پوشاک آقایانمد و زیبایی

روش درست پوشیدن کت و شلوار طوسی

کت و شلوار طوسی می‌تواند جایگزین خوبی برای کت و شلوار مشکی یا آبی نفتی کلاسیک باشد. کت و شلوار ذغالی برای مناسبت‌های رسمی و خاکستری برای میهمانی‌های تابستانه و بهاره مناسب هستند. کت و شلوار خاکستری تیره را می‌توانید با پیراهن یقه دار و کفش رسمی ست کنید و کت و شلوار خاکستری روشن را با تیشرت و اسنیکرز. خلاصه به روش‌های مختلفی می‌توانید این مدل لباس را ست کرده و بپوشید.

استایل رسمی

کت و شلوار طوسی

در برنامه‌های رسمی و شغلی کت و شلوار خاکستری تیره بپوشید. کت‌و‌شلوار خاکستری طیف‌های مختلفی دارد از ذغالی تیره گرفته تا خاکستری روشن. کت و شلوار خاکستری تیره یا ذغالی برای مناسبت‌های رسمی مثل جلسات شغلی و یا جشن عروسی بسیار مناسب است.

رنگ ذغالی برای کسانی که پوست و موی تیره دارند مناسب است.

خاکستری تیره به مشکی و آبی نفتی بسیار نزدیک است. بنابراین می‌توانید لباس‌ها و کفش‌هایی که با این رنگ کت و شلوار می‌پوشید را برای کت و شلوار خاکستری تیره هم استفاده کنید.

کت و شلوار طوسی

از خاکستری متوسط برای پوست‌های روشن استفاده کنید. خاکستری متوسط هم پوست‌های روشن را از حالت مردگی در می‌آورد و هم رنگ مناسبی برای یک لباس رسمی است.

با یک کراوات و یا دستمال جیب رنگی به لباس‌های خود رنگ و روی بیشتری بدهید.

کت و شلوار طوسی

برای مناسبت‌های رسمی کت و شلوار ساده و بدون طرح بپوشید. طرح‌های چهارخونه و یا راه راه در یک دوره مد می‌شوند اما خیلی زود از مد می‌افتند. اگر می‌خواهید یک دست لباس همیشه مد برای مناسبت‌های رسمی کنار داشته باشید، کت و شلوار خاکستری ساده بدون طرح بپوشید.

با کت و شلوار خاکستری ساده می‌توانید لباس‌های رنگی و طرح دار بپوشید.

کت و شلوار طوسی

برای داشتن ظاهری کلاسیک و مرتب پیراهن سفید بپوشید. پیراهن سفید باعث می‌شود کت طوسی زیباتر و شکیل‌تر به نظر برسد. این استایل هم برای محل کار مناسب است و هم برای مناسبت‌های رسمی تر مثل جشن عروسی.

پیراهن سفید از آن دسته لباس‌های راحت و مناسب است، زیرا تقریبا همه ما یک دست پیراهن سفید در کمد لباس‌های خود داریم. این لباس با کت مشکی و آبی نفتی هم مناسب است.

کت و شلوار طوسی

کت طوسی را با پیراهن آبی کم رنگ ست کنید. پیراهن آبی به اندازه لباس سفید در زیبا و شکیل نشان دادن کت طوسی موثر است. فقط با این تفاوت که استایل را از حالت رسمی خارج می‌کند. پس برای جشن و دورهمی‌ها مناسب است.

اگر همراه با این استایل، عینک آفتابی قاب آبی یا دستمال جیب آبی داشته باشید سنگ تمام گذاشته اید.

به جز آبی رنگ‌های سبز و صورتی روشن هم مناسب است. فقط باید دقت کنید که رنگ پیراهن از رنگ کت کمی روشن‌تر باشد.

کت و شلوار طوسی

کت طوسی تیره را با کفش‌های زرشکی یا مشکی ست کنید. یکی از مزایای رنگ طوسی این است که طیف‌های بسیار متنوعی دارد. بنابراین با خیلی رنگ‌ها می‌توان آن را ست کرد. بهتر است کت طوسی را همراه با کفش‌های زرشکی یا مشکی بپوشید. اگر می‌خواهید استایل کاملا رسمی داشته باشید کفش بنددار مناسب‌تر است.

کفش زرشکی برای مناسبت‌های رسمی مثل جشن عروسی مناسب است و کفش مشکی برای جلسات کاری.

هرگز و هرگز با کت طوسی تیره کفش قهوه‌ای نپوشید.

استایل غیررسمی

کت و شلوار طوسی

برای مناسبت‌های غیررسمی کت و شلوار طوسی روشن بپوشید. رنگ طوسی برای مناسبت‌های تابستانی، جشن‌های فضای باز و نهار و شام بیرون رفتن مناسب است. برای فضاهای رسمی رنگ‌های آبی تیره، طوسی تیره و مشکی مناسب هستند و برای فضاهای غیررسمی طوسی روشن.

شاید تشخیص رنگ طوسی روشن با متوسط کمی سخت باشد. برای تشخیص آن نخ سفید رنگ را کنار پارچه قرار دهید. اگر در رنگ طوسی محو شد پس روشن است.

اگر می‌خواهید کت و شلوار طوسی کم رنگ بپوشید می‌توانید طرح چهارخونه آن را انتخاب کنید. البته ناگفته نماند که طرح آن نباید بیش از حد نمایان باشد.

کت و شلوار طوسی

کت طوسی روشن با پیراهن سفید یقه دار. پیراهن سفید هم برای مناسبت‌های رسمی و هم غیررسمی مناسب است. و وقتی با کت طوسی ست می‌شود برای مناسبت‌ها و میهمانی‌های بیرون از خانه مناسب است.

اگر می‌خواهید استایل غیررسمی‌تری داشته باشید یک یا دو دکمه بالای پیراهن را باز بگذارید.

کت و شلوار طوسی

برای ایجاد یک ظاهر کاملا غیررسمی کراوات را حذف کرده و دکمه‌های کت را باز بگذارید. مخصوصا اگر یک پیراهن طرحدار پوشیده‌اید که می‌خواهید از زیر کت مشخص باشد.

اگر کت طرحدار پوشیده‌اید کراوات را حذف نکنید.

اگر از غیررسمی بودن مراسم مطمئن نیستید یک عدد کراوات همراه خود ببرید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

کت و شلوار طوسی

کت طوسی را با تیشرت تک رنگ ست کنید. رنگ تیشرت می‌تواند یا مشکی باشد یا سفید. البته می‎‎‌توانید تیشرت رنگی هم بپوشید. فقط فراموش نکنید که تیشرت طرح نداشته باشد. اندازه تیشرت بهتر است جذب باشد. این استایل را با یک جفت کفش چرم سفید یا قهوه‌ای غیررسمی تر کنید.

کت و شلوار طوسی

برای ایجاد یک استایل دراماتیک تیشرت قرمز بپوشید. طیف‌های زرشکی و شاه بلوطی با کت طوسی استایل زیبایی می‌سازند. هرگز سمت طیف‌های قرمز روشن و گوجه ای نروید.

کت و شلوار طوسی

برای استایل غیررسمی کفش‌های سفید، مشکی، قهوه‌ای و زرشکی بپوشید. کفش‌های مشکی و زرشکی کمی رسمی‌تر هستند. اما کفش‌های سفید و قهوه‌ای غیررسمی.

برای ایجاد ظاهر کاملا غیررسمی بهتر است مدل کفش بنددار یا آکسفورد باشد.

ست کردن اسنیکرز هم با کت و شلوار طوسی مانعی ندارد.

انتخاب کراوات با کت و شلوار طوسی

کت و شلوار طوسی

برای ست کردن کراوات با هر لباسی رنگ مشکی یا آبی تیره انتخاب کنید. آبی تیره و مشکی رنگ‌های کلاسیکی هستند که با کت و شلوار طوسی ترکیب رنگ زیبایی می‌سازند. اگر می‌خواهید رسمی باشید کراوات راه راه یا تک رنگ استفاده کنید. اگر می‌خواهید به یک مناسبت خاص مثل جشن عروسی بروید، کراوات طرحدار استفاده کنید.

هنگام استفاده از کراوات طرحدار، باید مطمئن شوید که رنگ‌ها مکمل همدیگر هستند. کراوات طرحدار اگر درست انتخاب شود با کت طوسی استایل بی‌نظیری می‌سازد.

اگر نمی‌توانید با کراوات طرحدار کنار بیایید، از طرح‌های ساده مثله نقطه نقطه یا طرح ریز استفاده کنید.

اگر پیراهن غیررسمی مثل تیشرت پوشیده‌اید، نیازی به استفاده از کراوات ندارید.

با پیراهن سفید کراوات بنفش بپوشید. کراوات بنفش را هرگز با کت و شلوار مشکی استفاده نکنید، زیرا جذابیت چندانی به استایل شما نمی‌دهد. اما با کت و شلوار طوسی بی نظیر است.

اگر رنگ پوست و موهای‌تان روشن است بهتر است از رنگ بنفش پاستلی استفاده کنید. اما اگر پوست روشن و موهای تیره دارید رنگ بنفش تیره انتخاب کنید. اگر پوست و موی تیره دارید هر دو رنگ را می‌توانید به کار ببرید.

پیراهن رنگی روشن را با کراوات زرشکی یا زمردی ست کنید. کت طوسی شاید به تنهایی جذابیت چندانی نداشته باشد، اما با ترکیب چند رنگ مناسب می‌توانید به آن جذابیت بیشتری بدهید. کراوات رنگی مثل زرشکی و زمردی با کت طوسی و پیراهن رنگی روشن ترکیب بسیار جذابی می‌سازد.

با کت یا پیراهن طرحدار، کراوات بدون طرح و ساده استفاده کنید. اگر با پیراهن و کت طرحدار کراوات طرحدار استفاده کنید ظاهرتان شلوغ و به هم ریخته به نظر می‌رسد.

با کت و شلوار ساده و بدون طرح می‌توانید کراوات طرحدار استفاده کنید. البته باز هم باید مراقب باشید که طرح کراوات بیش از حد شلوغ نباشد.

اگر رنگ کت و شلوار و پوست‌تان روشن است از کراوات پاستلی استفاده کنید. از رنگ‌های پاستلی مثل بنفش، آبی و سبز استفاده کنید و رنگ‌های زرد، قرمز، نارنجی و صورتی به کار نبرید، زیرا به تن رنگ پوست‌های روشن نزدیک هستند.

اگر رنگ پوست‌تان تیره است می‌توانید با کت و شلوار رنگ روشن کراوات تیره استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا