روانشناسی شخصیت

شخصیت شناسی از روی نحوه راه رفتن

بر اساس تحقیقات شخصیت شناسی که در سال 2017 توسط یک کارشناس بهداشت و درمان به نام Caleb Backe انجام شد، به این نتیجه رسیدند که می‌توان سرعت و سبک راه رفتن آدم‌ها را با ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها تطبیق داد.

در ادامه این مطلب ابتدا با انواع سبک راه رفتن آشنا شده و بر این اساس می‌توانید شخصیت آدم‌ها را بشناسید.

شخصیت مدیر

شخصیت شناسی

اگر مدیر هستید، با گام‌های سریع و متمرکز راه می‌روید. با اعتماد به نفس و سر به بالا قدم برمی‌دارید و هنگام راه رفتن غرق در افکارتان هستید. شخصیت مدیر به اطرافیان توجهی ندارد و ممکن است هنگام راه رفتن به اطرافیان  برخورد کند.

طبق یافته های شخصیت شناسی شما بسیار هدفمند بوده و حلال مشکلات هستید. البته ناگفته نماند که رفتاری غیردوستانه و جدی هم دارید.

شخصیت اصلاح کننده

شخصیت شناسی

اگر شخصیت اصلاح کننده دارید با قدم‌های کوچک و کمی هم خمیده راه می‌روید. شما از آن دسته افرادی هستید که سعی می‌کنید با دیگران ارتباط چشمی نداشته باشید؛ زیرا شخصیت شما درونگرا و کمی هم خجالتی است. به گفته محققان شخصیت شناسی این افراد قبل از برقراری هر نوع ارتباطی ابتدا کمی گارد می‌گیرند.

شخصیت سیاستمدار

شخصیت شناسی

شخصیت سیاستمدار معمولا با روحیه و نشاط قدم برداشته و هنگام راه رفتن سر را به بالا شانه ها به عقب و سینه را سپر می‌کند. این شخصیت دوست دارد مورد تایید و قدردانی قرار بگیرد. از چالش‌ها و تجربیات جدید لذت می‌برد و به راحتی هم خسته و کسل می‌شود.

شخصیت سیاستمداربسیار بااعتماد به نفس است و از ارتباط برقرار کردن با دیگران لذت می‌برد.

شخصیت مضطرب

شخصیت شناسی

اگر شخصیت نگران و مضطربی دارید آرام و بااحتیاط قدم می‌زنید. گام های کوتاه برمی‌دارید و کمی هم پاهای خود را می‌کشید. شخصیت مضطرب هنگام راه رفتن به زمین نگاه می‌کند و به نظر می‌رسد که تعادل نداشته باشد. این شخصیت به نظر درونگرا و متفکر است اما ممکن است آسیب پذیر و ترسو نیز باشد.

شخصیت خونسرد

شخصیت شناسی

شخصیت خونسرد از آن دسته افراد آسان گیری است که با سرعت متوسط و کاملا ریلکس قدم برمی‌دارد. حرکات این افراد کوچک و ظریف است و معمولا با خودشان حرف می‌زنند. اگر شخصیت خونسرد دارید بیشتر از وظایف خودتان روی دیگران متمرکز می‌شوید. بسیار آرام و بادرک هستید، اما گاهی اوقات نیز بی نظم شده و خیلی زود از دیگران تاثیر می‌پذیرید.

شخصیت خودنما

شخصیت شناسی

اگر شخصیت خودنما دارید محکم و با اعتماد به نفس قدم برمی‌دارید. هنگام راه رفتن دست‌ها را نوسان داده و از این که توجه دیگران را به خود جلب کنید لذت می‌برید. این دسته افراد هنگام قدم زدن سر را به بالا و شانه‌ها را به عقب داده و به خودشان متمرکز می‌شوند. از دیدگاه شخصیت شناسی شخصیت خودنما فردی خودمحور بوده و دارای ویژگی شخصیتی فرمانده و کاریزماتیک است.

شخصیت حامی

شخصیت شناسی

اگر در دسته شخصیت حامی قرار دارید با اعتماد به نفس و با سرعت متوسط قدم برمی‌دارید. اینگونه افراد روحیه کار گروهی و همکاری داشته و شنونده‌های خوبی هستند که متفکرانه و حساب شده حرف می‌زنند و برای اتحاد و روابط ارزش قائل هستند. اینگونه افراد مفید، وفادار و بسیار قابل اعتماد هستند.

حتی یک تماس تلفنی از طرف کسی که دوستش دارد می‌تواند روز خوبی را برای او بسازد. اینگونه افراد از دیدگاه شخصیت شناسی مثل سیاستمدارها دوست دارند هنگام راه رفتن با زبان بدن و تماس چشمی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

شخصیت خودبین

شخصیت شناسی

اگر از دسته افراد خودبین هستید، هنگام راه رفتن قدم‌های کوچک برمی‌دارید. شما بیشتر به خودتان تمرکز کرده و دیگران را نادیده می‌گیرید.البته ممکن است در مورد خانم ها استثنائاتی هم وجود داشته باشد. مثلا به علت پادرد یا مشکلات دیگر مجبور هستند که با قدم‌های کوچک راه بروند.

دست به سینه راه رفتن

شخصیت شناسی

اگر دست به سینه راه می‌روید، یا تنها هستید یا این که ترجیح می‌دهید تنها زندگی کنید. این سبک راه رفتن نشاندهنده آسیب پذیر بودن نیز می‌تواند باشد. به گفته کارشناسان ارتباطات دست به سینه راه رفتن ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد؛ زیرا اطرافیان شما را فرد ضعیف و ترسویی تصور کرده و به راحتی به سمت شما هجوم خواهند آورد. پس بهتر است در چنین شرایطی سریع‌تر و با اعتماد به نفس بیشتر قدم برداشته و در حالت دست به سینه راه نروید.

محکم راه رفتن

شخصیت شناسی

سبک محکم راه رفتن نشانه عصبانیت، ناامیدی و مقاومت است. البته گاهی اوقات این سبک راه رفتن ممکن است به علت موقعیت قرار گرفتن پاها نیز باشد.

شخصیت چند وظیفه

شخصیت شناسی

اگر می‌توانید هنگام راه رفتن چند وظیفه را با هم انجام دهید، دارای شخصیت چند وظیفه هستید. اینگونه افراد خلاق نیز هستند زیرا می‌توانند هنگام راه رفتن قوه تخیل خود را نیز به کار ببرند. آن‌ها می‌توانند در آن واحد چند کار را با هم مدیریت کنند. به تماس تلفنی پاسخ بدهند، دیگران را راهنمایی کنند و از خیابان رد شوند. اگر در این گروه شخصیتی قرار دارید بسیار شجاع و حلال مشکلات هستید. شما همیشه به دوستان‌تان کمک می‌کنید.

با توجه به توضیحاتی که در این مطلب داده شد و شناختی که از دیدگاه شخصیت شناسی نسبت به نحوه راه رفتن خود پیدا کردید، شما در کدام دسته قرار دارید؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا