زیبایی پوست

تیرگی زیر چشم و روش‌های خلاص شدن از آن

تیرگی زیر چشم بیشتر از چروک یا موهای خاکستری ظاهر شمارا پیر می‌کنند.در این مقاله به شیوه‌های مختلف برای جلوگیری از این پدیده می‌پردازیم.

از برش‌های خیار استفاده کنید

از برش‌های خیار مدت‌هاست که برای کاهش پف چربی و افزایش طراوت ظاهر پوست اطراف چشم استفاده می‌شود.یک برش را بر روی هر چشم قرار دهید ، تا بر روی منطقه تاریک گسترش یابد. این کار را روزانه همراه با دراز کشیدن به مدت 10-15 دقیقه انجام دهید. چشمان خود را بسته نگه‌دارید.

نگه‌داشتن برش‌های خیار در یخچال قبل از استفاده بر روی پوست شما می‌تواند به دلیل خاصیت خنک‌کننده این موارد که به روشی شبیه به کمپرس سرد کار می‌کنند ، در کاهش تیرگی زیر چشم مفید باشد.

روزانه کیسه‌های چای خنک یا یک مکعب یخ پیچیده شده با پارچه نرم را به چشم خود بمالید

“تانن” موجود در کیسه‌های چای باعث کاهش تورم و تغییر رنگ می‌شود. صبح ترجیحاً دراز بکشید و کیسه‌های چای کافئین دار و خنک و مرطوب را حدود 10 تا 15 دقیقه روی چشم خود بگذارید. چشمان خود را بسته نگه‌دارید. شما می‌توانید آن‌ها را یک‌شبه یخچال و فریزر کنید تا صبح آماده شوند.

برای کاهش تیرگی زیر چشم، با بالش مرتفع بخوابید

سرخود را روی چندین بالش بگذارید و برای بالا بردن سرخود استفاده کنید. این کار می‌تواند به جلوگیری از تیرگی زیر چشم شما کمک کند زیرا باعث می‌شود احتباس مایعات در اطراف چشم شما کاهش یابد.

یک محلول آب‌نمک تهیه کنید

2 فنجان آب را با یک قاشق چای‌خوری نمک دریایی و / یا نصف قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین دریکی از بینی‌های خود بریزید. سرخود را به یک‌طرف کج کنید تا آب از سوراخ بینی دیگر بیرون بیاید.

از سیب‌زمینی استفاده کنید

یک سیب‌زمینی پخته نشده را درون یک مایع قرار دهید و کل سیب‌زمینی را خیس کنید.سیب‌زمینی را روی پلک‌های بسته خود قرار دهید. آن را به مدت 30 دقیقه درحالی‌که روی پشت خود دراز کشیده‌اید، نگه‌دارید و سپس آن را با آب گرم بشویید. این روش برای برخی افراد به‌خوبی کار می‌کند.

از یک قاشق منجمد استفاده کنید

یک قاشق را یک‌شب درون فریزر بگذارید. صبح آن را بیرون بیاورید و محافل زیر چشم (بعد از پاشیدن مقداری آب روی صورت خود) را با آن بپوشانید. قاشق را در آنجا نگه‌دارید تا قاشق دوباره گرم شود.

روغن بادام را روی تیرگی زیر چشم بمالید

ویتامین E موجود در این روغن به خنثی کردن تیرگی زیر چشم کمک می‌کند و باعث می‌شود که پوست شما روشن و جوان به نظر برسد.

استفاده از روغن بادام می‌تواند دایره‌های تیره را به‌تدریج کاهش دهد اما می‌توانید با استفاده از آن قبل از خواب فرآیند را سرعت بخشید تا اجازه دهید ویتامین E یک‌شب کامل روی پوست شما کار کند.

برای کاهش تیرگی زیر چشم به‌طور منظم تحت مراقبه قرار بگیرید و ورزش کنید

محافل تاریک می‌تواند نتیجه استرس در زندگی روزانه شما باشد. بنابراین ، خلاص شدن از تنش و استرس ناخواسته می‌تواند به شما در خلاص شدن از شر تیرگی زیر چشم کمک کند.

یک تست پوستی انجام دهید

قبل از امتحان کردن هرگونه مواد آرایشی ، ابتدا تست پوستی را انجام دهید. برخی از مواد آرایشی ممکن است باعث ایجاد یک واکنش آلرژیک شوند و باعث می‌شوند دایره‌های تیره زیر چشم شما وخیم‌تر شود. استفاده از هر چیزی را که پوست شمارا تحریک می‌کند ، متوقف کنید.

یک کرم چشم حاوی ویتامین K و رتینول استفاده کنید

محافل تاریک و تیرگی زیر چشم ممکن است به دلیل کمبود ویتامین K ایجاد شوند. صرف‌نظر از علت ، بااین‌وجود ، کرم‌های پوستی حاوی این دو ماده باعث کاهش چرک و تغییر رنگ در بسیاری از افراد می‌شوند. به نظر می‌رسد استفاده روزانه طولانی‌مدت بیشترین تأثیر را دارد.

از یک کانسیلر هلو یا رنگ نارنجی استفاده کنید تا رنگ‌های آبی یا بنفش را در تیرگی زیر چشم خود را کاهش دهید

کانسیلر هلو یا رنگ نارنجی را انتخاب کنید که از 1 تا 2 سایه تیره‌تر از تن پوست شما باشد و آن را با انگشت خود به شکل مثلث وارونه بمالید. حتماً آن را به سمت گونه‌های خود بکشید.

خواب مناسب داشته باشید

شبانه به مقدار زیادی بخوابید. کاملاً مشخص نیست که چرا خواب ناکافی باعث ایجاد تیرگی زیر چشم می‌شود ، اما کمبود خواب باعث پوسته‌شدن پوست می‌شود (بنابراین ظاهر تیرگی زیر چشم‌ها افزایش می‌یابد) و گردش خون را کاهش می‌دهد.همچنین اعتقاد بر این است که مدت‌زمان طولانی دراز کشیدن به‌خودی‌خود علت است. قبل از رفتن به رختخواب شب ، تمام آرایش چشم را بردارید.

تعیین کنید چه میزان به خواب نیاز دارید. (معمولاً 7-9 ساعت در شب خواب مناسب است ، اما برای افراد مختلف در دوره‌های مختلف در طول زندگی متفاوت است.) سعی کنید برای چند هفته به‌طور مرتب بخوابید تا ببینید که آیا این کمک می‌کند یا خیر.

الکل و داروها می‌توانند بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی بگذارند. برای بهترین نتیجه ، از این محصولات خودداری کنید یا از آن‌ها فقط در حد اعتدال استفاده کنید.

ویتامین‌های کافی را برای کمک به خواب دریافت کنید. کمبود خواب ، همراه با جذب ویتامین ضعیف ، باعث کاهش عملکرد آدرنال می‌شود. هرچه عملکرد آدرنال کمتر باشد ، B6 کمتری جذب می‌کنید. هرچه B6 کمتر جذب شود ، عملکرد غدد آدرنال نیز کمتر می‌شود و در یک چرخه معیوب قرار می‌گیرید. خواب مناسب ، ویتامین‌های لازم ، پشتیبانی خوب کلسیم / منیزیم و عملکرد آدرنال را بازیابی می‌کند.

آلرژی خود را درمان کنید

آلرژی یکی از دلایل عمده تغییر رنگ پوست تیرگی زیر چشم است. اگر آلرژی ریشه مشکل شما است ، آلرژی را درمان کنید. آلرژی فصلی را می‌توان با داروهای بدون نسخه درمان کرد. برای کمک به تعیین آنچه ممکن است به شما حساسیت داشته باشید با یک متخصص پوست صحبت کنید. افراد مبتلابه آلرژی همچنین به دلیل کمبود B6 ، اسیدفولیک و B12 به‌نوبه خود دوباره تمایل به تیرگی زیر چشم دارند. مصرف مولتی‌ویتامین نیز ممکن است کمک کند. یکی دیگر از آلرژی‌های رایج که باعث ایجاد دایره‌های تاریک می‌شود عدم تحمل گلوتن است که مخصوصاً آلرژی به گندم ، جو و چاودار است. شدیدتر ، شما می‌توانید بیماری سلیاک داشته باشید. برای آزمایش بیماری سلیاک ، آزمایش‌های خون را انجام دهید.

احتقان(گرفتگی) بینی را برطرف کنید

بینی مسدود شده می‌تواند باعث ایجاد تیرگی زیر چشم شما شود زیرا رگ‌های اطراف سینوس‌های شما تیره و گشاد شده است. از ابزاری مانند اسپری بینی بدون نسخه برای کمک به پاک کردن سینوس‌های خود استفاده کنید.

اگر به عفونت سینوسی مبتلا هستید ، ممکن است به آنتی‌بیوتیک نیاز داشته باشید. در مورد دریافت نسخه با پزشک خود مشورت کنید.

برای کاهش تیرگی زیر چشم به‌اندازه کافی بخورید

یک رژیم غذایی سالم و متعادل بخورید ، ویتامین مصرف کنید و آب زیادی بنوشید. دلایل کاملی از مشکلات پوستی را می‌توان به کمبودهای ویتامین نسبت داد. تیرگی زیر چشم اغلب به کمبود ویتامین K یا آنتی‌اکسیدان‌های ناکافی نسبت داده می‌شود. همچنین ، کمبود B12 (معمولاً مربوط به کم‌خونی) می‌تواند در ایجاد تیرگی‌ها مؤثر باشد.

میوه و سبزیجات زیادی به‌خصوص کلم ، اسفناج و سایر سبزیجات برگ‌دار سبز میل کنید. در صورت لزوم یک مکمل ویتامین روزانه مصرف کنید. مایعات کافی برای بهبود گردش خون دریافت کنید.

مصرف نمک را کاهش دهید. نمک بیش‌ازحد باعث می‌شود بدن در زمان‌های غیرمعمول آب را حفظ کند و این می‌تواند منجر به پف کردن زیر چشم شود. نمک زیاد نیز می‌تواند گردش خون شمارا مختل کند و باعث شود رگ‌های خونی زیرپوست شفاف‌تر ظاهر شوند.

عادت به سیگار کشیدن را در نظر بگیرید و تصمیم به ترک آن بگیرید

سیگار کشیدن باعث ایجاد مشکلات عروقی (رگ خونی) می‌شود که نه‌تنها می‌تواند زندگی شمارا تهدید کند بلکه باعث می‌شود رگ‌های خونی شما برجسته‌تر و شفاف‌تر ظاهر شوند و تیرگی زیر چشم را باعث شود.

استراحت کنید

آرامش ممکن است به از بین بردن منابع استرس و اضطراب که مانع از خوابیدن ، غذا خوردن و استراحت مناسب شما می‌شود، شود. به‌نوبه خود ، استراحت کافی به شما کمک می‌کند تا پوست زیر چشمان شما بهبود یابد زیرا احساس کمبود استرس و احساس راحتی بیشتری می‌کنید.

قرار گرفتن در معرض آفتاب را کاهش دهید

قرار گرفتن در معرض آفتاب می‌تواند به تیرگی زیر چشم کمک کند. مدت‌زمانی را که در آفتاب می‌گذارید محدود کنید. وقتی بیرون از خانه هستید ، از کلاه ، عینک آفتابی و ضد آفتاب استفاده کنید.

آنچه را که نمی‌توانید تغییر دهید بپذیرید

متأسفانه دلایلی برای ایجاد محافل زیر چشم وجود دارد که شما نمی‌توانید برای معکوس کردن آن‌ها کارهای زیادی انجام دهید. این‌ها شامل:

بی‌نظمی‌های رنگ‌دانه: این‌ها می‌توانند باعث تیرگی زیر چشم شوند.

نازک شدن از سن پیری پوست را نازک می‌کند و باعث می‌شود رگ‌ها و رگ‌ها باکم شدن چربی و کلاژن به‌مرورزمان آشکار شود.

وراثت: مشخص کنید که آیا این شرایط در خانواده شما وجود دارد یا خیر ، زیرا اعتقاد بر این است که تیرگی زیر چشم غالباً ارثی است.این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید در مورد شرایط کاری انجام دهید ، اما باید در تلاش برای خلاص شدن از شر آن‌ها برای موفقیت حداقلی آماده‌باشید.

ویژگی‌های صورت شما: تیرگی زیر چشم ممکن است به‌سادگی سایه‌هایی باشد که توسط ویژگی‌های صورت شما به وجود آمده باشند کار دیگری برای تغییر این کار غیر از استفاده دقیق از لوازم‌آرایشی وجود ندارد.

هورمون‌ها تغییرات منظم هورمون مانند بارداری و قاعدگی نیز می‌تواند باعث ایجاد تیرگی زیر چشم شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا