موفقیت

چگونه با سرمایه کم کسب و کار راه بیندازیم؟

چند وقت است که در فکر راه اندازی کسب و کار هستید؟ چه چیزی شما را عقب نگه می‌دارد؟

خیلی‌ها کسب و کار را آغاز نمی‌کنند، زیرا تصورشان این است که باید سرمایه کلانی داشته باشند.

این دیدگاه کاملا غلط است.

پس چگونه تجارتمان را شروع کنیم؟

تجارت

سیمون پین موسس و مدیر اجرایی موسسه PopUp Business School می‌گوید:

می‌توان هر کسب و کار کوچکی را بدون پول شروع کرد. وقتی شروع کرده‌اید نسبتا خوب بودن کافی است. لازم نیست حتما عالی باشید. کمال گرایی تجارت را قبل از شروع می‌کشد زیرا لازمه آن پول است. در حالی که برای پیشروی نیازی به پول ندارید.

زمانی که می‌دانید برای شروع یک کسب و کار جدید به چه چیزهایی نیاز دارید (مجوز، ثبت کسب و کار، وبسایت، کارت ویزیت و…) می‌توانید آن‌چه را که می‌خواهید راه اندازی کنید.

در ادامه 8 نکته مهم آورده ایم که برای شروع یک تجارت کوچک باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

از خودتان شروع کنید

اگر نمی‌دانید که چگونه باید یک کسب و کار کوچک را شروع کنید، ابتدا باید ببینیم چه چیزهایی می‌توانیم ارائه دهیم.

چه مهارت‌هایی دارید؟

در چه کارهایی تجربه بیشتری دارید؟

چه دانش و نگرشی دارید ک ارزش هزینه کردن داشته باشد؟

چه کسی به کمک شما نیاز دارد؟

در تجارت کوچک درست یا غلطی وجود ندارد. همانطور که تضمینی برای این که بعضی ها موفق تر از دیگران هستند وجود ندارد. استارتاپ های زیادی بودند که با وجود محصولات بی نظیری که داشتند شکست خوردند زیرا نمی‌دانستند چگونه باید خودشان را به بازار عرضه کنند.

در مقابل، استارتاپ های کوچک زیادی هم وجود دارند که موفق شده اند زیرا می‌دانند که چگونه باید انتظارات را براورده کرده و تجربه منحصربه فرد خود را ارائه دهند.

بهترین راه برای شروع یک کسب و کار کوچک با سرمایه کم این است که ابتدا با مشکلی که شخص دیگری آن را داشته و حل کرده است شروع کنید نه با مشکلی جدید که کسی تا به حال با آن مواجه نشده است. با این کار مخاطبان هدف را دارید و به جای وقت گذاشتن برای بازاریابی می‌توانید فورا اولین فروش‌ها را با موفقیت به انجام برسانید.

با مشتریان بالقوه حرف بزنید

مکالمه منجر به تغییر و تحول می‌شود. با مکالمه وارد ذهن مشتری شده و نیاز او را کشف می‌کنید. و همینطور راه حلی برای رفع نیاز او توصیه می‌کنید.

معمولا صاحبان تجارت تصورشان این است که بازار هدف را می‌شناسند، به نیاز بازار واقف هستند و می‌دانند که چه زمانی از رسانه ها برای جذب مشتری به محصول استفاده کنند و هیچوقت اشتباه نمی‌کنند.

تجارت‌های کوچک زیادی وجود دارند که هزاران دلار در ابتدای کار برای پیشرفت کمپانی خود هزینه می‌کنند؛ اما خیلی زود متوجه اشتباه خود می‌شوند. به راحتی تمام پول و وقتشان هدر می‌رود زیرا تکالیف خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.

با صحبت کردن با مردم هم ارتباط می‌گیرید و هم بازخورد. در واقع حرف‌ها و نظرات مشتریان استراتژی محتوای شما هم می‌تواند باشد. شما می‌دانید که مشتریانتان چه می‌خواهند. پس یک ویدیو بسازید یا مقاله بنویسید که مستقیم با آن‌ها حرف بزند.

با این کار به نتایج زیر می‌رسید:

از ارتباط با چه مشتریانی لذت می‌برید؟

اهل کجا هستند؟

برنامه روزانه آن ها چیست؟

نقاط دردشان چیست؟

آیا علاقه ای به محصول شما دارند؟

آمادگی هزینه کردن بابت چه چیزهایی را دارند؟

در مرحله بعد باید موارد زیرا را کشف کنید:

رقیبان تان چه کسانی هستند؟

آن‌ها چه کارهایی انجام می‌دهند که شما می‌توانید بهتر اجرا کنید؟

چگونه خودتان را از دیگران متمایز می‌کنید؟

تجربیات شما تعیین کننده نقطه تمایزتان با دیگران است. اگر کارتان را درست انجام دهید، نه تنها اولین مشتری ها را جذب می‌کنید، بلکه به آن‌ها لذت تجربه لذت بخشی می‌دهید که دوباره به سمت شما باز خواهند گشت.

ارتباط اهرمی

بازاریابی شبکه ای عامل بقای بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. ایجاد حلقه‌ای از افراد که تجربه راه اندازی و رشد یک شرکت را دارند ، برای موفقیت شما ضروری است. آن‎‎‌ها چند قدم از شما جلوتر هستند و خیلی چیزها می‌توانید از آن‌ها بیاموزید.آن‌ها روزی در جایگاه شما بوده‌اند و می‌دانند که برای شروع یک کسب و کار کوچک به چه چیزهایی نیاز هست. شاید تجربیاتشان با شما یکی نباشد اما مفید است.

لیستی از چیزهایی که نیاز دارید تهیه کنید

اکنون که می‌دانید چه توانایی هایی دارید، با چه کسانی قرار است کار کنید، نقاط دردشان چیست و چه چیزی قرار است به فروش برسانید، باید یک لیست تهیه کنید.

این لیست در واقع چک لیستی است از چیزهایی که برای شروع تجارت به آن‌ها نیاز دارید. می‌توانید در رابطه با این لیست جستجو کنید یا با مشورت در رابطه با این که چه مواردی را به لیست اضافه کنید یا با چه کسانی برای همکاری ارتباط برقرار کنید، برای شبکه تجاری خود تلاش کنید.

سیمون پین می‌گوید:

بعد از این که لیست را کامل کردید، نگاهی به لیست بیندازید و مواردی که می‌توانید به صورت رایگان به دست بیاورید، قرض کنید، تهاتر کنید، چیزی را برای به دست آوردن آن بفروشید و مواردی از این قبیل را انتخاب کنید. شک نکنید که با پیروی از این قوانین می‌توانید یک تجارت را بدون هزینه راه بیندازید.

در هزینه ها سختگیر باشید

چه زمانی که تجارت کوچکی را به عنوان شغل دوم خود شروع می‌کنید، و چه زمانی که تمام پس اندازتان را برای راه اندازی تجارت به کار می‌برید باید تا جایی که می‌توانید مراقب هزینه های خود باشید.

با انگیزه شروع کنید

هر استارتاپی را باید سازنده و با انگیزه شروع کرد. تا جایی که می‌توانید کم هزینه کنید، سخت کار کنید، و تمام تمرکزتان روی پیشرفت محصولاتی باشد که ماندگاری کمتری دارند.

به فکر درآمد نباشید

در ماه اول هر تجارتی معمولا بنیانگذاران برای پیشرفت هر چه سریع‌تر انتظار درآمدی نباید داشته باشند.

در خانه هم کار کنید

برای راه اندازی یک کسب و کار یا بیزینس جدید حتما لازم نیست دفتر کار جداگانه داشته باشید. برای این که هزینه اجاره و آب و برق جداگانه نداشته باشید، می‌توانید کار را در خانه انجام دهید.

خدمات تان را معامله کنید

آیا مهارت، وقت اضافه، محصول یا خدماتی دارید که بتوانید آن را مبادله کنید؟ فرض کنید یک کپی رایتر هستید و به طراحی برای طراحی لوگو و بیزینس کارت نیاز دارید.

 برای همکاری با آن‌ها مهارتتان را معامله کنید. به عنوان مثال به او پیشنهاد بدهید که محتوایش را اصلاح می‌کنید یا خدماتشان را به مشتری‌های خود معرفی می‌کنید.

فرض کنید یک کافی شاپ تاسیس کرده اید و برای مجوز گرفتن به کمک نیاز دارید. می‌توانید در مقابل همکاری آن‌ها سرویس قهوه رایگان ارائه دهید.

با معامله کردن هزینه‌ها را تا جای ممکن کمتر خواهید کرد.

جایگاه واقعی خود را تعیین کنید

به عنوان مثال اگر یک نوازنده حرفه‌ای هستید اما خودتان را در جایگاه یک نوازنده خیابانی می‌بینید، مشتری‌ها هم با شما در همان سطح برخورد خواهند کرد. بنابراین مجبور هستید سخت کار کنید تا مقدار کمی پول بدست بیاورید.

و به همان اندازه اگر خودتان را در سطح یک مجری کنسرت بدانید، مشتری‌های متفاوت‌تری را جذب کرده و درآمد بیشتری هم خواهید داشت.

کارها را برون سپاری کنید

هر کاری که دانش زیادی درباره آن ندارید یا ضرورتی ندارد که شما انجامش دهید برون سپاری کنید. به عنوان مثال اگر دانشی درباره حسابداری ندارید، یا این که چیزی درباره طراحی سایت، سئو، تبلیغات شبکه‌های اجتماعی، یا سیستم اجرایی استاندارد نمی‌دانید آن‌ها را برون سپاری کنید.

وبسایت‌های فریلنس زیادی وجود دارد که می‌توانید افرادی حرفه‌ای را از طریق آن‌ها پیدا کرده و هزینه مناسبی را برای خدمات آن‌ها پرداخت کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا