فرهنگ و هنر

چگونه مهارت‌های هنری خود را بهبود بخشید

بهبود مهارت‌های هنری شما اشتیاق ، پشتکار و فداکاری شمارا نیاز دارد. باکمی صبر و تمرینات ماهرانه می‌توانید به هنرمندی خاص تبدیل شوید. همراه ما باشید.

برای یادگیری فن‌هایی مانند ترکیب و سایه زدن ، آموزش‌های آنلاین رایگان را تماشا کنید

اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه رنگ‌های خاصی بسازید یا سایه‌ها و نیم‌سایه‌هایی با ظاهر واقع بینانه ایجاد کنید ، به تماشای برخی از آموزش های آنلاین رایگان بپردازید. صفحه طراحی و لوازم موردنیاز خود را داشته باشید و هر جا نیاز داشتید ویدیو را مکث کرده و تمرین کنید. آموزش در هر فن خاص که می‌خواهید بیاموزید را جستجو کنید. به‌عنوان‌مثال ، شما می‌توانید درس‌های خوبی درباره ترکیب ، کار با نور ، کوبیسم ، سورئالیسم یا حتی ایجاد جلوه‌های 3 بعدی پیدا کنید.

از دروس خصوصی استفاده کنید یا به یک کلاس هنری متمرکز بر مهارت‌های خاص بپیوندید

اگر مبتدی هستید ، برای شروع دوره‌های هنری به مراکز محلی و کتابخانه‌ها مراجعه کنید. اگر از قبل مهارت‌های متوسط یا پیشرفته‌ای دارید ، می‌توانید در یک کلاس ارائه‌شده در یک کالج یا موسسه هنری محلی ثبت‌نام کنید.

برگزاری کلاس‌ها راهی عالی برای دیدار با دیگر هنرمندان و انتقادهای سازنده است.

اگر مبتدی هستید یا مهارت خاصی را یاد می‌گیرید ، از کتاب‌های آموزشی استفاده کنید

اگر مبتدی هستید یا می‌خواهید یک مهارت بسیار خاص مانند طراحی شکل یا کارتون را انتخاب کنید ، کتاب‌های کاری روش خوبی برای یادگیری هستند. این‌یک گزینه عالی است اگر یک برنامه شلوغ دارید زیرا می‌توانید هر درس را با سرعت خود حل کنید.

می‌توانید کتاب‌های آموزشی را به‌صورت آنلاین یا حداکثر کتاب‌فروشی‌های بزرگ خریداری کنید.

اگر مبتدی هستید ، به دنبال کتاب‌های آموزشی باشید که دارای برگه تمرینی قابل‌ردیابی باشند تا بتوانید قبل از تمرین روی بوم یا طرح نقاشی ، تجربه خوبی را کسب کنید.

برای راهنمایی در مورد سبک‌ها و مطالب ، با دیگر هنرمندان آنلاین ارتباط برقرار کنید

اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چیزهای خاصی را بکشید یا نقاشی کنید (مانند مردم ، حیوانات و مناظر) یا کار با مواد خاصی (مانند رنگ‌های روغنی ، آبرنگ و زغال چوب) به یک انجمن آنلاین هنرمندان بپیوندید. برای هر سبکی و مواد خاص فوروم ها را بگردید و از درخواست مشاوره نترسید! به‌عنوان‌مثال ، شما ممکن است از یک اثر جدید هنرمندی دیدن کنید و چیزی مشابه این مطلب را برای او ارسال کنید ، “من سعی می‌کنم فن‌های مختلفی را برای ترکیب رنگ‌روغن یاد بگیرم. من همچنین مطمئن نیستم که کدام نوع قلم‌ها برای سبک هندسی من بهترین هستند. راهنمایی یا توصیه‌ای دارید؟”

نقاط ضعف خود را ارزیابی کنید و روی آن‌ها کارکنید

مدتی وقت بگذارید تا در مورد اینکه در کدام فن‌ها واقعاً خوب هستید و کدام‌یک از آن‌ها را باید بهبود ببخشید ، فکر کنید. برای هر یک از مهارت‌های زیر ، خود را در مقیاس 1 تا 10 ارزیابی کنید: واقع‌گرایی ، طراحی زندگی ، پرتره ، نقاشی تخیل یا حافظه ، نسبت‌ها ، ترکیب ، آناتومی انسان ، ترکیب رنگ (یا تئوری) و سایه گذاری.

هرروز هنر خود را تمرین کنید و اهداف خود را تعیین کنید

برای تمرین روزانه برنامه‌ریزی کنید ، حتی اگر فقط 20 دقیقه فرصت داشته باشید! تمرین هرروز برای یادگیری و تسلط بر فنون جدید ضروری است. اگر مبتدی هستید ، سعی کنید حداقل 30 دقیقه در روز تمرین کنید و به‌تدریج راه خود را ادامه دهید تا اینکه یک ساعت یا بیشتر تمرین کنید.

بعد از صرف شام یا قبل از رفتن به رختخواب ، زمان‌های خوبی برای تمرین است. همچنین می‌توانید اهداف روزانه یا هفتگی را برای تمرین هنری خود تعیین کنید. به‌عنوان‌مثال ، ممکن است بگویید ، “من قصد دارم 1 طرح زغال‌سنگ در هفته تمام کنم.”

برای تمرین نقاشی آناتومی از مانکن چوبی انسان استفاده کنید

یک مانکن چوبی را در هر موقعیتی که دوست دارید تنظیم کنید تا تمرین نقاشی بدن انجام شود. این کار به‌ویژه برای یادگیری تناسب‌اندام بسیار مفید است.

شما می‌توانید مانکن چوبی را به‌صورت آنلاین یا هر فروشگاه لوازم هنری خریداری کنید.

برای تمرین در ساخت هنر واقع‌گرایانه به یک عکس مراجعه کنید

از عکسی که گرفته‌اید یا عکس که روی جلد مجله موجود است استفاده کنید. آن را در نزدیکی محل کار خودتنظیم کنید و سعی کنید آن را به بهترین شکل ممکن تقلید کنید. یا ، می‌توانید برخی از عناصر جدید (مانند رنگ‌بندی طرح و ترکیب رنگ)  را در  اثر هنری خود بگنجانید.

صحنه نقاشی خود را برای ترسیم یا نقاشی تنظیم کنید

خانه خود را برای یافتن اشیاء جالبی که می‌خواهید نقاشی یا ترسیم کنید جستجو کنید. به‌عنوان‌مثال ، شما می‌توانید گلدان ، شمع و یک‌کاسه میوه را روی یک میز جلوی یک دیوار شطرنج قرار دهید. قبل از شروع کار، هنگام تنظیم یک مدل ، با جابجایی قطعات به اطراف ترکیب موقعیت‌های مختلف را آزمایش کنید .

با استفاده مجدد از وسایل بزرگ‌تر یا بلندتر با توجه به منبع نور ، سایه‌های جالب ایجاد کنید. به‌عنوان‌مثال ، با قرار دادن یک شمع بلند بین کاسه و منبع نور در اتاق ، می‌توانید سایه جالبی در یک‌کاسه ایجاد کنید.

از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که الگوی شما باشند

اگر می‌خواهید نقاشی یا تصویربرداری از زندگی را انجام دهید ، در هنگام ترسیم یا نقاشی کردن از افراد در خانه برای الگوبرداری استفاده کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که آن‌ها با نشستن طولانی به‌عنوان یک الگو مشکلی نداشته باشند. اگر از یک مدل زنده استفاده می‌کنید ، روشنایی را در نظر داشته باشید. ممکن است بخواهید از یک لامپ و میز کوچک استفاده کنید تا در کنار الگو روشن کنید تا سایه‌های جالب ایجاد کنید.

وسایل کار باکیفیت بخرید

رنگ‌ها ، ابزارها و سایر مواد باکیفیت، اغلب بهتر عمل می‌کنند و ماندگاری بیشتری دارند. قرار دادن پول در هنر خود باعث می‌شود که شما آن را جدی بگیرید و به تمرین خود ادامه دهید. کلاً مواد ارزان‌تر را در اولویت قرار ندهید ، فقط سعی کنید با بهترین کیفیت مواد برای کارهایی که می‌خواهید انجام دهید کارکنید.

با تلاش برای یادگیری سبک‌های جدید ، از منطقه امن خود خارج شوید(ریسک کنید)

از وسایل و سبک‌های مختلف استفاده کنید تا مجموعه مهارت‌های کلی خود را گسترش دهید. به‌عنوان‌مثال ، اگر برای ایجاد هنر کلاسیک معمولاً از مدادهای رنگی استفاده می‌کنید ، برای چشم‌انداز جدید سعی کنید از پاستیل استفاده کنید. یا اگر طراحی انیمه دارید ، سعی کنید هنر سورئالیستی یا سبک‌های کوبیستی را تمرین کنید.

اگر با صرف مقداری پول اضافی راحت نیستید ، سعی کنید از یک رایانه لوحی استفاده کنید تا هنر خود را به یک سطح جدید (دیجیتال) برسانید!

از هنرمندان موردعلاقه خود الهام بگیرید

به کار برخی از هنرمندان موردعلاقه خود بنگرید و یاد بگیرید که چگونه آن‌ها فن‌های خاصی را انجام داده‌اند. به‌عنوان‌مثال ، اگر می‌خواهید نحوه استفاده از اشکال را به روشی جالب یاد بگیرید ، ممکن است Guernica پیکاسو را مطالعه کنید و سعی کنید حس مشابهی از کارهای او را تقلید کنید. به‌عنوان نمونه دیگر ، اگر می‌خواهید در ترکیب رنگ‌ها بهتر شوید ، ممکن است روی تقلید بخش خاصی از آثار ونگوگ تمرکز کنید. سپس از آن مهارت استفاده کرده و آن را در قبال کار خود بکار بگیرید. برای الهام گرفتن به گالری‌های هنری محلی و موزه‌ها بروید. و هنگامی‌که می‌روید ، یادداشت‌ها و بیانیه‌های هنرمندان را در کنار قطعات بخوانید تا ببینید که از چه موادی استفاده می‌کنند. اگر هنرمند حضور دارد ، در مورد فن‌های آن‌ها از آن‌ها سؤال کنید.

از آزمایش کردن و شکستن قوانین نترسید

برخی از بزرگ‌ترین هنرمندان نظرات قوی و دیدگاه‌های منحصربه‌فردی دارند ، بنابراین احساس راحتی کنید که در برابر هنجارهای هنری قیام کنید. به این فکر کنید که چگونه پیکاسو در برابر دیدگاه شیوه‌های سنتی قیام کرد یا اینکه چگونه ادگار دگاس روش‌های کلاسیک ترکیب را رد کرد. همان‌طور که پیکاسو گفته ، “قوانین را مانند یک حرفه‌ای بیاموزید ، بنابراین می‌توانید آن‌ها را مانند یک هنرمند بشکنید!

برای بیان حس کنجکاوی هنری در محیط اطراف خود وقت بگذارید

رنگ ، شکل ، بافت ، اندازه و موارد تصادفی که در طول روز با آن‌ها روبرو می‌شوید را مطالعه کنید. به چهره شخصی که با او صحبت می‌کنید نگاه کنید. توجه کنید که نور چگونه روی سایه‌ها و شکل ویژگی‌های آن‌ها تأثیر می‌گذارد. توجه ویژه‌ای به این داشته باشید که چگونه نور روی برخی از بافت‌ها مانند لباس و پوست به نظر می‌رسد.

به‌عنوان یک تمرین سرگرم‌کننده ، سعی کنید اشیاء را بدون استفاده از نام آن‌ها توصیف کنید تا به شما در تجسم اشکال کمک کند. به‌عنوان‌مثال ، اگر به دنبال درختی هستید ، می‌توانید تنه را به‌عنوان یک استوانه شیب‌دار و برگ‌ها را به شکل لیمو ریز توصیف کنید.

تغییرات رنگ را مشخص کنید تا بتوانید با دقت آن‌ها را بازآفرینی کنید

وقتی به چیزی نگاه می‌کنید ، به تغییرات رنگ و اینکه علت چشمان شما تمایل به ماندن یا انتقال به منطقه دیگری است ، توجه کنید. به رنگ‌های ظریف در یک رنگ مشخص (مانند تمام سایه‌های مختلف قرمز روی یک سیب) توجه داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال ، اگر به لاله‌ای بارنگ روشن نگاه می‌کنید ، توجه داشته باشید که چگونه تضاد گلبرگ‌های صورتی بارنگ سبز ساقه چشمان شمارا به خود جلب می‌کند.

برای دیدن ترکیبات شکل و رنگ اشیا به آن‌ها خیره شوید

وقت بگذارید تا چشمان خود را به یک‌چیز خاص ، منظره یا صحنه اختصاص دهید. اگر می‌خواهید انبوهی از چیزهای جداگانه مانند یک منظره یا جنگلی پر از درختان را رنگ کنید، این امر بسیار مفید است.

از فضای منفی برای ایجاد تعادل یا تنش استفاده کنید

وقتی به یک موضوع یا صحنه خاص نگاه می‌کنید،به فضای پس‌زمینه (مانند دیوار ، میز یا زمینه) توجه کنید. مجاز بودن فضای منفی در نقاشی‌های شما بسته به صحنه و زیبایی‌شناسی حس تعادل یا تنش به شما می‌دهد.

بهرنگ‌ها ، سایه‌ها و بافت اشیاء موجود در پشت اشیاء مرکزی که می‌خواهید نقاشی کنید توجه کنید. به‌عنوان‌مثال ، یک دیوار نارنجی سوخته با سایه مورب می‌تواند شمع‌ها و گل‌ها را در پیش‌زمینه بیشتر جلوه دهد.

ترکیب هنری یک صحنه یا شی‌ء خاص را بررسی کنید

توجه کنید که چگونه اشیاء خاصی برای ایجاد اشکال یا خط‌ها در کنار هم قرارگرفته‌اند. هندسه یك صحنه خاص یا مجموعه اشیاء باعث می‌شود كه تماشاگر در الگویی خاص قرار بگیرد.

به‌عنوان‌مثال ، صحنه‌ای از یک کتاب‌فروشی را تصور کنید. راهرو در سمت چپ خطی ایجاد می‌کند که چشم را به‌صورت عمودی حرکت می‌دهد ، چراغ‌های چشمک‌زن بین قفسه‌ها ممکن است چشم را به سمت بالا حرکت دهد و یک قفسه دیگر چشم را به سمت پایین ترغیب می‌کند. حرکات عمودی چشم در هر طرف از نقاشی ممکن است به‌عنوان نوعی قاب برای اثر هنری شما در نظر گرفته شود!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا