراز کنید ، از مچ دست خود استفاده کنید تا دوربین را به سمت صورت خود بکشید و دور شوید.انجام این کار تمرین می‌خواهد ، اما درنهایت شما دقیقاً می‌فهمید که دوربین را در کجا قرار دهید تا مطمئن شوید که تمام‌صورت شمارا ضبط می‌کند.

پس زمینه عکس خود را در نظر بگیرید

بهترین سلفی‌ها بیش از یک چهره در قاب خوددارند. چه سلفی خود را داخل خانه و چه در خارج از منزل می‌گیرید، ابتدا اطراف خود را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی در پس زمینه اتفاق می‌افتد. خود را به‌گونه‌ای قرار دهید که در مقابل پس زمینه ای باشید که می‌خواهید مردم ببینند. طبیعت همیشه پس زمینه ای عالی ایجاد می‌کند. در صورت نیاز به پس زمینه ای سریع و آسان می‌توانید در بهار و تابستان ، در یک منطقه کوچک جنگلی و یا در نزدیکی بوته‌های شکوفه‌ی گل‌ها قرار بگیرید. برای پاییز ، رنگ برگهای در حال تغییر را در پس زمینه بگیرید و در زمستان برف را در نظر بگیرید.

مواظب عکس خراب کن‌ها باشید

مقصرین معمول شامل خواهر و برادرهای جوان ، کودکان گریان و سگهایی هستند که حمام می‌کنند و در پشت سر شما قرار می‌گیرند. قبل از اینکه عکس سلفی خود را بگیرید ، سریع به اطراف خود نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که هیچ‌کس و هیچ‌چیز در سایه‌ها کمین نکرده باشد تا عکس شمارا خراب کند.

البته بعضی‌اوقات چهره آن‌ها را در عکس خود جا دهید! چهره مسخره آن‌ها که با چهره جدی شما مخلوط شده است می‌تواند یک عکس را بسیار جالب‌تر کند.

عکس دسته‌جمعی بگیرید

اولین شرط سلفی این است که شما در آن باشید ، اما هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید باید تنها باشید! گرفتن سلفی با برخی از دوستان ، خواهر و برادران ، سگ خود و افراد دیگر می‌تواند ایده خوبی باشد. شاید تصویر به‌اندازه‌ای که می‌خواهید کنترل‌شده نباشد ولی برای کسانی که آن‌ را می‌بینند می‌تواند جالب باشد.

هرچه تعداد افراد بیشتری در تصویر باشند ، به اشتراک‌گذاری آن بهتر می‌شود! اگر به‌جای فقط یک یا دو نفر از گروهی از دوستان خود عکس بگیرید ، احتمالاً تصویر نهایی موردپسند افراد بیشتری قرار می‌گیرد.

با فیلترها آزمایش کنید

بیشتر افرادی که سلفی می‌گیرند از فیلترهای رنگ و نور استفاده می‌کنند که می‌تواند ابعاد جالبی به‌عکس اضافه کند. همه فیلترها مناسب برای هر سلفی نیستند ، بنابراین قبل از انتخاب بهترین گزینه ، با گزینه‌های مختلف بازی کنید.ساده‌ترین فیلترها “black and white” و “sepia” هستند. حتی اگر برنامه‌ی مربوطه را ندارید ، احتمالاً این ویژگی‌ها را به‌صورت پیش‌فرض دارید.

عکس را ویرایش کنید

اگر نرم‌افزار ویرایش عکس دارید ، می‌توانید قبل از آپلود کردن در یک حساب رسانه اجتماعی ، هرگونه عیب و نقص موجود در سلفی را حذف کنید. می‌توانید قسمت‌هایی از پس‌زمینه را برش داده ، اندازه عکس را تغییر دهید تا چهره شما به گونه دیگری قاب شود ، نحوه نور را تغییر دهد و … گفته می‌شود ، شما باید از ویرایش عکس به‌صورت کم استفاده کنید. اگر ویرایش‌هایتان کاملاً طبیعی به نظر نمی‌رسند آن‌ها را ویرایش زیادی نکنید.

اطمینان حاصل کنید که موقعیت مناسب است

جاهایی وجود دارد که باید قبل از سلفی گرفتن کمی تأمل‌کنیم ، مانند مراسم تشییع‌جنازه یا صحنه تصادف. به‌عنوان یک قاعده کلی ، از خود بپرسید که آیا گرفتن یک سلفی در یک شرایط خاص می‌تواند افرادی را که سلفی‌تان را می‌بینند ناراحت کند. اگر جواب “بله” است ، سلفی خود را به زمان دیگری موکول کنید.

مراسم تشییع‌جنازه ، عروسی و سایر مناسبت‌های مهم را در نظر بگیرید. اگر در رویدادی قرار دارید که به یک انسان دیگر توجه می‌شود یا در جشنی حضور دارید ، تلفن هوشمند خود را کنار بگذارید و از لحظه لذت ببرید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا