روانشناسی شخصیت

متولدین هر ماه از چه بحث‌هایی فرار می‌کنند؟

متولدین هر ماه یکسری ویژگی‌های مثبت دارند که فقط منحصر به خودشان است و یکسری ویژگی‌های منفی. مثلا متولدین فروردین ساده و بی ریا هستند اما باهوش و خونگرم. متولدین اردیبهشت کم حرف اما خوش صحبت. متولدین خرداد جذاب و خوشتیپ و ویژگی‌های دیگری که تقریبا همه ما درباره آن‌ها می‌دانیم. گذشته از تمام این ویژگی های مثبت و منفی نکته جالب توجهی که می‌توان درباره متولدین هر ماه گفت اهمیت موضوع بحث و گفتگوهاست. برای متولدین هر ما یکسری بحث و گفتگوها جذاب است که ممکن است برای دیگری نه تنها جذابیت نداشته بلکه از آن فراری نیز باشد. اگر می‌خواهید بدانید از چه بحث‌هایی فراری هستید ادامه مطلب را بخوانید.

متولدین هر ماه

متولدین فروردین (انتقاد عملکرد)

هیچ کسی دوست ندارد با رئیسش به دردسر بیفتد. اما متولدین فروردین که تمایل دارند همه کارها را به بهترین نحو انجام دهند و رئیس بودن را دوست ندارند، از این که با رئیس به دردسر بیفتند متنفر هستند. آن‌ها هیچ مشکلی با قدرت و بالادست ندارند. متولد فروردین زمانی که مسئول چیزی نیست ازاین که دائما انتقادهای سازنده دریافت کند فراری است. او از انتقاد مثل طاعون دوری می‌کند. حتی ترجیح می‌دهد برای فرار کردن از انتقاد طاعون بگیرد.

متولدین اردیبهشت (هر بحثی که با سورپرایز شروع شود)

هیچکس به اندازه متولد اردیبهشت از سورپرایز متنفر نیست. اگر می‌خواهید متولد اردیبهشت را آزار دهید او با دعوت به میهمانی سورپرایز کنید. اما پیشنهاد می‌کنم هرگز این کار را نکنید زیرا او بعد از 5 دقیقه به هر بهانه‌ای میهمانی را ترک خواهد کرد. بنابراین تمام هزینه‌ای که برای میهمانی کرده‌اید هدر خواهد رفت. برای متولد اردیبهشت هیچ چیزی به اندازه آرامش و تحت کنترل بودن همه چیز لذت بخش نیست. هر چیزی که باعث شود از منطقه امن خود بیرون بیاید و تغییر در برنامه‌هایش بوجود بیاید برای او آزاردهنده است. پس هرگز این کار را با او نکنید.

متولدین خرداد (صحبت درباره آینده رابطه)

نمی‌خواهیم بگوییم متولدین خرداد از تعهد می‌ترسند. بلکه می‌خواهیم بگوییم متولد خرداد ممکن است به خاطر تعهد خواب نداشته باشد زیرا از تعهد می‌ترسد. متولد هیچ ماهی به اندازه خرداد دوست ندارد رابطه‌ای که شروع کرده است را به نقطه اوج برساند. اما صادقانه بگویم متولدین خرداد دوست ندارند خودشان را در بند و محدودیت ببینند. درست است آن‌ها در حال حاضر می‌دانند که چه می‌خواهند اما ممکن است فردا نظرشان کاملا برگردد. پس زیاد ناراحت نشوید اگر پیامی که به متولد خرداد داده اید دو روز دیگر خوانده شود.

متولدین تیر (صحبت درباره وقایع کنونی)

این به این معنی نیست که متولدین تیر نسبت به وضعیت دنیا بی تفاوت هستند. بلکه درست برعکس آن است. متولدین خرداد به قدری نسبت به وضعیت دنیا حساس هستند که گاهی اوقات وقتی درباره وقایع کنونی بحث می‌کنند دچار نگرانی و اضطراب می‌شوند. شاید شما بتوانید ذوب شدن یخ‌های قطب جنوب را به شوخی بگیرید اما متولد تیر نمی تواند. وقتی درباره اخبار با متولد خرداد صحبت می‌کنید سعی کنید خبرهای مثبت را با او به اشتراک بگذارید. در غیراینصورت باعث نگرانی و اضطراب او می‌شوید.

متولدین مرداد (بحث‌هایی که درباره آن‌ها نیست)

متولدین مرداد دوست دارند خودشان بیشتر از هر کسی مرکز توجه باشند. بنابراین اگر فرد دیگری به جز او مرکز توجه باشد باعث عصبانیتش می‌شود. برای متولد مرداد داستان خودش جذابیت بیشتری دارد. پس  زمانی که با او هم صحبت می‌شوید بنشینید و میکروفون را دست او بدهید. درست است که متولد مرداد بسیار دست و دلباز است اما نمی‌تواند در به اشتراک گذاشتن گفتگوها بخشنده باشد. اگر متولد مرداد حرفی برای گفتن دارد بهتر است گوشه ای بنشینید و فقط به حرف‌های او گوش بدهید.

شهریور (کمی هم درباره خودت بگو)

اگر از شخصی پرسیدید “چطوری” و در جواب فقط گفت “خوب” شک نکنید که او متولد شهریور است. متولدین شهریور بسیار حساس و مرموز هستند. یعنی ترجیح می‌دهند دندان شان را بکشند تا این که بخواهند درباره خودشان حرف بزنند. این ویژگی زمانی که دورو برتان پر از آدم‌هایی است که دراولین آشنایی تاریخچه زندگی‌شان را تعریف می‌کنند یک ویژگی مثبت است. اما ممکن است زیاد حس خوبی نداشته باشید وقتی بعد از چهار سال دوستی با یک شهریوری تازه می‌فهمید که او یک خواهر دوقلو هم دارد.

مهر (هر بحثی که با دادوبیداد همراه باشد)

متولدین مهر به علت صمیمیت و روحیه دوستانه ای که دارند از هر بحث و جدالی فراری هستند. مخصوصا بحث‌هایی که با صدای بلند همراه باشد. یک مهرماهی تنها زمانی فریاد می‌کشد که از چیزی متعجب شده باشد. در هر جمعی که قرار است صداها بلند شود قبل از هر چیزی خواهید دید که متولد مهر آن جمع را ترک می‌کند.

آبان (اون فقط یه دوسته)

آبان ماهی‌ها موجودات بسیار حسودی هستند. آن ها همیشه به دنبال دلیلی برای اعتماد نکردن به افراد هستند. و زمانی که متوجه می‌شوند دور و بر دوست یا همسرشان فرد دیگری وجود دارد این موضوع آن‌ها را عصبانی می‌کند. ارتباط آن ها هرچقدر هم ناچیز و معمولی باشد باز هم حسادت او را برمی‌انگیزد. اگر در جواب کنجکاوی‌هایش به او بگویید: اون فقط یه دوسته. او را بیش از حد عصبانی می‌کنید.

آذر (بحث‌ درباره موضوعات بی اهمیت)

هیچوقت با متولد آذر درباره هوا، برنامه آخر هفته یا مسائل مربوط به شبکه های اجتماعی‌تان حرف نزنید. زیرا هیچکدام از این بحث‌ها برای او جذابیتی ندارد. حتی اگر می‌خواهید بحث آب و هوا را به موضوع پرچالش تغییرات اقلیمی بکشانید باز هم این کار را نکنید. متولدین آذر شدیدا با این بحث‌ها احساس کسالت و خستگی می‌کنند. متولد آذر زمانی که می‌خواهد حرف بزند درباره مسائل پر مفهوم و حداقل جالب صحبت می‌کند.

دی (صحبت درباره اشتباهات)

معمولا همه می‌گویند “هر کسی باید اشتباهاتش را بپذیرد” اما زمانی که با متولد دی صحبت می‌کنید حرفی در رابطه با این موضوع نگویید. دی ماهی ها بی نهایت سخت کوش هستند و نهایت سعی شان این است که در زندگی اشتباه نکنند مخصوصا در زندگی حرفه ای. متولدین دی ماه همکاران بی نظیری هستند. وقتی می‌خواهید یک ملاقات آنتایم داشته باشید همیشه می‌توانید روی آن ها حساب باز کنید. متولد دی در زندگی روزانه خود اشتباه نمی‌کند. بنابراین شما هم باید سعی کنید که کمتر اشتباه کنید.

بهمن (توضیح درباره قوانین)

حد و مرزها! محدودیت‌ها! متولدین بهمن از هر چیزی که به هر طریقی در زندگی آن‌ها محدودیت ایجاد کند متنفر هستند. مقررات به هر نوعی برای آن‌ها عذاب آور است. حتی اگر فیلمی درباره سیستم امنیتی داخل هواپیما باشد. هر بحث و گفتگویی درباره قوانین و محدودیت‌ها یا “چگونگی انجام دادن یک کار” برای متولد بهمن ناخوشایند است. مخصوصا اگر این قوانین سرعت روند کار او را کم کند.

اسفند (گفتگوهای بیش از جمع سه نفره)

اسفند ماهی‌ها آدم های بسیار همدلی هستند. یعنی برای خوشحالی اطرافیان‌شان خوشحال و برای ناراحتی آن‌ها ناراحت می‌شوند. پس تصور کنید برای متولد اسفند جمع های شلوغ چقدر خسته کننده و طاقت فرساست. یک اتاق با 50 نفر آدم برای متولد اسفند یعنی یک اتاق با 50 احساس متفاوت که باید جذب کند. پس وقتی یک اسفندماهی جمع‌های شلوغ را زود ترک می‌کند زیاد متعجب نشوید. خیلی هم عجیب نیست وقتی در یک میهمانی متولد اسفند را در یک اتاق خلوتی ببینید که فقط با دوستان نزدیک و خودمانی در حال گفتگو باشد. او هرگز دوست ندارد در یک جمع شلوغ و پرسروصدا باشد و نسبت به احساسات همه آن‌ها واکنش نشان دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا