سایر

برای پیدا کردن شغل مورد علاقه خود این کتاب‌ها را بخوانید

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که نمی‌توانید شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید. البته که این کار چندان آسان نیست؛ زیرا باید تکنیک‌ها و استراتژی‌های گوناگونی را به کار ببرید، یا ذهنیت خود را نسبت به خیلی چیزهای تغییر دهید. شاید لازم باشد برای پیدا کردن شغل دلخواه‌تان کمی بیشتر تمرکز کنید، یا چیزی را به دیگران آموزش دهید و از همه مهم‌تر روابط اجتماعی خود را تقویت کرده و بتوانید دوستان بیشتری پیدا کنید.

اگر شغل جدیدی پیدا کرده‌اید، یا این که به دنبال یک مسیر شغلی جدید هستید؛ کتاب‌هایی که در ادامه مطلب معرفی کرده‌ام به شما کمک زیادی خواهد کرد. با این کتاب‌ها می‌توانید شغل موردعلاقه خود را پیدا کرده یا شغل کنونی خود را به سطوح بالاتری هدایت کنید.

شغل

با چرا شروع کنید نوشته سایمون سینک

آیا چرای خود را می‌شناسید؟ چرای من: الهام دادن، قدرت دادن و آموزش دادن به مردم است تا بتوانند هر جایی که هستند زندگی خود را بهبود داده و به اهداف خود برسند. هر کاری که در حرفه خود انجام می‌دهم، از سخنرانی‌های انگیزشی گرفته تا نوشته‌ها و پادکست‌ها، چراهای من را تشکیل می‌دهند.

این کتاب آموزشی به شما یاد می‌دهد که چگونه چرای خود را پیدا کرده و به واسطه آن به طور موثری به اهداف‌تان برسید.

کار عمیق نوشته کال نیوپورت

کال نیوپورت نویسنده این کتاب می‌گوید: توانایی تمرکز در طولانی مدت نوعی ابرقدرت است. از آن جا که این روزها مردم بیشتر دچار پریشانی حواس هستند، توانایی تمرکز به کار به امری حیاتی تبدیل شده است.

این کتاب به شما یاد می‌دهد که چگونه به کارتان تمرکز کنید، به همین دلیل یکی از بهترین کتاب‌های شغلی دنیا محسوب می‌شود که به واسطه آن می‌توانید شغل دلخواهتان را پیدا کنید.

زندگی خود را طراحی کنید نوشته بیل بورنت و دیو اوانس

این کتاب به شما یاد می‌دهد که چگونه رویکردی مبتنی بر طراحی به زندگی داشته و بتوانید بهتر زندگی کنید. این کتاب توسط بیل بورنت یکی از طراحان کمپانی اپل و دیو اوانس مهندس مکانیک نوشته شده است. بیل و دیو هر دو با همکاری همدیگر کلاس آموزشی در استانفورد تشکیل دادند، که به دانش آموزان یاد می‌دادند چگونه با دیدگاه مبتنی بر طراحی هم زندگی شخصی و هم زندگی حرفه‌ای موفقی داشته باشند. این کتاب بر اساس این دوره آموزشی نوشته شده است.

چگونه در هر کاری شکست بخوریم و باز هم برنده شویم نوشته اسکات آدامز

هیچ موفقیتی بهتر از پیدا کردن شغلی که به آن علاقمند هستید نیست. اگر هم اکنون شغل ارزشمندی دارید، اسکات آدامز به شما یاد می‌دهد که چگونه با یک سیستم درست تاثیر بیشتری در کارتان داشته باشید. در این کتاب می آموزید که شکست نشانه نرسیدن به موفقیت نیست.

تسلط نوشته رابرت گرین

مهم نیست چند ساله هستید یا چقدر در شغل خود موفق هستید. همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد و این کتاب هم در رابطه با همین موضوع نوشته شده است.

تسلط یعنی عاشق کاری شوید که انجام می‌دهید، حتی اگر کارتان سخت باشد. در این کتاب می‌آموزیم که حرفه موردعلاقه خود را انتخاب کرده و در تمام مراحل زندگی موفق شویم.

آیین دوست یابی نوشته دیل کارنگی

تاثیر گذاشتن روی دیگران یک هنر است. اگر این کار را اشتباه انجام دهید، به فرد ضعیفی تبدیل خواهید شد اما اگر درست انجام دهید، مورد تحسین دیگران قرار گرفته و در شغل تان هم موفق خواهید شد.

کنارآمدن با مردم حرفه‌ای است که در هیچ کدام از کلاس‌های مدرسه یا دانشگاه به ما نیاموخته‌اند. اما برای یاد گرفتن این مهارت باید بیشتر از هر مهارت دیگری که آموخته‌اید هزینه بپردازید. در این کتاب دیل کارنگی صرفنظر این که چه کسی هستید، این مهارت را خواهید آموخت.

هرگز تنها نخورید نوشته کیت فرازی

بعد از این که دوست یابی و تحت تاثیر قرار دادن دیگران را یاد گرفتید سراغ این کتاب بروید. چرا؟ زیرا در این کتاب یاد می‌گیرید چگونه شبکه‌های ارتباطی حرفه‌ای قوی ایجاد کرده و در شغل خود به کار ببرید.

شبکه ارتباطی شما ارزش خالص شما را نشان داده و نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

ببخش و بگیر نوشته آدام گرانت

ببخش و بگیر از جمله کتاب‌هایی است که باید خوانده شود. زیرا یاد می‌گیریم که بخشش به دیگران و ارزش دادن به زندگی دیگران به نفع خودمان است. این کتاب راهنمایی است برای پیشرفت و موفقت شغلی که با کمک به دیگران به دست می‌آید. در این کتاب می‌آموزیم که چگونه کمک به دیگران منجر به پیشرفت شغلی‌مان شده و ما را در پیدا کردن شغل دلخواهمان یاری می‌دهد.

چتر نجات شما چه رنگی است؟ نوشته ریچارد ان. بولس

اگر دنبال یک شغل جدید هستید، این کتاب برای شما نوشته شده است. این کتاب به طور سالیانه به روز می‌شود اما در محتوا و موضوع اصلی آن هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌شود.

در صورتی شغل مورد علاقه تان را پیدا خواهید کرد که بتوانید مصاحبه‌های شغلی را به خوبی هدایت کرده و مجموعه‌ای از مهارت‌های قابل عرضه داشته و انعطاف پذیر و خلاق باشید. در این کتاب تمام این موارد را خواهید آموخت.

کدام یک از کتاب‌ها را برای مطالعه انتخاب کردید؟

حالا که برای پیدا کردن شغل دلخواهتان با این کتاب‌ها آشنا شده‌اید، فقط جای یک سوال باقی می‌ماند. کدام‌یک از کتاب‌هایی که در این مطلب معرفی شده است را دوست دارید مطالعه کنید؟ آیا به کتابفروشی رفته و همه آن‌ها را می‌خرید، یا از یکی از کتاب‌های لیست شروع می‌کنید؟ البته که پاسخ این سوال بستگی به تصمیم خودتان دارد اما پیشنهاد من این است که ابتدا یکی از این کتاب‌ها را انتخاب کرده و به طور کامل بخوانید. سپس سراغ کتاب دیگر بروید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا