مد و زیبایی

راهنمای ترکیب رنگ‌های زمستانی

در روزهای سرد زمستانی رنگ‌های تیره مثل مشکی و زغالی خاکستری نسبت به رنگ‌های دیگر کاربرد بیشتری پیدا می‌کند. درست است که این رنگ‌های زمستانی طرفدار زیادی دارد اما شاید دوست داشته باشیم از رنگ‌های بیشتری در لباس‌های زمستانی خود استفاده کنیم. اما چه رنگ‌هایی برای زمستان مناسب هستند؟ چه لباس مجلسی و میهمانی بخواهید و یا لباس بیرونی، تون رنگی جواهرات برای زمستان مناسب هستند. در این راهنما می‌توانید ترکیب رنگ‌های زیبایی را برای لباس‌های زمستانی خود انتخاب کنید. رنگ‌های زمستانی که در این راهنما به کار برده شده‌اند رنگ‌های یاقوتی، یاقوت کبود، توپاز، زمرد، آمتیست و فیروزه‌ای هستند. به علاوه در ادامه مطلب چند نمونه ترکیب رنگ نیز پیشنهاد شده است.

یاقوت: شرابی بورگاندی

ترکیب رنگ‌های زمستانی

شرابی یا همان قرمز تیره یادآور سنگ یاقوت و رومنس است. خیلی‌ها به راحتی مجذوب این رنگ می‌شوند، مخصوصا در فصل زمستان. قرمز بورگاندی به هر ظاهر و استایلی زیبایی و ظرافت زنانه می‌دهد. اگر می‌خواهید زمستان امسال یک استایل رمانتیک و رویایی داشته باشید، قرمز بورگاندی را با رنگ‌های زمستانی صورتی، بنفش و طیف‌های عمیق شرابی ترکیب کنید.

یاقوت کبود: آبی دریایی

ترکیب رنگ‌های زمستانی

آبی دریایی یکی از رنگ‌های کلاسیک زمستانی است. لباس‌های آبی دریایی همیشه طرفدار دارد و یکی از رنگ‌های خنثی است که معمولا در فصل‌های زمستان و پاییز کاربرد بیشتری پیدا می‌کند. با این رنگ به راحتی می‌توان رنگ‌های دیگر را ترکیب کرد. به عنوان مثال کت یا پالتوی زمستانی آبی دریایی را با شلوار جین ست کنید.

توپاز: خردلی

ترکیب رنگ‌های زمستانی

این طیف تیره زرد که به آن توپاز، زرد طلایی و خردلی هم می‌گویند، از دسته رنگ‌های همیشه مد است. رنگ خردلی را با یکی از رنگ‌های تیره خنثی ترکیب کنید که مناسب زمستان باشد. لباس بافت خردلی را با شلوار جین اسکینی خاکستری و یک جفت بوت ست کنید..

زمرد: سبز جنگلی

ترکیب رنگ‌های زمستانی

سبز جنگلی هم یادآور سنگ گرانبهای زمرد است و هم طبیعت زیبای جنگل. این رنگ را می‌توان از استایل ساده گرفته تا استایل پرزرق و برق برای میهمانی به کار برد. سبز زمردی را می‌توانید به عنوان رنگ اصلی استایل زمستانی خود به کار ببرید.

آمتیست: بنفش

ترکیب رنگ‌های زمستانی

یکی از بهترین رنگ‌ها برای زمستان رنگ بنفش است. می‌توان گفت آلویی و شرابی هم از طیف‌های بنفش هستند که معمولا با رنگ یاسی ترکیب بسیار زیبایی می‌سازند. بنفش یکی از رنگ‌های زمستانی است که زیبایی و ظرافت زنانه‌ای به استایل شما می‌دهد. این رنگ را می‌توانید با همه تون‌های رنگی جواهرات که در این مطلب معرفی شده اند ترکیب کنید.

فیروزه: فیروزه‌ای

ترکیب رنگ‌های زمستانی

یکی از مشهورترین رنگ‌ها در دنیای مد رنگ فیروزه‌ای است که باید در استایل زمستانی به کار برده شود. فیروزه‌ای یکی از رنگ‌های سردی است که از تیره تا روشن طیف‌های گوناگونی دارد. برای این که استایل جذابی داشته باشید به جای بافت خاکستری رنگ فیروزه‌ای را انتخاب کنید.

ترکیب رنگ‌های زمستانی

رنگ‌های زمستانی شرابی بورگاندی و سفید

اگر می‌خواهید یک استایل زمستانی کلاسیک داشته باشید، شرابی را با رنگ‌های زمستانی سفید و طلایی ترکیب کنید. به عنوان مثال لباس یقه اسکی سفید از زیر پالتو یا کت بنفش بپوشید و با گوشوراه و جواهرات طلایی رنگ ست کنید. البته استفاده از ژاکت بافت راه راه سفید و بنفش هم فکر خوبی است.

ترکیب رنگ‌های زمستانی آبی دریایی و خاکستری

ترکیب رنگ‌های زمستانی

برای این که یک استایل زمستانی شیک و جذاب داشته باشید، آبی دریایی را با سفید، خاکستری و طیف‌های نقره‌ای ست کنید. برای استایل زمستانی روزانه پیراهن خاکستری را با شلوار آبی دریایی گشاد ست کنید.

رنگ‌های زمستانی خردلی و جین

ترکیب رنگ‌های زمستانی

زرد خردلی و جین در چرخه رنگ دو رنگ کاملا مخالف هستند که می‌توانند مکمل هم باشند. خردلی و جین یک ترکیب رنگ کلاسیک است که هر استایل زمستانی را شیک و جذاب می‌کند. ایجاد چنین استایلی کار بسیار راحتی است که هر کسی می‌تواند آن را امتحان کند.

سبز زیتونی و شطرنجی

ترکیب رنگ‌های زمستانی

سبز زیتونی و مشکی بهترین ترکیب رنگ برای استایل زمستانی است. اما برای این که به استایل زمستانی ظاهری جذاب‌تر بدهیم بهتر است سبز زیتونی را با طرح شطرنجی سفید و مشکی ترکیب کنیم.

بنفش و طرح گلدار

ترکیب رنگ‌های زمستانی

بنفش شرابی یکی از رنگ‌های زمستانی بسیار جذاب و پرطرفدار است که با طرح گلدار ترکیب بسیار زیبایی می‌سازد. برای پوشیدن شلوار طرحدار با ژاکت یا پیراهن بنفش تردید به دل راه ندهید. می‌توانید از شلوار گلدار گشاد با زمینه مشکی و گل‌های بنفش استفاده کنید.

فیروزه‌ای و سفید

ترکیب رنگ‌های زمستانی

یکی از رنگ‌هایی که حتما خیلی از شما دوست دارید در استایل زمستانی خود به کار ببرید، رنگ فیروزه‌ای است. این رنگ‌های زمستانی استایل جذاب‌تری را برای شما فراهم خواهند کرد. پیشنهاد ما این است که شلوار لگ فیروزه‌ای را همراه با ژاکت بافت سفید گشاد بپوشید.

امیدواریم با این راهنمای ترکیب رنگ‌های زمستانی توانسته باشیم به شما در انتخاب لباس‌های زمستانی کمک کرده باشیم. البته فراموش نکنید که سلیقه شخصی و علائق شما از هر چیزی مهم‌تر است. پس قرار نیست حتما این ترکیب‌رنگ‌ها را در لباس‌های خود به کار ببرید بلکه مهم این است که به چه رنگ‌هایی علاقه داشته و با چه رنگ‌هایی حس بهتری داشته باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا