مهارت های زندگی

چگونه به رئیس خود نه بگویید

نه گفتن به درخواست دیگران می‌تواند کار دشواری باشد ، به‌خصوص وقتی‌که شخص درخواست دهنده رئیس شما باشد. با ما همراه باشید تا سیاست نه گفتن را بررسی کنیم.

فهرستی از دلایل عدم تکمیل درخواست را بنویسید

اگر رئیس شما از شما خواسته است کارهای شخص دیگری را انجام دهید یا کاری را انجام دهید که یا زمان آن را ندارید ، و یا فراتر از توان شغلی شما است ، نوشتن فهرستی از دلایلی که باعث نه گفتن شما می‌شود ، مفید است. طوفان درون خود را با نوشتن لیست آرام‌تر می‌شود. همچنین نوشتن لیست در آماده‌سازی پاسخ خود به رئیستان کمک می‌کنند.

ممکن است دلایل ساده‌ای وجود داشته باشد که شما نمی‌توانید یک کار را انجام دهید ، مانند تعهدات مربوط به مراقبت از کودکان یا تعطیلات و یا مرخصی از قبل رزرو شده!

اگر از قبل کار سنگینی دارید و دیگر نمی‌توانید کار جدیدی انجام دهید ، باید در مورد چگونگی دستیابی به این امر با دقت فکر کنید.

اولویت‌های کاری خود را تحلیل کنید

اگر برنامه کاری برای شما مشکل‌زا است و شما فکر می‌کنید که نمی‌توانید کارهای اضافی را انجام دهید ، مدتی وقت بگذارید تا اولویت‌های خود را به‌طور کامل تجزیه‌وتحلیل کنید. وظیفه جدید را در برابر دیگر وظایف وزن دهی کنید و ارزیابی کنید که آیا می‌توانید کارهای موجود خود را انجام دهید. فقط گفتن “من وقت ندارم” می‌تواند به‌طور بالقوه منجر شود كه رئیس شما از کار آیی و عملکرد شما سؤال كند ، بنابراین اگر مشكل زمان است شما باید این مسئله را نشان دهید كه می‌توانید وظایف را اولویت‌بندی کنید و به‌موقع آن‌ها را تکمیل کنید.

فهرستی از وظایف خود را تهیه‌کرده و آن‌ها را با اولویت انجام دهید. مشخص کنید که هر یک از موارد احتمالاً چقدر طول می‌کشد و تعیین کنید که آیا احتمال انجام کار جدید نیز وجود دارد یا خیر.

یک سند شسته‌ورفته و واضح تهیه کنید که تا هنگام صحبت با رئیس خود از آن استفاده کنید.

خود را جای رئیس تان بگذارید

قبل از اینکه به رئیس خود نزدیک شوید ، مهم است که وقت بگذارید تا خود را در جای او قرار دهید و او و اولویت‌های شرکت را بفهمید. درک انگیزه‌های او به شما کمک می‌کند تا بهتر پاسخ خود را تدوین کنید.

اگر شما در حال انجام کاری در شرکت هستید که درامد قابل‌توجهی برای شرکت ایجاد نمی‌کند باید استدلال‌های قانع‌کننده‌ی محکم‌تری داشته باشید.

اگر فقط به خاطر تعهد قبلی می‌خواهید جلسه‌ای را مجدداً تنظیم كنید ، در مورد چگونگی تأثیر این جلسه بر رئیس خود فکر كنید.

وقت گذاشتن برای قرار دادن خود به‌جای رئیس تان به شما کمک می‌کند پیش‌بینی کنید که چگونه او به شما پاسخ خواهد داد.

در نظر بگیرید از چه زبانی استفاده کنید

بسیار مهم است که لحن و زبان را به‌درستی انتخاب کنید تا بدون گفتن مستقیم کلمه‌ی ” نه” ؛ حرف بزنید. به یاد داشته باشید که ضروری است که همیشه از زبان خنثی استفاده کنید و از شخصی‌سازی اوضاع خودداری کنید. این بدان معنی است که رابطه خود را با رئیس تان را خوب یا بد نکنید. همیشه در صحبت های خود به شرکت و نحوه رسیدن به بهترین نتیجه برای تجارت اشاره‌کنید.

مثلاً چیزی بی‌طرف و عادلانه بگویید ، “اگر می‌خواستم این کار را انجام دهم ، دیگر وقت نداشتم که گزارش اصلی این هفته را به پایان برسانم”.

از پاسخ‌های ذهنی و شخصی خودداری کنید. نگویید “من نمی‌توانم این کار را انجام دهم یا این برای من خیلی کار زیادی است”.

یک‌زمان مناسب برای رئیس خود پیدا کنید

قبل از اینکه به رئیس خود نزدیک شوید تا صحبت کنید باید یک‌زمان مناسب برای او تعیین کنید. شما قطعاً نمی‌خواهید در لحظه‌ای پراسترس یا شلوغ؛ زمان او را بگیرید. شما احتمالاً ایده خوبی در مورد الگوهای کار او خواهید داشت ، اما در صورت امکان روند کاری وی را بر روی رایانه خود بررسی کنید. بسته به فرهنگ و شیوه‌های کاری در دفتر کار شما باید از او بپرسید که آیا او می‌خواهد چند دقیقه وقت خود را صرف کند یا نه

اگر وضعیت کار شما اجازه می‌دهد لحظه‌ای به‌تنهایی با رئیس خود صحبت کنید ، مکالمه را به‌صورت خصوصی انجام دهید.

فشارهای روز کاری و سبک‌کار خود را به خاطر داشته باشید. اگر او یک فرد سحرخیز است سعی کنید قبل از ناهار با او صحبت کنید.اگر می‌دانید که او همیشه اولین کسی است که می‌رسد می‌توانید در اوایل یک روز بیایید تا قبل از رسیدن دیگران با او جلسه داشته باشید.

مختصر مفید با رئیس صحبت کنید

وقتی با رئیس خود صحبت می‌کنید مهم است که به‌سرعت به نکته‌ی حرف خود برسید و به مسائل حاشیه‌ای دامن نزنید. شما باید مطمئن شوید که دقیقاً آنچه را که منظور شماست به روشی روشن و مختصر بیان می‌کنید. بیش‌ازحد حرف زدن را کنار بگذارید چون رئیس تان احساس می‌کند دارید وقت تلف می‌کنید.

از گفتن “بله ، اما …” پرهیز کنید زیرا رئیس شما ممکن است فقط “بله” را تصور کند و فکر کند اگر منظم‌تر کار می‌کردید می‌توانستید کار را انجام دهید. به‌جای استفاده از کلمات منفی مانند “اما” ، سعی کنید از موارد مثبت‌تر استفاده کنید.

به‌عنوان‌مثال ، به‌جای گفتن “می‌دانم كه شما از من خواسته‌اید این گزارش را انجام دهم ، اما كار دیگری هم دارم” ، ازجمله “ایده‌ای در مورد چگونگی انجام مجدد کار بر روی این پروژه دارم” استفاده کنید

خودت را به رئیس معرفی کن

کاملاً حیاتی است که استدلال خود را به‌طور واضح و مؤثر توضیح دهید. اگر نمی‌توانید یک استدلال محکم مطرح کنید ، رئیس شما احتمالاً نمی‌فهمد چرا نمی‌توانید کار را تمام کنید. به‌عنوان‌مثال ، اگر از شما خواسته‌شده است کاری را انجام دهید که خارج از توضیحات شغل شما باشد ، باید این موضوع را روشن کنید و آماده شوید در صورت لزوم به توضیحات شغلی خود مراجعه کنید.

به کارهایی که انجام می‌دهید مراجعه کنید و اولویت‌بندی کنید. مثلاً بگویید: من مهلت گزارش بهار هفته آینده رادارم ، بنابراین این کار دیگر مرا از آن هدف دور می‌کند.

زمان را از دست ندهید

اگر عمیقاً می‌دانید که از عهده کار جدیدی که به شما واگذارشده است برنمی‌آیید؛ سریعاً یک ملاقات را برنامه‌ریزی کنید. اگر ملاقات با رئیس خود را به تعویق بی اندازید تقریباً قانع کردن او غیر ممکن میشود.

ترتیب اولویت‌های خود را پیشنهاد دهید

وقتی با رئیس خود صحبت می‌کنید خیلی مهم است که مستقیم “نه” نگویید. سعی کنید یک‌راه جایگزین برای گفتن یک جمله مثبت بجای کلمه‌ی نه پیدا کنید. یک‌راه خوب برای این کار این است که از رئیس خود برای سازمان‌دهی اولویت‌های خود کمک بگیرید. با این کار به رئیس خود نشان می‌دهید که می‌خواهید تا حد ممکن مؤثر کارکنید و درعین‌حال این مسئله را روشن می‌کنید که از وضعیت موجود راضی نیستید.

یک همکار را پیشنهاد دهید

راه دیگر برای پیشنهاد یک جایگزین مثبت به‌جای گفتن نه ، توصیه به یک همکار که می‌تواند کارهای اضافی را انجام دهد است. انجام این کار نشان می‌دهد که شما در مورد کار فکر کرده‌اید و اینکه چه کسی بهتر از انجام کاربر می‌آید را انتخاب کرده‌اید. رئیس شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت که شما در مورد او و نیاز شرکت فکر کرده‌اید که کار را چه کسی انجام دهد.

نشان دادن اینکه شما قضاوت خوبی دارید و نیازهای شرکت را در اولویت قرار داده‌اید باعث می‌شود که وی در آینده با اطمینان بیشتری به قضاوت شما اعتماد کند.

ترتیب کار جدید را پیشنهاد دهید

اگر به شما حجم کاری زیادی در ساعات کاری واگذار می‌شود؛ زمان آن است که به رئیس خود پیشنهاد برنامه جدید بدهید. اگر فکر می‌کنید یک الگوی کاری انعطاف‌پذیرتر باعث می‌شود شما بتوانید با خواسته‌های مختلف در محل کار سازگار شوید ، از این امر نترسید.

همیشه در مورد فرهنگ محل کار خود فکر کنید و اینکه آیا انعطاف‌پذیری یک ایده عملی است؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا