آشپزی

غذاهایی که مزه‌ی مرغ می‌دهند

گفتن این جمله که بعضی غذاها طعم و مزه‌ی مرغ می‌دهند در نگاه اول کمی گیج‌کننده بنظر می‌آید اما در این مقاله به بررسی این خوراکی‌ها می‌پردازیم.

تمساح

“این به نظر خوشمزه است!” احتمالاً این چیزی نیست که ذهن شما بعد از دیدن گوشت پخته‌ی این حیوان به شما می‌گوید؛ اما باید بدانید که گوشت تمساح نه‌تنها بسیار خوراکی و لذیذ است ، بلکه همان‌طور که حدس زده‌اید مزه‌ای شبیه به گوشت مرغ دارد! گوشت تمساح در همه‌جا از جنوب آمریکا گرفته تا شمال افریقا محبوب است. گوشت مرغ و تمساح هم ازنظر بافت و رنگ و هم ازنظر بو شبیه هم هستند.

آشپزان معتبر اعتراف می‌کنند که در ابتدا گوشت تمساح بو و طعم لجن مانندی دارد ولی اگر به مواد طعم‌دهنده آغشته شود ؛ به‌خوبی مزه‌ی گوشت مرغ می‌دهد.

پای قورباغه

پاهای قورباغه بسیار کوچک‌تر از پاهای مرغ است و در استخوان‌بندی بسیار متفاوت از هم دیگر هستند اما درواقع قورباغه مزه‌ای بسیار شبیه به مزه مرغ دارد. درواقع رون قورباغه بسیار خوشمزه و ترد است.

مار زنگی

اگر فکر کرده‌اید که خوردن تمساح عجیب است ما یک حیوان عجیب‌تر برایتان آورده‌ایم. مار زنگی سرخ‌شده!

کمپوت سرخ‌شده‌ی مار زنگی که در بعضی مغازه‌های پروتئینی یافت می‌شود بسیار شبیه به مرغ سرخ‌شده است. زمانی که قسمت‌هایی از مرغ مانند سینه‌ی آن را با تکه‌تکه‌های مار زنگی مقایسه می‌کنیم بسیار شبیه به یکدیگر هستند به‌طوری‌که شاید نتوان تشخیص داد کدام گوشت مرغ است!

بلدرچین

احتمالاً حدس زده بوده‌اید که باید حداقل یک پرنده دیگر در این لیست وجود داشته باشد! این پرنده کوچک را می‌توان در سراسر آمریکای شمالی یافت و گوشت آن نیز می‌تواند ازنظر طعم از مرغ تقلید کند. این حیوان مثل حیوانات قبلی غیرعادی نیست. درواقع بلدرچین ازنظر بافت و مزه بسیار شبیه به مرغ‌های جوان هست.

اگر به‌خوبی بلدرچین را چاشنی‌دار کنیم طعم و بوی مرغ بالغ را می‌گیرد.

مرغ کور نیایی

مطمئن این مورد از تمساح و مار هیجان‌انگیزتر نیست اما اگر به دنبال یک غذای ساده و آسان هستید مرغ کور نیایی گزینه مناسبی است.

مرغ ویتنامی Seitan

این محصولی است که از گلوتن گندم تهیه‌شده و به‌طورکلی دارای بافت “گوشتی” قانع‌کننده‌تری نسبت به گزینه‌های دیگر مانند توفو است. از طعم ملایم و قابل مقایسه ای با مرغ برخوردار است و اگر آن را مانند غذای مرغ مورد علاقه خود فصلی بخورید ، یک جایگزین قانع کننده می‌شود!

خرگوش

خرگوش در ایالات‌متحده بسیار محبوب نیست ، اما اگر بتوانید آن را چاشنی‌دار کنید  ، بسیار شبیه به مرغ می‌شود. هنگامی‌که در خورش پخته شود ، تقریباً به‌اندازه مرغ خوشمزه است. البته تمامی این حرف‌ها درباره‌ی خرگوش اهلی است نه خرگوش وحشی!

اره ماهی

این حیوان در ظاهر بسیار ترسناک هست. درحالی‌که این گوشت خوشمزه معمولاً به‌صورت استیک فروخته می‌شود ،اما درواقع بسیار شبیه مرغ است.  اره‌ماهی شباهت‌های زیادی با سینه مرغ در هنگام کباب کردن دارد.طعم ملایم ، بافت لطیف و گوشتی؛ آن را جایگزین خوبی برای سینه مرغ می کند.

مرغ قارچ

دیدن “مرغ قارچ” ممکن است باعث شود شما فکر کنید که این نوع دیگری از پرندگان است ، اما در واقع این اصلاً گوشت نیست! این قارچ است. اگر آن دسته از قارچ‌های بزرگ را در پایه درختان مشاهده کرده باشید باید بدانید اغلب آن‌ها از این نوع قارچ هستند. بله ،طعم آن‌ها را با طعم مرغ مقایسه می کنند ، تا زمانی که امتحان نکنید ، این را قبول نمی‌کنید! الی گلمبل ، سرآشپز Ghost Vegan می گوید: “آنها بد بو به نظر می‌رسند ، اما آن‌ها یک جایگزین بی‌نظیر برای مرغ ؛ بر پایه گیاه هستند که کمی بافت و طعم مرغ را به شما می‌دهند.”

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا