مهارت های زندگی

چگونه یک رئیس خوب برای کارمندان خود باشیم

چندین استراتژی متداول وجود دارد که توسط کارفرمایان خوب برای کارمندان استفاده می‌شود که می‌توانید در محل کار خود پیاده‌سازی کنید. با ما همراه باشید
چندین استراتژی متداول وجود دارد که توسط کارفرمایان خوب برای کارمندان استفاده می‌شود که می‌توانید در محل کار خود پیاده‌سازی کنید. با ما همراه باشید. .

سیاست درباز (روی باز) داشته باشید

خود را در دسترس کارمندان خود قرار دهید و از ورودی آن‌ها استقبال کنید. درباز به این معنی نیست که در دفتر شما به معنای واقعی کلمه همیشه باز است. در عوض ، به این معنی است که کارمندان شما می‌توانند با هرگونه مسئله یا پیشنهادی که دارند ، به شما مراجعه کنند و شما گیرنده باشید.

اگر بسیار پرمشغله هستید ، می‌توانید زمان‌هایی را تعیین کنید که کارمندانتان بتوانند داخل دفتر شما بیایند ، یا می‌توانید زمانی برای بازدید از کارمندان خود در فضای کاری خود ایجاد کنید.

به کارمندان خود احترام بگذارید و برایشان ارزش قائل باشید

هر کارمند در سیستم شما در موفقیت کسب‌وکار شما تأثیرگذار است. مشارکت‌های آن‌ها را اذعان کنید و به آن‌ها بگویید که سخت‌کوشی آن‌ها را می‌بینید.

بگویید ، “من این را اغلب به‌اندازه کافی نمی‌گویم ، اما ما نمی‌توانیم بدون تلاش و کوشش شما این کار را ادامه دهیم. متشکرم از همه کارهایی که می‌کنید.

به کارمندان خود انگیزه دهید تا بهترین کار خود را انجام دهند

با تهیه نورپردازی خوب ، تشویق یک رفتار دوستانه و اجازه دادن به کارمندان برای داشتن لوازم شخصی ، مانند عکس‌های خانوادگی یا یک پوستر سرگرم‌کننده ، دفتر خود را به مکانی دلپذیر برای کار تبدیل کنید. پاداش و انگیزه برای کار خوب ، مانند مهمانی پیتزا یا مجوز  مرخصی ماهانه را برای کارمندان خود فراهم کنید.

تابلوی اعلانات را برای ارسال در مورد دستاوردهای کارمندان تنظیم کنید ؛ همچنین می‌توانید بخشی برای عکس‌های کارمندان و رویدادهای شرکت ایجاد کنید. برای جشن تعطیلات و روزهای تولد یک برنامه را مطرح کنید.

در فعالیت‌های روزانه دفتر مشارکت داشته باشید

برقرار نکردن ارتباط یک رئیس با کارمندان سطوح پایین‌تر کار آسانی است. این کار می‌تواند نارضایتی در کارمندان ایجاد کند که شغل آن‌ها را نمی‌فهمید و این کار شمارا از مشاهده مناطقی که می‌توانند از مزایای تغییر بهره ببرند؛ جلوگیری می‌کند. در عوض ، یک روز در هفته را اختصاص دهید به کار کردن در کنار کارمندان.

در یک جلسه برنامه‌ریزی بنشینید.

به گروه فروش بپیوندید.

چند دقیقه برای مرتب کردن نامه در اتاق نامه صرف کنید.

روش‌های جدید انجام کارها را امتحان کنید

ممکن است کارمندان شما ایده‌هایی درباره نحوه آسان‌تر کردن شغل خود داشته باشند. به آن‌ها گوش فرا دهید و مواردی را که به نظر می‌رسد منجر به موفقیت شوند ، امتحان کنید. هنگامی‌که شما سعی در شنیدن ایده‌های آن‌ها دارید ، می‌بینند که شما از ارزش ورودی آن‌ها اطمینان می‌کنید و این باعث می‌شود آن‌ها شمارا به‌عنوان یک رئیس خوب مشاهده کنند.

بگویید ، “من به ایده‌های شما برای ساده کردن روند پروپوزال کاری فکر کردم ، و ما می‌خواهیم با پروژه بعدی آن را امتحان کنیم.”

وظایفی را اختصاص دهید که به کارکنانتان کمک می‌کند تا رشد و پیشرفت کنند

کارمندان خود را به چالش بکشید ، به آن‌ها اجازه دهید موارد جدیدی را که خارج از حجم کاری فعلی آن‌ها است ، امتحان کنند. به آن‌ها اعتماد کنید تا کار را به‌درستی انجام دهند. به‌عنوان‌مثال ، به کارمندان جوان اجازه دهید در کنار کارمندان ارشد در جلسه‌ها باشند. اگر اجازه نمی‌دهید کارمندانتان رشد کنند ، ممکن است آن‌ها به دنبال فرصت‌های دیگر بروند.

دادن فرصت به کارمندان اجازه می‌دهد موارد جدید را امتحان کنند  که می‌تواند منجر به نوآوری شود.

وقتی کارمندان شما  که در حال انجام یک کار چالشی هستند به آن‌ها کمک کنید

این طبیعی است که افراد در حین کار به موانعی برخورد کنند ، به‌ویژه اگر وظایفی را در نظر بگیرید که کارمندان شمارا به چالش می‌کشد. اگر به نظر می‌رسد که یک کارمند به سدی برخورد کرد که نمی‌تواند از آن عبور کند ، به او کمک کنید تا کار را انجام دهد.اگر وقت ندارید مستقیم به او کمک کنید از کارمند دیگری بخواهید تا مشکل را حل کند.

آموزش‌های موردنیاز خود را به کارمندان خود ارائه دهید

می‌توانید جلسات آموزشی ، دعوت مهمان برای سخنرانی یا فیلم‌های آموزشی ارائه دهید. اگر منابعی داشته باشید ، حتی می‌توانید کارمندان خود را به اجلاس یا سمینار بفرستید.

کارمندان خود را نظارت کنید تا ببینید که آیا آنها در رفع نیازهای کاری خود تلاش می‌کنند ، به‌خصوص اگر در یک صنعت با سرعت در حال کار می‌کنید.

به کارمندان خود مسئولیت‌های مختلف بدهید تا کارها درست انجام شوند

مسئولیت دادن به شما کمک می‌کند تا کارهای بیشتری انجام دهید و یک نیروی کار بامهارت را ایجاد کنید. پس از تعیین تکلیف ، به کارمند اعتماد کنید تا بدون کمک شما ، کار را انجام دهد.

به‌عنوان‌مثال ، به مشکلات اجازه دهید قبل از رسیدن به شما ، راه خود را به سمت یک زنجیره سلسله مراتبی کار کنند. این باعث می‌شود تا کارمندان شما بتوانند بیشتر از تصمیمات روز استفاده کنند.

از اهداف شغلی کارمندان خود پشتیبانی کنید

کارفرمایان خوب به خاطر دارند که کارمندانشان فقط مانند ماشین کار نمی‌کنند. آن‌ها اهداف هم دارند. بدانید که کارمندانتان برای چه اهداف دیگری کار می‌کنند و با تعیین وظایف و آموزش‌هایی که به بهترین وجه برای آن اهداف مناسب باشند ضمن اینکه از آن‌ها پشتیبانی می‌کنید، به آن‌ها کمک کنید. روی کارمندان خود سرمایه‌گذاری کنید ، و درنتیجه آن‌ها روی شما سرمایه‌گذاری می‌کنند.

پشتیبانی از اهداف کارمندان شما می‌تواند به شما کمک کند تا به‌جای دور کردن بهترین کارمندان خود از شرکت ؛ آن‌ها را حفظ کنید.

وقتی کارمندانتان با شما صحبت می‌کنند به‌طورجدی گوش دهید

هنگامی‌که کارمندان با شما صحبت می‌کنند تماس چشمی برقرار کنید ، دقیق شوید و با بدن خود نشان دهید که به آن‌ها گوش می‌دهید. آنچه را که به شما می‌گویند تکرار کنید تا به آن‌ها نشان دهید که شما گوش می‌دهید.

بازخورد منظم به کارمندان خود ارائه دهید

کارفرمایان خوب کارمندان خود را آگاه نگه می‌دارند. کارمندان باید بدانند که آیا شما از عملکرد کاری آن‌ها راضی هستید ، بنابراین به کارمندان خود بگویید که چطور کار می‌کنند. لازم نیست ارزیابی‌های رسمی داشته باشید. در عوض ، بازخورد را در کارهای مربوط به محل کار خود وارد کنید.

در هنگام جلسات  درست بعدازاینکه کارمند یک سخنرانی ارائه دهد بازخورد مثبتی نشان دهید ،

هر هفته چند دقیقه با کارمندان ملاقات کنید تا در مورد پروژه‌های خود صحبت کنید.

با کارمندانی که انتظار شنیدن بازخورد کارهایشان رادارند صحبت کنید

حتی اگر در مورد جواب نهایی مطمئن نیستید ، با کارمند خود ارتباط بگیرید تا وضعیت را به‌روز کنید. این کار باعث می‌شود تا خیال کارمندتان راحت شود و سکوت شمارا به‌اشتباه به معنی غلط بودن کارها برداشت نکنند.

اگر کارمند شما معتقد است که چیزی نادرست است ، ممکن است حرفش را به دلیل ترس و عدم ارتباط شما به کارمندان دیگر بگوید ، که این امر باعث ایجاد فضای منفی در محیط کار می‌شود.

انتقاد سازنده خود را به‌صورت خصوصی بیان کنید

کارمندان خود را در مقابل دیگران موردانتقاد یا عذاب قرار ندهید. درحالی‌که ممکن است فکر کنید این فرصت  تدریس را ایجاد می‌کند ، درواقع الهام‌بخش منفی و استرس در کارمندان شما است ، که از ترس از شرمساری شما در آینده می‌ترسند. در عوض ، با کارمندان خصوصی ملاقات کنید.

بعد از انتقاد از کارمند و دیدن نتیجه؛ به ستایش او بپردازید

وقتی می‌بینید کار کارمندان خوب است ، به کارمندان بگویید و از موفقیت آن‌ها تجلیل کنید.

در مقابل بقیه کارمندان ، کارمندان خود را تحسین کنید تا فضایی از موفقیت و پشتیبانی فراهم شود.

با دقت و تامل به ایمیل‌ها جواب دهید

تمام ایمیل‌های خود را بخوانید و جواب تأییدیه را به‌موقع ارسال کنید. از ارسال یادداشت‌های مبهم مانند “مرسی” یا “گرفتم” خودداری کنید. در عوض ، آنچه گفته‌شده را کامل تصدیق کنید.

بگویید ، “ممنون که به من اطلاع دادید که مهلت تغییر کرده است. من از زحمات شما قدردانی می‌کنم.

زمانی که به کمک نیاز داشتید ؛ درخواست کمک کنید

برخی از کارفرمایان فکر می‌کنند که باید همه‌چیز را بدانند ، اما این درخواست برای کمک گرفتن اشکالی ندارد. کارمندان شما آن را به‌عنوان یک نشانه قدرت تشخیص می‌دهند زیرا شما نمی‌ترسیدید بپذیرید که شما همه‌چیز را نمی‌دانید.

بگویید ، “من  می‌خواهم در مورد نحوه نزدیک شدن به این موضوع تصمیم‌گیری می‌کنم ، و من به پیشنهاد‌ها شما روی بازنشان می‌دهم. اگر می‌خواهید در مورد ایده‌ها یا نگرانی‌های خود صحبت کنید ، بین ساعت 2 تا 5 بعدازظهر از در دفتر من باشید.

در معرض انتقاد قرار بگیرید و از آن برای رشد استفاده کنید

وقتی کارمندانتان از تصمیمات یا عملکرد شما انتقاد می کنند ، تدافعی نباشید. درعوض ، نظرات آنها را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که آنها منطقی هستند. اگر این کار را کردند ، آن را فرصتی برای رشد قلمداد کنید.

به دلیل بازخورد منفی افراد را مجازات نکنید.

هیچ کس کامل نیست ، حتی شما.

از گرفتن اعتبار برای همه کارها خودداری کنید

اعتبار خود را به کارمندان خود بخاطر یک کار خوب تخصیص دهید ، و دستاوردهای سازمان را یک تلاش گروهی قلمداد کنید. کارفرمایان بد اغلب اعتبار را شخصی می کنند ، اما کارفرمایان خوب آن را گسترش می‌دهند.

مشارکت دیگران را تصدیق کنید.

کارمندان خود را برای یک کار خوب تشویق کنید.

هنگامی‌که مردم به شما ستایش می‌کنند ، به کارمندانی که به شما در دستیابی به موفقیت کمک کرده‌اند ، اشاره‌کنید.

خطاهای خود را تصدیق کنید

باوجود تلاش‌های شما ، همه اشتباه می‌کنند. اگر تصمیم بدی گرفته‌اید یا به یک کارمند ایراد الکی گرفته‌اید ، اشتباه خود را بپذیرید و عذرخواهی کنید.

بگویید ، “من متأسفم که امروز صبح وقتی شما وارد دفتر شدید تا پیشنهادی در مورد محدوده پروژه ارائه دهید ، شمارا بیرون کردم. من واقعاً برای نظرات شما ارزش قائل هستم.

از نشان دادن منافع انفرادی خودداری کنید

شما ممکن است برخی از کارمندان داشته باشید که از سایر افراد عملکرد بهتری دارند. شاید برخی حتی خود را  به شما یادآوری کنند. این نظرات را  پیش خودتان نگه‌دارید. نشان دادن طرفداری به نیروی کار آسیب می‌رساند. این می‌تواند کارگرانی را که احساس دلخواه نمی‌کنند ، دلسرد کند و این می‌تواند باعث ایجاد رکود در کارمندان موردعلاقه شود.

اگر به ناهار یا جشن کاری می‌روید اطمینان حاصل کنید که همه‌ی نیروها دعوت‌شده باشند.

از معاشرت بیش‌ازحد با کارمندان خودداری کنید

وقتی رئیس هستید ، باید خود را از کارمندان خود جدا کنید. درحالی‌که هنوز هم می‌توانید برای ناهار یا برای ساعت‌های شاد گاه‌وبیگاه به آن‌ها بپیوندید ، باید تمام‌وقت حرفه‌ای رفتار کنید. اگر کارمندان شمارا به‌عنوان یک فرد همسایه ببینند ، شما اقتدار خود را از دست خواهید داد.

مرزهای محکمی را در اطراف زندگی شخصی خود حفظ کنید

از گفتن جزئیات شخصی خودداری کنید ، مانند کاری که آخر هفته کردید یا مسائلی که با یکی از بستگان خوددارید. کارمندان شما باید شمارا به‌عنوان رئیس ، و نه دوست ببینند.

مکالمات خود را با محوریت محل کار یا تجربیات حرفه‌ای خود حفظ کنید. به‌عنوان‌مثال ، به‌جای اهداف شخصی خود ، در مورد اهداف کاری خود بحث کنید.

از درگیر شایعات اداری خودداری کنید

پخش شایعات اعتبار شمارا به‌عنوان رئیس بلافاصله از بین می‌برد. نه‌تنها این ، بلکه شایعاتی که از دهان شما بیرون می‌آید فوراً مانند حقایق به نظر می‌رسد. علاوه بر این ، کارمندان با شنیدن شایعات از شما؛ اعتماد خود را به شما از دست می‌دهند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا