فرهنگ و هنر

فیلم‌های ترسناکی که بر اساس واقعیت ساخته‌شده‌اند

در این مقاله ضمن معرفی فیلم‌های ترسناک برتر تاریخ سینما؛ داستان این فیلم‌ها را بررسی می‌کنیم تا با جریان واقعی این فیلم‌ها آشنا شویم.

فیلم (Jaws 1975)

پیتر بنچلی ، که رمان Jaws در سال 1974 را نوشت ، پس از سوارشدن قایق یک ماهیگیر به نام فرانک “مرد هیولا” Mundus (که ادعا می‌کرد او الهام‌بخش شخصیت کاپیتان کوین بود) ، ایده داستان قاتل کوسه را به دست آورد. طرح این کتاب در تابستان سال 1916 الهام گرفته‌شده است وقتی یک کوسه بزرگ سرکش در سواحل جرسی پنج شناگر  را شکار کرد و کشت.

(Psycho 1960)

هنگامی‌که یک کلانتر در سال 1957 از مزرعه “اد جین ویسکانسین” بازدید کرد ، انتظار داشت مظنون یک سرقت را پیدا کند. در عوض ، او به خانه‌ای وحشتناک وارد شد: کاسه‌ای ساخته‌شده از جمجمه انسان و صندلی ، سایه لامپ و کت‌وشلوار ساخته‌شده از پوست انسان. پس از دستگیری جین ، مأمورین بقایای 10 زن را در مزرعه وی کشف کردند. وی تا آخر عمر خود را در تیمارستان روانی گذراند.

در سال 1959 نویسنده رابرت بلوچ در رمان “روانی” خود از “جین” به‌عنوان المان “نورمن بیتس” استفاده کرد و سپس “آلفرد هیچکاک” آن را به فیلم تبدیل کرد.

(A Nightmare on Elm Street 1984)

نویسنده و کارگردان “وس کریون” تحت تأثیر داستانی که در آن سه مهاجر در خواب می‌میرند قرار گرفت.

در یک مورد ، خانواده این مرد به او التماس کردند که بخوابد ، اما او اصرار داشت که کابوس‌های او با هر آنچه قبلاً تجربه کرده بود متفاوت است و وحشت داشت که اگر بخوابد می‌میرد. وقتی سرانجام به خواب رفت … او درگذشت.

(The Blob 1958)

استیو مک کوئین در این فیلم کلاسیک در مورد یک بیگانه که رشد می‌کند و رشد می‌کند و یک شهر کوچک پنسیلوانیا را می‌بلعید ، ستاره شد. نویسنده این فیلم “ایروینگ میلگیت” ایده فیلم را از یک اتفاق در فیلادلفیا الهام گرفته؛ زمانی که دونیروی پلیس افتادن بشقاب‌پرنده‌ای به‌اندازه قطر تقریباً شش فوت را گزارش دادند.

بعد از سقوط آن‌ها چراغ‌هایشان را روی جسم انداختند و جسم به رنگ بنفش درامد. بعد از دست زدن به جسم ؛ دستان آن‌ها به جسم چسبید و در آن حل شد.

فیلم‌های The Conjuring   Annabelle

در سال 1952 اد وارن ، یک “دونولوژیست” و همسرش “لورین” ، انجمن روانشناسی نیو انگلستان را تأسیس کردند. بیست سال بعد ، وارنز در خانه لوتز در لانگ آیلند ، نیویورک ، که شش قتل در آن اتفاق افتاده بود ، تحقیق کردند. تحقیقات وارنز درباره وقایع شبح وار مشابه ، مربوط به خانه خانواده پررون در سال 1971 ، منجر به ساخت فیلم The Conjuring شد.

و فیلم Annabelle از یک پرونده “عروسک خالی از سکنه” که وارن و همسرش در سال 1970 تحقیق کرد ، ساخته شده است.

فیلم (Texas Chainsaw Massacre 1974)

قتل‌عام اره‌برقی تگزاس؛ از قتل‌های “اد گین” اقتباس‌شده است. وی از سال 1954 تا 1957 فعال بود و مانند Leatherface می‌توانست پوست و صورت قربانیان خود را بپوشد. تفاوت اصلی داستان واقعی با فیلم این است که جین برای از بین بردن قربانیان خود از اسلحه استفاده می‌کرد نه اره‌برقی! اما تهیه‌کنندگان فیلم می‌خواستند خط داستان راکمی هیجان‌انگیز جلوه دهند.

(The Girl Next Door 2007)

این فیلم داستان دو دختر نوجوان را نشان می‌دهد که در اثر مرگ والدینشان یتیم شده‌اند.

آن‌ها برای زندگی پیش عمه خود می‌روند و او آن‌ها را اسیر نگه می‌دارد ، کتک می‌زند و شکنجه می‌کند که درنهایت منجر به مرگ آن‌ها می‌شود. این فیلم اقتباس از داستان زندگی واقعی “سیلویا لیکن” استوار است. پدر و مادرش هنگام سفر به محل کار ، وی را به یک دوست خانوادگی می‌سپارند. مشابه اتفاقات فیلم ، دوست خانوادگی سیلویا را وحشت‌زده و سرانجام او را به قتل می‌رساند.

(The Hills Have Eyes 1977)

این فیلم بر اساس زندگی فردی به نام “سوانزی بین” میباشد. بین درمجموع 14 فرزند داشت. کل خانواده در غارها زندگی می‌کردند و آدم‌خوار بودند و بیش از 1000 نفر را کشتند.

(The Exorcism of Emily Rose 2005)

این فیلم بر اساس داستان واقعی آنلیز میشل ، زنی که طی 10 ماه تحت 67 مورد جن‌گیری قرارگرفته است ساخته‌شده است.

(Wolf Creek 2005)

در دهه 1990 ، ایوان میلت مردم را در جنگل ایالتی بلنگلو استرالیا به قتل می‌رساند. میلت ، نام مستعار او “قاتل کوله‌پشتی” است ، و سعی کرد خود را بی‌گناه نشان دهد ، اگرچه وی به جرم قتل حدود هفت نفر محکوم شد. سروصدایی که او راه انداخت الهام‌بخش این فیلم شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا