روانشناسی شخصیت

شخصیت شناسی از روی نحوه قفل کردن انگشت‌ها

متخصصان زبان معتقدند از روی نحوه قفل کردن انگشت‌های دست به خیلی چیزها در رابطه با شخصیت آدم‌ها می‌توان پی برد. این نتیجه گیری بر اساس تحقیقاتی است که نخستین بار توسط دانشمندی به نام راجر ولکات اسپری انجام شده است. تحقیقات او ثابت کرده است که مغز انسان از دو بخش تشکیل شده است “راست و چپ” و شخصیت و رفتارهای انسان وابسته به بخش فعال مغز است.

در ادامه با این ارتباط مرموز آشنا شده و شخصیت خودتان را بیشتر بشناسید.

انگشت شست چپ روی انگشت شست راست

شخصیت شناسی

اگر به این شکل انگشت‌ها را به هم قفل می‌کنید شخصیت بسیار فعال و کاربردی دارید. شما شخصی هستید که هرگز در لحظه تصمیم گیری نمی‌کنید. قبل از نتیجه گیری مزایا و معایب را در نظر می‌گیرید. فریب دادن شما کار بسیار سختی است. از ویژگی‌های منحصر به فرد شخصیت شما این است که دروغ را از راست تشخیص می‌دهید.

به همین دلیل ارزش بالایی در میان دوستان و خانواده دارید واغلب در کارهای‌شان از شما مشورت می‌گیرند. زیرا توصیه های شما اغلب درست و عاقلانه است. همه این‌ها به این معنی نیست که شما فردی خشک و جدی هستید. بلکه شوخ طبعی شما حتی در جدی ترین شرایط هم گل می‌کند. با حس شوخ طبعی همه را در جمع به خودتان جذب می‌کنید. از همه مهم‌تر شخص رمانتیکی هستید که می‌دانید چگونه باید یک رابطه را مدیریت کنید. به علاوه می‌دانید چه حرفی را در چه زمانی باید به زبان بیاورید.

هر دو انگشت شست در کنار هم

شخصیت شناسی

شما معتقدید هر چیزی در ظاهر به نظر ساده می‌رسد اما وقتی به جزئیات می‌رسیم دشوارتر از چیزی است که تصور می‌شود. شما شخصیت کمال گرا دارید و از دیگران هم به همان اندازه انتظار دارید که تعهد و تمرکز در کار داشته باشند. رهبری کردن برای شما یک ویژگی کاملا طبیعی است. همیشه طوری رفتار می‌کنید که برای دیگران الگو باشید. اما با این وجود نسبت به نیازها و شرایط دیگران بی تفاوت نیستید.

همیشه نظرات دیگران را می‌شنوید و سعی می‌کنید قبل از تصمیم گیری نقطه نظرات دیگران را نیز در نظر بگیرید. صداقت، روراستی و خلوص نیت شما گاهی اوقات دیگران را در مقابل شما خلع سلاح می‌کند. این ویژگی‌ها شما را دوست داشتنی‌تر می‌کند.

شما در رابطه نیز برای صداقت و روراستی ارزش زیادی قائل هستید. نه تنها از گفتن چیزی که در ذهن‌تان می‌گذرد خجالت نمی‌کشید بلکه به طرف مقابل هم اجازه می‌دهید مثل شما هر چیزی که در ذهنش می‌گذرد را به زبان بیاورد.

انگشت شست راست روی انگشت شست چپ

شخصیت شناسی

اگر از آن دسته افرادی هستید که هنگام قفل کردن دست انگشت راست را روی انگشت چپ قرار می‌دهید، شخصیت بسیار عاطفی دارید. شما به خوبی قادر هستید احساس طرف مقابل را درک کرده و بفهمید حتی اگر او سعی در پنهان کردن احساسش داشته باشد. این ویژگی شما باعث شده است دیگران در مقابل شما احساس راحتی کنند.

شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه متفاوت فکر می‌کنید و همیشه درست تصمیم‌گیری می‌کنید. البته ناگفته نماند که گاهی اوقات با در نظر گرفتن و سبک سنگین کردن شرایط عاطفی دیرتر از حالت معمول تصمیم گیری می‌کنید. به علت این که می‌توانید احساسات دیگران را خوب درک کنید اطرافیان را سمت خودتان جذب می‌کنید.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شخصیت شما در رابطه این است که احساسات بیان نشده طرف مقابل را می‌توانید درک کنید. هیچوقت طرف مقابل شما از نظر نیازهای عاطفی احساس کمبود نخواهد کرد.

بعد از خواندن این مطلب بدون هیچ فکر و تمرکزی انگشتان دست را به هم قفل کنید و ببینید شبیه کدام یک از موارد بالا این کار را انجام داده‌اید. از این طریق می‌توانید ویژگی‌های شخصیتی خود را بیشتر بشناسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا