سبک زندگی

روش‌های شناخت دوست واقعی

اگر مطمئن نیستید که دوست شما؛ دوست واقعی است یا نه ، بدان معنی است که اتفاقاتی رخ‌داده است که باعث شک و تردید شما شده است.با ما همراه باشید…

آیا دوست شما می‌خواهد با شما باشد؟

گذراندن وقت باهم یک بخش عادی و مورد انتظار دوستی است. ازاینجا شروع کنید زیرا این بهترین سرنخ است که آیا دوست شما حاضر به تلاش در حفظ این دوستی است یا خیر. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در مورد نحوه عکس‌العمل دوست شما نسبت به اینکه می‌خواهید وقت مشترک را بگذرانید ، در نظر بگیرید.

اگر دوست شما وقت می‌گذارد ، این نشانه خوبی است. اگر او نمی‌خواهد وقت بگذارد یا هر بار که امتحان می‌کنید بهانه‌های زیادی می‌آورد، پس یک علامت هشداردهنده دارید که نشان می‌دهد او علاقه‌ای به ادامه رابطه با شما ندارد! اگر برنامه‌ریزی کرده‌اید که جایی بروید و او هر دفعه به بهانه‌ای نمی‌آید بیشتر دقت کنید!

ببینید اگر سعی کنید در اطراف یک دوست که به شما سیگنال‌هایی مبنی بر عدم تمایل به نزدیکی شمارا می‌دهد ، آویزان شوید چه اتفاقی می‌افتد

این ممکن است سخت به نظر برسد اما می‌توانید بگویید ، “سلام ، امروز اوضاع چگونه پیش می‌رود؟” و با او قدم بزنید. به واکنش‌های او  و میزان راحتی وی توجه کنید. اگر او خواهان دوستی با شما باشد ، از دیدن شما در این امر هیجان‌زده می‌شود. اگرنه ، ممکن است او ناله کند ، نتواند با شما صحبت کند و سعی کند سریع‌تر راه برود تا از شما دور شود.

دوست خود را به یک مهمانی یا مراسم خاص در محل خود دعوت کنید

دوست خود را دعوت کنید و ببینید که آیا دعوت را قبول می‌کند یا خیر. اگر دوست شما آمده است ، آیا او با شما دوستانه است یا او شمارا نادیده می‌گیرد و فقط کیک و سودا را میخورد و می‌رود. ازآنجایی‌که وقتی در محل خود هستید میزبان یا مرکز اصلی توجه هستید ، یک دوست خوب باید وقت خود را صرف صحبت کردن با شما و دوستانه بودن کند. یک دوست بد؛ از این مناسبت استفاده می‌کند و با یک خداحافظی سریع شمارا ترک می‌کند.

به یاد داشته باشید که دوست کسی نیست که فقط در چهره با شما صادق است

این در مورد افرادی است که در پشت شما صادق هستند. در این بخش آزمایش‌هایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا بفهمید آیا دوستتان در پشت سر شما هم با شما صادق است یا خیر.این آزمایش‌ها اختیاری است و اگر احساس نکنید انجام آن‌ها به شما احساس بهتری می‌دهند  آن‌ها را انجام دهید. در ادامه متن با ما همراه باشید تا با این آزمایش‌ها آشنا شوید.

مشاهده کنید که دوست شما درزمانی که شمارا نمی‌بیند چگونه درباره شما قضاوت می‌کند

این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا دریابید او با چه افرادی در تماس است و یا اینکه درباره شما یا یکی از دوستان نزدیک خود چیز بدی می‌گوید یا نه. درجایی قرار بگیرید که  در آنجا کمتر دیده شوید و فقط در پس‌زمینه ساکت باشید و چیزی نگویید و توجه خود را به خود جلب نکنید و فاصله خوبی را از آن‌ها حفظ کنید. هیچ سرنخی را از دست ندهید. احتمال دارد دوست شما درباره‌ی شما یا نزدیکان شما به دیگران حرفی بدی بزند. به سرنخ‌های کلامی گوش فرا دهید و سرنخ‌های جسمی و عاطفی را نیز تماشا کنید.

در نظر بگیرید که چگونه دوست شما اعتمادبه‌نفس شمارا کنترل می‌کند

یک دوست خوب و قابل‌اعتماد در مورد شما شایعه‌پراکنی نخواهد کرد و یا حتی بدتر از آن ، دروغ نمی‌گوید. آیا او تمام اعتمادبه‌نفس شمارا حفظ می‌کند؟ آیا حرفی که فقط به دوستتان گفته‌اید را از شخص دیگری نیز شنیده‌اید؟

دوست خود را امتحان کنید. راز جعلی که دارید را به او بگویید و ببینید آیا او در مورد آن موضوع؛ شایعه ایجاد می‌کند یا خیر. اطمینان حاصل کنید که راز جعلی شما به‌اندازه کافی رسواکننده و جنجالی است و کسی جز شما آن‌ها نمی‌داند!

تست اعتمادسنجی انجام دهید

انجام این تست کاملاً اختیاری بوده و اگر با انجام آن احساس ناراحتی یا بد بودن به شما دست می‌دهد انرا انجام ندهید. بنابراین آزمایش این است: از یک رفیق یا همکار خود بخواهید تا پشت سر شما با دوستتان حرف بزند و واکنش دوست صمیمی شما را ضبط کند یا برای شما بعداً تعریف کند. اگر او از شما دفاع می‌کند ، این‌یک علامت بزرگ وفاداری است ، اما اگر او موافقت کند و شروع به بدگویی از شما کند ، پس می‌فهمید که این شخص دوست واقعی نیست.

مراقب دوستانی که شمارا مجبور به کاری می‌کنند باشید

اگر آن‌ها می‌خواهند شما بدون توجه به اینکه چه احساسی دارید یا چه ترجیحی دارید ؛ یکسری کارها را انجام دهید، بدان معنی است که آن‌ها به شما اهمیتی نمی‌دهند.

این نشانه‌ای از دوست داشتن نیست بلکه نشانه‌ای کلاسیک از یک شخصیت کنترل‌گر است. امکان ندارد این‌گونه دوست‌ها ؛ دوست‌های خوبی باشند زیرا شما هیچ‌وقت نخواهید فهمید آن‌ها شمارا برای خودتان میخواهند یا برای کاری که از شما می‌خواهند!

وقتی در کنار این شخص صحبت می‌کنید به این فکر کنید که چه احساسی دارید

آیا زمانی که کنار دوست موردنظر هستید می‌توانید خودتان باشید یا احساس می‌کنید که باید “روشی خاص” برای رفتار خود داشته باشید؟ و یا اینکه واقعاً مراقب حرف‌هایتان باشید؟ یک دوست واقعی کسی است که شما می‌توانید در کنار او خود واقعیتان باشید و مطمئن هستید شمارا قضاوت نمی‌کند. یک دوست واقعی شمارا به‌عنوان پکیج موردنظر شما می‌پذیرد و از شما انتظار ندارد که خود را سانسور کنید. وقتی لازم نیست در مورد آنچه می‌گویید مراقب باشید ؛یعنی که شما در کنار شخص مناسب هستید.

دوست کسی است که به شما آزادی می‌دهد که خودتان باشید. هر چیزی کمتر از این ، دوستی واقعی نیست.

به‌طور موقت از دوست خود دور شوید

آیا دوست شما به دنبال شما می‌آید یا اینکه برایش فرقی ندارد که شما یک مدتی غیبت دارید؟

برای تعیین میزان توجه افراد به شما این گزینه می‌تواند یک عامل بسیار تعیین‌کننده باشد.

در نظر بگیرید چه اتفاقی در هنگام نیازمندی می‌افتد

دوستان واقعی در کنار شما می‌مانند. سختی درواقع یک فشارسنج خوب برای دوستان واقعی زندگی شما است. وقتی‌که سختی‌ها و مشکلات را تجربه می‌کنید شما فقط دوستانی را که به‌عنوان دوست در حال نقاب زدن بودند از دست می‌دهید.

آن دوستان ارزش وقت و تلاش شمارا ندارند ، زیرا آن‌ها افرادی هستند که می‌توانند از یک رابطه به روابط دیگر بچرخند. یک دوست واقعی بدون توجه به آنچه اتفاق می‌افتد ، می‌ماند ، پشتیبانی می‌کند و دوست دارد. یک دوست خوب کسی است که مایل است در خوشبختی و غم شما سهیم باشد ، توجه کند و درهرصورت کنار شما بماند.

با استفاده از پیشنهاد‌های فوق ؛ دوستی خود را ارزیابی کنید

آیا دوست شما برای شما واقعی یا نادرست به نظر می‌رسد؟ آیا در اطراف این فرد احساس راحتی و خوشبختی می‌کنید یا احساس ناخوشایند ، کنترل‌شده و یا ناراضی‌ای در اطراف خوددارید؟ آیا دوست شما از شما الهام می‌گیرد و در شما ایجاد انگیزه می‌کند یا فقط شمارا به‌سختی می‌اندازد؟ آیا مدارکی در دست دارید که این شخص از شما حمایت می‌کند یا از شما بدگویی می‌کند. همچنین ، بعضی‌اوقات ممکن است دایره دوستی شما به‌طورکلی کاهش یابد اما در ارزش و عمق دوستی افزایش یابد ، بنابراین اجازه دهید این موارد راهنمای شما باشد.

هنگام تصمیم‌گیری خود ، این نکته را به خاطر بسپارید که واقعیتی که مجبور شده‌اید وفاداری این دوست را زیر سؤال ببرید ، یک پرچم قرمز است. به‌طورکلی ، تنها افرادی دوست واقعی و وفادار هستند که شمارا مجبور به سؤال کردن درباره خودشان نمی‌کنند!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا