پوشاک آقایانمد و زیبایی

بهترین ترکیب رنگ ها برای آقایان

برای این که همیشه ظاهری آراسته و مرتب داشته باشیم باید بدانیم که چگونه از ترکیب رنگ ها در پوشش خود بهره ببریم. پس اگر می‌خواهید استایل کامل و بدون نقصی داشته باشید فقط کافی است ست کردن انواع رنگ‌ها را بلد باشید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چه رنگ‌هایی با هم ست می‌شوند.

ترکیب رنگ ها در لباس‌های مردانه

ترکیب رنگ

هنگام انتخاب ترکیب رنگ برای لباس آشنایی با چرخه رنگ حتما به کارتان می‌آید. باید به اندازه کافی با رنگ‌های مکمل و مشابه آشنایی داشته باشید. رنگ‌های مکمل که در چرخه رنگ در مقابل هم قرار دارند، تضاد رنگ متعادلی ایجاد می‌کنند. رنگ‌های مشابه نیز در چرخه رنگ در کنار هم قرار داشته و ترکیب زیبایی می‌سازند. رنگ‌های سه گانه 3 طیف کاملا جدا هستند که هارمونی ایجاد می‌کنند اما ممکن است بیش از حد جلب توجه کند. درست است که چرخه رنگ راهنمای خوبی برای ترکیب رنگ‌هاست اما تنها اکتفا به آن کافی نیست. تبحر در ترکیب رنگ‌ها با تجربه و دانش کامل درباره استایل به دست می‌آید.

ترکیب رنگ با لباس آبی دریایی

ترکیب رنگ

اولین چیزی که باید هنگام پوشیدن لباس آبی دریایی رعایت کنید این است که همراه با آن از رنگ مشکی استفاده نکنید؛ زیرا ظاهرتان را بیش از حد تیره می‌کند. به جای رنگ تیره از رنگ‌های روشن مثل سفید و بژ استفاده کنید. به عنوان مثال پیراهن سفید با کت و شلوار آبی دریایی استایل مرتب و کلاسیکی ایجاد می‌کند که همیشه پرطرفدار بوده و هست. رنگ صورتی روشن نیز ترکیب خوبی با آبی دریایی می‌سازد. رنگ‌های شاه بلوطی و قرمز نیز از جمله رنگ‌هایی است که به نوعی مکمل رنگ آبی دریایی است.

ترکیب رنگ با لباس شرابی

ترکیب رنگ

رنگ شرابی از رنگ‌های خوش استایلی است که معمولا ست کردن آن کار سختی است؛ مخصوصا اگر دانشی درباره رنگ‌ها و استایل نداشته باشید. بر خلاف سفید و مشکی رنگ‌هایی که می‌توان با شرابی ست کرد کمی محدود است اما بعضی از رنگ‌ها با شرابی ترکیب بسیار جذاب و زیبایی می‌سازند. مثل آبی دریایی که همراه خوبی برای شرابی بوده و استایل بسیار زیبایی برای آقایان ایجاد می‌کند. رنگ‌های دیگری که می‌توان با شرابی ست کرد رنگ‌های خنثی مثل مشکی، سفید، خاکستری و حتی قهوه‌ای است.

ترکیب رنگ‌ها با لباس سبز

ترکیب رنگ

یکی از رنگ‎‎‌های پرتنوعی که در لباس‌های آقایان به کار برده می‌شود رنگ سبز است. در انتخاب طیف رنگ سبز باید دقت لازم را به خرج داد. سبز تیره به اندازه طیف‌های سبز زیتونی و خاکی برای آقایان رنگ جذابی است. هنگام استفاده از رنگ سبز باید سادگی را در ترکیب رنگ‌های دیگر با آن رعایت کرد. به عنوان مثال رنگ مشکی انتخاب خوبی برای تکمیل رنگ سبز است. رنگ‌های سفید، قهوه ای، شرابی و آبی دریایی نیز ترکیب خوبی با رنگ سبز می‌سازند.

ترکیب رنگ با لباس بژ

ترکیب رنگ

رنگ بژ به علت طیف ملایمی که دارد بهتر است با رنگ‌های روشن ترکیب شود. رنگ بژ با رنگ‌های سفید، آبی یا برنز ترکیب بسیار زیبا و جذابی می‌سازد. در انتخاب طیف رنگ بژ باید دقت کنید؛ زیرا طیف متمایل به رنگ زرد از آن دسته رنگ‌هایی است که خیلی سخت می‌توان آن را با رنگ‌های دیگر ست کرد. اما اگر علاقه زیادی به این طیف بژ دارید می‌توانید آن را با رنگ‌های تیره‌ای مثل شرابی، آبی دریایی و قهوه‌ای ست کنید.

ترکیب رنگ‌ها با لباس قرمز

ترکیب رنگ

قرمز از جمله رنگ‌های تیره ای است که بهتر است با رنگ‌های خنثی متعادل شود. اگر می‌خواهید استایل شادی داشته باشید آن را با رنگ سفید ترکیب کنید و اگر می‌خواهید استایل شیک و چشمگیر داشته باشید با رنگ مشکی ست کنید. برای ایجاد یک استایل کلاسیک و جذاب رنگ قرمز را با رنگ آبی دریایی ترکیب کنید.

ترکیب رنگ با لباس مشکی

ترکیب رنگ

مشکی از جمله رنگ‌های جذابی است که با بسیاری از رنگ‌ها قابل ست کردن است. به عنوان مثال رنگ سفید ترکیب خوبی با سیاه می‌سازد؛ زیرا بین تیره و روشن تعادل ایجاد کرده و تضاد رنگ بسیار جذابی می‌سازد. برای این که تضاد رنگ زیاد به چشم نزند، از رنگ سفید کمتر استفاده کنید. مثلا پیراهن سفید زیر کت و شلوار مشکی. علاوه بر سفید از رنگ‌های روشن دیگر مثل آبی و صورتی هم می‌توان استفاده کرد. از رنگ‌های تند مثل قرمز هم می‌توان همراه با مشکی استفاده کرد.

ترکیب رنگ با لباس سفید

ترکیب رنگ

رنگ سفید اگر تنها در قسمت کمی از لباس‌ها به کار برده شود با بسیاری از رنگ‌های دیگر قابل ترکیب است. اما اگر بخش زیادی از استایل‌تان به رنگ سفید است ست کردن آن با رنگ‌های دیگر کمی سخت می‌شود. به طور کلی رنگ‌های سرد مثل مشکی و آبی دریایی و رنگ‌های روشن مثل آبی ترکیب زیبایی با رنگ سفید می‌سازند. از رنگ‌های خنثی مثل بژ نیز می‌توان همراه با رنگ سفید استفاده کرد.

ترکیب رنگ با لباس خاکستری

ترکیب رنگ

برای این که ترکیب موفقیت آمیزی با رنگ خاکستری بسازید باید طیف آن را نیز در نظر بگیرید.به عنوان مثال خاکستری روشن با رنگ‌های روشن مثل سفید، آبی و صورتی ست می‌شود. خاکستری تیره نیز با رنگ سفید ست می‌شود اما با رنگ‌های تیره مثل مشکی شرابی نیز ترکیب زیبایی می‌سازد.

ترکیب‌رنگ با لباس قهوه ای

ترکیب رنگ

هنگام ست کردن رنگ قهوه‌ای باید مثل رنگ خاکستری طیف آن را در نظر بگیرید.طیف‌های قهوه‌ای روشن مثل شتری و برنز با رنگ‌های روشن مثل سفید، کرمی و آبی روشن ترکیب جذابی می‌سازد. طیف‌های قهوه‌ای تیره با رنگ‌های خنثی مثل سفید ترکیب زیبایی می‌سازد اما با رنگ‌های غنی مثل مشکی، شرابی، آبی دریایی و سبز تیره استایل شما را جذاب‌تر می‌کند.

ترکیب رنگ با لباس صورتی

ترکیب رنگ

خیلی از مردها به علت این که نمی‌دانند چگونه باید رنگ صورتی را با رنگ‌های دیگر ست کنند، از این رنگ در لباس‌های خود استفاده نمی‌کنند. طیف‌های روشن رنگ صورتی را بهتر و راحت‌تر از طیف‌های تیره آن می‌توان با رنگ‌های دیگر ست کرد. این رنگ را می‌توانید با رنگ‌های خاکستری، آبی، سفید، برنز یا بژ ترکیب کنید. اگر تبحر زیادی در پوشیدن لباس صورتی دارید آن را با رنگ‌های بولدتری مثل آبی دریایی، مشکی و خاکستری تیره ست کنید.

نکات مهم هنگام ترکیب رنگ‌ها برای آقایان

باید با رنگ‌هایی که ترکیب می‌کنید ظاهری متعادل برای خود بسازید.

برای این که ظاهرتان بیش از حد به چشم نزند، رنگ‌های جیغ و تیره را با رنگ‌های خنثی ترکیب کنید.

برای ایجاد ظاهری جذاب و خوش استایل رنگ آبی دریایی را با رنگ‌های شرابی و قرمز ترکیب کنید.

برای کمتر کردن تاثیر رنگ‌های تیره مثل مشکی همراه با آن از رنگ‌های روشن مثل سفید استفاده کنید.

طیف‌های روشن خاکستری و قهوه‌ای را با رنگ‌های روشن ست کنید و طیف‌های تیره را با رنگ‌های تیره.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا