گردشگری

چگونه چادر(کمپ) بزنیم

همه نیاز به استراحت در زندگی روزمره دارند و کمپ زدن می‌تواند راهی عالی برای بیرون رفتن از خانه و تعامل با طبیعت باشد. با ما همراه باشید…

برای کمپ به دنبال اردوگاه‌هایی در پارک‌های ملی باشید

پارک‌های ملی؛ اردوگاه‌های متنوعی را در این زمینه ارائه می‌دهند که دارای زمین‌های مختلف و عناصر طبیعی در اطراف خود هستند. در صورت امکان به دنبال سایتی باشید که کمی پوشش درخت داشته باشد زیرا می توانید در برابر آفتاب یا آب‌وهوا محافظت شوید. یک اردوگاه با ظرفیت کافی برای تعداد افرادی که با آن‌ها اردو زده‌اید پیدا کنید تا بتوانید به‌راحتی در آنجا زمان بگذرانید.

اردوگاه‌های اصلی معمولاً با یک میز پیک‌نیک و گودال آتش‌سوزی قرار می‌گیرند ، بنابراین باید جایی برای نشستن و آشپزی داشته باشید. بسیاری از کمپ‌های پارک‌های ملی برق ندارند ، بنابراین باید یک شارژر قابل‌حمل را بیاورید.

اگر می‌خواهید در ارتباط باشید ، یک اردوگاه با برق پیدا کنید

بسیاری از اردوگاه‌های بزرگ‌تر دارای جعبه‌های برقی در هر سایت هستند ، بنابراین می‌توانید هر چیزی که نیاز به برق داشته باشد را وصل کرده و از آن استفاده کنید. بررسی کنید که آیا هنوز می‌خواهید از بعضی وسایل الکترونیکی مانند اجاق‌گازهای قابل‌حمل یا چراغ‌ها برای اقامت خود استفاده کنید یا خیر. بااین‌حال ، اردوگاه‌هایی که برق ارائه می‌دهند ، معمولاً گران‌تر از آن‌هایی هستند که بدون آن هستند.

بررسی کنید که آیا محل کمپ امکاناتی که نیاز دارید را فراهم می‌کند

اردوگاه‌ها معمولاً دارای حمام ، فروشگاه‌ها و فعالیت‌های تفریحی هستند که می‌توانید در طول مدت اقامت خود انجام دهید. برخی از سایت‌ها حتی ممکن است از آب برخوردار باشند ، بنابراین شما برای پخت‌وپز و نوشیدن به آب دسترسی دارید. وب‌سایت‌های مربوط به اردوگاه‌های موردعلاقه خود را بررسی کنید تا ببینند که چه چیزی را ارائه می‌دهند تا بتواند در تعیین محل اقامت شما کمک کنند.

اردوگاه‌هایی که دارای امکانات هستند ممکن است مکان‌هایی شلوغ‌تر نیز باشند.

برای شرایط جوی مناسب در بهار یا پاییز به کمپینگ بروید

بهار و پاییز معمولاً سرآغاز و پایان شلوغ‌ترین فصول است ، بنابراین اردوگاه‌ها کمتر شلوغ خواهند بود. بااین‌وجود ، در فصل‌های بهار و پاییز ممکن است طوفان‌ها و تغییرات دما بیشتر باشد ، بنابراین حتماً لباس‌هایتان را برای انواع مختلف آب‌وهوا انتخاب کنید. یک هفته یا آخر هفته پیدا کنید که متناسب با برنامه شما باشد و در محل اردوگاه جایی رزرو کنید.

برای روزهای گرم‌تر در تابستان کمپ بزنید

تابستان فصل اوج اردو زدن است زیرا روزها گرم‌تر است و خانواده‌ها بیشتر قادر به مسافرت رفتن هستند. اگر از گذراندن وقت خارج از منزل در آفتاب لذت می‌برید ، در تابستان زمانی را انتخاب کنید تا سفر کمپینگ خود را انجام دهید. مطمئناً هرگونه رزرواسیون را در اوایل وقت انجام دهید زیرا ممکن است محل‌های اردوگاه شلوغ شود و فضای آن تمام شود.اگر در تابستان اردو بزنید ، ممکن است مجبور شوید با پشه‌ها مقابله کنید.

اگر محل‌های اردوگاهی به شما اجازه می‌دهد ، یک کمپ را رزرو کنید

برای مکانی که در آنجا می‌خواهید اقامت داشته باشید به‌طور آنلاین بررسی کنید تا ببینید آیا می‌توانید مکانی را رزرو کنید. مکانی را در نقشه اردوگاه‌ها و مدت‌زمانی که برای ماندن برنامه‌ریزی می‌کنید انتخاب کنید. پس از انتخاب سایت خود ، در صورت نیاز به اتمام رزرو خود ، هزینه سایت را پرداخت کنید.

چادری بیاورید که برای نیازهای شما اندازه باشد

چادرهایی را پیدا کنید که حدود 30 فوت مربع (2.8 مترمربع)) برای هر شخصی جا داشته باشد. چادری را انتخاب کنید که سبک و آسان برای حمل‌ونقل باشد ، بنابراین در آینده مشکلی برای برقراری آن ندارید. انواع مختلفی از چادرها را در یک فروشگاه بیرون از منزل جستجو کنید تا ببینید که چطور در آن‌ها جای می‌گیرید و یکی را متناسب با نیازهای خود را خریداری کنید.

یک کیسه‌خواب انتخاب کنید که مطابق با اقلیم منطقه کمپینگ باشد

کیسه‌های خواب دارای رتبه‌های مختلفی هستند تا مشخص کنند دمای آن‌ها هنوز هم می‌تواند شمارا گرم و راحت نگه دارد. آب‌وهوا را در محل‌های اردوگاه بررسی کنید و مشخص کنید که پایین‌ترین درجه دما چیست تا بدانید کیسه‌خواب را همراه خود باید ببرید یا خیر. اگر تابستان در حال اردو زدن هستید ، می‌توانید از یک کیسه‌خواب نازک استفاده کنید ، اما اگر در ماه‌های سردتر اردو می‌کنید ، نیاز به چیزی ضخیم‌تر دارید.

اگر نمی‌خواهید به‌طور مستقیم روی کف چادر دراز بکشید ، بسته‌بندی یک پد خواب یا یک تشک هوا را نیز در نظر بگیرید ، بنابراین یک‌لایه راحت‌تر خواهید داشت.

فراموش نکنید که یک بالش برای خودتان بیاورید تا راحت باشید.

مواد غذایی که به‌راحتی بر روی آتش پخته می‌شوند همراه بیاورید

در بسیاری از مواقع ، اردوگاه تنها منبع گرمائی شما در هنگام کمپ زدن است ، بنابراین ممکن است برخی از غذاها به‌آسانی سایر غذاها طبخ نشوند. به دنبال غذاهایی باشید که بتوانید آن‌ها را روی یک شعله آتش به‌راحتی بپزید. هات‌داگ ، سبزی‌ها و گوشت تهیه کنید ، زیرا آن‌ها راحت‌ترین پخت رادارند. فقط به‌اندازه غذای موردنیاز خود بیاورید تا در حین بسته‌بندی اذیت نشوید.

مواد غذایی موجود در ظروف بزرگ را به ظرفی کوچک‌تر انتقال دهید تا بتوانید آن‌ها را راحت‌تر حمل کنید. به‌عنوان‌مثال ، شما می‌توانید چندین تخم‌مرغ را درون یک کیسه یا ظرف پلاستیکی بگذارید تا هنگام بسته‌بندی ، هیچ پوسته تخم‌مرغی شکسته نشود.

از جایخی برای محافظت از غذاها استفاده کنید

یک جایخی عایق‌بندی شده را با یخ‌بسته بندی کرده و هرگونه غذا یا نوشیدنی که می‌خواهید در هنگام اردو زدن سرد شود ،در آن قرار دهید. به‌اندازه کافی آب برای کل سفر خود بیاورید تا دچار کمبود آب نشوید و به همین ترتیب بتوانید خنک باشید. مواد غذایی را در ظروف پلاستیکی ذخیره کنید و آن‌ها را در جایخی خود قرار دهید تا بتوانید از فضای مناسب استفاده کنید.

لوازم اصلی بقا را همراه داشته باشید تا بتوانید کمپ خود را به‌راحتی مدیریت کنید

لوازم اصلی بقا شامل مواردی مانند چاقوی جیبی ، چراغ‌قوه ، وسایل کمک‌های اولیه و ابزار چندمنظوره هست تا در هنگام اردو زدن بتوانید در امان بمانید.در صورت بروز اورژانس یا در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری در سایت ، اطمینان حاصل کنید که یک جعبه وسایل همراه خوددارید.

برخی موارد اساسی که در کیت شما وجود دارد عبارت‌اند از: چاقو ، باند ، دستمال مرطوب ضدعفونی‌کننده ، فندک و شعله‌های اضطراری.

چادر خود را روی زمین صاف و خشک قرار دهید

پس از ورود به محل کار خود ، به دنبال محلی باشید که دارای سنگ‌های بزرگ یا ریشه درخت برای استقرار چادرتان نباشد. مطمئن شوید که هیچ‌گونه درخت شکسته یا مرده‌ای در بالای منطقه وجود ندارد زیرا می‌توانند در هوای شدید روی چادر شما بیفتند. زمین را تا آنجا که می‌توانید از هر نوع چوب و سنگ کوچک پاک‌کنید تا در هنگام خواب آن‌ها را احساس نکنید. وقتی چادر خود را می‌زنید ، مطمئن شوید که چادر کاملاً کشیده شده است ، و به‌اندازه کامل بازشده است.

مواد غذایی را در ظروف محکم بسته‌شده نگهداری کنید تا حیوانات و حشرات وارد آن‌ها نشوند

حیوانات دارای بینی‌های حساس هستند و ممکن است در هنگام کمپ زدن ، غذای شمارا بو کنند. مطمئن شوید که تمام غذاهای شما در ظروف ضد بو بسته‌بندی‌شده‌اند.غذا را حدود 200 فوت (61 متر) از محل خواب خود قرار دهید تا حیوانات هنگام خواب شما به سمت شما نیایند. اگر در مکانی هستید که خرس دارد ، می‌توانید غذای خود را نیز از درخت آویزان کنید تا نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

هیزم را از محل‌های اردوگاه یا فروشندگان مجاور جمع‌آوری کنید

چوب اطراف محل کار خود را چک کنید و در هنگام اقامت تکه‌های بزرگی را برای سوختن جمع کنید. اگر در اطراف شما هیچ چوب وجود ندارد ، می‌توانید با پرداخت هزینه کمی مقداری از دفاتر اردوگاه بخرید. اطمینان حاصل کنید که به مدت اقامت چوب هیزم تهیه‌کرده‌اید.

در صورت امکان زیر درختی آتش را به پا کنید

در صورت بدتر شدن هوا ، پوشش درخت به شما کمک می‌کند تا آتش خود را از باد و باران محافظت کنید. چوب‌های خود را درون گودال آتش یا به شکل مخروط یا جعبه بگذارید تا به سوختگی مداوم کمک کند. شکاف‌ها را با تکه‌های کوچک‌تر چوب یا کاغذ پرکنید تا آتش‌سوزی آسان‌تر شود. فراموش نکنید بعد از اتمام کمپ؛ آتش را خاموش‌کنید!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا