سبک زندگیگیاهان و حیوانات

روش‌های نگهداری سگ‌ها در آپارتمان

خیلی از ما دوست داریم سگ‌ها را در آپارتمان نگهداری کنیم ولی به دلیل مشکلاتی که این دوست انسان به وجود می‌آورد؛ از این کار منصرف می‌شویم. با ما همراه باشید

انتخاب سگ مناسب برای شما

اگر از قبل سگی دارید ، می‌دانید که کدام نژاد مناسب برای شماست. اما اگر به دنبال اضافه کردن یک حیوان خانگی جدید به خانه خود هستید ، مدتی وقت بگذارید تا بفهمید کدام‌یک از سگ‌ها به بهترین وجه مناسب زندگی شما و آپارتمان شما خواهد بود. خصوصیات موردنظر سگ خود را بنویسید.

یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که آیا شما یک توله‌سگ می‌خواهید یا یک سگ بالغ. توله‌سگ‌ها معمولاً زمان بیشتری را برای آموزش می‌گیرند ، بنابراین این موضوع را در خاطر داشته باشید.

آیا سگی می‌خواهید که نیاز به توجه زیاد داشته باشد؟ یا به دنبال سگی از یک نژاد مستقل هستید؟ این‌ها سؤال‌های خوبی هستند که از خودتان بپرسید.

آیا سگ شما وقت خود را در اطراف کودکان می‌گذراند؟ بعضی از نژادها نسبت به بقیه با بچه‌ها بسیار بهتر هستند.

به دنبال سگ‌ها ی کوچک‌تر باشید

این ایده خوبی است که یک سگ را بر اساس مکانی که قصد زندگی خود رادارید انتخاب کنید. اگر در یک فضای کوچک ، مانند یک آپارتمان زندگی می‌کنید ، انتخاب یک نژاد که خیلی بزرگ نخواهد شد ایده خوبی است .اگر از قبل سگی بزرگی دارید ، سعی کنید یک آپارتمان بزرگ را پیدا کنید.

تحقیق خود را انجام دهید. برای کسب اطلاعات در مورد نژادهای مختلف سگ به وب‌سایت‌های مختلف مراجعه کنید. اگر به دنبال گرفتن یک توله‌سگ هستید ، حتماً از اصل و نسب آن مطلع شوید. سعی کنید بفهمید که او در هنگام رشد کامل چقدر وزن خواهد داشت.

نژادهای کوچک رایج شامل بولداگ فرانسوی ، چویواوا و یورکشایر تریر است.

یک نژاد آرام را انتخاب کنید

وقتی در یک آپارتمان زندگی می‌کنید ، همسایگان شما بسیار نزدیک خواهند بود ، هنگام انتخاب یک سگ باید سروصدای خود را در خاطر داشته باشید. مگر اینکه ساختمان با عایق صوتی عالی داشته باشید. اگر در حال حاضر سگ دارید ، سعی کنید راه‌هایی برای جلوگیری از پارس کردن او پیدا کنید.

چندین نژاد وجود دارد که به خاطر آرام بودن بسیار شناخته‌شده‌اند. در مورد گرفتن یک “تریر بوستون” یا “پاگ” فکر کنید.

یک اسپانیا پادشاه کاویالی چارلز(Cavalier King Charles spaniel) ممکن است انتخاب مناسبی برای یک آپارتمان باشد. این سگ‌ها ساکت و کوچک هستند.

سگی با سطح انرژی مناسب  انتخاب کنید

انواع مختلف سگ‌ها ، دقیقاً مانند مردم ، سطح انرژی متفاوتی دارند. زمانی که در یک کاشانه زندگی می‌کنید ، سگ شما فضای کمتری برای دویدن نسبت به زمانی که در یک باغ بزرگ زندگی می‌کنید دارد. در نظر بگیرید که یک سگ با سطح انرژی پایین‌تری برای نگهداری در آپارتمان خود داشته باشید.

به دنبال سگی باشید که دائماً نیازی به شلوغ کردن ندارد. به‌عنوان‌مثال ، سگ‌های بیس(basset hounds) سگ‌هایی باانرژی کم هستند.

شاید شما از قبل یک سگ پرانرژی داشته باشید و باید به یک آپارتمان بروید. شما باید مطمئن شوید که سگ خود را چند بار در روز برای قدم زدن می‌برید و به او اجازه می‌دهید حداقل یک‌بار در هفته ورزش جدی داشته باشد.

با صاحب‌خانه خود صحبت کنید

قبل از آوردن یک سگ به آپارتمان ، باید مقررات را بررسی کنید. برخی از ساختمان‌ها اجازه هیچ‌گونه حیوانات خانگی را نمی‌دهند. برخی دیگر مقررات خاصی دارند.

از صاحب‌خانه خود در مورد محدودیت‌های حیوان خانگی سؤال کنید. حتماً جزئیات خاص را دریافت کنید.

به‌عنوان‌مثال ، شاید سگ مجاز باشد. از محدودیت‌های نژاد یا وزن بپرسید.

دریابید که آیا هزینه حیوان خانگی وجود دارد یا خیر. بعضی‌اوقات شما نیاز به واریز وجه غیرقابل بازپرداخت رادارید.

از یک پناهگاه محلی سگ‌ها بازدید کنید

هنگامی‌که تصمیم گرفتید که چه سگ‌هایی ممکن است برای شما کار کنند ، زمان آن رسیده که حیوان خانگی مناسب را پیدا کنید. با پناهگاه محلی حیوانات خود تماس بگیرید. از آن‌ها بپرسید که چه نوع سگ‌های کوچک و ساکت در دسترس هستند.در ساعات مراجعه به پناهگاه بروید و مدتی را با انواع سگ‌ها بگذرانید.

سؤالات زیادی بپرسید. با کارمندان سرپناه و داوطلبان در مورد سگ‌های مختلف و انواع شخصیت آن‌ها صحبت کنید.

افراد دیگر را با خود ببرید. هرکسی که قصد دارد با سگ زندگی کند باید قبل از آوردن حیوان خانگی به خانه ، فرصتی برای دیدار با آن داشته باشد.

اتاق ها را ایمن کنید

اولین قدم شما این است که اطمینان حاصل کنید که تمام فضا برای سگ شما بی‌خطر است. هر اتاق آپارتمان را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای یک سگ آماده است.

در آشپزخانه و حمام ، کابینت‌های پایینی را  با درهای محافظ کودکان ایمن کنید. شما نمی‌خواهید که پنجه‌های کوچک قادر به باز کردن کابینت‌هایی باشند که مواد تمیزکننده یا دارویی را نگه‌ می‌دارند.

در اتاق‌های دیگر ، سیم‌های سست یا آویزان را ایمن کنید. این‌ها برای جویدن سگ‌ها خطرناک هستند.

اگر در خانه گیاه دارید ، آن‌ها را دور از دسترس نگه‌دارید. سگ‌ها غالباً گیاهانی را می‌جوند که ممکن است برای آن‌ها مضر باشد.

مرزها را تعیین کنید

یک صاحب سگ خوب قوانین و دستورالعمل‌هایی را برای سگ ارائه می‌دهد. این قوانین می‌تواند به‌ویژه هنگامی‌که شما در یک فضای کوچک زندگی می‌کنید بسیار مفید باشد. تصمیم بگیرید که آیا استفاده سگ شما از وسایل خانه شما مانند مبلمان و تخت خواب مجاز است یا خیر. این تصمیم کاملاً شخصی است ولی زمانی که گرفته شد؛ باید درست انجام شود. اگر سگ مجاز نیست با دستوری کاملاً واضح و روشن او را از انجام این کار بازبدارید.

اطمینان حاصل کنید که سگ شما می‌داند که هنگام پیاده‌روی ،زمان ادرار کردن و دفع مدفوع است. اگر سگ شما در تنظیم این برنامه مشکل دارد ، با دامپزشک خود صحبت کنید.

فضایی را برای سگ خود ایجاد کنید

سگ‌ها حیوانات حریم شناسی هستند. این بدان معنی است که آن‌ها دوست دارند یک فضای تعریف‌شده داشته باشند که متعلق به آن‌ها باشد. محلی را ایجاد کنید که سگ شما بتواند احساس امنیت کند و زمان تنهایی‌اش را در آنجا بگذراند.

آموزش لانه‌ی جعبه‌ای را برای سگ خود را در  نظر بگیرید. حیوان خانگی شما می‌تواند در هنگام کار یا در زمان‌های دیگر که خانه نیستید در جعبه بماند. با دامپزشک خود در مورد نوع و اندازه جعبه صحبت کنید. سگ‌های کوچک یک جعبه کوچک‌تر را ترجیح می‌دهند.

شما همچنین می‌توانید هنگام ساختن یک‌تکه برای سگ خود خلاق باشید. سعی کنید تخت سگ خود را زیر یک میز قرار دهید. این می‌تواند یک فضای امن و مطمئن برای مهار کردن او باشد.

سگ‌ها را آموزش دهید

مدتی را صرف آموزش سگ خود کنید. این به شما کمک خواهد کرد که در زندگی مشترک در یک فضای کوچک همراه با سگ خود عادت کنید.در نظر بگیرید که سگ خود را به کلاس‌های اطاعت بپردازید. یک متخصص می‌تواند به سگ شما کمک کند مهارت‌هایی را کسب کند که به او کمک می‌کند تا با خوشحالی در یک آپارتمان زندگی کند.

کلاس‌های گروهی اغلب ارزان‌تر هستند. آن‌ها همچنین یک روش عالی برای کمک برای یادگیری معاشرت با حیوانات دیگر نیز دارند.

با اضطراب جدایی سگ‌ها مقابله کنید

یکی از عمده‌ترین مشکلات نگهداری سگ در آپارتمان اضطراب جدایی است. سگ‌ها وقتی به سرکار یا یک تعامل اجتماعی می‌روید ، با پشت تنهایی خود کنار نمی‌آیند. این می‌تواند یک مشکل بزرگ در آپارتمان ها باشد ، زیرا ممکن است همسایگان شمارا آزار دهد.

پارس زدن و زوزه زدن علائم متداول اضطراب جدایی است. متأسفانه ، ممکن است تا زمانی که همسایگان خود شکایت کنند متوجه نشوید که این اتفاق می‌افتد .

سعی کنید به سگ خود کمک کنید تا متوجه شود که وقتی خانه نیستید اتفاقات خوب می‌تواند رخ دهد. به‌عنوان‌مثال ، شما می‌توانید به او یک اسباب‌بازی جورچین پر از مواد غذایی سالم ، مانند کره بادام‌زمینی کم‌چربی بدهید. این کارها ممکن است 20 تا 30 دقیقه طول بکشد.

از مربی اطاعت خود بخواهید تا در حل مسئله به شما کمک کند. او می‌تواند به شما در آموزش سگ کمک کند تا تنها باشد.

یک برنامه روتین ایجاد کنید

سگ‌ها با داشتن یک برنامه منظم و روتین بهترین کارکرد خود را خواهند داشت. سعی کنید یک برنامه منظم برای زندگی سگ خود ایجاد کنید. برای مثال سر یک ساعت مشخص به او غذا دهید.

یک‌زمان مشخص در صبح و عصر برای غذا دادن به او انتخاب کنید. با این روش خود سگ از برنامه غذایی‌اش مطلع می‌شود و می‌تواند خود را تنظیم کند.

یک برنامه مشخص برای پیاده‌روی‌ها تهیه کنید. سعی کنید هر صبح و عصر در یک‌زمان مشخص سگ خود را به پیاده‌روی ببرید. زمان اجرای برنامه اطمینان حاصل کنید که سگ شما می‌داند که آخر هفته ، مدت طولانی‌تر و باکیفیت‌تری پیاده‌روی خواهد کرد.

برخی از کمک‌های روزانه را در نظر بگیرید

یکی از اشکالات داشتن یک سگ در یک آپارتمان این است که شما به‌احتمال‌زیاد نمی‌توانید سگ خود را بدون محدودیت به حیاط ببرید.به همین دلیل ، شما باید اقدامات بیشتری را انجام دهید تا مطمئن شوید که توله‌سگ شما به‌اندازه کافی در فضای بیرون هست. این امر اگر تمام‌وقت در خارج از خانه کار می‌کنید می‌تواند مشکل باشد.

حتی اگر سگ شما می‌تواند 10 ساعت بدون حمام برود ، به این معنی نیست که او از هوای تازه لذت نمی‌برد.

به کسی از اقوام؛ دوستان یا اعضای خانواده بسپارید تا روزانه سگ را به مدت 30 تا 45 دقیقه به بیرون ببرد.

با سگ‌ها ؛زمان باکیفیتی را سپری کنید

بهترین راه برای شاد و سالم نگه‌داشتن سگ شما در یک آپارتمان توجه به اوست. هرروز وقت بگذارید تا روی سگ خود تمرکز کنید. راه‌های تعامل غیر از تغذیه او را بیابید.

برای پیاده‌روی‌های طولانی وقت بگذارید.

با سگ خود بازی کنید. برای تعامل با بازی‌هایی مانند مخفی کردن و جستجو وقت بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا