مد و زیبایی

فصل پاییز چی بپوشیم ؟

با سلام به دوستان عزیزی که عاشق پاییز و حال و هواش هستید. حتما می‌دونید که با کوتاه شدن روزها و سرد شدن هوا باید لباس‌های پاییزی گرمتون رو هم از کمد بیرون بیارید. برای خیلیامون پیش اومده که نمیدونیم چی رو باید با چی بپوشیم ؟ یا اصلا چجوری باید تو فصل پاییز لباس بپوشیم. خب راستش چون خود منم گاهی اوقات این مشکل برام پیش میاد احساس کردم شاید بد نباشه یه مطلبی هم در این مورد بزارم. هم برای خودم خوبه هم برای شما دوستای عزیز.

انتخاب درست لباس

چی بپوشیم

یاد بگیرید که تو چند لایه لباس بپوشید. از اونجایی که فصل پاییز تکلیفش با خودش روشن نیست. صبحا سرده، ظهر گرم و شب دوباره سرد. به حدی که نمی‌دونیم باید چی بپوشیم . وقتی تمام وقت سر کار هستید، قطعا وقت برای عوض کردن لباس ندارید. پس بهترین کار اینه که چند لایه لباس بپوشید و با گرم شدن بتونید یکی از لباس‌ها رو دربیارید.

چی بپوشیم

اگه جایی زندگی می‌کنید که هوا تو فصل پاییز خیلی سرد میشه، هم لباس آستین کوتاه و هم آستین بلند بپوشید. این لباس‌ها رو میشه از زیر ژاکت یا از روی تاپ هم پوشید. البته می‌تونید لباس یقه اسکی یا دکمه دار هم بپوشید. اگه جایی زندگی می‌کنید که هوا کمی هم گرمه، می‌تونید از زیر پیراهن آستین کوتاه تاپ بپوشید.

اگه استایل کلاسیک دوست دارید، از روی تاپ پیراهن شطرنجی بپوشید و استایل تون رو با شلوار جین و یک جفت بوت تکمیل کنید.

از روی پیراهن آستین بلند پولیور پوشیده و با لگ یا شلوار جذب ست کنید.

چی بپوشیم

انتخاب لباس مناسب برای بیرون از خانه. فصل پاییز معمولا صبح‌ها و شب‌ها هوا سرده. اما ظهر هوا تا حدودی گرمه. به همین خاطر شاید لازم باشه از روی لباس پالتو یا هر لباس گرم دیگه‌ای بپوشید که بتونید به راحتی از تنتون دربیارید. توصیه‌هایی در ادامه آورده ام که پیشنهاد می‌کنم حتما عملی کنید:

اگر جایی زندگی می‌کنید که هوا تو فصل پاییز نسبتا گرمه، موقع بیرون رفتن پالتو یا کت نازک بپوشید.

اگه جایی زندگی می‌کنید که هوا تو فصل پاییز سرد و مرطوبه، ژاکت یا پالتو بلند بپوشید. البته می‌تونید ژاکت، کت یا پالتوی ضخیم هم بپوشید.

هودی یکی از مدل لباس‌های زمستونی هست که برای هر هوایی مناسبه. اگه هوا کمی گرم شد می‌تونید این لباس رو دور کمرتون گره بزنید.

چی بپوشیم

اگه دوست دارید دامن کوتاه یا شلوارک بپوشید، برای این که ظاهر شیک‌تری داشته باشید همراه با دامن لگ یا جوراب شلواری بپوشید. شلوار جین تیره و بلند برای فصل پاییز ایده‌آل هستن. ایده های بیشتری که می‌تونید ازشون استفاده کنید:

اگه شلوار جین اسکینی پوشیدید پایین شلوار رو داخل بوت قرار بدید.

دامن پشمی رو با جوراب شلواری یا لگ تیره بپوشید.

چی بپوشیم

بوت و اسنیکرز بپوشید. فصل پاییز باید کفش‌های تابستونی مثل صندل و دمپایی رو کنار بزارید و سراغ بوت و اسنیکرز و کفش‌های جلوبسته برید. اگه دائم این سوال تو ذهنتون هست که باید چی بپوشیم از ایده‌های بیشتری که آوردیم می‌تویند ازشون استفاده کنید:

با یک جفت بوت آگ یا بوت پشمی به پاهاتون حس گرما و آرامش بدید.

اگه جایی زندگی می‌کنید که هوا تا حدودی گرمه کفش کانواس مثل ونس می‌تونید بپوشید.

البته می‌تونید برای این که استایل جذاب‌تری تو فصل پاییز داشته باشید، می‌تونید بوت بلند تا زانو یا بوت کوتاه تا مچ پا بپوشید.

انتخاب اکسسوری مناسب

چی بپوشیم

اکسسوری‌هایی مثل کلاه، دستکش و شال گردن نه تنها گرم نگهتون می‌داره، بلکه استایل‌تون رو هم شیک و جذاب می‌کنه. ایده‌هایی که می‌تونید ازشون استفاده کنید:

کلاه خبرنگاری یا کلاهی که از نمد یا پشم ساخته شده بپوشید.

شال گردن پشمی با طرح چهارخونه یا ساده بپوشید. فقط در صورتی شال گردن بافت استفاده کنید که هوا زیادی سرد باشه.

دستکش چرم یا بافت بپوشید. اگه هوا زیاد سرد نیست می‌تونید دستکش بدون انگشت استفاده کنید.

چی بپوشیم

انتخاب رنگ مناسب. هوا تو فصل پاییز شروع به سرد شدن می‌کنه، پس باید رنگ‌های تیره و خنثی بپوشید. هرگز رنگ‌های روشن مثل سفید یا پاستلی نپوشید. بهترین رنگ‌هایی که مناسب فصل پاییز هستن رو در ادامه بشناسید:

رنگ‌های تیره مثل شرابی، آلویی و آبی دریایی.

رنگ‌های خنثی مثل قهوه‌ای، خاکستری و مشکی.

رنگ‌های زمینی مثل قهوه‌ای، برنز، بژ، سبز جنگلی، سبز تیره و سبز زیتونی.

رنگ‌های گرم مثل کرمی، طلایی، برنز، قرمز تیره و نارنجی تیره.

چی بپوشیم

انتخاب طرح مناسب. یکسری طرح‌ها مخصوص پاییز و زمستون هستن. مثل چهارخونه و شطرنجی. طرح‌های گل دار فقط مناسب فصل تابستون هستن. البته می‌تونید لباس تیره با طرح گلدار بپوشید. رنگ این لباس‌ها بهتره آلویی، شرابی، مشکی یا آبی دریای باشه.

چی بپوشیم

انتخاب درست جنس لباس. هوا سرده پس باید جنس لباس گرمتون کنه. پس هیچوقت نباید جنس نخی یا ابریشمی توی این فصل بپوشید. جنس‌هایی که برای فصل پاییز مناسب هستن شامل:

چرم طبیعی یا مصنوعی

فلانل یا پشمی

جین یا مخمل کبریتی

کتان

چی بپوشیم

سعی کنید با بوت شلوار جین بپوشید. چون هر دو تو فصل سرما گرم نگهتون می‌داره. شلوار جین اسکینی بهتره که داخل بوت قرار داده بشه اما شلوار بوت کات باید روی بوت انداخته بشه.

شلوار جین با بوت قهوه‌ای یا مشکی بپوشید و همراه با این استایل یک پیراهن چهارخونه دکمه باز از روی تیشرت سفید بپوشید.

هیچوقت شلوار بوت کات رو داخل کفش قرار ندید. و همراهش حتما پیراهن آستین بلند بپوشید.

چی بپوشیم

دامن و پیراهن را با لگ یا جوراب شلواری بپوشید. اگه نمی‌تونید دامن رو کنار بزارید، فصل پاییز همراه با جوراب شلواری ضخیم یا لگ بپوشید و با یک جفت بوت خیلی شیک و جذاب بشید.

قرار نیست تو فصل پاییز همه لباس‌های تابستونی که خیلی هم دوسشون دارید رو کنار بزارید. می‌تونید اونارو با لباس‌های زمستونی ست کنید.

لباس بافت هم مدل بلند داره هم کوتاه. لباس بافت بلند رو دکمه باز بپوشید و با یک کمربند جلوه زیباتری بهش بدید. با این مدل لباس بوت بلند و شلوار جین اسکینی بپوشید.

با کت یا پالتوی پشمی بخاطر بافت متفاوتی که داره به استایل‌تون کنتراست بدید.

می‌تونید از لباس‌های تابستونی به این شکل استفاده کنید. مثلا از زیر پیراهن ضخیم یا کت ضخیم تاپ تابستونی بپوشید. البته می‌تونید پیراهن دکمه دار با لباس بافت هم ست کنید. مثلا لباس تابستونی آستین بلند از زیر پولیور بپوشید و آستین و یقه لباس رو بیرون بزارید.

چی بپوشیم

ترکیب و ست کردن. پاییز فصل کنتراست رنگ‌هاست. لباس‌های ساده را با لباس‌های گلدار ست کنید. رنگ های تیره را با رنگ های روشن و همینطور بافت‌های مختلف را با هم ترکیب و ست کنید.

بوت چرم را با لگ یک رنگ ست کنید. از زیر ژاکت روشن لباس تیره بپوشید. طرح‌ها را با هم ست کنید. مثلا پیراهن چهارخونه قرمز با تیشرفت سفید و یا دامن گلدار تیره با پیراهن گیپور.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا